DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 61 z 1158
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 1158

 #645433  autor: rogmaniek
 07 lip 2013, 18:25
kowcio pisze:W Poznaniu zostawią pewnie wszystkie Orange, a większość T poleci w nie powiem co
Zobaczymy. Raczej zostanie lokalizacja PTC, tzn. teraz T-Mobile Polska, na ul. Dąbrowskiego 60 / Kościelna. Wcześniej były po dwie małe anteny na sektor DCS 1800 MHz i UMTS 2100 MHz. Dziś widziałem zainstalowane typowe anteny dla PTK Centertel.

Mam nadzieję, że pozostanie też stacja Orange na ul. Kościelna 12/14 / Poznańska (budynek INVEST BANK). Tylko pytanie, co z lokalizacją ul. Staszica 2 / Dąbrowskiego (budynek mieszkalny / ING Bank Śląski), która jest bardzo blisko wyżej opisanej stacji T-Mobile Polska?

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #645445  autor: Spacedust
 07 lip 2013, 19:39
rogmaniek pisze:
kowcio pisze:W Poznaniu zostawią pewnie wszystkie Orange, a większość T poleci w nie powiem co
Mam nadzieję, że pozostanie też stacja Orange na ul. Kościelna 12/14 / Poznańska (budynek INVEST BANK). Tylko pytanie, co z lokalizacją ul. Staszica 2 / Dąbrowskiego (budynek mieszkalny / ING Bank Śląski), która jest bardzo blisko wyżej opisanej stacji T-Mobile Polska?
Tutaj pewnie zadecydują koszty dzierżawy czy więcej kasuje budynek mieszkalny czy bank - ale raczej bank ;)

Typowa stacja do likwidacji to Jana Pawła II - Instytut Obróbki Plastycznej, T-Mobile i Orange na tym samym dachu po przeciwległych stronach, więc jedna wieża z pewnością zniknie.

Ciekawostka: jak przeprowadzą rozbudowę na takim małym maszcie :)

http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... ry-Rynek-I

W Kiekrzu poleci zapewne lokalizacja ul. Chojnicka 35 ośrodek wypoczynkowy T-Mobile (zresztą bardzo nietrafiona i zasłonięta drzewami), a wszystko będzie przeniesione na wysoki maszt Orange.

 #645448  autor: kowcio
 07 lip 2013, 20:36
Spacedust, padłem :mrgreen: ale sprytnie to ukryli. Jakbym zobaczy to na żywo to bym pomyślał, że to T - oni zawsze te anteny mieli dziwne ;) w Poznaniu też mają trochę miniaturowych, ale nie aż tak :D Ja bym zostawił ten okaz jako ciekawostkę ;)

 #645457  autor: rogmaniek
 07 lip 2013, 21:14
Spacedust pisze:Typowa stacja do likwidacji to Jana Pawła II - Instytut Obróbki Plastycznej, T-Mobile i Orange na tym samym dachu po przeciwległych stronach, więc jedna wieża z pewnością zniknie.
To rozumiem i wg mnie mogłaby zostać konstrukcja Orange, która wydaje mi się bardziej stabilna/mocna.

Zastanawia mnie, czy zostanie chyba to taki rodzaj plastikowego mini słupa T-Mobile na ul. Jana Pawła II / Łacina (wg UKE ul. Łacina 3)? Obok też jest NodeB tego operatora, dokładnie ul. Św. Rocha 11A (akademik Politechniki Poznańskiej (DS-5) i stacje Orange ul. Św. Rocha 9 (akademik Akademii Wychowania Fizycznego). Któraś z tych dwóch ostatnich pewnie "poleci" :P Może zostanie lokalizacja Orange, bo w końcu sprzęt Huawei i może światłowody.

Podobna sytuacja jest na budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego. Mam nadzieję, że zostanie znacznie wyższa, bo na dachu budynku głównego Uczelni, czyli Collegium Maximum, lokalizacja Orange. Na przeciwko, na innym, niższym budynku UP (ul. Wojska Polskiego 31 - Katedra Żywności i Żywienia) jest ta niby plastikowa mini konstrukcja T-Mobile only UMTS.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #645468  autor: Spacedust
 07 lip 2013, 22:05
Z pewnością poleci:

T-Mobile Poznań, ul. Marcelińska 92/94 budynek Kimball Electronic Poland

tu dzierżawa pewnie słono kosztuje

a zaraz obok jest:

Poznań, ul. Bułgarska 67/73 / Marcelińska budynek TP S.A.

Z takich maleństw to na Malcie jest taka malutka stacja Plusa, która gdyby nie radiolinia to wyglądałaby dokładnie tak jak głośniki widoczne w tle: http://gsm.poznan.pl/include/b-photo.ph ... Wiankowa-P

 #645471  autor: Edmund
 07 lip 2013, 22:16
rogmaniek, to może i ja pogdybam:
- NodeB które są postawione na akademikach pewnie połączą razem (tak jak mówisz - prawdopodobnie zostanie Orange)
- stacja T-M na Jana Pawła II/Łacina zostanie zlikwidowana,
- stacja Orange na Piłsudskiego 20 zostanie (bo to jest na dachu budynku TPSA) i przejmie część ruchu ze stacji T-M z Łaciny.

Spacedust, śmiesznie ta stacja w okolicach Rynku wygląda - naprawdę...

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #645493  autor: Marjo
 08 lip 2013, 09:26
Spacedust pisze:
Marjo pisze:Kto z Was wie kiedy zabiorą się za Trójmiasto bo rozumiem że na raz będą robić?!?!
Obejrzyj filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Hr_vZlZQ50

Wyraźnie mówią, że jesienią zmodernizujemy wybrzeże.
Z całym szacunkiem ale wybrzeże mamy duże. Wątpię aby od Świnoujścia aż po Krynicę Morską modernizowali na raz.

 #645500  autor: Spacedust
 08 lip 2013, 10:03
Marjo pisze:
Spacedust pisze:
Marjo pisze:Kto z Was wie kiedy zabiorą się za Trójmiasto bo rozumiem że na raz będą robić?!?!
Obejrzyj filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Hr_vZlZQ50

Wyraźnie mówią, że jesienią zmodernizujemy wybrzeże.
Z całym szacunkiem ale wybrzeże mamy duże. Wątpię aby od Świnoujścia aż po Krynicę Morską modernizowali na raz.
Zapewne chodzi o samo Trójmiasto. Reszta będzie już niestety w 2014. Jeśli przyjdzie taka zima jak ostatnio to do kwietnia będą unieruchomieni.

[ Dodano: 2013-07-08, 22:43 ]
Info prosto z forum Orange: "Obecnie testy UMTS 900 trwają w Malborku, Nowym Sączu, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze"

 #645759  autor: arek.85
 09 lip 2013, 11:01
Witam z tego co widziałem według kolorów bo w tym juz miesiacu powinno coś sie ruszyć z networks na śląsku kawałek katowice i mysłowice a od sierpnia chorzów itp ciekawie czy coś błędnie przeczytałem

 #645784  autor: Spacedust
 09 lip 2013, 12:44
arek.85 pisze:Witam z tego co widziałem według kolorów bo w tym juz miesiacu powinno coś sie ruszyć z networks na śląsku kawałek katowice i mysłowice a od sierpnia chorzów itp ciekawie czy coś błędnie przeczytałem
Tak, na filmie też mówili, że Poznań ruszy razem ze Śląskiem.

 #645897  autor: Mixiorek
 09 lip 2013, 19:30
http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,5 ... nia,4.html

"Dotrzemy wszędzie

Modernizacja sieci, budowa sieci współdzielonych, konsolidacja sieci – o co chodzi i jak to się dzieje, że się dzieje? Na te i inne pytania odpowiada Robert Cieloch, Ekspert w Dziale Zarządzania Kontraktem, który przy projekcie konsolidacji sieci pełni funkcję Project Managera.

[...]"

 #645944  autor: Spacedust
 09 lip 2013, 21:26
Mixiorek pisze:http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,5 ... nia,4.html

"Dotrzemy wszędzie

Modernizacja sieci, budowa sieci współdzielonych, konsolidacja sieci – o co chodzi i jak to się dzieje, że się dzieje? Na te i inne pytania odpowiada Robert Cieloch, Ekspert w Dziale Zarządzania Kontraktem, który przy projekcie konsolidacji sieci pełni funkcję Project Managera.

[...]"
Projekt godny podziwu i uznania. Szkoda, że nie ma listy zlikwidowanych lokalizacji. Zezwolenie UKE zostaje na 10 lat, więc jedyna możliwość weryfikacji to odfiltrowanie stacji, które nie mają UMTS900 i potem fizyczne sprawdzenie obecności takiej stacji.

Pamiętam jak u mnie likwidowali stary maszt Ery to wieża stała sobie chyba jeszcze z tydzień zupełnie wyłączona bez radiolinii. Po tygodniu przyjechał wielki dźwig. Technik odkręcił potężne śruby od masztu, po czym dźwig podniósł cały maszt do góry łącznie z antenami i opuścił na ziemię. W ciągu miesiąca zniknęło też całe osobne pomieszczenie Ery stojące na ziemi oraz trasy kablowe na dachu.

 #645974  autor: zajadacz
 09 lip 2013, 23:58
Akurat w Szczecinie stare pozwolenia PTK, wynikające z likwidacji stacji w ramach N! znikają z map. I to bynajmniej nie dlatego, że kończy się ich ważność. Kwesta dobrej woli operatora, czy zgłosi to do UKE. Choć te otrzymane przed N!, a niewybudowane, albo zlikwidowane dalej są na mapie :D Jak Play stawiał stacje mobilne na Przystanku Woodstock to pozwolenia dla nich na mapie były tylko przez miesiąc.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #645976  autor: Spacedust
 10 lip 2013, 00:23
Dzisiaj 10-ty :) Czekamy na nowe pozwolenia UKE i linie radiowe.

 #646072  autor: Mixiorek
 10 lip 2013, 15:57
Spacedust pisze:Dzisiaj 10-ty :) Czekamy na nowe pozwolenia UKE i linie radiowe.
Coś im się nie śpieszy, może ktoś ma wakacje? ;)

 #646085  autor: oem82
 10 lip 2013, 16:59
czy ten 10 wynika z jakiejś ustawy ?

 #646089  autor: Spacedust
 10 lip 2013, 17:26
Spóźniają się:
Ostatnia zmiana: (Jacek Strzałkowski) / (2013-06-10 15:22)
Może tyle tego jest, że wprowadzenie zajmuje więcej czasu :)

 #646113  autor: zajadacz
 10 lip 2013, 19:55
Sezon urlopowy, albo mają wyrąbane. Jak była stara szefowa UKE to był zamordyzm i musieli pracować, a Gajowa ma wyrąbane na wszystko to i pracownicy mają wyrąbane.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #646129  autor: Spacedust
 10 lip 2013, 21:21
Jutro pewnie wrzucą. Z reguły wrzucają 10-tego, czasami 11-tego, ale tak było tylko jeśli to sobota.

To bardzo ważna aktualizacja, bo obejmie:

- Networks w dużych miastach
- być może kolejne lokalizacje LTE2600 Aero2
- pierwsze lokalizacje LTE1800 Play oraz T-Mobile

 #646152  autor: bartman
 10 lip 2013, 22:22
Według Tmobile podwarszawskie Marki już działają. Mieszkam na granicy Białołęki/Marek i dziwne Lac-i wyskakują...

[ Dodano: 2013-07-10, 22:50 ]
ObrazekObrazek
  • Strona 61 z 1158
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 1158
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 1158