DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 67 z 1158
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 1158

 #647436  autor: piotrek88
 15 lip 2013, 21:22
Ja chciałem zapytać czy zna może ktoś jakąś stronę, gdzie jest harmonogram uruchamiania UMTS 900, i czy to że do końca tego roku połowa Polski będzie w zasięgu UMTS900, to znaczy że ta sieć będzie uruchamiana na obszarach już zmodernizowanych, ponieważ czytałem kiedyś taki artykuł na telepolis.pl że do końca bieżącego roku połowa Polski będzie w zasięgu UMTS900. Z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi

 #647442  autor: piotrek88
 15 lip 2013, 21:53
Rozumiem, ale jest szansa że do końca roku będzie na obszarach zmodernizowanych UMTS 900, konkretnie mnie interesuje lokalizacja: Zielona, gm. Kuczbork-Osada, woj. Mazowieckie, prace modernizacyjne zakończyły się w kwietniu tego roku bo z tego UMTS 2100 to praktycznie nie ma żadnego pożytku, jedynie na zewnątrz budynków

 #647492  autor: miki4g
 16 lip 2013, 00:01
Panowie, jeżeli mam telefon w Orange to jak mam odczytywać mapę btssearch, mogę się logować tylko do stacji Orange, czy do jakiś T-Mobile też?

 #647504  autor: user_delete17
 16 lip 2013, 08:11
grzegorz0plonka pisze: Jak masz pismo Reklamację uznano to lepiej pisz do uke.
A co mi UKE pomoże? Zresztą już raz się do nich zgłosiłem w innej sprawie i uważam, że szkoda zachodu. Zostało mi pół roku umowy, więc się jakoś ewentualnie przemęczę.
Uważam jednak, że skoro reklamację uznano to operator wie, że nie jest dobrze, a to znaczy, że chińczycy spaprali temat. Zapewniono mnie przy tym, że prace w mojej lokalizacji zostały zakończone.

Trochę pojeździłem w weekend z włączonym celltrackiem i te całe mapy budowy Networks to fikcja. Miejscami pojawia się 3G, ale daleka droga do zakończenia.
Kupiłem też kartę T-Mobile żeby zobaczyć czy jest różnica w Warszawie w porównaniu do Orange. No i jest. Wygląda jakby TM już rozpoczęło modernizację w innych miejscach niż Orange.
Niestety konfiguracja jak na razie jest chyba jeszcze gorsza jak Orange. Normalnie celltrack nie nadąża wyświetlać nadajników, bo się momentami tak szybko zmieniają.
Zasięg wydaje się stabilny, ale te skoki są dość dziwne. Nie zdziwię się jak bateria padnie jeszcze szybciej niż w orange. Na Białołęce podobnie. Są miejsca, że telefon nie może się zdecydować na nadajnik.

Na koniec mam takie przemyślenie, że w całym tym nietworks chodzi wyłącznie o oszczędności. Dla mnie jednak najważniejszy jest głos, a tu nie widzę znaczącej poprawy.

 #647510  autor: alkonauta
 16 lip 2013, 09:35
johnny pisze:
Na koniec mam takie przemyślenie, że w całym tym nietworks chodzi wyłącznie o oszczędności. Dla mnie jednak najważniejszy jest głos, a tu nie widzę znaczącej poprawy.
Ja tez wierzylem w poprawe sieci. A chodzi WYLACZNIE o oszczednosci a przy okazji pijar ze najlepsza i najnowsza siec. Wyglada z relacji ludzi na forach ze jesli nie jest gorzej niz bylo, to i tak jest dobrze.

 #647518  autor: marcinek243
 16 lip 2013, 10:01
miki4g pisze:Panowie, jeżeli mam telefon w Orange to jak mam odczytywać mapę btssearch, mogę się logować tylko do stacji Orange, czy do jakiś T-Mobile też?
Na każdej stacji t-mobile powinny być nadajniki Orange i na odwrót. Nie jest to na zasadzie roamingu jak w play :!:

 #647684  autor: Spacedust
 16 lip 2013, 18:17
Czy ktoś z Poznania dostał jakieś info o pracach lub coś widział nowego ?

 #647756  autor: sq-
 16 lip 2013, 22:39
alkonauta pisze:
johnny pisze:
Ja tez wierzylem w poprawe sieci. A chodzi WYLACZNIE o oszczednosci a przy okazji pijar ze najlepsza i najnowsza siec. Wyglada z relacji ludzi na forach ze jesli nie jest gorzej niz bylo, to i tak jest dobrze.
pijar to jest w Plusie/Play. Tam to jest bełkot. a w N! chodzilo o oszczednosci ale takze pokrycie jest sporo lepsze 2g bo np. w moim rejonie bylo malo lokalizacji podobnych i orange sieje ze stacji t i na odwrot i w niektorych miejscach wzrost zasiegu jest potezny. o u900 nawet nie wspominam bo plus ma tego tyle co kot naplakal (aero2) a w moim rejonie prawie kazda stacja n! jest u900 wiec srodek lasu i mamy te 3-5 mbps zamiast edge.

dobry telefon dla kobiety

 #647776  autor: KA
 16 lip 2013, 23:06
Niestety na Bielanach w Wa-wie (Wolumen/Sokratesa) jest gorzej. Zasięg gorszy niż przed, skaczący, zdarzyło się już, że ktoś się nie dodzwonił (od razu słyszał pocztę). Opieram się na przykładzie nju, które ma żona. Napisałem reklamację, odpisali tradycyjną "wklejaną" odpowiedź: sprawdzić telefon i kartę sim.

 #647830  autor: StormChaser
 17 lip 2013, 09:05
Kwestia optymalizacji sieci to sprawa na kolejne miesiące, po około roku po konsolidacji i uruchomieniu U900 widać znaczącą poprawę zasięgu zarówno GSM jak i UMTS, a i tak w eterze i wizualnie daje się zauważyć, że korekty wciąż trwają... Dlaczego w większych miastach miałoby być inaczej? Raczej dłużej bo stacji więcej i zestrajania wszystkiego też więcej, a żadne wcześniejsze teoretyczne wyliczenia projektowe nie dadzą tego co sieć działająca w rzeczywistości.

 #647858  autor: user_delete17
 17 lip 2013, 10:48
Z optymalizacją to ma chyba niewiele wspólnego, a operator mi potwierdził, że prace zakończone i lepiej nie będzie. Lokalnie mogą być prowadzone prace, ale tylko w przypadku poważnej wtopy.

Myślę, że pora zdać sobie sprawę, że przede wszystkim ma być tanio i nie gorzej niż było. Lokalnie się poprawi i to raczej tam gdzie ruch jest niewielki, a lokalnie się pogorszy.

Nie znam się na tym, ale dziwnie stabilny jest zasięg tam gdzie modernizacja już była. Cały czas jest taki sam, ale bateria tego nie wytrzymuje i czasami włącza się poczta jak ktoś do mnie dzwoni, choć telefon jest teoretycznie w zasięgu.
Jak się wyjedzie poza obszar zmodernizowany zasięg znów zaczyna skakać.
Zauważyłem też, że teraz słyszę sam siebie w słuchawce. Myślałem, że to tylko na 3G, ale teraz wiem, że nie. Wcześniej tego nie było. Oczywiście chodzi o Warszawę

 #648107  autor: wartek
 18 lip 2013, 10:04
wie może ktoś dlaczego gdy telefon jest w trybie WCDMA i jak sprawdzam na netmonitorze to typ sieć pokazuje cały czas HSDPA na karcie orange ale już w plusie typ sieci zmienia się z hsdpa i umts w zależności od przesyłu danych

 #648140  autor: marcinek243
 18 lip 2013, 10:56
Wszystko zależy od konfiguracji sieci. U mnie na miejscu gdzie jest networks jest cały czas hsdpa, a w poznaniu jeszcze nie ma i skacze z umts na hsdpa jak coś przesyłam.

 #648149  autor: wartek
 18 lip 2013, 11:17
tak samo zauważyłem że zmienilo się to po modernizacji,
czy po zakończeniu modernizacji zostają jakieś stacje stare nadające nie zmienione lać i cid?

 #648173  autor: hans1054
 18 lip 2013, 11:51
Kiedy Żywiecczyzna będzie miała zmodernizowane wszystkie nadajniki pod NetWorks?? Wie ktoś??
Problemy z jakością połączeń były internet trochę szybciej pobiera i wysyła pliki było

1mb na 0,5mb

teraz jest

3mb na 2mb

Jak myślicie jak zmodernizują nadajniki wszystkie na danym obszarze to internet będzie jeszcze szybszy?? Jestem ciekawa Kiedy NetWorks zostanie uruchomiony w miejscowościach Żywiec, Zarzecze, Łodygowice, Wilkowice??

INTERNET Beskid Media 1GB/300mb

 #648199  autor: Spacedust
 18 lip 2013, 12:36
marcinek243 pisze:Wszystko zależy od konfiguracji sieci. U mnie na miejscu gdzie jest networks jest cały czas hsdpa, a w poznaniu jeszcze nie ma i skacze z umts na hsdpa jak coś przesyłam.
Na modemie w Poznaniu mam cały czas DC-HSPA+ i maksymalny zasięg zarówno w T-Mobile jak i Orange. Na iPhonie mam zawsze 3G, bo oni nie rozróżniają czy to 3G, H, H+ czy jeszcze coś innego ;) Najgorzej jest na UMTS2100 Plusa tylko HSDPA podejrzewam do max. 7.2 Mbps. Gdyby nie Solorz i jego Aero2 to długo nic lepszego nie mogliby zaoferować.

 #648266  autor: habish
 18 lip 2013, 15:24
Bajki piszesz, przecież Plus na swoim U2100 też odpala HSPA+ DC...
Dowód:
Obrazek

 #648271  autor: Spacedust
 18 lip 2013, 15:53
Patryk7588 pisze:Bajki piszesz, przecież Plus na swoim U2100 też odpala HSPA+ DC...
Dowód:
Obrazek
Powoli tak, ale z reguły jest w tych miejscach już Aero2 i telefony głównie logują się do niego.

 #648274  autor: habish
 18 lip 2013, 15:56
No z tym gdzie się logują to już sam nie wiem dokładnie, mam Galaxy S4 i raz loguje się do U900 a raz do U2100, tak jakby losowo, nie wiem od czego to zależy...
  • Strona 67 z 1158
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 1158
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 1158