DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 69 z 1158
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 1158

 #648562  autor: KR2615
 19 lip 2013, 21:49
Nie, i to co mówi mn9 też jest nie prawdą. Przepustowosci zadeklarowane w pozowoleniach UKe musza byc nieaktualne albo mapasieci.pl ich nie aktualizuje. Byłem dzisiaj w miejscowości Obrzycko (woj wielkopolskie) do której rzekomo dochodza tylko radiolinie 2x2mbps i 2x4 mbps a w LTE udało mi się osiągnąć tyle:

Obrazek

 #648563  autor: Spacedust
 19 lip 2013, 21:51
Mixiorek pisze:
Spacedust pisze:http://www.btsmap.one.pl/uke/linie_2013-07.kmz - odpal w Google Earth
Jeżeli na stacji bazowej nie ma żadnej radiolinii to znaczy, że jest podłączona np: światłowodem?
Tak lub to, że została zlikwidowana ;)

[ Dodano: 2013-07-19, 21:52 ]
krzys pisze:Nie, i to co mówi mn9 też jest nie prawdą. Przepustowosci zadeklarowane w pozowoleniach UKe musza byc nieaktualne albo mapasieci.pl ich nie aktualizuje. Byłem dzisiaj w miejscowości Obrzycko (woj wielkopolskie) do której rzekomo dochodza tylko radiolinie 2x2mbps i 2x4 mbps a w LTE udało mi się osiągnąć tyle:
mapasieci.pl jest zupełnie nieaktualna. Sprawdź na linku, który podałem.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2013, 22:15 przez Spacedust, łącznie zmieniany 1 raz.

 #648566  autor: grzegorz0plonka
 19 lip 2013, 22:05
mn9 pisze:Dzięki tym wykazom radiolinii wiem dlaczego u mnie w domu net wolno chodzi, po prostu radiolinia T-Mobile 4x2 4x2 nie wyrabia,i to wszystko po NetWorkS ,z taką radiolinią do masztu to nie wiem czy mam się śmiać z tego, czy może płakać :D
A masz HSPA+ DC?

 #648568  autor: KR2615
 19 lip 2013, 22:23
Dzieki Spacedust. Zawsze sugerowałem się mapa sieci a tu się okazuje, ze jestem mocno w błędzie.

 #648571  autor: mn9
 19 lip 2013, 22:33
grzegorz0plonka pisze:
mn9 pisze:Dzięki tym wykazom radiolinii wiem dlaczego u mnie w domu net wolno chodzi, po prostu radiolinia T-Mobile 4x2 4x2 nie wyrabia,i to wszystko po NetWorkS ,z taką radiolinią do masztu to nie wiem czy mam się śmiać z tego, czy może płakać :D
A masz HSPA+ DC?
Sprawdzałem i u mnie na stacji zarówno na hspa+ jak HSPA+DC zawsze wyciąga max 4-5Mb/s

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #648596  autor: grzegorz0plonka
 20 lip 2013, 01:35
kompletnie nie niesprawiedliwe, bo po co dali HSPA+DC jak sporo radiolinia nie wyrabia super prędkości, Az trudno rozumieć. Jak ludzie zobaczą jest HSPA+ DC to od razu idą do sklepu i kupić modem obsługujący HSPA+ DC. A potem jak się okazuje tak naprawdę wychodzi nie wesoło. Myślał o tym, ze HSPA+ DC osiągnie 20 mb/s a tu tylko 4-5mb/s. Poczuje marnowano pieniędzy za modem HSPA+ DC.
Nie który miejsca nie wychodzi do końca prawdziwe modernizacja sieci. Po prostu jakieś paranoja networds.

A tu na stronie tmobile pięknie napisali http://www.t-mobile.pl/pl/najlepszasiec
Gwarancja dużo szybszego mobilnego Internetu pozwoli Ci na swobodne przeglądanie stron www, ściąganie plików, odbieranie poczty i wiele innych. Od teraz, nie doznasz problemów z połączeniem szczególnie wewnątrz budynków, a dzięki większej pojemności i gęstości sieci - emisja sygnału jest dużo lepsza oraz o korzystniejszych parametrach.
Naprawdę robi mi żenujący.
Powinniście od razu reagować takie sytuacje.

Najbardziej mi się podoba plus. Jak ma słaba radiolinia to nie dają HSPA+ DC ani HSPA+ tylko np. HSPA.

Radzę pisz do tmobile, ze masz nietypowy prędkości Internetu.

 #648612  autor: Flash999
 20 lip 2013, 09:49
Jak to mówią, od przybytku głowa nie boli :). Może kiedyś wymienią radiolinię, a sprzęt już będzie gotowy. Oni chyba wszędzie w ramach modernizacji pakują DC. Ciekawa będzie sytuacją jak T-Mobile będzie chciało odpalić LTE :).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #648623  autor: Krzych
 20 lip 2013, 10:59
Ja myślę, że oni mogą tam jeszcze podłączyć światełko. Przecież podczas modernizacji już wymienili cały sprzęt a podłączenie światłowodu to już chyba nie będzie takim problemem?
Możliwe, że nie zdążyli z dokopaniem się lub dostawca coś zawinił?

 #648677  autor: grzegorz0plonka
 20 lip 2013, 15:24
Jeśli chodzi o lte tmobile nie ma mowy. Bedzie koszmarnie narzekania klientów i stracą zaufanie.

Powiem jeszcze, ze od 7 grudnia i godzinie około 16:00 został uruchomione 3G w Poroninie. Od początku prędkość była nietypowy. A do dziś chodzi prędkość 4-7 mb/s. A t-mobile mówi kompletnie zostało zakończone modernizacji.

Oczywiście walczyłem aby była lepsze prędkość w Poroninie. Ale niestety nie udało się. Jednym słownym zawsze użyją nie wykryją po stronie sieci.
Jak chciałem dalsze walczyć to niestety wszyscy konsultantów biuro obsługi już poznali mnie i więcej nie chcieli przyjmować.
Jakieś konsultant napisał, ze dalsze samego problemu pozostania bez odpowiedzi.

Nie raz tez pisałem do uke o uzyskania informacji parametry dane radiolinie i niestety nie udało się dowiedzieć. Teraz filmuję na klika stacji jak działają znakomity a jednym stacji bełkot.
Może końcu powalczę.

 #648697  autor: Flash999
 20 lip 2013, 18:18
Trzeba czekać na UMTS 900, innego rozwiązania nie ma. Ja też nie jestem za bardzo zadowolony z modernizacji. Co z tego, że jest 3G i prędkości około 11 Mb/s w HSPA+, jak pokrycie słabe bo... Maszt stoi poza miastem. Dla GSM 900 idealne miejsce, dla UMTS 2100... Nie za bardzo.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #648728  autor: marcinek243
 20 lip 2013, 21:10
Flash999 pisze:Trzeba czekać na UMTS 900, innego rozwiązania nie ma. Ja też nie jestem za bardzo zadowolony z modernizacji. Co z tego, że jest 3G i prędkości około 11 Mb/s w HSPA+, jak pokrycie słabe bo... Maszt stoi poza miastem. Dla GSM 900 idealne miejsce, dla UMTS 2100... Nie za bardzo.
Mam identyczną sytuację. Dopiero u900 całkowicie mnie usatysfakcjonowało.
U mnie w tej kwestii jeżeli chodzi o u2100 play z 3 nadajnikami w mieście więcej zdziała niż t-mobile z 8 na przedmiaściach. (50tys. miasto)

Koniec Offtopu.

 #648744  autor: Luks
 20 lip 2013, 21:59
Jest tu ktoś z rejonu Jeleśnia - Sucha Beskidzka?

Od niedawna wujek stracił zasięg orange(tel ma tylko GSM 900/1800) i musi iść za stodołę co by go złapać. Jeszcze 2 tygodnie jak tam byłem to nie narzekał. Wcześniej chyba z anteny z Jeleśni miał zasięg(mieszka nieopodal Pewli Wielkiej).

 #648793  autor: Edmund
 21 lip 2013, 00:53
Flash999 pisze:Dla GSM 900 idealne miejsce, dla UMTS 2100... Nie za bardzo.
marcinek243 pisze:Play z 3 nadajnikami w mieście więcej zdziała niż t-mobile z 8 na przedmiaściach
No i Witek miał rację pisząc, że NetWorks! popełniło błąd na samym początku stawiając maszty w siatce 900MHz... Ciekawe czy to w ogóle poprawią po tym jak skończą wymianę wszystkich stacji..

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #648926  autor: Handzol
 21 lip 2013, 18:45
Nie ukrywam, że chciałbym zacząć korzystać ponownie z usług PTK (byłem ich abonentem do momentu rebrandingu Idei na Orange), jednak bardzo martwi mnie obecna jakość połączeń Orange (rwanie rozmów, przerywania, charczenia itd). Chciałbym zapytać czy gdy konsolidacja sieci dotknie wreszcie mojego terenu (Śląsk) to czy będę miał jakość usług porównywalną/taką samą jak T-mobile? Chodzi mi nie o samo pokrycie zasięgiem, ale o jakość rozmów (kodek, obciążenie sieci itd.. )

 #648938  autor: Edmund
 21 lip 2013, 19:45
Handzol, zarówno kodeki jak i obciążenie sieci na pewno będą różne od T-Mobile. Przykładem jest to, że T-Mobile ma wprowadzony kodek AMR-WB (ten od HD Voice) na wszystkich stacjach bazowych (zarówno tych zmodernizowanych jak i nie), a Orange nie ma nigdzie wprowadzonego HD Voice (pomimo że na nowo zmodernizowanych stacjach jest ku temu możliwość).

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #648944  autor: Patryk_
 21 lip 2013, 20:11
Edmund pisze:na wszystkich stacjach bazowych (zarówno tych zmodernizowanych jak i nie)
Na Siemensach też ? :lol:

 #648973  autor: Spacedust
 21 lip 2013, 22:21
W Poznaniu coś ostro robią. U mnie właśnie zniknęła z eteru najbliższa sąsiadująca stacja bazowa Orange/T-Mobile zarówno na 3G jak i 2G.

 #648976  autor: KR2615
 21 lip 2013, 22:32
Pore na blackouta wybrali doskonałą. Widać, że profesjonaliści ;)

 #648981  autor: Spacedust
 21 lip 2013, 22:57
krzys pisze:Pore na blackouta wybrali doskonałą. Widać, że profesjonaliści ;)
Jakieś totalne fatum dzisiaj, wracam do domu, a tu Internet z kablówki nie działa. No to odpalam Orange po czym nagle mi przerwało transmisję wcześniej ciągle przestawiając się na z DC-HSPA+ na HSPA+ i odwrotnie. Stacja kompletnie off.

W końcu jak już odpaliłem Aero2 to kablówka ruszyła.

Stacja T-Mobile obok z gołym 2G działa ok. Techników nie widzę na maszcie, więc nie pracują w nocy choć kiedyś się to zdarzało w trakcie przebudowy tej stacji - wtedy siedzieli na samym szczycie i świecili sobie latarkami - widok niezwykły.. ;)

W zasadzie można złapać 3G obu sieci, więc nie jest to aż taki ostry blackout, ale zasięg nieco gorszy.

[ Dodano: 2013-07-22, 10:46 ]
Stacja wstała po ok. 9 godzinach przerwy i transfery nadal są denne tak jak były ;)

Obrazek

 #649075  autor: alkonauta
 22 lip 2013, 13:41
Spacedust pisze:W Poznaniu coś ostro robią. U mnie właśnie zniknęła z eteru najbliższa sąsiadująca stacja bazowa Orange/T-Mobile zarówno na 3G jak i 2G.
Na piatkowie cos swiruje zasieg orange i t-mobile, a poniewaz mam tel dualsim to widze na przemian pojawiajace sie kreski zasiegu a to w orange a to w T.
  • Strona 69 z 1158
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 1158
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 1158