DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #648650  autor: Edmund
 20 lip 2013, 13:08
code pisze:Rzeczywiście, tylko dla abonamentu. Ale trzyma się to logiki - kompresja mocno zmniejsza użycie transferu, a w prepaid liczy się pieniądz.
Dla mnie nie trzyma się to logiki.. 6zł za 6GB transferu w prepaid teraz jest dostępne. Tańszego pakietu w abonamentach nie uświadczysz... A taki pakiet będzie się naprawdę wolno zużywał.
Poza tym operatorowi powinno zależeć na tym by użytkownik przetransferował jak najwięcej i dał mu dużo zarobić.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #648684  autor: code
 20 lip 2013, 16:30
Edmund pisze:
code pisze:Rzeczywiście, tylko dla abonamentu. Ale trzyma się to logiki - kompresja mocno zmniejsza użycie transferu, a w prepaid liczy się pieniądz.
Dla mnie nie trzyma się to logiki.. 6zł za 6GB transferu w prepaid teraz jest dostępne. Tańszego pakietu w abonamentach nie uświadczysz... A taki pakiet będzie się naprawdę wolno zużywał.
Poza tym operatorowi powinno zależeć na tym by użytkownik przetransferował jak najwięcej i dał mu dużo zarobić.
Operatorowi powinno zależeć na zadowolonym użytkowniku, który nie odchodzi :)

zobacz, moim zdaniem dobry przykład:
http://michal-gorecki.pl/2013/07/orange-vs-plus-vs-play/ pisze:I jeszcze jedno – kompresja. Zdziwiłem się, gdy przyszedł SMS z Playa, że zużyłem 2GB danych. Wow. W Orange ledwo przekraczałem 1GB. Coś nie tak. Okazało się (nie jestem specem więc poprawcie jeśli coś zwaliłem) że Play nie kompresuje danych tak jak Orange i dlatego zużywa się tam limit o wiele szybciej.
taki Użytkownik może pomyśleć o powrocie do Orange, bo w Orange musiał mniej płacić, a w Play więcej.

co nie zmienia faktu, że w prepaidzie faktycznie mogłaby być możliwość wyłączenia kompresji. Moim zdaniem nie zapina się to biznesowo, czyli osób korzystających będzie o wiele mniej w stosunku do kosztów, które pochłonie taka zmiana.

Tak, czy inaczej, dla ruchu po IPv6 nie ma kompresji, tak więc jak terminal obsługuje tę adresację, to kompresji nie będzie miał.

 #648700  autor: MaciejM
 20 lip 2013, 18:37
code, będę specjalnie w androidzie, zmieniał coś w oprogramowaniu po to by nie mieć kompresji obrazków w Orange :mrgreen: proszę Cię. Łatwiej zmienić operatora, który nie ma tej durnej kompresji grafiki. Za dużo transferu to zżera ? Wystarczy Opera + tryb offroad i w jakimś stopniu oszczędzamy transfer.

Z resztą ta ich kompresja to o kant tyłka obić, kompresja owszem jest, ale chyba z poprzedniego wieku. Oszczędzamy na jednej stronie przykładowo kwejka jakieś 50-100 kb z tą ich całą kompresją, a grafika jest tak kiepskiej jakości iż z taniego chińskiego aparatu zdjęcia wychodzą lepsze.

To nic, przykładowo jestem w zasięgu HSPA+ i mam transfer 15 mb/s, ale strony wczytują się bardzo wolno przez ten ich durny serwer kompresujący obrazki.

To nie te czasy, że każdy kilobajt się liczy.

 #648730  autor: drcox
 20 lip 2013, 21:22
Sharly pisze:Pana Jabczyńskiego.
Czytam te żale i czytam... i już mi się wydaje że już nikt nie wspomni... a jednak :!: Podtrzymuję, Jabczyński jest chyba najbardziej denerwującym i nadętym rzecznikiem jaki istniał. Pewnie mnie pozwie.

 #648792  autor: Edmund
 21 lip 2013, 00:47
MaciejM pisze:To nic, przykładowo jestem w zasięgu HSPA+ i mam transfer 15 mb/s, ale strony wczytują się bardzo wolno przez ten ich durny serwer kompresujący obrazki.
To nie te czasy, że każdy kilobajt się liczy.
Zgadza się - widzę że w rejonach Polski gdzie nie mam kompresji obrazków strony śmigają bardzo szybko i pingi są niskie, natomiast jak jestem w miejscach gdzie kompresja jest włączona to strony wczytują się baaaaaardzo powoli.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #648971  autor: Handzol
 21 lip 2013, 22:19
-Simlocki
-Branding
-HD Voice (najważniejsze)

 #649094  autor: majonezum
 22 lip 2013, 14:26
Miłym akcentem byłby jakiś pakiet internetu ( z lejkiem ) na stałe w ofercie pre-paid.

Np za 6 zł pakiet 100mb na miesiąc i potem lejek

albo za 10 zł 200 mb na miesiąc i potem lejek

albo np 15 zł 500mb i na miesiąc i po wykorzystaniu lejek

Tego mi bardzo brakuje w orange i musze chodzić z dwoma telefonami zawsze, bo w orange mam każdego, ciekawe pakiety sms, minut ( orange POP ), a do internetu mam 2 telefon i starter z playa.

 #649098  autor: code
 22 lip 2013, 14:27
MaciejM pisze:code, będę specjalnie w androidzie, zmieniał coś w oprogramowaniu po to by nie mieć kompresji obrazków w Orange :mrgreen: proszę Cię
nie wiem co chcesz robić w telefonie, skoro kompresowanie jest poza terminalem. Kompresje zdejmuje usługa APN VPN.
MaciejM pisze: Łatwiej zmienić operatora, który nie ma tej durnej kompresji grafiki
każdemu według potrzeb.

 #649113  autor: dariutka
 22 lip 2013, 15:23
*BOKB Orange połączenia - kto ma na abonament niech ma bezpłatnie a na kartę za grosze

*Neostrady - pozbyć się opłaty za utrzymania łącza

 #649205  autor: drcox
 22 lip 2013, 21:42
code pisze:nie wiem co chcesz robić w telefonie, skoro kompresowanie jest poza terminalem. Kompresje zdejmuje usługa APN VPN.
Przecież można zrobić z poziomu terminala tak, żeby kompresji nie było - np. wtyczką do Firefoxa. A przynajmniej kiedyś tak było, ale nie korzystam z ich syfiastego netu już bardzo długo, więc nie wiem jak jest teraz.

 #649211  autor: kowcio
 22 lip 2013, 21:56
no i co to za rozwiązanie... Tak jak muszę na ich [...] łączu oglądać Youtube w godzinach szczytu za pomocą specjalnej wtyczki.
Ja korzystam z Chrome, nie zamierzam przechodzić na wolniejszą przeglądarkę FF dla jakiejś wtyczki. Do póki nie będą mieli opcji wyłączenia kompresji, dopóty ja się tam nie zjawię w tej sieci z Internetem.

 #649213  autor: martin76
 22 lip 2013, 22:15
przeciez kompresja jest tylko na jpgach
na pc ctrl+f5 i widze oryginal...
fakt ze plus lepszy ;) szybszy, tanszy, wiekszy zasieg

 #649224  autor: MaciejM
 22 lip 2013, 22:42
code, APN VPN działa tylko w Post-paidzie.
drcox pisze:Przecież można zrobić z poziomu terminala tak, żeby kompresji nie było - np. wtyczką do Firefoxa.
Zrób to chociaż na Androidzie, a co powiedzieć na iOSie.

martin76 pisze:przeciez kompresja jest tylko na jpgach
na pc ctrl+f5 i widze oryginal...
zrób to chociaż na tablecie, a co powiedzieć na smartphonie :-D

PS: Powinna być możliwość wyłączenia tej kompresji.

 #649226  autor: drcox
 22 lip 2013, 22:49
kowcio pisze:no i co to za rozwiązanie... Tak jak muszę na ich [...] łączu oglądać Youtube w godzinach szczytu za pomocą specjalnej wtyczki.
Ja korzystam z Chrome, nie zamierzam przechodzić na wolniejszą przeglądarkę FF dla jakiejś wtyczki. Do póki nie będą mieli opcji wyłączenia kompresji, dopóty ja się tam nie zjawię w tej sieci z Internetem.
Ja nie muszę po prostu w ogóle z ich usług korzystać i dziękuję za to niebiosom. To jest prawdopodobnie najgorsza firma w kraju.

 #649229  autor: MaciejM
 22 lip 2013, 22:56
drcox, to jest po prostu śmieszne, iż nawet na internecie mobilnym od Playa, Plusa, T-Mobile filmiki z youtuba bez problemu się buforują, a np. w Orange na łączu stacjonarnym jak i mobilnym filmy buforują się ze ślimaczą prędkością. Już chyba szybciej po EDGE Plusa.

 #649231  autor: drcox
 22 lip 2013, 22:58
No i co? Japczyński napisze kolejny raz bełkot-korpo-formułkę że "my nic nie ograniczamy". A wy się dalej wkurzajcie.

 #649744  autor: Pietro_EU
 24 lip 2013, 19:50
DanielR pisze:Ja proponowałbym zapytać czemu przez tyle lat nie wprowadzono do oferty pre-paid tak podstawowych usług jak połączenie oczekujące, konferencja, czy przekierowania. Moim zdaniem to swego rodzaju "niedoróbka", wymagająca poprawy. :wink:
+1. Popieram, tym bardziej że konkurencja już to wprowadziła.

 #649976  autor: Sahim
 25 lip 2013, 14:33
Pietro_EU pisze:
DanielR pisze:Ja proponowałbym zapytać czemu przez tyle lat nie wprowadzono do oferty pre-paid tak podstawowych usług jak połączenie oczekujące, konferencja, czy przekierowania. Moim zdaniem to swego rodzaju "niedoróbka", wymagająca poprawy. :wink:
+1. Popieram, tym bardziej że konkurencja już to wprowadziła.
... kilka lat temu.

 #650049  autor: ciekawy
 25 lip 2013, 21:44
sql pisze:- zlikwidowanie SIMlocków - z operatorów w PL tylko Orange je zakłada!
- możliwość samodzielnego wyłączenia kodu PIN na karcie SIM
- bardziej proklienckie podejście. Znam przypadek gdy dawna TP dawała brak możliwości technicznych a wystarczyło przekopać tylko kawałeczek
- złośliwa kompresja przy transmisji danych
dołączam się do tego co napisał poprzednik, od siebie też dodaję, że na stronie netowej orange ceny usług są nieprzejrzyste, trzeba się dobrze rozczytać która cena jest normalna w pojedynczej usłudze np. mobilnego netu, a która cena tyczy się połączonych usług czyli tel stacjonarny, którego nie chcę bo mi nie potrzebny + telewizja której od Orange też nie chce + neostrada, której też nie chce i interesuje mnie jednostkowa cena, a w cenniku Orange jawią się ceny w połączeniu i oddzielnie, to robi chaos i niepotrzebnie zmusza klienta do wpatrywania się i zastanawiania "zaraz zaraz" to która cena jest poprawna,

jest jeszcze minus, że żeby korzystać ze zniżek połączonych usług trzeba mieć to wszystko na jednej fakturze czyli na jednym koncie abonenta, a co jak ktoś chce sobie rozdzielić oddzielnie internet mobilny, oddzielnie telefon ? wtedy nie można korzystać ze zniżek, w T-Mobile można mieć na różnych kontach abonenta usługi i zniżki przysługują, w Orange nie,to też jest minus tej sieci

oferty mobilnego netu są mało konkurencyjne - uwzględniam ceny jednostkowe, nie łączone bo jak pisałem wcześniej nie wszyscy chcą płacić za coś czego nie potrzebują i czego nie chcą jak telefon stacjonarny tylko po to, żeby potem mieć zniżke,są ludzie którzy potrzebują jednostkowych usług jak netu mobilnego bez całego pakietu tego co oferuje Orange, i tak info ze strony netowej Orange, np co mnie interesuje, że jak przedłużę umowę na net mobilny po 2-4 latach to będę miał procentowo więcej ilości GB skoro za 2-4 lata może się zmienić rynek telekomunikacyjny w kraju i za powiedzmy 6 miesięcy jakiś Play, Plus czy T-Mobile może wprowadzić dwa razy lepszą ofertę od tej z Orange i to więcej na przedłużenie umowy na nic się nie zda, tu Orange musi poprawić ilość GB stosunek ceny do ilości GB np ktoś potrzebuje do smartfona 1GB to kosztuje to jeśli się nie mylę bo piszę z głowy 19 zł za 1GB w Orange no to litości, większość sobie pójdzie do np. T-Mobile i skorzysta z 1GB za koło 10 zł, dalej brakuje 2GB za koło 20 zł tu jest luka dla ludzi ze smartfonem,tabletem, za to T-Mobile ma w ofercie za koło 20 zł 2GB, dalej jest 4GB za chyba 29 zł i tu jest ok, ogólnie Orange jeśli chce mieć rozpowszechniony net mobilny i jeśli chce sprzedawać te usługi to MUSI to poprawić,
dalej o necie mobilnym, jak się porówna oferty ze sprzętem np notebook, tablet to w porównaniu z abonamentem T-Mobile Orange wychodzi bardzo niekorzystnie, w Orange to są ceny za notebooka/laptopa takie jak w sklepie nawet grubo ponad 1000 zł i do tego jeszcze umowa na abonament np na 2 lata, no super tylko, że nie o to tu chodzi bo taki T-Mobile potrafi zrobić tablety czy notebooka za 1 zł w umowie niech nawet będzie na 3 lata, ktoś kto potrzebuje netu na codzień czy nawet miesięcznie mało korzysta ale potrzebuje netu na stałe to skorzysta z takich ofert, takich ofert w Orange brakuje, a jak klient ma płacić tyle ile w sklapie za sprzęt to sobie ten sprzęt kupi w sklepie elektronicznym, a w Orange co najwyżej kupi ofertę tylko sim - chyba nie o to wam chodzi Orange ? bierzcie przykład z T-Mobile
dodatkowo Orange mogłoby wprowadzić do oferty modemy, które będą obsługiwać jednocześnie 1G czyli ten zasięg CDMA 420 czy 450 + obsługa zasięgu 2G 900 i 1800 + obsługa zasięgu 3G 900 i 2100, cena takiego modemu do zaakceptowania w 2 letniej umowie do 100 zł i wtedy Orange miałoby zasięg w całym kraju bardzo dobry, bez sensu jest dzielenie ofert na normalne i CDMA, dać wszystko do jednej oferty na każdym zasięgu i niech sobie ludzi decydują z którego zasięgu chcą korzystać wybierając odpowiedni zasięg w modemie w zależności od tego w jakiej lokalizacji są i gdzie jest lepszy zasięg.

kompresja - powinno być że da się wyłączyć czyli powinien być wybór

sim-lock - wszystkie telefony powinny być bez simlocka, jak sieć ma dobrą ofertę to klient nie ucieka do konkurencji, a zmuszanie simlockiem do korzystania z usług tylko jednej sieci jeszcze bardziej zniechęca ludzi niż zachęca do sieci, opłata za zejęcie simlocka po 24 miesiącach powinna wynosić 1 zł albo nic póki są te sim locki

wgrywanie swojego oprogramowania do telefonu - to powinno zniknąć z każdej sieci i telefon powinien mieć oryginalne oprogramowanie

wyrobienie duplikatu karty sim - powinno być bezpłatnie albo 5 zł

nie wiem jak jest teraz z roamingiem międzynarodowym - dawniej było, że po chyba 3 miesiącach klient mógł bez kaucji uruchomić w tej sieci roaming międzynarodowy, tylko, że to bez sensu bo kiedy ktoś aktywuje telefon w sieci od razu ma limit który kiedy przekroczy to sieć może zablokować telefon do wpłaty naliczonego rachunku to bez sensu jest włączanie roamingu później, roaming międzynarodowy powinien być aktywny od pierwszego dnia aktywacji numeru bo i tak sieć narzuca od razu na dzień dobry limit kredytowy więc co za różnica czy klient wydzwoni ten limit w kraju czy za granicą, w końcu to ta sama kasa

cena minuty połączenia w kraju w każdej taryfie po abonamencie 19 gr

BOK tu by się przydało więcej doświadczonych konsultantów, a nie tylko takich, którzy być może nie rozumieją zgłoszenia i trzeba zgłaszać do skutku aż się trafi na kogoś kto zrozumie i rozwiąże problem

oby to wszystko czytali ludzie z Orange, którzy mogą poprawić tą sieć i oby pomyśleli, że to co może sieci Orange nie odpowiada to odpowiada klientom i jeśli to zmienią to może zyskają więcej klientów np takie sim locki, po co klienta trzymać na "łańcuchu" i kazać mu korzystać na siłę z Orange, jak oferta będzie dobra to sam będzie korzystał bez żadnego przymusu tylko tu sieć się musi choć trochę starać o klienta i śledzić trendy rynkowe zamiast siedzieć ciągle na starych ofertach

sms-y - wprowadzić bezpłatne sms-y aktywujące usługi obniżające koszty albo kody ussd
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 22:42 przez ciekawy, łącznie zmieniany 2 razy.

 #650141  autor: Sahim
 26 lip 2013, 10:32
ciekawy pisze:wyrobienie duplikatu karty sim - powinno być bezpłatnie albo 5 zł
W Orange nawet wyrobienie duplikatu skradzionej karty jest płatne. Brawo Orange.
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7