DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 73 z 1158
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 1158

 #650640  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 00:39
Czegoś takiego szukałem, dzięki!
Niestety, po prostu 2014, czyli mogę sobie trochę poczekać.
Spacedust pisze: Zaznacz, że pomogłem :)
Bym chciał, ale tu nie ma opcji "Piwo".

 #650644  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 00:56
Gdzieś wyczytałem że pełna moc nadajników ma być dopiero uruchomiona po 1 lipca 2014 roku tam gdzie już prace modernizacyjne/konsolidacyjne zostały zakończone, hmm ciekawe ile w tym prawdy,cóż mi trzeba czekać niestety umowe mam do kona 2014 roku z orange a zasieg jak miałem zly tak i nadal mam zly a jakosc polaczen wcale nie poprawiła sie póki co,mam nadzieje ze sie poprawi

 #650650  autor: Kryniczanin
 28 lip 2013, 07:19
marcin1980, Obecne U900 bardzo słabo sieje z tej samej lokalizacji co GSM 900. Oby to była prawda.

 #650652  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 07:38
Nie bardzo rozumiem U900 to unowocześnione GSM900,przepraszam za takie pytanie ale ja się na takich rzeczach nie znam

 #650679  autor: Flash999
 28 lip 2013, 11:51
UMTS różni się od GSM, tylko częstotliwość ta sama. 3G posiada więcej zalet w porównaniu do 2G. Prędkość, niższy ping, jakość rozmów, wideorozmowy...

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #650775  autor: zajadacz
 28 lip 2013, 19:05
@Spacedust: Na zadupiach i bardzo wysokich masztach zdarzało się, że w torze radiowym prawie nic nie ruszali (najwyżej tilt) nie zamontowali RRU, a cały nowy sprzęt wrzucili w kontener, ale to chyba tylko stacje T-Mobile i to pojedyncze. Nie wiem czy maszt by nie wytrzymał obciążenia, czy może koszt wciągnięcia na górę, demontażu fiderów itp. był zbyt duży.
Kryniczanin pisze:marcin1980, Obecne U900 bardzo słabo sieje z tej samej lokalizacji co GSM 900. Oby to była prawda.
Albo Twój telefon ma niższą czułość na U900, wyświetla Ci też niższy poziom sygnału w netmonitorze? Tak jak pisałem na trasie Szczecin-Szprotawa zasięg U900 porównywalny z G900. Może w terenie górskim skręcili moc na U900.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #650794  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 19:53
Nie mam smartfona bo nie kręcą mnie takie zabawki mam zwykła nokie113 z tad moje pytanie czy zwykle 2G będzie miało raz lepsze rozmowy a dwa lepszy zasięg bo jak reklamują to ma byc i najbardziej zaawansowana siec i ma byc po konsolidacji poprawiony zasieg i rozmowy, ale na moich mapach na btsearch juz wszystko jest pomontowane to ja wogole nie odczuwam żadnej różnicy
Przerywało połączenia przed konsolidacja i dalej przerywa, zasięg jak był do bani tak i dalej taki sam chodzi mi na wsi bo w mieście prawie wszędzie mam maksymalny zasięg
Może teraz będzie to bardziej precyzyjnie :-)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2013, 19:56 przez marcin1980, łącznie zmieniany 3 razy.

 #650795  autor: Kryniczanin
 28 lip 2013, 19:54
zajadacz pisze:Albo Twój telefon ma niższą czułość na U900, wyświetla Ci też niższy poziom sygnału w netmonitorze? Tak jak pisałem na trasie Szczecin-Szprotawa zasięg U900 porównywalny z G900. Może w terenie górskim skręcili moc na U900.
Testowane na 5 telefonach...3x Nokia, 2xSE 1xLG... Na zewnątrz nie ma szoku wewnątrz jest U900 tylko przy oknie.

 #650796  autor: marcinek243
 28 lip 2013, 19:57
marcin1980 pisze:najbardziej zaawansowana siec
Jeżeli masz najbardziej zaawansowany sprzęt to odczujesz. A co do 2g to tylko kosmetycznie zmiany, bo tam gdzie nadawało tylko Orange będzie też t-mobile i na odwrót.

 #650799  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 20:03
A teraz wszystko jasne czyli nic jak wymienić telefon który obsługuje 3G aby odczuć zmiany, bo 2G odchodzi powoli w zapomnienie,ehh trudno przy kolejnym przedłużaniu umowy bedzie trzeba telefon zmienić :)

 #650805  autor: marcinek243
 28 lip 2013, 20:29
marcin1980 pisze:A teraz wszystko jasne czyli nic jak wymienić telefon który obsługuje 3G aby odczuć zmiany, bo 2G odchodzi powoli w zapomnienie,ehh trudno przy kolejnym przedłużaniu umowy bedzie trzeba telefon zmienić :)
Jeżeli nie używasz internetu jest to bez sensu. Wyjątkiem jest play z jego bardzo małym przydziałem gsm. (dobry telefon w play to telefon z 3g :P ) ale jak tak bardzo chcesz to polecam telefony z serii asha. Cena niewygórowana a 3g i HD voice jest :-)

2G nie odchodzi do zapomnienia tylko już więcej w dzisiejszych czasach wycisnąć się nie da bo prawie wszędzie już jest :roll: Nie chciałem cię straszyć ale chodziło mi że rozbudowa jest prowadzona głównie pod kątem internetu :wink:

Zbyt dużo jeszcze telefonów 2G jest w użyciu/sprzedaży i przynajmniej ja nie przewiduje jego wyłączenia w ciągu najbliższych 10-15 lat.

 #650822  autor: tomi81
 28 lip 2013, 21:19
marcin1980 pisze:Nie mam smartfona bo nie kręcą mnie takie zabawki mam zwykła nokie113 z tad moje pytanie czy zwykle 2G będzie miało raz lepsze rozmowy a dwa lepszy zasięg bo jak reklamują to ma byc i najbardziej zaawansowana siec i ma byc po konsolidacji poprawiony zasieg i rozmowy, ale na moich mapach na btsearch juz wszystko jest pomontowane to ja wogole nie odczuwam żadnej różnicy
Przerywało połączenia przed konsolidacja i dalej przerywa, zasięg jak był do bani tak i dalej taki sam chodzi mi na wsi bo w mieście prawie wszędzie mam maksymalny zasięg
Może teraz będzie to bardziej precyzyjnie :-)
Napisz jaka to miejscowość (tylko dokładnie) - stawiam, ze to mogą być Jurowce :-) Proszę tez o info z jakiego operatora korzystasz.

 #650825  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 21:26
Jurowce to obok jakieś 4-5KM. Ja nowe Aleksandrowo sieć obecnie jeden telefon w Play drugi w orange. Nadajnik na 100% leci z ul. produkcyjnej i jednego i drugiego operatora. Play na plusa nastawiony i tu z plusa mam prawie ciągle 100% zasięg ale orange to masakra w domu jak i na podwórko 1-2 kreski z 4 kresek zasięgu a jakość połączeń fatalna śmiem nawet twierdzić ze się pogorszyło po konsolidacji natomiast play który ustawiony na plusa jakość połączeń normalna
marcinek243 pisze:2G nie odchodzi do zapomnienia tylko już więcej w dzisiejszych czasach wycisnąć się nie da bo prawie wszędzie już jest :roll: Nie chciałem cię straszyć ale chodziło mi że rozbudowa jest prowadzona głównie pod kątem internetu :wink:
Też tak pomyślałem że bez sensu brać z 3G jak 90% znajomych ma zwykłe telefony :)

 #650827  autor: tomi81
 28 lip 2013, 21:40
marcin1980 pisze:Jurowce to obok jakieś 4-5KM. Ja nowe Aleksandrowo sieć obecnie jeden telefon w Play drugi w orange. Nadajnik na 100% leci z ul. produkcyjnej i jednego i drugiego operatora. Play na plusa nastawiony i tu z plusa mam prawie ciągle 100% zasięg ale orange to masakra w domu jak i na podwórko 1-2 kreski z 4 kresek zasięgu a jakość połączeń fatalna śmiem nawet twierdzić ze się pogorszyło po konsolidacji natomiast play który ustawiony na plusa jakość połączeń normalna
W Plusie masz zasieg z Dobrzyniewa dlatego masz tak dobry sygnał. W Orange/Tmobile masz zasieg z Produkcyjnej (dach Auchan - lokalizacja Orange) lub Przedzalnianej (komin Fast - lokalizacja TMobile), z tego tez względu masz gorsze pokrycie. W trakcie konsolidacji nie powstał w okolicy żaden nowy Btsik stad ten problem. Pozostaje czekać, może kiedyś coś dobuduja (ponoć są plany roli-outu nowych Btsow).

 #650828  autor: marcinek243
 28 lip 2013, 21:45
marcin1980 pisze: Też tak pomyślałem że bez sensu brać z 3G jak 90% znajomych ma zwykłe telefony :)
Chyba że twoi znajomi też zamienią telefony na 3g zgodne z hd voice to wdety

na 2g: http://www.youtube.com/watch?v=ssDXjGaJV1k
na 3g: http://www.youtube.com/watch?v=YkyKAwo7P4A

 #650829  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 21:47
A mi na telefoni pokazuje że sygnał plusa leci z Białegostoku (i nawet kiedy pokazuje że z miasta ciagnie sygnał to i tak jest mocniejszy od orange) jak ustawie na telefonie żeby pokazywało wiadomości sieciowe ale czasem nic nie pokazuje i ciągnie z Dobrzyniewa.
Mnie tylko jedna kwestia zastanawia reklamują sie że po konsolidacji miał się zwiększyć zasięg a mi się nie zwiększył, ja jestem ciemny w tych sprawach może to być wina 2G sieci, może być że w 3G byłby lepszy zasięg czy raczej nie warto kupować telefonu bo może okazać się że nic to nie dało

 #650833  autor: tomi81
 28 lip 2013, 22:01
marcin1980 pisze:A mi na telefoni pokazuje że sygnał plusa leci z Białegostoku (i nawet kiedy pokazuje że z miasta ciagnie sygnał to i tak jest mocniejszy od orange) jak ustawie na telefonie żeby pokazywało wiadomości sieciowe ale czasem nic nie pokazuje i ciągnie z Dobrzyniewa.
Mnie tylko jedna kwestia zastanawia reklamują sie że po konsolidacji miiał się zwiekszyć zasięg a mi się nie zwiększył, ja jestem ciemny w tych sprawach może to być wina 2G sieci, może być że w 3G byłby lepszy zasięg czy raczej nie warto kupować telefonu bo może okazać się że nic to nie dało
Najprawdopodobniej jest inny rozkład sektorów i tiltow anten miedzy Plusem a Networks na kominie Fast stad różnica w jakości/mocy sygnału. Co do zwiększenia zasiegu po konsolidacji - statystycznie sie zwiększy gdyż dochodzi do wymiany lokalizacji miedzy Orange a Tmobile, tzn tam gdzie np. Orange miał Btsa a TMobile nie zostanie uruchomiony Bts TMobile (i odwrotnie) - w woj podlaskim dzięki temu zasieg TMobile uległ zdecydowanej poprawie. Konsolidacja nie oznacza wybudowania Btsow w nowych lokalizacjach (tam gdzie przed konsolidacja nie było ani Btsa Orange ani Tmobile) - tak właśnie jest w Twoim przypadku. Roli-out to kolejny etap po konsolidacji (o ile znajda sie na to środki;-) Mam nadzieje, ze zrozumiales, prościej nie potrafię tego opisać.

 #650834  autor: marcinek243
 28 lip 2013, 22:01
marcin1980 pisze:3G byłby lepszy zasięg czy raczej nie warto kupować telefonu bo może okazać się że nic to nie dało
Skoro 2g ledwo dolatuje to w 3g nie ma co się bawić. Chyba że będziesz pewny że odpalili u900.

 #650835  autor: marcin1980
 28 lip 2013, 22:07
Dobra dziękuję może za parę lat doczekam się lepszego zasięgu,dziękuje za tak ładnie opisanie sprawy. Chodź wątpię. Pozdrawiam

 #650836  autor: tomi81
 28 lip 2013, 22:08
marcinek243 pisze:
marcin1980 pisze:3G byłby lepszy zasięg czy raczej nie warto kupować telefonu bo może okazać się że nic to nie dało
Skoro 2g ledwo dolatuje to w 3g nie ma co się bawić. Chyba że będziesz pewny że odpalili u900.
U900 by Networks jest odpalone w całym klastrze białostockim (Białystok i okolice).
  • Strona 73 z 1158
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 1158
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 1158