DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #651678  autor: jorket
 01 sie 2013, 16:27
witam

przed chwila chcialem wyprobowac modem e3131 ktory dzisiaj zakupilem i wlozylem w tym celu moja karte z plusa do modemu zalaczylem speed test na stronce ktorego nei zdazylo dokonczyc bo zezarlo mi 20zl + 25mb jak to mozliwe pytam sie ?

podobno plusowi placi sie za transfer 3.3gr za 300kb jak mozliwe ze tak szybko zezarlo mi tyle kasy na jednej stronce ? i jakie zabiegi wprowadzic aby ustrzec sie przed takimi sytuacjami w przyszlosci ?

planuje zakupic karte 12gb z allegro z iplusa ale obawiam sie ze ten transfer wciagnie mi w 5min jak dotychczasowe srodki na koncie jestem laikiem prosze mi powiedziec dlaczego tak szybko wyczyscila mi saldo jedna stronka do minus zloty piecdziesiat az sie bede bal ponownie wlozyc jakakolwiek karte do tego modemu prosze o pomoc!

 #651681  autor: user_delete34
 01 sie 2013, 16:31
jorket, co to za karta? Kupiłeś kartę zwykłą, z ofertą głosową, czy też z ofertą Plus Internet na Kartę?
jorket pisze:planuje zakupic karte 12gb z allegro z iplusa ale obawiam sie ze ten transfer wciagnie mi w 5min jak dotychczasowe srodki na koncie
lel
Plus nie ma łącza 163 Mbps dla użytkownika końcowego.
12 GB powinno Ci starczyć na co najmniej pół miesiąca, jeśli nie oglądasz JuTube i nie ściągasz plików. Do reszty wystarczy w zupełności jako podstawowe łącze (nawet na miesiąc). 12 GB to nie tak mało.

 #651682  autor: kowcio
 01 sie 2013, 16:33
Mi 6 GB wystarcza do przeglądania stron WWW i to nie przez godzinę dziennie, a wiele dłużej. Czasami komputer właczony jest przez cały dzień. Miesięcznie 6 GB.
W Plusie są problemy z rozliczaniem pakietów i problem jest stary jak świat. Tylko nikt nic z tym nie robi i BOK napisze Ci, żeś jest głuptak i na dużo danych przesłałeś, więc zeżarło Ci kartę. Na to możesz liczyć z ich strony.

 #651685  autor: jorket
 01 sie 2013, 16:36
Markadiusz pisze:jorket, co to za karta? Kupiłeś kartę zwykłą, z ofertą głosową, czy też z ofertą Plus Internet na Kartę?
to jest zwykla karta z taryfa plus na karte moja ktora uzywam do sms i polaczen glosowych

 #651686  autor: user_delete34
 01 sie 2013, 16:38
jorket pisze:
to jest zwykla karta z taryfa plus na karte moja ktora uzywam do sms i polaczen glosowych
No to się dziwisz. Zwykła taryfa głosowa i Ty tam chcesz wszystkich najniższych stawek (tutaj: z taryfy internetowej)? Tutaj w najnowszych taryfach za 100 kB płacisz zależnie: 29 lub 5 gr.

 #651689  autor: jorket
 01 sie 2013, 16:43
Markadiusz pisze:
jorket pisze:
to jest zwykla karta z taryfa plus na karte moja ktora uzywam do sms i polaczen glosowych
No to się dziwisz. Zwykła taryfa głosowa i Ty tam chcesz wszystkich najniższych stawek (tutaj: z taryfy internetowej)? Tutaj w najnowszych taryfach za 100 kB płacisz zależnie: 29 lub 5 gr.
nie nie chcialem najnizszych stawek, chcialem tylko zobaczyc czy modem dziala wiec wszedlem na jedna stronke przy okazjis prawdzajac jaka ma predkosc modem w mojej lokalizacji i nie dokonczylo terstu bo przyszedl sms ze malo srodkow na koncie czy to normalne zeby na jednej strone zezarlo 20zl + 25mb dziwne musza byc tam stawki wieksze niz 20gr za 100kb ze 2 zl conajmniej to bym sie nie zdziwil jak moze pobralem z 1mb danych lacznie

 #651692  autor: user_delete34
 01 sie 2013, 16:46
jorket pisze:20zl + 25mb
Miałeś wykupiony pakiet 25 MB/5 zł? Sprawdziłeś przez *121# lub przyszedł Ci SMS, że jest aktywny? Jeśli pakiet był aktywny - reklamuj w BOK i żądaj zwrotu. Ten test może do 2 MB pożre, a może i mniej, ale na pewno nie 25. Jeśli miałbyś zrzut ekranu z programu (czy czegoś), że było 1 połączenie i pobrałeś w czasie niego tylko tyle danych - dołącz do wiadomości. Jest dowód, muszą zwrócić.

 #651695  autor: kowcio
 01 sie 2013, 16:54
Czy 2 MB to może nie, ale też nie wiecej niż te ponad 30 MB ktore poszło. Próbuj reklamowac, ale szanse są dość marne :/ sprawdź teraz co Ci pokazuje po *121#, czy są jakieś aktywne pakiety?

 #651702  autor: jorket
 01 sie 2013, 16:58
Markadiusz pisze:
jorket pisze:20zl + 25mb
Miałeś wykupiony pakiet 25 MB/5 zł? Sprawdziłeś przez *121# lub przyszedł Ci SMS, że jest aktywny? Jeśli pakiet był aktywny - reklamuj w BOK i żądaj zwrotu. Ten test może do 2 MB pożre, a może i mniej, ale na pewno nie 25. Jeśli miałbyś zrzut ekranu z programu (czy czegoś), że było 1 połączenie i pobrałeś w czasie niego tylko tyle danych - dołącz do wiadomości. Jest dowód, muszą zwrócić.
tak sprawdzalem pod *136# i tam widnial aktywny ten pakiet pisalo na próbę wiec chyba dostalem go za darmo a nie za 5zl bo nie wiem skad sie tam wzial, kurcze jeszcze mam dzwonic do nich i placic chyba 2 zl zeby reklamacje mi uwzglednili ehh :| tylko mnie pocieszcie ze jak kupie karte 12gb z allegro to bedzie ona normalne naliczac dane a nie jak tutaj 25zl zezarlo na jednej stronce, dzieki wszystkim za pooc i sugestie

[ Dodano: 2013-08-01, 17:01 ]
kowcio pisze:Czy 2 MB to może nie, ale też nie wiecej niż te ponad 30 MB ktore poszło. Próbuj reklamowac, ale szanse są dość marne :/ sprawdź teraz co Ci pokazuje po *121#, czy są jakieś aktywne pakiety?
pod 121 tylko 30 bezplatnych wizytowek mam ale pod *136# aktywne promocje pisze mi internet na probe 25mb wazne do lutego 2016

 #651706  autor: user_delete34
 01 sie 2013, 17:02
jorket pisze:tam widnial aktywny ten pakiet pisalo na próbę
Była napisana pozostała ilość danych w kB? Bo jeśli nie, to chodziło tylko o to, że ten pakiet jest możliwy dopiero do aktywowania. :/
jorket pisze:jeszcze mam dzwonic do nich i placic chyba 2 zl zeby reklamacje mi uwzglednili ehh :|
Nie, nie. Pisz reklamację na maila czy jakoś przez Plus Online.
jorket pisze: tylko mnie pocieszcie
Jeśli nie masz takiego "szczęścia" do wszystkiego, jak ja - 12 GB starczy na długo i podziała dobrze. ;)

 #651711  autor: kowcio
 01 sie 2013, 17:05
Markadiusz pisze: jorket napisał/a:
tam widnial aktywny ten pakiet pisalo na próbę

Była napisana pozostała ilość danych w kB? Bo jeśli nie, to chodziło tylko o to, że ten pakiet jest możliwy dopiero do aktywowania. :/
Witaj w Plusie. ;)

Aktywne pakiety pokazuje kod tylko *121#. Plus to dziwna sieć i cieżko jest niektóre rzeczy zrozumieć. Równiez po zalogowaniu na Plus Online powinien wyświetlać się ten pakiet jako aktywny. Widocznie nie był i dlatego Ci zeżarło :( nic nie zrobisz, skrob reklamację, ale generalnie musiałbyś mieć spore szczeście, bo odzyskać kasę z konta :/

 #651718  autor: jorket
 01 sie 2013, 17:13
Markadiusz pisze:
jorket pisze:tam widnial aktywny ten pakiet pisalo na próbę
Była napisana pozostała ilość danych w kB? Bo jeśli nie, to chodziło tylko o to, że ten pakiet jest możliwy dopiero do aktywowania. :/
jorket pisze:jeszcze mam dzwonic do nich i placic chyba 2 zl zeby reklamacje mi uwzglednili ehh :|
Nie, nie. Pisz reklamację na maila czy jakoś przez Plus Online.
jorket pisze: tylko mnie pocieszcie
Jeśli nie masz takiego "szczęścia" do wszystkiego, jak ja - 12 GB starczy na długo i podziała dobrze. ;)
nie nie pisalo o pozostalych megabajtach wiec mozliwe ze dopiero ten pakiet zostal przeznacozny dopiero do aktywowania :/ dalem sie nabrac na to co pisze;/ ok sprobuje moze do nich napisac ale watpie zeby to cos dalo.. dzieki wielkie zamowie ten 12gb z allegro i zobacze jak wtedy to bedzie dzialac mam nadzieje ze to nie bedzie 1MB/20zl

 #651719  autor: user_delete34
 01 sie 2013, 17:14
kowcio pisze:Witaj w Plusie. ;)

Aktywne pakiety pokazuje kod tylko *121#
kowcio, do złej osoby to mówisz. Ja to dobrze wiem, tylko wolałem "lżej" to przekazać. ;) Problemy mam tu już prawie regularnie, jednak póki co najmniejsze ze wszystkich ofert "rzeczywistych" operatorów.
PS: powrócił problem ze złym naliczaniem internetów. Jeszcze kilka takich i biorę abo w T.

[ Dodano: 2013-08-01, 17:15 ]
jorket pisze:dalem sie nabrac na to co pisze;/
To jest tak skonstruowane, że brak słów na to. I tak ciesz się, że to prepaid, a nie rachunek. :smt041

 #651862  autor: bartoleq
 02 sie 2013, 08:49
z tego co kiedys sprawdzalem to jeden speedtest uzywa okolo 40MB danych z pakietu.

 #651931  autor: user_delete34
 02 sie 2013, 14:08
Czyli zależy to od szybkości łącza, wykryje szybkie - wali dużą paczkę dla bardziej miarodajnego testu. Gdyby miało być sztywne 40 to ciekawe ile czekałbym, sprawdzając kiedyś na lejku na EDGE Orange.