DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 27 z 72
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 72

 #652685  autor: Sahim
 05 sie 2013, 19:33
To pewnie pozostaje skarga do UKE.

 #652717  autor: bartoszc
 05 sie 2013, 21:55
manyaky
to po kolei.Podstawa do nerwów akurat jest w moim przypadku chodzi o wyjazd osoby starszej której trudno bedzie dokonywac wymiany karty SIM tłumaczenie itp (b.wazny numer obecny) i ciągły kontakt.Co do sugerowania z Twojej strony że nijako chciałbym ewentualnie jakiegość wysokiego:) odszkodowania to juz wyciągnełeś zbyt dalekie wnioski.Nic takiego nie pisałem, jedynie denerwujące jest to ze operator nie robi sobie nic z niedotrzymania terminu przenaszalności. Nie myślałem o jakiś gratyfikacji pieniężnej, bardziej o zachowaniu operatora w stylu dodajemy jakąś mała usługę gratis za zaistniała sytuację. Co do trybu przeprowadzania z mojej strony konwersacji na chatcie a tym bardziej rozmowy telefonicznej nie padło choćby jedno najmniej obraźliwe słowo więc kolejne absolutnie nieprawdziwe domniemanie z Twojej strony.Żadna podkreślam żadna rozmowa nie odbywała się krzyczeniem z mojej strony.Pisząc ostrej miałem na myśli tylko to że chciałem rozmawiać z kierownikiem konsultantów mając nadzieję ze ta własnie osoba "ruszy" sprawę więcej po każdej byłem przekonany że sprawa juz sie rozwiąze za moment gdyż wszyscy rozumieli mnie i twierdzili ze będzie rozwiązana.
Dziś ponowny kontakt koło 18.00 i kolejne zapewnienie ze jutro odezwą sie ostatecznie do południa :)))) Ehhhh

 #652722  autor: kamil1404
 05 sie 2013, 22:09
Witam. Czy chcąc przenosząc numer z t-mobile do play mając taryfę (wg itaktak) Era Nowy Tak Tak Fon i umowę na czas nieokreślony muszę coś załatwiać w salonie t-mobile. Chodzi mi o wypowiedzenie umowy.Pytam bo własni probowałem to zrobić ale od PLAY dostałem smsy:
"Twój operator zgłosił nam problem z przeniesieniem numeru. Skontaktuj się z twoim operatorem oraz odwiedź Salon Play w celu wyjaśnienie nieprawidłowości" oraz "Typ uslugi, ktory podales na wniosku o przeniesienie numeru nie zgadza sie z danymi w systemie dotychczasowego operatora. zapraszamy do salonu play"

Proszę o pomoc.

 #652737  autor: artix
 05 sie 2013, 22:33
Pewnie nie wybrałeś przeniesienia z abonamentu tylko z prepaid. I nie, nic nie trzeba w salonie T-Mobile załatwiać, no chyba że byłby jakiś problem :)

 #652741  autor: kamil1404
 05 sie 2013, 22:42
ale ja miałem prepaid`a bo miałem doładowania :P

 #652753  autor: artix
 05 sie 2013, 23:12
Mixa masz, a to nie prepaid. Jeśli wybrałeś w dokumentach przeniesienie z prepaida zamiast z abonamentu to odrzucili wniosek. Musisz ponownie iść do Play i złożyć wniosek o przeniesienie z abonamentu.

 #652860  autor: orson_dzi
 06 sie 2013, 12:14
bartoszc pisze:szarego wspólpracownika ( patrz chat)
Chat to firma zewnętrzna, nie ma nic wspólnego z BOK. W praktyce nic się nie dowiesz sensownego.

Skoro nie możesz się dodzwonić, to napisz zgłoszenie mailowo, omijajać chaty, fejsbuki itd. Podaj numer telefonu tymczasowego i PESEL, po tych danych najłatwiej cokolwiek znaleźć. A najlepiej wyślij mi to na PW jak chcesz, po 14 kogoś uruchomię żeby to sprawdził.

O ile nikt niczego nie pomieszał, powinieneś mieć już stworzone konto, na którym będzie widoczne zlecenie przeniesienia i wszystkie informacje. Skoro numer nie przeniesiony, a wszystko będzie prawidłowo, to coś będzie po stronie obecnego operatora.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #652948  autor: nju mobile
 06 sie 2013, 17:47
bartoszc pisze:mam pytanie odnosnie niedotrzymania terminu przeniesienia mojego numeru od mojego dotychczasowego operatora prze NJU MOBILE. Tryb przeniesienia z konkretną datą okreslił NJU MOBILE na dzień - 05.08.2013. Zostało to mi podane( data przeniesienia numeru) juz w dniu składania u nich zlecenia tj. w lipcu.Do dnia dzisiejszego wszystko przebiegało wg planu ( przybycie kuriera, podpisanie wszelkich dokumentów, właczenie tymczasowego numeru)Niestety dzis kontaktowałem sie telef. z dotychczasowym operatorem - nic im nie wiadomo o przejeciu nr przez NJU MOBILE nie wplyneło żadne pismo z ich strony.Nadmieniam ze z mojej strony wszystko jesy OK dane osobowe itp. wprowadzone poprawnie u obydwu operatorów ( telefon był dotychczas na kartę) Ponawiam więc pytanie co mogę zrobić, czego mogę oczekiwać domagać sie od NJU MOBILE w zwiazku z niedotrzymaniem terminu przeniesienia mojego numeru????
bartoszc, przepraszam Cię za te niedogodności. Proszę o skierowanie w tej sprawie zgłoszenia poprzez zakładkę "Obsługa" na naszym oficjalnym profilu w portalu Facebook. Bezpośredni adres to: www.bit.ly/obsluganju . Postaram się pomóc w przeniesieniu numeru.

Pozdrawiam
Mateusz

 #653039  autor: bartoszc
 06 sie 2013, 23:51
W dniu dzisiejszym sprawa załatwiona.Dziękuję wszystkim którzy tu starali sie mi pomóc. Konsultant ( po wczorajszym moim zgłoszeniu) dodał mały gratis za niedogodności związane z przenaszalnością. Miły gest i mam nadzieję że współpraca z NJU MOBILE będzie przedbiegała juz bez zarzutu. Dzięki raz jeszcze za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam.

 #653358  autor: Letki
 08 sie 2013, 11:12
Markadiusz juz przenioslem, tylko ze podczas rozmowy z konsultatnem orange dowiedzialem sie ze nie ma takiej mozliwosci jak mialem mixa zebym przeniosl sobie na karte do orange czy to prawda?

 #653362  autor: user_delete34
 08 sie 2013, 11:35
Letki, po zakończeniu umowy w mixie, karta nadal jest aktywna i pozostaje taryfa mixowa. Być może bezpośrednio z niej nie można przenieść się do Orange (czy gdziekolwiek) - choć wątpię. Za to jeśli zmienisz taryfę na typową ofertę na kartę, to nie ma znaczenia, czy numer wcześniej był w mixie, w abonamencie, czy to "rodowity" prepaidowiec. Jest w taryfie na kartę, więc jeśli tylko druga sieć (tutaj Orange) umożliwia przeniesienie numeru do oferty na kartę, nic nie stoi na przeszkodzie.
 #653495  autor: derekpl
 08 sie 2013, 19:04
Witam,

Interesuje mnie przeniesienie nr do nju mobile.
Aktualnie mam nr w orange i zarejestrowany na firmę tak więc bezpośrednie przeniesienie do nju nie wchodzi w grę. Chciałem dzisiaj dokonać cesji z firmy na osobę prywatną okazało się iż "wspaniałe" orange życzy sobie za ta eksplozywną czynność 123 zł (nie wiedzieć czemu).

Aktualnie mam zawieszoną działalność na którą podpięta jest karta
Umowa z orange skończyła mi się 02.08.2013 a do 18-go mam okresy rozliczeniowe.

Docelowo chciałbym przenieść nr do nju-mobile.

Czy mogę przenieść nr do np. Play na kartę tam dokonać cesji na osobę prywatną i przenieść nr do nju?
Ile czasu fizycznie zajęła by taka operacja?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 #653552  autor: Edmund
 09 sie 2013, 01:05
derekpl, możesz też wymówić umowę w Orange, z zaznaczeniem że z końcem okresu wypowiedzenia chcesz przenieść numer do oferty na kartę. Po czymś takim wybierasz się do salonu i robisz zmianę danych rejestracyjnych (przerejestrowanie użytkownika w ofercie na kartę) i przenosisz numer do Nju.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #653566  autor: derekpl
 09 sie 2013, 08:58
Czy cesja z firmy na osobę prywatna dla oferty na kartę w orange jest bezpłatna?

 #653629  autor: Edmund
 09 sie 2013, 13:08
derekpl, tak - jest darmowe. Tylko z tym że nazywa się to nie "cesja" a "przerejestrowanie numeru na kartę", ale pewnie jak powiesz cesja to zrozumieją o co kaman.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #653631  autor: derekpl
 09 sie 2013, 13:12
Dzięki wielkie :)
Właśnie kontaktowałem się z infolinią i rozpoczynam proces.
Co najśmieszniejsze możliwe jest to jedynie faksem
 #655248  autor: Handzol
 15 sie 2013, 22:55
Witam! Niestety zawiodłem się dosyć poważnie na T-Mobile i chciałbym przenieś numer do sieci Plus (oferta na kartę). W Heyah jest miesięczny okres wypowiedzenia i jestem przypisany do okresu rozliczeniowego od 25-24 każdego miesiąca. Chciałem zapytać w takim razie, czy jeżeli załóżmy pójdę do salonu Plusa 20 sierpnia i złoże wniosek o przeniesienie numeru to znaczy że mój numer w Plusie będzie aktywowany dnia 25 września? Czy będę musiał pisać do T-Mobile (Heyah) jakąś osobną rezygnacje/wypowiedzenie umowy czy to już operatorzy załatwią między sobą?

 #655274  autor: ciekawy
 16 sie 2013, 00:13
jak przenosisz numer od jednej sieci do drugiej to podpisujesz sieci pełnomocnictwo do załatwienia za ciebie formalności i sieci się między sobą komunikują i do sieci z której przenosisz numer nie musisz już nic pisać, załatwi to za ciebie nowa sieć, a podstawą do tego będzie twoje pełnomocnictwo, nie musisz o tym wiedzieć, konsultanci wiedzą co dać klientowi do podpisania, a co do okresu rozliczeniowego to tak jak napisałeś, jak przyjdziesz parę dni wcześniej do salonu nowej sieci czyli Plus-a to podpisujesz papiery, że chcesz przenieść numer, Plus występuje do T-Mobile o numer do przeniesienia i T-Mobile wypuszcza numer do Plus-a tak jak napisałeś i od tego albo kolejnego dnia będziesz miał numer na karcie sim Plus-a którą dostaniesz po podpisaniu papierów o przeniesienie numeru i do przeniesienia numeru czyli do deaktywacji przez T-Mobile na karcie sim Plus-a możesz mieć cały czas szukanie sieci, to normalka jak się przenosi numer

a na czym polegało twoje zawiedzenie się na sieci T-Mobile ? jak możesz to napisz bo to dla mnie ciekawe

 #655292  autor: Handzol
 16 sie 2013, 09:02
Chodzi o zasięg... U mnie jest on fatalny. Poza tym czekanie 5 dni na uaktywnienie prezentacji numeru to troszkę przegięcie...
 #657016  autor: lazlo
 23 sie 2013, 19:04
Witam, aby przenieść numer do innego operatora, trzeba iść i zarejestrować numer u obecnego jak to wygląda, i jakie dane osobowe się podaje? imię i nazwisko czy pełne dane osobowe wraz z adresem? lub jeszcze jakieś dodatkowe?
  • Strona 27 z 72
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 72
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 72