DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #661188  autor: JejoX
 11 wrz 2013, 14:28
Witajcie,

Mam takie o to pytanie.

Chce wziasc abonament w Play ze smarfonem LTE i wykorzystac ta funkcjonalnosc do udostepnienia tego internetu w domowym laptopie.W Play az do konca 2014 r LTE bedzie praktycznie bez limitow wiec chyba nie na darmo sie zastanawiam i pytam.

Cel-szybki internet ktorego obecnie nie mam mimo iz jestem w zasiegu LTE

Nasuwają mi sie jednak Pytania:

Czy smartfon w środku budynku mieszkalnego bedzie odbieral LTE?

Czy wykorzystanie smartfona jako hot-spot nie spowoduje jakos osłabienia sygnału i strat do poziomu zwyklego 3G.

 #661225  autor: wook
 11 wrz 2013, 16:18
kup startet intenetowy Plusa LTE i sprawdź, wszystko zależy od konkretnej lokalizacji. Najlepiej sprawdzić samodzielnie.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #661286  autor: Ricki1980
 11 wrz 2013, 20:20
Najprawdopodobniej wąskim gardłem tego pomysłu może być WiFi w telefonie ograniczające transfer do ok 30 Mbit/s, reszta będzie działać bez problemu jak z użyciem smarta w sieci UMTS.

 #667017  autor: aoti
 10 paź 2013, 19:33
Na Twoim miejscu nie robiłbym Hot-Spot'a z telefonu na komputer. Według regulaminu Play jest to nielegalne i podczas awarii możesz mieć kłopoty. Wiadomo, że nikt się do tego nie stosuje, ale jako Expert ds. sprzedaży ostrzegam :)

 #668123  autor: MaciejM
 15 paź 2013, 22:49
Regulamin regulaminem, ale to klienci kupują produkt/usługi i ich sprawa na co chcą wykorzystać. Może jest wzmianka w regulaminie na temat zakazu odwiedzania konkretnych stron ?

 #668276  autor: aoti
 16 paź 2013, 16:53
Regulamin regulaminem? Skoro tak uważasz... :)
Nie moja sprawa w sumie, chciałem tylko uprzedzić. Co do odwiedzania konkretnych stron nigdy nikomu tego nie możemy zakazać, bo to jest wbrew prawu. Hot Spot należy do usługi GSM i według prawa nie można z usługi GSM robić usługi Online. Wiadomo, każdy z tego korzysta, ale ja tylko uprzedzam, że użytkownik w razie utraty połączenia i problemów z internetem zgłaszając błąd na infolini jest pociągnięty do odpowiedzialności karnej ( jeśli operator to zauważy).

A tak nawiasem, każdy w domu ma nóż. Może zrobić z nim co chce? Np. : kogoś zabić. Aby na pewno? Przykład może niezbyt trafny ale nawiązuję do tego, że nie ze wszystkim możemy postępować tak jak MY chcemy.

Podkreślam, że KAŻDY robi co chce, ja tylko nawiasem chciałem przekazać informacje z DOBREGO źródła. Uwierz, z dobrego i bezpośredniego...

Pozdrawiam

 #668416  autor: MaciejM
 16 paź 2013, 23:05
aoti, przykładowo operator sieci Three w Wielkiej Brytanii blokuje dostęp do internetu karcie, na której zakupiony został pakiet danych w ofercie głosowej gdy włożymy kartę do modemu. W telefonie wszystko działa.

 #668463  autor: pakierhakierxd
 17 paź 2013, 09:54
Ja tam nie raz udostępniałem dla kompa,nikt mi nic nie zablokował,przecież płacę za pakiet internetowy i to ja będę decydował jak go wykorzystać !!!

Kiedyś było takie info
http://komorkomania.pl/2011/02/22/route ... minem-play

Pozdrawiam :)

 #668573  autor: aoti
 17 paź 2013, 18:05
Ludzie mi nie chodzi o to czy coś będzie działało czy nie :) wiadomo, że każdy robi Hot-Spot'a z telefonu na komputer, ale jeśli masz awarię sieci i dzwonisz do operatora, a operator sprawdzi, że robiłeś Hot-Spot'a na komputer może się doczepić i są za to kary ( nie małe ).