DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 31 z 69
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 69

 #669749  autor: banderas
 22 paź 2013, 23:14
WebSter pisze:Drodzy,
Umowa w T kończy mi się 15 stycznia.
Czy w związku z tym mogę zacząć przenosić nr do Orange? Rozumiem, że do momentu całkowitego przeniesienia zmuszony będę opłacać 2 abonamenty u 2 operatorów?

Czy aby dostać dodatkowy rabat orange open telefony komórkowy i stacjonarny muszą być zarejestrowane na tą samą osobę?
zalecam złożyc wniosek w nowym okresie rozliczeniowym ktory wypada na mc listopad.
wtedy zaznaczysz opcje na koniec umowy i powinno byc bezbolesnie odnosnie placenia 2 abo

banderassso

 #669783  autor: M a r c i n
 23 paź 2013, 09:36
WebSter pisze:
Czy aby dostać dodatkowy rabat orange open telefony komórkowy i stacjonarny muszą być zarejestrowane na tą samą osobę?
Na ten sam numer PESEL :)

Obrazek

 #669870  autor: WebSter
 23 paź 2013, 18:49
Dokładnie umowa kończy się 09/01/2014, okres rozliczeniowy 5tego każdego mc.
Czy w takim razie mogę rozpocząć proces migracji i czy zapłacę abo w Orange i w T jednocześnie?

Only Windows Mobile! : )

 #669873  autor: _ff_
 23 paź 2013, 19:03
Właśnie o to samo chciałem zapytać. Mi umowa w T-Mobile kończy się na początku grudnia i rozumiem, ze można już teraz wszystko załatwic, tzn. przeniesienie nr, który w T wygaśnie z końcem umowy? Nigdzie na stronie Orange nie można znaleźć, czy się nie płaci abonamentu i czy dostaje się nr tymczasowy.

 #669891  autor: Ptosio
 23 paź 2013, 20:14
Z moich rozmów z konsultantami wynika, że nie można złożyć zamówienia przeniesionego w czasie, tj. jeśli teraz podpisujesz umowę, to od teraz masz numer tymczasowy i musisz płacić Orange. Ale dobrze, gdyby w tej sprawie wypowiedział się ekspert - swoją drogą mam podobny problem -5.11 kończy mi się umowa w Play, do 8.11 jest okres rozliczeniowy - jaką opcję ("z zachowaniem okresu wypowiedzenia", etc.) wybrać przy zamówieniu w Orange, żeby jak najbezboleśniej przejść do tego operatora bez płacenia podwójnego abonamentu?



@thonka

UWAŻAJ!
Miałem właśnie taką samą sytuację i po telefonie na infolinię dostałem informację, że zamówienie anulowali...bo brakowało im skanu dowodu osobistego, o czym podobno poinformowali uprzednio mailem. Podobno, bo żadnego takiego maila nie mam w skrzynce, nie dostałem także powiadomienia SMSem ani na stronie orange.pl z zamówieniem. I tu kolejne pytanie do eksperta - czy w takiej sytuacji mógłbym skłądać reklamację i domagać się od Orange wypełnienia tej umowy na takich warunkach, na jakich złożyłem zamówienie 17.10 (w promocji Szalone Dni)?
Ogólnie rzecz biorąc ogromny MINUS dla Orange pod względem komunikacji z klientem!

 #669932  autor: kowcio
 23 paź 2013, 22:05
Czy ktoś mógłby mi krótko napisać, bo nie mam czasu by przejrzeć cały temat:

jestem zainteresowany przejściem do Orange z Play z pewnych względów, mam w Orange usługi stacjonarne i jedną mobilną (w tym fajnym rabacie), interesuje mnie wyłącznie oferta z nielimitowanymi rozmowami i SMSami do wszystkich sieci komórkowych w Polsce. Potrzebuję też Internet, teraz daję radę z 500 MB, więc pakiet może być mniejszy, ale żeby była możliwość sezonowego dokupienia MB.

Na stronie Orange widzę, że jest na 12 miesięcy i 129 zł bez rabatu. Z rabatem 114 zł, to cholernie dużo. Czy nie da się tego zrobić jakoś taniej? Jak mam tyle płacić, to wolę na 2 lata podpisać i wziąć telefon, np. Xperię Z za 1 zł i też tyle samo płacić, tylko dłuższa umowa. Obecnie mam abonament w Play, więc będzie to przejście z abo do abo.

Wiem, że są jeszcze jakieś oferty dostępne i są one całkiem fajne, ale nie wiem co, kto, gdzie i jak. Wiem, że w salonach, ale obecnie nie mam czasu podjechać do Orange, do najbliższego salonu mam kilka kilometrów, a już zaczynam się rozglądać.

Będę serdecznie wdzięczny za każdą odpowiedź.

 #669975  autor: thonka
 23 paź 2013, 23:43
Ptosio, u mnie też była odmowa.
30 minut wisiałem i to wyjaśniałem, jutro jeszcze będę interweniować i próbować ponownie.

Co ciekawe w dziale obsługi sklepu internetowego w mig się dowiedziałem o statusie zamówienia, ale o przyczynach odmowy musiałem zadzwonić do BOKu.
W BOKu natomiast takiego zamówienia na dany numer (ani przenoszony, ani tymczasowy) nie mieli, a tylko tak identyfikowali tam operacje :) Ostatecznie i tak się nic nie dowiedziałem o powodzie odmowy i zostałem odesłany do maila z odmową.

Szkoda, że komunikacja od nich jest myląca.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #670098  autor: mini21
 24 paź 2013, 13:26
A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Czy jako klient Orange posiadający numer na kartę (OFnK) i przenoszący swój na abonament firmowy, jestem traktowany jako nowy klient, przenoszący numer czy jeszcze jakoś inaczej?

Pytam, gdyż w salonie poiwedziano mi, że nie dostanę żadnego bonusu za "przeniesienie numeru", ani za "nowy numer", a za to mam jeszcze zapłacić 50 zł za aktywację, czego już w ogóle nie rozumiem.

Czy ktoś już przechodził z karty na abo. firmowy i też tak miał?

Pozdr.

Fotografia-pasja, zawód i wielka nuda (bo ile można fotografować dziewczyny w studiu?)
www.fotomini.com.pl

 #670137  autor: thonka
 24 paź 2013, 16:55
mini21, w każdej sieci tak jest.
Musiałbyś zmienić sieć na 1-2 dni i przejść ponownie.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #670177  autor: Tlumacz.pro
 24 paź 2013, 21:41
Czy ktoś kojarzy, czy istnieją kody dla planów firmowych (działalność 1os)?

 #670225  autor: Griszaaa
 25 paź 2013, 07:57
Złożyłem zamówienie na przeniesienie numeru. Mam jednak mały dylemat. Na poprzedniej umowie z T-mobile jest inny numer dowodu osobistego niż mam aktualnie( wymiana z powodu utraty ważności po 10 latach). Czy może to stanowić jakiś problem?
Wcześniej pisał ktoś, że miał wysłać im skan swojego dowodu. Nigdzie podczas wypełniania formularza w necie nie znalazłem takiej adnotacji.

 #670230  autor: zielony71
 25 paź 2013, 08:37
Tlumacz.pro pisze:Czy ktoś kojarzy, czy istnieją kody dla planów firmowych (działalność 1os)?
Juz od dłuższego czasu czekam na coś takiego ale daremnie. W przypadku działalności indywidualnej możesz za to skorzystać z planów dla osób prywatnych.

 #670231  autor: bora1410
 25 paź 2013, 09:02
zielony71 pisze:
Tlumacz.pro pisze:Czy ktoś kojarzy, czy istnieją kody dla planów firmowych (działalność 1os)?
Juz od dłuższego czasu czekam na coś takiego ale daremnie. W przypadku działalności indywidualnej możesz za to skorzystać z planów dla osób prywatnych.
Czyli jeśli posiadam jednoosobową działalność gospodarczą to mogę skorzystać z kuponu i przenieść numer do oferty dla indywidualnych? Czy wtedy wpisuje przy wypełnianiu wniosku dane firmowe u obecnego operatora i na takie same dane numer zostanie zapisane w bazie orange, czy też zostanie zapisany jako numer Jana Kowalskiego bez regonu i nipu.

 #670233  autor: zielony71
 25 paź 2013, 09:06
Jak jest z regonem to musisz sam sprawdzic, miejsce na nip jest na pewno. Ja mam spolke jawna i niestety nie moge skorzystac z tej mozliwosci. A wiem o tym od konsutanta orange.

P.S. W sumie to nie wiem po co Ci regon na fakturze. Nie ma takiego obowiazku.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 09:10 przez zielony71, łącznie zmieniany 1 raz.

 #670235  autor: jechu87
 25 paź 2013, 09:08
Griszaaa pisze:Złożyłem zamówienie na przeniesienie numeru. Mam jednak mały dylemat. Na poprzedniej umowie z T-mobile jest inny numer dowodu osobistego niż mam aktualnie( wymiana z powodu utraty ważności po 10 latach). Czy może to stanowić jakiś problem?
Wcześniej pisał ktoś, że miał wysłać im skan swojego dowodu. Nigdzie podczas wypełniania formularza w necie nie znalazłem takiej adnotacji.
Też jestem w podobnej sytuacji. Przy przedłużaniu umowy z Play miałem z tym problem, teraz pójdę do salonu T i zaktualizuję dane.

 #670236  autor: lord.nitos
 25 paź 2013, 09:15
jechu87 pisze:
Griszaaa pisze:Złożyłem zamówienie na przeniesienie numeru. Mam jednak mały dylemat. Na poprzedniej umowie z T-mobile jest inny numer dowodu osobistego niż mam aktualnie( wymiana z powodu utraty ważności po 10 latach). Czy może to stanowić jakiś problem?
Wcześniej pisał ktoś, że miał wysłać im skan swojego dowodu. Nigdzie podczas wypełniania formularza w necie nie znalazłem takiej adnotacji.
Też jestem w podobnej sytuacji. Przy przedłużaniu umowy z Play miałem z tym problem, teraz pójdę do salonu T i zaktualizuję dane.
Tak jak mówi kolega, udaj się do operatora dawcy od którego przenosisz numer i zmień dane i po sprawie.

[center]
Jeżeli Ci pomogłem to możesz się odwdzięczyć klikając

Obrazek
[/center]

 #670238  autor: bora1410
 25 paź 2013, 09:26
To że najpierw mogę zrobić cesje na osobę indywidualną u obecnego operatora i potem przenieść to jest oczywiste. Ale parę osób pisało że przy jednoosobowej działalności mogę przenieść numer do Orange dla indywidualnych podając te same dane firmowe co u starego operatora. Podobnie ktoś pisał wygląda to Nju Mobile. Chciałem to załatwić szybko wraz z 30% kodem, dlatego interesuje mnie bardzo jak to wygląda w praktyce. Na infolinii Orange powiedzieli że się nie da, a na facebooku twierdzą że się da. I bądź tu człowieku mądry.

 #670242  autor: zielony71
 25 paź 2013, 09:35
No w praktyce to Ci nie powiem, ale co Ci szkodzi sprobowac? Wypelniasz rubryczki zgodnie z danymi u obecnego operatora i czekasz na efekty. Jakby cos bylo nie tak to odsylasz kuriera.

 #670243  autor: bora1410
 25 paź 2013, 09:39
Szkodzi o tyle że po pierwsze muszę kupić kod, a po drugie w wypadku odmowy następuje blokada na pesel, chyba na 45 dni dla nowego zamówienia. W playu kończy mi się umowa dla jednego z numerów 1 grudnia, a chcę się zmyć z tej sieci. Jeśli będzie odmowa to pewno przejdzie mi koło nosa promocja u pomarańczowych, a ja finalnie zostanę u fioletowego, co średnio mi odpowiada.

 #670245  autor: zielony71
 25 paź 2013, 09:52
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, a w Play zawsze możesz przejść na czas nieokreślony i po 40 dniach powtórzyć.
  • Strona 31 z 69
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 69
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 69