DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 28 z 72
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 72

 #657019  autor: user_delete34
 23 sie 2013, 19:09
Idąc do salonu weź ze sobą dowód osobisty i plastikową ramkę (obwódkę, tą wielkości karty kredytowej) karty SIM. Potrzebne są między innymi PESEL, dane adresowe i numer seryjny karty.

 #657043  autor: shadowman333
 23 sie 2013, 20:26
Mnie prosili o dowód osobisty i kartę sim.
W danych podane jest imię, nazwisko, adres, PESEL.

 #657101  autor: lazlo
 24 sie 2013, 09:24
OK, dziękuje.

 #658694  autor: ganc2
 01 wrz 2013, 09:49
A ja mam takie pytania:

1) Mam kartę Virgin Mobile, czy jeśli jestem w Klubie Virgin, to znaczy że jest już w ogóle zarejestrowana i nie muszę rejestrować karty "z dowodem"?

2) Czy mogę zarejestować kartę tuBiedronka mailem? Jest tylko karta rejestracyjna na ich stronie, jest napisane że trzeba wysłać ale gdzieś czytałem, że podobno można mailowo.
 #670928  autor: mtbiker
 28 paź 2013, 14:57
Witam,

Po 2-letniej, fatalnej przygodzie z t-mobile, chciałbym przenieść numery żony i swój do nju. Po pierwsze dlatego, że mamy problem z zasięgiem (w Warszawie?!) w naszym mieszkaniu, a nju działa bardzo ładnie (przetestowane na starterze), a po drugie dlatego, że jest tanio. Wybór padł na prepaid.

Pytania są trzy:
1. Czy nadal są takie dramaty z przenoszeniem numerów do nju? Jest w ogóle szansa, że ta procedura zamknie się w 2-3 dni? Ktoś ma doświadczenie? Obydwoje intensywnie korzystamy służbowo z telefonów i każda godzina gra rolę.
2. Czy jak przeniesiemy numery do prepaida w nju to potem, w razie czego, nie będzie problemu z ich przeniesieniem gdziekolwiek indziej? Niestety nie wiem, jak to działa...
3. Najtrudniejsze pytanie, jak dla mnie. Umowa w t-mobile kończy mi się 4 grudnia. T-mobile napisało mi, w odpowiedzi na pytanie, że jak nie chcę, żeby się przedłużała automatycznie na czas nieokreślony, to muszę minimum cały jeden okres rozliczeniowy wcześniej, dać znać, że dziękuję za współpracę. A nju twierdzi, że mogę im zlecić przeniesienie numeru 3 dni przed faktem (czyli w tym przypadku 1 grudnia) i że nie będzie żadnej zabawy w pełne okresy rozliczeniowe itp. Jaka jest prawda? Kiedy muszę/mogę złożyć dyspozycję przeniesienia w nju? Nic nie składam wtedy w t-m?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 #670987  autor: Aen Hen Cerbin
 28 paź 2013, 18:35
Po zakończeniu kontraktu przenieś numery do oferty prepaid (Tak-Tak), gdy będziesz pewien, że masz numerki w TT, na stronie nju zaklep przeniesienie do oferty prepaid np. w kolejnym tygodniu (9-13.XII.2013) kurier przywiezie Ci nowe śłitaśne śtaltely ;-) z tymczasowymi numerami z zakresu numeracyjnego Orange, które są aktywne od momentu włożenia do telefonu w ofercie nju prepaid.
W dniu w którym wybierzesz numery z PTC zostaną przeniesione do Orange a numery tymczasowe dezaktywowane, przez stronę wybierz ofertę abonamentową, aby nie płacić zbyt dużo w czasie do pierwszego okresu rozliczeniowego, aktywuj sobie opcję albo 0,99 zł/dziennie albo 2 zł/dziennie, doładuj konto za 6 zł + ilość dni do pierwszego okresu rozliczeniowego (uwaga! środki niewykorzystane PRZEPADNĄ!).

HTH.

TakTak Happy | Play Fresh | Nowy Simplus | Nowy Orange Go | Orange Freedom @ &tp
 #671017  autor: piotras
 28 paź 2013, 20:27
mtbiker pisze: 3. Najtrudniejsze pytanie, jak dla mnie. Umowa w t-mobile kończy mi się 4 grudnia. T-mobile napisało mi, w odpowiedzi na pytanie, że jak nie chcę, żeby się przedłużała automatycznie na czas nieokreślony, to muszę minimum cały jeden okres rozliczeniowy wcześniej, dać znać, że dziękuję za współpracę. A nju twierdzi, że mogę im zlecić przeniesienie numeru 3 dni przed faktem (czyli w tym przypadku 1 grudnia) i że nie będzie żadnej zabawy w pełne okresy rozliczeniowe itp. Jaka jest prawda? Kiedy muszę/mogę złożyć dyspozycję przeniesienia w nju? Nic nie składam wtedy w t-m?
T-mobile ma racje. Sprawdź kiedy Ci się zaczyna ostatni przed 4 grudnia okres rozliczeniowy i złóż wniosek w nju ponad miesiąc wcześniej od tej daty. W t-mobile nic nie musisz załatwiać bo w nju podpisujesz pełnomocnictwo i to oni (nju) w Twoim imieniu rozwiążą umowę.
 #671218  autor: rafmik
 29 paź 2013, 18:11
Witam

Kończy mi się powoli umowa na czas określony w plusie.
To co mi zaproponowali jest niestety "przeciętne". Po przełączeniu do działu otrzymania klienta zaproponowano mi 66 zł brutto na no limit, lub 10% rabatu na abonament "Oszczędzasz tylko SIM".

Mam zamiar przenieść się z numerem do njumobile.

Kiedy najlepiej rozwiązać umowę w plusie?

Umowę na czas oznaczony mam do 28 stycznia, a okres rozliczeniowy kończy mi się 8 dnia miesiąca.

Mogę to zrobić 29 stycznia, czy z dniem 8 lutego?

Kiedy było by najlepiej zacząć załatwiać umowę z njumobile, żeby na spokojnie i terminowo się przenieść (w Plusie mam rabat na abonament ważny 12 mieś, później nie będzie rabatu)?

Bo z tego co mi się wydaje, wypowiedzenie musi wpłynąć do plusa najpóźniej do 7 stycznia?

Pytam, ponieważ pierwszy raz przenoszę numer na abonament - do tej pory robiłem to tylko z prepaidem.

 #671223  autor: zygikuleczka
 29 paź 2013, 18:19
rafmik pisze:Bo z tego co mi się wydaje, wypowiedzenie musi wpłynąć do plusa najpóźniej do 7 stycznia?
Dokładnie-zawsze jest rozwiązanie z końcem cyklu rozliczeniowego. Z tym, że jak przenosisz numer z abonamentu na abonament to nie musisz pisać wypowiedzenia a jedynie złożyć wniosek o przeniesienie u nowego operatora. Aczkolwiek z profesjonalizmem w nju jest róźnie-zdarzają się akcje typu brak karty sim w przesyłce także nie ryzykowałbym tylko wysłał wypowiedzenie do plusa i poprosił o przeniesienie numeru do oferty na kartę a potem z prepaida już sam dopilnujesz wszystkiego.
Jak złożysz wypowiedzenie to może coś jeszcze lepszego Ci dadzą w plusie, to co opisałeś wygląda na ofertę z pierwszego kroku:)

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #671237  autor: marcin1980
 29 paź 2013, 18:45
Zrób to jak najwcześniej bo coś mi się zdaje że na miesiac lub dwa przed końcem umowy trzeba to robić aby nie było nieporozumienia jakiegoś. Kolejna sprawa kup starter orange bo właśnie nju=orange i sprawdź jak u ciebie z ich zasięgiem bo może okazać się tylko szczątkowy a w budynku zerowy.
W listopadzie w Plusie maja pojawić się jakieś nowości do abonamentu,karty nie wiadomo. Ludzie na necie mówią że 6-10 listopad coś plus ma wprowadzić ale to tylko plotki wiadomo że na 100% listopad.
Jesli gadasz i gadasz i tak bez końca ja ci zaproponuję MiniMax w pleyu. Za 29zł to oferta jedyna taka na rynku na kartę bez żadnej wiążącej umowy i pley ma zasięg roamingowy z plusem i orange co daje pewność że zasięgu nigdzie nie stracisz.
Jeszcze jedno pytanie czy oby napewno potrzebujesz 44tyś minut miesięcznie, a może ci wystarcza 400-800 minut

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #671242  autor: rafmik
 29 paź 2013, 18:55
zygikuleczka pisze: tylko wysłał wypowiedzenie do plusa i poprosił o przeniesienie numeru do oferty na kartę a potem z prepaida już sam dopilnujesz wszystkiego.
Jak złożysz wypowiedzenie to może coś jeszcze lepszego Ci dadzą w plusie, to co opisałeś wygląda na ofertę z pierwszego kroku:)
Tutaj jest ten problem, że ten nr telefonu jest często za granicą - i właśnie w momencie kiedy się kończy umowa w plusie (styczeń-luty) telefon będzie za granicą i MUSI działać, więc nie chcę się bawić w przenoszenie na prepaida, tylko od razu na inny abonament.

[ Dodano: 2013-10-29, 18:57 ]
marcin1980 pisze: Jeszcze jedno pytanie czy oby napewno potrzebujesz 44tyś minut miesięcznie, a może ci wystarcza 400-800 minut
Starczy mi ok 500-600 minut.
Na forum wyczytałem, że można dostać rabat 50% na "Oszczędzasz tylko SIM", i o to dzisiaj w dziale utrzymania klienta pytałem. Ale zaproponowali 10% rabatu...
Więc chyba jeszcze poczekam do listopada na spokojnie, a w razie czego w grudniu się bedę zajmował papierami njumobile.

Ale w taki razie jednym realnym terminem przeniesienia numeru w moim przypadku to 8 luty?

 #671246  autor: marcin1980
 29 paź 2013, 19:02
Okres rozliczeniowy to okres w którym płacisz fakturę a okres kiedy kończy ci się umowa to koniec umowy to dwa rózne pojęcia.
http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... efonu-nowa <<< zerknij na tą ofertę naprwdę czasem warto rozejrzeć sie po konkurencji bo nie każdy potrzebuje no-limit oferty.

8 luty to ostatni dzień opłacenia faktury z tego co piszesz a 28 luty to koniec umowy. Radzę ci się zając papierami w grudniu tak aby nie stanęło ci nic na drodze

Pamiętaj jeszcze żeby poinformować o tym osobę gdzie będziesz umowę pisać że może będziesz za granica i aktywacja numeru w nowej firmie będzie potrzebna z poziomu BOK
Ostatnio zmieniony 29 paź 2013, 19:05 przez marcin1980, łącznie zmieniany 1 raz.

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #671247  autor: zygikuleczka
 29 paź 2013, 19:05
marcin1980 pisze:8 luty to ostatni dzień opłacenia faktury
ostatni dzien obejmujący cykl rozliczeniowy.... ostatni dzień na opłacenie faktury to termin płatności...
marcin1980 pisze:Okres rozliczeniowy to okres w którym płacisz fakturę
to okres za który zostanie naliczony abonament...

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #671258  autor: marcin1980
 29 paź 2013, 19:17
margeo pisze:Potwierdzam. Dzwonili wczoraj do niej znowu i przyjęła ofertę.
Za 19,99zł (19,90?) dostała 500min (kom i stacjonarki) wymienne na sms i mms
Wypowiedz z 24.10.2013 pisz jeszcze raz do plusa http://plus.pl/indywidualna/Kontakt/Pop ... aOKontakt/ może akurat uda się coś wynegocjować dobrego

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #671323  autor: okti51
 29 paź 2013, 22:11
Ja też będę za niedługo przenosił numer i nie za bardzo zrozumiałem. We wniosku mam podać dzień końca umowy czy końca okresu rozliczeniowego?

 #671367  autor: zygikuleczka
 30 paź 2013, 05:25
okti51, date konca ostatniego okresu rozliczeniowego.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #671552  autor: rafmik
 30 paź 2013, 18:01
A się już tak przy okazji w tym wątku zapytam.

Jak złożę wypowiedzenie (licząc na kontakt od plusa z lepszą ofertą) z opcją przeniesienia numeru na opcję na kartę. To co się będzie działo z kartą w sytuacji, gdy telefon będzie akurat w roamingu? Wystarczy doładować konto i będzie działać? Czy może będzie to wymagało jakiegoś kontaktu z BOK?

 #671567  autor: marcin1980
 30 paź 2013, 18:48
Mogę się mylić ale roaming powinien działać jeśli zostaniesz u tego samego operatora. Ale powinni zadzwonić z lepszą ofertą

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #671578  autor: rafmik
 30 paź 2013, 19:22
A w Plusie da się złożyć wypowiedzenie umowy np teraz, ale ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego 8 lutego?

Czy będę musiał poczekać do 9 grudnia?

 #671612  autor: marcin1980
 30 paź 2013, 20:29
Raczej możesz to 3 okresy do końca umowy, oczywiście konsultant w salonie zada ci stos pytań dlaczego odchodzisz to rzuć mu od razu odgórnie że wasza oferta jest do d.py nie daj się na jego sztuczki tylko walcz ostro na słowa ale i z kulturą :D. Jak juz przejdziesz salon to będa dzwonić z BOK z nimi też nie pogrywaj tylko walcz o swoje, walka albo wygrasz albo odejdziesz w pokoju :-)

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty
  • Strona 28 z 72
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 72
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 72