DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #671244  autor: Gardzij
 29 paź 2013, 19:01
Potwierdzam działanie roamingu T-Mobile, transmisja danych działa, połączenia głosowe tak samo przed chwila przeprowadziłem 3 minutową rozmowę. :)

Chociaż tyle :)

 #671262  autor: janekt
 29 paź 2013, 19:23
Play abonament i Orange-3G.
Obrazek
Obrazek
Działa? 8)

JanekT

 #671340  autor: Claudec
 29 paź 2013, 23:00
Dzisiaj sprawdzałem i dalej nie ma neta na 3G Orange :/
Z Tmobile się nie ciesze bo maja u mnie w mieście najgorszy zasięg.

 #671476  autor: oem82
 30 paź 2013, 12:47
W związku z tą całą sytuacją podzielę się z wami pismem jakie otrzymałem w tej sprawie od UKE. Po przeczytaniu korespondencji Play i UKE stwierdzam, że szkoda nerwów na ten cały roaming w Play. Dobrze, że od wczoraj jest T-mobile i akurat w mojej sytuacji idealnie zastępuje Orange i jak na razie działa.

http://przeklej.net/down/20164498417127 ... fc5da.html

 #671557  autor: Edmund
 30 paź 2013, 18:20
oem82, link nie działa.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #671565  autor: MaciejM
 30 paź 2013, 18:43
Moim zdaniem pisanie pism do UKE w sprawie źle działających rozmów i internetu w roamingu jest chore. Orange, T-Mobile czy Plus nie jest jakimś hurtowym dostawcą lecz mają umowę roamingową z Play i nie mają obowiązku gwarantować takiej jakości Play jak swoim macierzystym klientom :mrgreen:

Jak Play chce zaoferować dobrą jakość swojej sieci niech zastanowi się nad rozbudową WŁASNEJ infrastruktury.

To co Play zrobił w kilka lat. Tak NetWorks! i Solorz w kilka miesięcy.

Pół roku temu Orange i T-Mobile nie miały U900, a do końca 2014 chcą pokryć 99% populacji gdzie w Play zasięg macierzystej sieci wzrośnie o 2-3%

Roaming w T-Mobile owszem dobrze działa na tą chwilę, ale tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu za miesiąc wtedy gdy wszyscy będą mogli zalogować się do T-Mobile i nie będzie tak "Różowo" :mrgreen:

T-Mobile ma dużo swoich klientów i to jest dla niego priorytetem niż klienci roamingowi z Play.


Chcecie dobrej jakości usługi w Play ? Nie da się, zmieńcie operatora lub przeprowadźcie się do centrum i się z niego nie ruszajcie :-D


Co z tego iż Play rozbudowuje GSM1800 i LTE ? Będzie wiecznie działać na roamingu ?

 #671580  autor: ja.michal
 30 paź 2013, 19:23
MaciejM pisze: Będzie wiecznie działać na roamingu ?
Z tego co podkreślał rzecznik i w kilku wywiadach z zarządem było, to tak, mają się mocno opierać na roamingu krajowym.

 #671622  autor: user_delete19
 30 paź 2013, 21:04
MaciejM pisze:Orange, T-Mobile czy Plus nie jest jakimś hurtowym dostawcą lecz mają umowę roamingową z Play i nie mają obowiązku gwarantować takiej jakości Play jak swoim macierzystym klientom
Eee? sorunia, ale tu nie chodzi o jakość tylko o działanie w ogóle. Skoro ktoś podpisuje umowę (to nie musi być przecież hurtownik) na świadczenie jakiejś usługi to wypadałoby ją świadczyć...

 #671625  autor: MaciejM
 30 paź 2013, 21:29
wojciech pisze: Eee? sorunia, ale tu nie chodzi o jakość tylko o działanie w ogóle. Skoro ktoś podpisuje umowę (to nie musi być przecież hurtownik) na świadczenie jakiejś usługi to wypadałoby ją świadczyć...

I świadczy :D Rozmowy są ? są. Internet działa ? działa. Więc czego chcieć więcej od partnera roamingowego ?

Popyt na transfer danych rośnie, czy to T-Mobile czy Plus. W pierwszej kolejności są klienci macierzyści

 #671632  autor: marcinek243
 30 paź 2013, 21:43
MaciejM pisze: Pół roku temu Orange i T-Mobile nie miały U900, a do końca 2014 chcą pokryć 99% populacji gdzie w Play zasięg macierzystej sieci wzrośnie o 2-3%
W tym problem, że t-mobile/orange wystarczy że do obecnego g900 dołążą u900 i z bańki a play musiałby budować wszystko od nowa.

 #671641  autor: user_delete19
 30 paź 2013, 22:04
MaciejM pisze:I świadczy Rozmowy są ? są. Internet działa ? działa.
#facepalm... no właśnie wszystko rozbija się o to, że internet nie działa :p Czytasz w ogóle wątek w którym odpowiadasz? ;->

 #671646  autor: MaciejM
 30 paź 2013, 22:25
Czytam, raz działa internet, a raz nie działa w roamingu, dziwisz się ?

Na swojej karcie Play zauważyłem, że po zalogowaniu do Orange transmisja wszystko co prawda działa, po chwili przestaje działać choć ikonka połączenia jest, lub zrzuca do Plusa, po chwili wywala internet po Plusie lub zrzuca do Playa :-D

 #671675  autor: user_delete19
 31 paź 2013, 08:19
no widzisz, u niektórych jest to bardziej powtarzalne - wskakujesz na zasięg orange i w nim tkwisz bo telefon nie chce się przelogować, a transmisji danej jakiejkolwiek nie ma :p

 #672165  autor: Claudec
 02 lis 2013, 22:08
Burdel się robi na forum
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=71034

Ciekawe kiedy moderator zareaguje bo ten obecny temat istnieje dłużej, chociaż nie wiem czy nie powinien być w dziale Awarie.

Dzisiaj odwiedziłem Katowice, również nie było internetu na orange. Tmobile śmiga prawidłowo.

 #672475  autor: MaciejM
 04 lis 2013, 13:16
Claudec, gdybyś trochę doczytał jeden i drogi temat to na pewno zauważyłbyś iż ten temat dotyczy Transmisji Danych w PLAY na roamingu Orange, a tamten temat transmisji na karcie Orange.

Na karcie Orange transmisja działa, ale nie działa na karcie Play po sieci Orange.

Podejrzewam iż moderator ma ciekawsze zajęcie niż spełnianie zachcianek twego widzimisię


PS: Gdy wszyscy z Play przejdziemy do Orange, to na pewno będziemy pisać w tamtym temacie :D

 #672567  autor: Claudec
 04 lis 2013, 21:53
MaciejM, przepraszam za moje niedopatrzenie.

 #672956  autor: user_delete19
 06 lis 2013, 17:54
Do mnie dzisiaj dzwonili, zrobiliśmy testy, oni sobie posprawdzli w systemie, mają sprawdzać dalej...

 #673248  autor: Claudec
 08 lis 2013, 00:02
Mnie na zgłoszenie odpisali:

"Wyjaśniam, że sprawa została przekazana do Sieci Orange. Aktualnie trwa rozpatrywanie przyczyny niedogodności związanych z brakiem transmisji danych."

 #677053  autor: mkkot
 23 lis 2013, 11:38
5. zgłoszenie i w końcu:
w odpowiedzi na zgłoszenie, pragnę poinformować, że na podstawie posiadanych przeze mnie informacji, sprawa niedziałającej transmisji danych w roamingu krajowym Orange w okolicach śląska została już przekazana do Operatora sieci Orange. Nie jest to usterka wynikająca z błędu sieci po naszej stronie i jesteśmy w stałym kontakcie z Orange. Sprawa zostanie rozwiązana niezwłocznie, jednakże bardzo przepraszam za utrudnienia, które mogą wyniknąć z powodu jej wystąpienia