DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 83 z 170
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 170

 #669410  autor: Edmund
 21 paź 2013, 19:59
Hohopitan_1980, również podzielam opinię kolegi artix - to zależy od sieci.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #670523  autor: emi_20
 26 paź 2013, 18:48
Ja wczoraj podpisywałam umowę w T-mobile. Przenosiłam numer z Plusa na kartę do właśnie T-mobile na abonament. Dostałam nową kartę od nich która jest z numerem tymczasowym i po całej tej procedurze przenoszenia ma się ten nr zmienić na ten prawidłowy. Pan powiedział że dziś powinno już być wszystko ok....no ale nie jest. Na tym tymczasowym numerze już normalnie abonament jest i wszystko ale nr się nie zmienił. Czy jest możliwość że po prostu w soboty oni nie wykonują takich usług i zmiana numeru nastąpi dopiero w poniedziałek? Czy w tym momencie jak nadal korzystam z tego numeru z Plusa to nie nalicza mi się nic do rachunku u TM? A i skąd będę wiedziała że numer jest już przeniesiony....dostanę jakiegoś sms czy po prostu nie będzie sieci na starej karcie od Plusa?

 #670527  autor: artix
 26 paź 2013, 18:58
Myślę, że w poniedziałek przeniosą numer. Kiedyś przenosiłem numer do T-Mobile, wniosek poszedł po godz. 14 (graniczna godzina) w czwartek i musiałem czekać na przeniesienie do poniedziałku.
A co by się miało doliczać do rachunku w TM skoro nie korzystasz?

 #670528  autor: Artur051
 26 paź 2013, 19:01
Czy ktoś miał jakiś problem z przenosinami numeru z Play-a na kartę do T-Mobile Fri na karte?

 #670914  autor: jujeahip
 28 paź 2013, 13:48
Artur051 pół roku temu nie było z tym żadnego problemu (oczywiście po zarejestrowaniu numer bo wiadomo, bez tego nie da się przenieść numer)

Emi co do soboty to tak może być, jeśli po weekendzie nadal nic się nie zmieni to szybki telefon do BOKu załatwi sprawę.

 #670916  autor: buba1234
 28 paź 2013, 14:02
Denerwuje mnie to, że przy przenoszeniu trzeba rejestrować numer. Skoro starter mozna kupic sobie w kiosku to czemu nie mozna przeniesc numeru od tak?

Jak rok temu pokazał sie artykul, ze jakis idiota z CBA, chce zrobic obowiazkową rejestracje kart, uzywajac do tego kretynskich argumentow, to zaczal sie podnosic rabat jak z ACTA [i słusznie], a tutaj mamy podobne rozwiazanie tylko, ze takie pełzające, wynik ten sam - powolutku wszystkie numery beda zarejestrowane.

Ide do salonu przeniesc numer, skoro mam kartę sim to oznacza ze jestem wlascicielem i tyle po co im moje dane?

W Anglii mozna chyba przenosic numer "na gębę". Cóż, u nas totalitaryzm.

________________________________

 #670936  autor: emi_20
 28 paź 2013, 15:23
Wszystko idzie ok, rano dostałam sms ze mój obecny operator wyraził zgodę i zrobią to jutro. ;)

 #670947  autor: slawekt
 28 paź 2013, 16:00
buba1234 pisze:W Anglii mozna chyba przenosic numer "na gębę". Cóż, u nas totalitaryzm.
W UK kupując kartę SIM musisz ją zarejestrować.
Możesz oczywiście podać dane "z czapy", lecz pracownik salonu operatora ma prawo poprosić Cię o np. prawo jazdy lub inny dokument tożsamości do wglądu (co nie znaczy, że z tego "przywileju" skorzysta). Żadne ksera czegokolwiek nie wchodzą w rachubę. To samo tyczy się innych punktów sprzedaży.
Numer będący w prepaid rzeczywiście możesz przenieść "na gębę".
Ale przy takiej operacji (przed wydaniem kodu PAC), dużo częściej niż przy zakupie, wymagają pokazania jakiegoś dokumentu tożsamości.
Co bynajmniej nie oznacza (jak przy zakupie karty), że zawsze poproszą :-)
Także wcześniej czy później dojdzie do sytuacji, że dane podane przy "lipnej" rejestracji będą wymagały korekty (czytaj: zrobienia z siebie idioty w salonie) :-(

 #670951  autor: user_delete19
 28 paź 2013, 16:28
SOT:
buba1234 pisze:Denerwuje mnie to, że przy przenoszeniu trzeba rejestrować numer. Skoro starter mozna kupic sobie w kiosku to czemu nie mozna przeniesc numeru od tak?

Jak rok temu pokazał sie artykul, ze jakis idiota z CBA, chce zrobic obowiazkową rejestracje kart, uzywajac do tego kretynskich argumentow, to zaczal sie podnosic rabat jak z ACTA [i słusznie], a tutaj mamy podobne rozwiazanie tylko, ze takie pełzające, wynik ten sam - powolutku wszystkie numery beda zarejestrowane.
a czy w PT nie ma wzmianki, że wszystkie numery winny być zarejestrowane a tylko opy przymykają na to oko, jak kupujesz starter w kiosku..?

a pomysł z przenoszeniem 'na gębę' jest ciut głupi i wymaga dodatkowego cyrku - bo jakoś trzeba zweryfikować, że faktycznie jesteś posiadaczem numeru; do tego trzeba wziąć poprawkę, że możesz zgubić telefon i ktoś Ci może przenieść numer - śmieszne...

 #670965  autor: buba1234
 28 paź 2013, 17:51
slawekt pisze: W UK kupując kartę SIM musisz ją zarejestrować.
Możesz oczywiście podać dane "z czapy", lecz pracownik salonu operatora ma prawo poprosić Cię o np. prawo jazdy lub inny dokument tożsamości do wglądu (co nie znaczy, że z tego "przywileju" skorzysta). Żadne ksera czegokolwiek nie wchodzą w rachubę. To samo tyczy się innych punktów sprzedaży.

Ta uwielbiam takie wypoweidzi, karty sim mozna tam kupowac jak u nas bez zadnej rejestracji, a nawet daja je za friko w samolocie i lezą na stoiskach w sklepach [maja 0 funtow na koncie].

W europie musisz rejestrowac karty tylko w takich kretynskich krajach jak wegry, hiszpania, szwajcaria, norwegia i wlochy - tam oczywiscie przestepcy rejestruja karty na żula.

________________________________

 #670969  autor: slawekt
 28 paź 2013, 18:10
buba1234 pisze:Ta uwielbiam takie wypoweidzi, karty sim mozna tam kupowac jak u nas bez zadnej rejestracji.
Taaa, ja również uwielbiam takie wypowiedzi.
Kupiłeś jakąkolwiek kartę SIM w UK u operatora, bo z tego co piszesz to nie sądzę?
Bo ja kupowałem niejednokrotnie, i dokładnie opisałem procedurę. A to, że coś leży tu i ówdzie, to już zupełnie inna sprawa.
Tylko, że jak będziesz chciał przenieść ten "czysty" (wzięty z samolotu, z promocji itp.) numer, to będziesz musiał podać dane osobowe. A to oznacza powrót do procedury opisanej przeze mnie.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 18:13 przez slawekt, łącznie zmieniany 1 raz.

 #670971  autor: negra
 28 paź 2013, 18:12
Kończę właśnie abonament w t-m i chcę jakiś czas ; odpocząć; od fakturek. Mam zamiar zakupić na a...... starter z łatwym numerem do heya i pytam Was czy gdybym chciał np. po pół roku przejść na abonament to będę mógł zarejestrować posiadany numer? Czy kupując nowy starter będę mógł wybrać/przejść na ; najlepszą; taryfę operatora? , zresztą zależy mi tylko na połączeniach , no może paru sms , a internet w telefonie mnie nie interesuje.

 #671096  autor: slawekt
 29 paź 2013, 07:50
negra pisze:czy gdybym chciał np. po pół roku przejść na abonament to będę mógł zarejestrować posiadany numer?
Oczywiście numer możesz zarejestrować. Lecz w Heyah jest to lekko utrudnione, dlatego też zapoznaj się z procedurą.
negra pisze:Czy kupując nowy starter będę mógł wybrać/przejść na ; najlepszą; taryfę operatora?
Kupując nawet najstarszy starter możesz bez problemu zmienić na dowolną taryfę wspieraną jeszcze przez Operatora.

 #671126  autor: artix
 29 paź 2013, 11:50
slawekt pisze:Oczywiście numer możesz zarejestrować. Lecz w Heyah jest to lekko utrudnione, dlatego też zapoznaj się z procedurą.
Daj Panie Boże, żeby inne sieci (np. T-Mobile) tak utrudniały rejestrację jak Heyah... :roll:

 #671129  autor: negra
 29 paź 2013, 12:00
slawekt, dzięki za odpowiedz.
 #671284  autor: cyanoone
 29 paź 2013, 20:16
Witam,
zamówiłem i otrzymałem darmowy starter RBM. Teraz chce go przenieść do Virgin. Karta nie była wkładana do telefonu. Czy moge zamówić papiery do przeniesienia zanim zarejestruje kartę? Czy te 10 dni ważności konta obowiązują od momentu pierwszego połączenia czy włożenia karty sim?
Z góry dzięki :)
Pozdrawiam ;)

 #671291  autor: darek638
 29 paź 2013, 20:31
Bezpieczniej jest wykonać jakąś akcję w sieci. System to przetworzy i będzie ok.

Nigdy więcej Play.

 #671338  autor: cyanoone
 29 paź 2013, 22:54
Dobra dzięki :) Mam takie pytanko bo czytałem że niektórym zostaje możliwość logowania do PLAY24. Czy ktoś wie jak to działa? Czy kolega który ma no limit do Play będzie miał też do VM?
Pozdrawiam ;)

 #671343  autor: darek638
 29 paź 2013, 23:09
Tak, połączenia do V sa traktowane jak do Play. Ja mogę się logować do Play24 ale tylko do wersji mobilnej. W nazwie taryfy mam Virgin: )

Nigdy więcej Play.

 #671370  autor: cyanoone
 30 paź 2013, 06:59
Dzięki za pomoc. Jakby coś było niejasne to zapytam :p
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
  • Strona 83 z 170
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 170
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 170