DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #619806  autor: galtom
 13 mar 2013, 06:54
Jesli sledzicie wiadomosci Telepolis, to sprawa jest Wam znana :
Darmowy Internet za 2 tyś złotych

Jesli nie to zgrubsza chodzi o to, ze firma z dofinansowaniem z UE, z czestotliwosciami od UE sprzedaje (najprawpdopodobniej juz) usulge dostepu do sieci.
Jako kaucje za urzadzenia do odbioru chce ponad 2100 zl. z tym ze w regulaminie I cenniku (jest w linku), ktory to podobno nie jest ich pisze, ze to abonament przedplacony, ktory za 2 lata oddadza.
A dla wykluczonych cyfrowo, co takiej kwoty nie zaplaca proponuja porzyczke w baku, ktora (UWAGA!!!) sami beda splacac...

Wiem jak to brzmi, dlatego proponuje aby firmie nie odpuszczac. Sa na Facebooku I od kilku dni mydlą ludziom oczy.


NetMaks - na FB

Pokazmy, ze nas duzo I ze patrzymy im na rece.

Pozdrawiam,
Galtom

 #619809  autor: pakierhakierxd
 13 mar 2013, 08:01
Też to widziałem,kto to weźmie jak na starcie musi 2000 dać,mnie nie stać,wolę za neta płacić u swojego operatora 60 miesięcznie.

Pozdrawiam :)

 #619812  autor: max4max
 13 mar 2013, 08:05
Najlepiej byłoby "prześwietlić" tą mega okazję :P pod kątem wymogów unijnych, które moim zdaniem nie spełnia, bo jaka darmowa usługa jeśli jest koszt podłączenia plus niemożność używania własnych terminali i horrendalna kaucja.
Dobrze, gdyby się udało załatwić kontrolę tego projektu czy jest zgodny z wymogami unijnymi i założeniami projektowych oraz bieżącą realizację.

 #619840  autor: KR2615
 13 mar 2013, 10:58
Nieźle sobie liczą kaucji za ten sprzęt. Ceniona wśród ISP amerykańska firma Ubiquiti życzy sobie 1/4 tej ceny za sprzęt na 3,5 GHz:
http://www.wisp.pl/index.php?k245,access-pointy-3-5-ghz

A z doświadczenia dodam, że sprzęt ten jak każdy bezprzewodowy zesta kliencki jest bardzo wrażliwy na wyładowania atmosferyczne. Pytanie jak Ci się uszkodzi podczas buży, kto wtedy pokrywa koszty wymiany?

 #619841  autor: galtom
 13 mar 2013, 11:01
Nie wiem.
Zaytaj ich o to na FB w podanym wyzej linku... skad taka cena, itd? :-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #619842  autor: pakierhakierxd
 13 mar 2013, 11:07
Szukają jeleniów albo są nastawieni na bogaczy,co oni myślą że ktoś odda całą wypłatę na ich super "darmowy internet".
Darmowy to dla mnie jest Aero 2.

Pozdrawiam :)

 #619843  autor: galtom
 13 mar 2013, 11:10
Masz link na FB - zapytaj dla kogo ofera :-)

Pozdrawiam,
Galtom

 #619875  autor: pakierhakierxd
 13 mar 2013, 15:01
Zapytam z ciekawości :D
Właściwie to napisałem parę komentów z cyklu co to ma być !!

Pozdrawiam :)

 #621930  autor: galtom
 22 mar 2013, 06:44
I wszystko rozeszlo sie po kosciach.
Media tematem sie nie zajmuja - bo chyba za malo oszukanych na razie, firma na FB (https://www.facebook.com/NetMaks.Polska ... 6489636827) od 6 marca sie wije I kreci. A wszystko wskazuje na to, ze pomimo braku oficjalnych regulaminow/cennika, itd oferta jest nadal w sprzedazy w ich POK'ach (ktos moze to potiwerdzic)?

Pozdrawiam,
Galtom

 #621940  autor: KR2615
 22 mar 2013, 08:25
galtom pisze:I wszystko rozeszlo sie po kosciach.
Media tematem sie nie zajmuja - bo chyba za malo oszukanych na razie, firma na FB (https://www.facebook.com/NetMaks.Polska ... 6489636827) od 6 marca sie wije I kreci. A wszystko wskazuje na to, ze pomimo braku oficjalnych regulaminow/cennika, itd oferta jest nadal w sprzedazy w ich POK'ach (ktos moze to potiwerdzic)?
Co to ma być? Wałek na wyciągnięcie kasy z Unii. Firma NetMaks rozbudowała swoją seć na koszt Unii w zamian mając oferować darmowy Internet. Co prawda opłaty miesięcznej nie ma ale firma może sobie zarzyczyć jednorazowej opłaty za instalację. Celowo jest ona tak wysoka, żeby nie zwalili im się na łeb chętni na ten darmowy Internet. Sieć tak na prawdę ma pewnie służyć do dotarcia z ich płatnymi usługami w tzw. białe plamy. O takich wałkach słyszałem już nie raz.

 #621944  autor: galtom
 22 mar 2013, 08:41
Tu macie link do ich "ściany" : Netmaks - darmowy net . W tym watku od 6 marca pojawilo sie ponad 130 komentarzy. Najpier pisali, ze regulaminy sie "pisza", ze zaraz beda, ze oferta nie jest jeszcze oficjalnie dostepna, bla, bla, bla...

Teraz cisza, a pewnie jak kots pojdzie do POK to warunki sa takie same. Czyli 2179 zl z gory jako kaucja, tyle, ze w umowie pisze juz iz jest to przedplacony abonament za usluge.
Czyli taki nie tani PrePaid... :-) ale za darmo!

Pozdrawiam,
Galtom

 #621948  autor: pakierhakierxd
 22 mar 2013, 08:47
Taki to unijny internet,a widzieliście że po 2 latach kosztuje chyba 90zł,miesięcznie za neta,w jakimś regulaminie widziałem :D,nie dość że ta kaucja to po 2 latach drogo jak cholera,ja płacę za neta 60zł nie licząc telefonu,poza domem lub w razie awarii mam Aero 2 lub z telefonu Play udostępniam neta(pakiet 1.5 gb),starczy w zupełności takie rozwiązanie :)

Pozdrawiam :)

 #623242  autor: galtom
 28 mar 2013, 10:31
Netmaks na FB twierdzi, ze nadal nie ma regulaminow oferty: https://www.facebook.com/NetMaks.Polska ... 6489636827

Ale wystarczy zadzwonic do ich biur (np. Sosnowiec - centrala) i okazuje sie, ze umowe mozna bez problemu podpisac, bo oferta jest caly czas aktywna.

I nikt sie tym nie interesuje....

[ Dodano: 2013-04-05, 11:43 ]
Sa cenniki i regulaminy - kaucja to 2499 zł :-)

[ Dodano: 2013-04-05, 11:48 ]
http://www.netmaks.pl/Informacja/CENNIK ... _regulamin

Pozdrawiam,
Galtom

 #671696  autor: bolek2004
 31 paź 2013, 10:51
Odkopuję stary temat. Dziś zadzwonił do mnie Pan z propozycją tego internetu, co dziwne, numer na który dzwonił podałem tylko w jednym miejscu z ogłoszeniami w internecie ale mniejsza o to. Na początku mówię że pomyłka itd, ale dalej mi tłumaczy że to po wimaxie i przypomniało mi się że to może to co kaucję 2 tysiące trzeba wpłacać, a on mówi że to właśnie ta firma ale teraz się zmieniło i wygląda to tak że urządzenie z anteną dostaje się za 1zł, umowa na 2 lata, abonament to 30pln/miesiąc, prędkość do 10Mb/s.
Generalnie ciekawy jestem jak działa taki internet na tym wimaxie? Pewnie podobnie do netu mobilnego tylko ciekawe czy lepiej czy gorzej? W moim mieście mają tylko jeden nadajnik więc jak nałapią klientów to podejrzewam że może to chodzić gorzej niż aero 2. Ma ktoś jakieś doświadczenia, niekoniecznie jeśli chodzi akurat o tą firmę ale wcześniej chyba Netia miała i T chyba koncesję z tego co pamiętam.

 #671697  autor: pakierhakierxd
 31 paź 2013, 10:52
Nawet niezła propozycja ;)

Pozdrawiam :)