DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 26 z 54
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 54
 #671638  autor: macellove
 30 paź 2013, 22:02
marcinek243 pisze:
macellove pisze:Co do jakosci na nadajnikach własnych Play to nie widze jakichś diametralnych różnic względem pozostałych operatorów roamingowych.
Wybierz się do centrum Warszawy czy Poznania w godzinach szczytu to zobaczysz, że 3g przydaje się nie tylko do internetu :lol: . Bełkot trzaski zrywanie połączeń itp. Chociaż g1800 ma to zmienić. Owszem w mniejszych miejscowościach nie ma z jakością większych problemów.
Mieszkałem w Warszawie ponad 6 lat od roku 2003 do 2009 i z sieci P4 korzystam od jej powstania.Najpierw na numerze strikte z tej sieci od nowości a od jakichś 3 lat z numeru przeniesionego do Play.W centrum naszej stolicy nie miałem wiekszych problemów z prowadzeniem rozmów a rozmawiałem naprawde dużo dzięki zlikwidowanemu juz niestety pakietowi 30pln za 10pln.Z 3G nie korzystam i raczej nie skorzystam,nie jest mi to potrzebne po prostu.

 #671666  autor: alkonauta
 31 paź 2013, 04:39
Ja swoje testy dzwieku robilem tak, ze dzwonilem ze swojej komorki w play na inny telefon ktory mialem w domu.W jednym robilem "mute" a do drugiego gadalem sluchajac jak brzmi moj glos w sluchawce - sa opoznienia z ktorych korzystalem. Testy wszystkich operatorow roamingowych, na tym samym sprzecie, raz mute w jednym telefonie raz w drugim wiec uwazam test za miarodajny. Tak jak pisalem, nie ma roznicy miedzy orange a plus zarowno 2g jak i 3g. Dzwiek nadawany z 2g play jest gorszej jakosci, nieco cichszy i przytlumiony. W hd voice w glosniku telefonu slyszalem swoj glos wyraznie ciszej, nawet zrobilem nagranie z wbudowanym w telefon dyktafonem i odtworzylem nagrania na kompie - co obiektywnie mi potwierdzilo ze slychac ciszej w hd voice.

 #671668  autor: Kryniczanin
 31 paź 2013, 05:57
Na noc ustawiłem z kartami Play 6 tel Samsung, SE, Nokia, LG z różnymi systemami Symbian, Android, bez systemu i nic nie wywaliło z T-Mobile do Play/Plusa jak to w zwyczaju wywalania z Orange jest.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 07:32 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.

 #671672  autor: Ruben
 31 paź 2013, 07:18
macellove pisze:Siła głosu w słuchawce zdecydowanie cichsza niż u innych operatorów roamingowych.Czy ktos jeszcze podziela moje wrażenia?
Sygnał dzwonienia i komunikaty rzeczywiście są bardziej ciche jednak siła głosu porównywalna do pozostałych. No może na Orange jest głośniej.
Z moich doświadczeń wynika, że w TM zawsze miałem najlepszą jakość połączeń, też a właściwie przede wszystkim na 2G. Teraz sprawdzałem roaming Play w TM i też czystość głosu jest na wysokim poziomie.
W Plusie i Orange były trzaski, ucinane słowa i komunikaty w szczycie "sieć zajęta", głos jakby z puszki ktoś mówił, płytki dźwięk. Oczywiście nie zawsze ale często. Co dziwne na kartach macierzystych Plus i Orange wszystko działa idealnie więc chyba jakaś kompresja jest stosowana albo jeszcze coś innego. Wiadomo, że połączenie karty Play w roamingu jest zestawiane także przez sprzęt P4 więc problem może leżeć po którejś ze stron.
W TM takich problemów na razie nie zaobserwowałem i mogłoby tak zostać, bo jakość 2G Play w mojej lokalizacji jest nieakceptowalna, szczególnie w szczycie tzw. sieczka słów.

 #671673  autor: Sahim
 31 paź 2013, 08:04
Przez przypadek znalazłem taki błąd sieci. Z karty Play na której mam 0zł próbowałem zadzwonić na inny numer. I w przypadku gdy mój numer był zalogowany do sieci T-M wyświetla się komunikat "sieć zajęta" a gdy jest zalogowany do innej sieci to słyszę komunikat: "Nie masz wystarczających środków na koncie" + dodatkowo przychodzi powiadomienie: "Nie możesz wykonywać połączeń, ale przesłaliśmy do wybranego numeru informację o próbie kontaktu"

 #671693  autor: Kryniczanin
 31 paź 2013, 10:34
Znalazłem dzisiaj wielki Plus roamingu!

Jak każdy wie starsze słuchawki U900 Networks przedstawiają jako PL 34. I jest problem z logowaniem kart sim Play do tego kodu. Dzisiaj wybrałem ręcznie na sztywno GSM 900 T-Mobile na LG potem w menu serwisowym dałem tylko WDCMA 900 i byłem zalogowany w PL34 mimo ręcznego wyboru T-Mobile/Ery 26002 następnie WDCMA 900 zmieniłem na GSM 1800 i wróciło do T-Mobile (Ery).

W końcu PL 34 jest widziane jako T-Mobile nawet w starych słuchawkach z U900 i kartą sim Play.

 #671760  autor: kwistas
 31 paź 2013, 15:28
Orange od czasu do czasu wywala z infrastruktury telefony Playa, a na T-Mobile trzyma się jak trzeba tak samo jak w Plusie, pozytywne zmiany, zmieniam kolejność na karcie preferowanych sieci 1 Plus 2 T-Mobile 3 Orange, bo pomarańcza jakoś Playa nie lubi.

 #671764  autor: Kryniczanin
 31 paź 2013, 15:55
kwistas pisze:zmieniam kolejność na karcie preferowanych sieci 1 Plus 2 T-Mobile 3 Orange, bo pomarańcza jakoś Playa nie lubi.
Wierz mi to nic nie daje. Obok oficjalnej listy preferowanych które możesz edytować jest druga ustawiana przez sieć. I tak wyczyściłem na wszystkich swoich kartach listę preferowanych na zero - żadnej sieci nie ma wpisanych a jednak jak dam ręczny wybór sieci to przy Plusie i Orange SK na SE mam ikonkę preferowanych mimo iż lista jest pusta.

Usuń z karty T-Mobile wszystkie preferowane wyłącz i włącz telefon a one czarodziejskich ruchem wracają.

 #671893  autor: MaciejM
 01 lis 2013, 01:06
kwistas, Kwestia kilku tygodni i Playa z T-Mobile też będzie wywalać...

 #671899  autor: nemo2009
 01 lis 2013, 08:52
Przełączyłem kartę sim na roaming T-mobile i co się okazało,sygnał połączeń wychodzących do Play,jest inny niż do pozostałych sieci.
Też tak macie?

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #671902  autor: opti
 01 lis 2013, 09:13
MaciejM pisze:kwistas, Kwestia kilku tygodni i Playa z T-Mobile też będzie wywalać...
odswiezanie danych na kartach sim i wywalanie to zagrywki oszczednosciowe, wiec jesli znowu bedzie wywalac z roa to bedzie znaczyc ze musi jeszcze troche kasy zostac na autobusy z celebrytami do reklam :mrgreen:

 #671936  autor: ja.michal
 01 lis 2013, 15:22
nemo2009 pisze:Przełączyłem kartę sim na roaming T-mobile i co się okazało,sygnał połączeń wychodzących do Play,jest inny niż do pozostałych sieci.
Też tak macie?
Tak.

 #671960  autor: janekt
 01 lis 2013, 18:37
Ja tak mam od samego początku istnienia Play'a (karta T-Mobile'a). :-D

JanekT

 #671993  autor: marcinek243
 01 lis 2013, 20:53
Trochę z innej beczki, ale może ktoś wie kiedy kończy się umowa roamingowa z plusem? :twisted: Może jej przedłużenie będzie skutkować dostępem do aero2 :?:

 #671997  autor: ja.michal
 01 lis 2013, 21:15
Raczej się nie skończy, a na pewno nie w najbliższej przyszłości. Fakt, warunki mogliby negocjować tak aby był dostęp do Aero2.

 #672004  autor: marcin1980
 01 lis 2013, 22:05
Umowa ma charakter długoterminowy i wątpię aby PLUS w najbliższym czasie wpuscil do Aero2 bo własnie teraz dziekie niemu zarabia konkretna gotówkę. Chodzi o pakiety internetowe póki co w mojej okolicy orange/t-mobile ani zasięgiem ani jakością usług do PLUSA nie dorównują.

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #672008  autor: Spacedust
 01 lis 2013, 22:18
marcin1980 pisze:Umowa ma charakter długoterminowy i wątpię aby PLUS w najbliższym czasie wpuscil do Aero2 bo własnie teraz dziekie niemu zarabia konkretna gotówkę. Chodzi o pakiety internetowe póki co w mojej okolicy orange/t-mobile ani zasięgiem ani jakością usług do PLUSA nie dorównują.
http://mobility.com.pl/plus-i-play-prze ... mingu.html - to było w 2010 roku, a że z reguły przedłużają na ok. 5 lat to myślę, że może 2015 roku coś będzie nowego ;)

 #672021  autor: MaciejM
 01 lis 2013, 23:42
Tak naprawdę, Plus i Aero2 od formy prawnej to dwie różne firmy. Plus po prostu kupuje hurtowy dostęp od Aero2.

Gdyby Play chciałoby korzystać również z Aero2 to musiałby podpisać umowę z Aero2.

Nie wiem jak wygląda sytuacja z MVNO, np. mBank mobile, który działa "na Plusie" i ma dostęp do Aero2

 #672081  autor: grzegi
 02 lis 2013, 12:38
marcinek243 pisze:Może jej przedłużenie będzie skutkować dostępem do aero2 :?:
Jest dokładnie tak, jak pisze kolega wyżej. Play ma umowę z Polkomtelem, a nie z Aero2. To, że Plus stosuje taki sam MNC dla sieci Plus i dla nadajników Aero2, to już ich sprawa, w każdym razie nie jest to zabronione, a klienci nie mają żadnych podstaw, żeby mieć jakiekolwiek roszczenia w tej sprawie, bo roaming w Plusie działa.
ja.michal pisze:Fakt, warunki mogliby negocjować tak aby był dostęp do Aero2.
To, że pan Solorz jest de facto właścicielem obu spółek, nie oznacza, że Play, podpisując umowę z Polkomtelem, ma jednocześnie dostęp do Aero2, co więcej, podpisując obecną umowę z Polkomtelem, mowa jest zapewne o roamingu w oparciu o nadajniki własne Plusa, a nie o nadajniki własne i nadajniki dzierżawione.

Play może hurtowo kupić dostęp do Aero2 - nie ma problemu, ale za wszystkim stoją pieniądze.

[ Dodano: 2013-11-02, 12:51 ]
opti pisze:odswiezanie danych na kartach sim i wywalanie to zagrywki oszczednosciowe
Zdziwiłbyś się, ale przy podpisywaniu umów roamingowych, Play jest zobowiązany do wygenerowania pewnego wolumenu połączeń wychodzących i danych, czyli swoiste minimum, które musi wypełnić, dlatego sztuczne wyrzucanie z sieci partnera roamingowego nie ma dla nich sensu. Wystarczy im (za) mocny priorytet przełączania na sieć własną w automacie.

Odświeżanie kart SIM wiąże się z takimi ustawieniami na kartach, że co jakiś czas brutalnie szukają swojej sieci, są informacje, że ma to być złagodzone w niedługim czasie.

 #672089  autor: opti
 02 lis 2013, 13:22
grzegi pisze:
Zdziwiłbyś się, ale przy podpisywaniu umów roamingowych, Play jest zobowiązany do wygenerowania pewnego wolumenu połączeń wychodzących i danych, czyli swoiste minimum, które musi wypełnić, dlatego sztuczne wyrzucanie z sieci partnera roamingowego nie ma dla nich sensu. Wystarczy im (za) mocny priorytet przełączania na sieć własną w automacie.

Odświeżanie kart SIM wiąże się z takimi ustawieniami na kartach, że co jakiś czas brutalnie szukają swojej sieci, są informacje, że ma to być złagodzone w niedługim czasie.
to jak wyjasnisz "szczyt" zrzucania sieci orange mimo recznego wyboru operatora, dzialo sie to nagminnie od poczatku tego roku, telefon mimo wybranej sieci orange po wykonaniu lubo debraniu polaczenia zrzucal orange do tego stopnia ze potrafil wisiec bez zasiegu, a w lepszym przypadku szedl na bts p4 nawet przy znikomym asu..

nie ma sensu a jednak mialo miejsce.. :mrgreen:

a po magicznym zgloszeniu tematu do bok w ekspresowym tempie problem ustepuje i karta zachowuje sie jak wczesniej - czyli przed rozpoczeciem nasilen zjawiska - styczen tego roku..
  • Strona 26 z 54
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 54
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 54