DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #673724  autor: Magdal3na
 10 lis 2013, 19:26
Witam. Nie jestem pewna, czy to dobry dział- jeśli nie- proszę o przeniesienie.
Na wstępie zaznaczę, że kompletnie nie mam pojęcia o działaniu internetu w telefonie.
Mój problem jest taki, że chciałabym mieć dostęp z telefonu do internetu i nie ukrywam, że do facebooka również. Nie wiem jednak jak to wszystko działa... Mam telefon w sieci play, telefon to nokia 500. Gdy klikam w ikonkę internet wyświetla mi się informacja o braku danych mobilnych. I to jest dla mnie zrozumiałe. Jednakże kiedy przychodzi do mnie mms- nie mogę go odebrać... Wyświetla się stan pobierania i zawsze jest to: 0/x kB... Nie wiem co z tym zrobić. Wiem, że muszę wykupić pakiet danych, ale czy tylko tyle wystarczy? Proszę o poradę.

 #673743  autor: KC-KARLOS
 10 lis 2013, 21:08
Na początku zamów sobie SMSa konfiguracyjnego, abyś mogła korzystać z neta w Play.
SMS: PLAY na 9999 (za darmo).
Potem zapisz i zatwierdź smsy konfiguracyjne.

Jaką masz taryfę w Play? Sprawdź kodem *111*49*1#, a spróbujemy Ci dobrać odpowiedni pakiet.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #673894  autor: Magdal3na
 11 lis 2013, 15:56
A czy zapisanie i zatwierdzenie smsów konfiguracyjnych wymaga nakładów finansowych? Bo póki co nie mam nic na koncie i stąd pojawia się moje pytanie- za ile doładować konto, żeby czuć się dosyć bezpiecznie i wiedzieć, że na wszystko w związku z internetem starczy?

A moja taryfa to:Play na Kartę Rok Ważności Konta.

Pozdrawiam :)

 #673895  autor: KC-KARLOS
 11 lis 2013, 16:01
Magdal3na, wysłanie SMSa o treści PLAY na 9999 jest darmowe w Polsce.
Dla Twojej taryfy polecam 25 MB za 3 zł - do rzadkiego przeglądania stron,
albo 100 MB za 7 zł, choć za 9 jest 200 MB, dla tych, którzy korzystają ze stron, GG, Facebooka itd.
Pakiet jest ważny 30 dni i sprawdzisz kodem *108#
Więcej info:
http://www.play.pl/uslugi/pakiety-internetowe/

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #673912  autor: Magdal3na
 11 lis 2013, 17:40
A jak to jest z tym Facebookiem? Wiem, że jest coś takiego jak Facebook na konkretne system operacyjny w telefonie. Czym to się konkretnie różni od takiego przeglądarkowego?

Czyli wykupując pakiet za x złotych nie muszę się martwić o dodatkowe opłaty w związku z internetem? Czy jednak jest takie ryzyko, że przekroczę limit?

 #673920  autor: KC-KARLOS
 11 lis 2013, 17:58
Magdal3na, w Twojej taryfie, przekroczysz pakiet, zapłacisz z konta. Aby mieć internet bez obaw o ekstra koszty, polecam taryfę Play Na Kartę Lubię To!
Info: https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... -lubie-to/

Wersja aplikacji Facebook zależy od Twojego telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #673954  autor: Magdal3na
 11 lis 2013, 20:24
A jak to jest naliczane? To znaczy chodzi mi o to, że: teoretycznie mam pakiet 25 mb i on mi ubywa pod wpływem czasu czy stron jakie odwiedzam?
I czy korzystając z tego kodu *108# mogę sprawdzić ile mb mi jeszcze zostało?

Głównie zależy mi na tym fb. Mam nokię 500 i gdzieś tam mi śmignęło w aplikacjach Facebook.

 #673957  autor: user_delete34
 11 lis 2013, 20:40
Magdal3na, z każdą odwiedzoną stroną przesyłasz jakąś porcję danych. Załóżmy, że jedno odwiedzenie mobilnej strony np facebook.com to pobranie (i wysłanie -> w sumie liczę) ok. 80 KB. Dane przesyłają się za każdym jednym kliknięciem, czyli z Twojego pakietu 25 MB operator odciąga odrobinę za każdym kliknięciem odnośnika na stronie.

Operatorzy rozliczają połączenia z internetem pakietowo - w PLAY są to pakiety chyba 100 KB w sumie przesłanych (pobranych i wysłanych) danych. To znaczy, że jeśli włączysz przeglądarkę/aplikację i prześlesz np 250 KB danych - a możesz to sprawdzić w Menu telefonu, w Rejestrze - to PLAY z pakietu 25 MB pobierze 300 KB (czyli ok. 0,3 MB). Jest tak dlatego, że te porcje KB są zaokrąglane do pełnych setek w górę.

 #673975  autor: KC-KARLOS
 11 lis 2013, 21:33
W PLAY są rozliczane pakiety co 100 kB. Najlepiej monitorować sobie zużycie, korzystając z Play24.
Uwaga: dane mogą być rozliczane z opóźnieniem, więc nie zdziw się, jeśli wchodząc na chwilę na Facebooka czy przeglądając na kilka chwil jakąś stronkę poprzez Operę Mini, pobiorą 100 kB, albo wcale.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #674113  autor: Magdal3na
 12 lis 2013, 16:28
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Już rozumiem o co w tym chodzi. Teraz tylko mam pytanie. Czy jeżeli teoretycznie przekroczę limit i na moim koncie będzie 0 zł, wówczas zrobi mi się debet i ujemny stan konta?
I drugie pytanie. Powiedzmy, że sprawdziłam coś w Internecie i chciałabym już zakończyć pracę. Wystarczy kliknąć czerwoną słuchawkę, czy trzeba coś jeszcze zrobić by wyłączyć internet?

 #674114  autor: user_delete34
 12 lis 2013, 16:31
Magdal3na, dziś już chyba żadna sieć nie dopuści do debetu. W odpowiednim momencie po prostu zerwie Ci połączenie.

Żeby zakończyć połączenie wystarczy zwykle wyjść z przeglądarki (przez: Wyjdź/Zakończ, a nie wejście do menu/na ekran główny). Gdyby jednak połączenie nadal trwało - w Nokii 500 (na Symbianie) pod kreskami wskaźnika sygnału będzie np litera E i dwie strzałki, to wtedy w menu wchodzisz w Menadżer połączeń i zakańczasz połączenie pakietowe.

 #674116  autor: KC-KARLOS
 12 lis 2013, 16:32
Magdal3na,
przy stanie konta 0,00 nie będzie możliwa transmisja danych, jeśli nie masz wykupionego pakietu MB. Debet Ci nie grozi - to nie Heyah, T-Mobile czy Plus :)
Czerwona słuchawka dobra była w starszych telefonach. Neta musisz rozłączać, korzystając z menu telefonu/albo pasku powiadomień u górze ekranu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #674129  autor: Magdal3na
 12 lis 2013, 16:58
Dziękuję za odpowiedzi. Zrobiłam tak jak pisaliście, ale gdy klikam "Internet" wyświetla mi się błąd i napis, że przeglądarka nie może połączyć się z witryną. Co robić?

 #674131  autor: KC-KARLOS
 12 lis 2013, 17:01
Magdal3na, a czy masz otrzymałaś SMS konfiguracyjny oraz czy masz środki na koncie?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #674138  autor: user_delete34
 12 lis 2013, 17:09
Magdal3na, oprócz powyższych warunków sprawdź też jedno: ustawienia. Wejdź w przeglądarkę, następnie w jej ustawienia i punkt dostępu. Powinno być ustawione na Internet lub Zawsze pytaj.