DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #674858  autor: adame12
 15 lis 2013, 15:14
Witam, posiadam internet od operatora orange, jest to umowa dla firm. Modem to Huawei e 3131. Do nadajników na paśmie 900 jak i 2100 mam ok 3-5 km. Posiadam antene ATK-20 na której działa normalnie sieć 2G EDGE na prawie maksymalnym zasięgu. Próbując połączyć się z siecią 3G w mobile partner ustawiam "tylko WCDMA", wysukuje ręcznie sieć, pokazuje mi się Orange 3G - dostępne, plus i t-mobile 3G - zakazane. Naciskam na orange w celu zaznaczenia sieci a następnie klikam na "Zarejestruj" i po chwili czasem dłuższej czasem krótszej wyskakuje informacja "błąd podczas rejestracji do sieci, czy przestawić na automatyczne wyszukiwanie i rejestrowanie"? czy coś podobnego. Dzieje się tak na paśmie 900. 2G działa, 3G jest wyświetlane ale nie mogę się do tej sieci zarejestrować. Wczoraj kupiłem specjalnie antene "PANEL 17 HSPA+/UMTS2100 17dBi". Po podłączeniu do modemu ten sam problem, sieć jest dostępna ale nie mogę się do niej zarejestrować. Czy ktoś wie czy może to być spowodowane? Liczę na jakieś porady, z góry dziękuję.

 #674888  autor: user_delete34
 15 lis 2013, 17:05
Może sieć jest mocno obciążona albo jesteś na skraju sygnału? Ja tak mam (oba przypadki) nieraz na karcie BDI.

Czy w tym samym miejscu z tej karty możesz zalogować się do sieci ale w innym modemie lub telefonie?

 #674890  autor: adame12
 15 lis 2013, 17:12
Nie sprawdzałem czy ta karta w telefonie złapie sygnał. Ale ogólnie w domu żaden telefon nie pokazuje sygnału 3g. JEst to miejsce w lesie aczkolwiek jak wyjade kawałek w stronę odbiornika to wtedy telefony zaczynają łapać sieć 3g na drodze.

 #674905  autor: user_delete34
 15 lis 2013, 18:19
adame12 pisze: telefony zaczynają łapać sieć 3g na drodze
No właśnie - telefony - a te mają czulsze anteny ORAZ to, że trochę dalej. Czyli jesteś na skraju sygnału (może -113 dBm?), modem tylko wykrywa sieć, ale nie zaloguje się. Najlepsze (takie, jakie masz) anteny nie pomogą, gdy sygnału zwyczajnie nie ma.

 #674920  autor: adame12
 15 lis 2013, 19:18
Czyli to że 2g ma 99% zasięgu nie ma znaczenia dla sieci 3G?

 #674923  autor: user_delete34
 15 lis 2013, 19:23
adame12, dokładnie.
Nawet, jeśli sieć nadawałaby w UMTS i GSM z jednej stacji, to w UMTS jest coś takiego jak oddychanie komórek: stacja zmniejsza obszar, na który sieje sygnałem w momencie, gdy sieć się zapycha.
Nawet, jeśli w 2G i w 3G stacja nadawałaby na jednym zakresie (900 MHz), nie musi to oznaczać, że sygnał jest taki sam dla obu technologii.

 #674924  autor: adame12
 15 lis 2013, 19:26
szkoda że nie wiedziałem tego przeszło 300 zł temu kupując 2 anteny. Na pasmo 900 i 2100 gdyż takie nadajniki mam do sieci 3G. Coś jeszcze pokombinuje. Chociaż przed chwilą rozmawiałem z konsultantem z orange, i kazał mi sprawdzić na starym modemie który kiedyś działał bądź co bądź w technologi CDMA i działał w miare dobrze, to jednak po podpisaniu umowy, przy przejsciu na nowy okres rozliczeniowy nawet tamten modem nie działa. Konsultant kazał udać się do salonu i dać karte do sprawdzenia gdyż to ona może być winna.

 #674932  autor: user_delete34
 15 lis 2013, 19:56
adame12, niewykluczone, ale jak na moje to brak Ci zwyczajnie sygnału. Pokieruj antenami na różne nadajniki i przetestuj pozostałych operatorów. Gdyby coś pasowało, miej na uwadze to:
Markadiusz pisze:stacja zmniejsza obszar, na który sieje sygnałem w momencie, gdy sieć się zapycha
zanim ewentualnie zdecydujesz się na umowę i zostaniesz w dupie.