DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 31 z 72
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 72

 #676938  autor: ciekawy
 22 lis 2013, 19:38
Zenon Mocarny pisze:
ciekawy pisze:
Zenon Mocarny pisze:Masz wybór:

1) Wycofać przeniesienie do T i zerwać umowę z karą, podpisać aneks w RBM;

2) Przenieść numer i korzystać z T.

Pozdrawiam
czyli nie ma wyboru, musi płacić T skoro się zdecydował na umowe
Niestety, taki wybór to żaden wybór.

Natomiast, chciałbym jeszcze nawiązać do mojego pierwszego posta w tym temacie. Dwie infolinie, dwie sprzeczne odpowiedzi, z czego jedna z nich to popis niewiedzy, tudzież próba naciągnięcia. DRAMAT !
był rok chyba 2007 kiedy Era czyli "ta sama" sieć zmieniła sama z siebie regulaminy i twierdziła że klienci nie mogą zerwać umów bez płacenia kary i Era przysyłała papierki że klienci mają wpłacić karę umowną, potem okazało się że klienci mieli prawo zerwać umowę, więc od tamtej pory do dziś mam ograniczone zaufanie do T,to jest dalej "to samo" tylko przemalowane barwy i zmieniona nazwa,a środek ten sam

 #677037  autor: Synaisthesis
 23 lis 2013, 10:20
i tak musisz zostać jeszcze w play do 30.12. 30.12 już będziesz u nowego operatora. Skąd ci się wziął luty? Wypowiedzenie trwa 1 okres rozliczeniowy
marcinkoleksl pisze:Słuchajcie mam pytanko. mam abo w play - umowa terminowa do 30-11-2013. nie zostalo wyslane jeszcze zadne wypowiedzenie. numer ten chce przeniesc do innego operatora. na stronie uke znalazlem cos takiego:
UWAGA! Na wyraźne żądanie abonenta zawarte w oświadczeniu, załączonym do wniosku, przeniesienie numeru następuje w terminie 1 dnia roboczego od dnia zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych z przeniesieniem przydzielonego numeru, tj. bez zachowania okresu wypowiedzenia u dotychczasowego dostawcy usług. W takim wypadku abonent będzie zobowiązany do zapłaty odszkodowania dotychczasowemu operatorowi w wysokości nie przekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie większej jednak niż opłata abonamentowa za jednej okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.
w moim przypadku po 30-11-2013 wszelkie ulgi w play wygasają, pomimo, iż cena abonamentu się nie zmienia. jeżeli nowy operator wyśle do play wniosek o oddanie numeru natychmiast, to będę musiał zapłacić play jeszcze jednokrotność abonamentu?
Jeżeli zerwiesz to tak. Jeżeli poczekasz okres rozliczeniowy to nie.

 #677076  autor: Braymer
 23 lis 2013, 13:20
Ja miałem trochę problemów z przeniesieniem numeru do Orange na kartę (trwało 5 dni), ale w ramach rekompensaty dostałem 25 zł doładowania gratis :)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2013, 20:34 przez Braymer, łącznie zmieniany 1 raz.

 #677128  autor: bodzian
 23 lis 2013, 16:17
Witam,
Mam pytanie odnośnie tematu.
W czerwcu podpisałem umowę z Orange na przeniesienie numeru z Play, wtedy dostałem numer tymczasowy i telefon. Termin przeniesienia mam na 10.01.2014.
Czy chcąc anulować przeniesienie przed tą datą i zostając w Play umowa także się rozwiąże i będę musiał jedynie zapłacić za telefon czy zostanie na mnie nałożona kara umowna za zerwanie umowy?

 #677165  autor: marcinkoleksl
 23 lis 2013, 18:24
Synaisthesis pisze:i tak musisz zostać jeszcze w play do 30.12. 30.12 już będziesz u nowego operatora. Skąd ci się wziął luty? Wypowiedzenie trwa 1 okres rozliczeniowy

Jeżeli zerwiesz to tak. Jeżeli poczekasz okres rozliczeniowy to nie.
luty mi się wziął stad, ze Telestrada wyśle ewentualnie za mnie wypowiedzenie już w grudniu... ale wypowiedziałem sam. play zaproponował no limit ze stacjonarkami za 24,99, ale już nie będę kombinował. przenoszę numer do White Mobile ;)

 #677221  autor: massiwo
 23 lis 2013, 23:21
koledzy, chce przenieść nr z p4 do orange, do konca trwania umowy zostalo mi 1,5 mc. czy w takim przypadku moge dac orange pełnomocnictwo do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym!?

 #677224  autor: ukefake
 23 lis 2013, 23:32
bodzian, jeśli anulujesz przeniesienie numeru to stary numer zostanie w play, a orange będzie świadczyć usługi na numerze tymczasowym. oczywiście jest możliwość zerwania umowy z orange z koniecznością zapłaty kary.

massiwo, 1,5 miesiąca do końca umowy jest optymalnym terminem do wypowiedzenia umowy z koncem cyrografu - taką opcję należy zaznaczyć przy przenoszeniu. poza tym jak najbardziej można zerwać umowę i przenieść numer w ciągu 1 dnia, tylko to wiąże się z opłatą za te 1,5 mies (czyli jak wyżej) oraz kary za zerwanie umowy przed koncem cyrografu.

 #677227  autor: massiwo
 23 lis 2013, 23:42
ukefake, poza tym jak najbardziej można zerwać umowę i przenieść numer w ciągu 1 dnia a wtedy jaka opcje zaznaczyc w sklepie internetowym!?
wyliczyli mi, ze zaplace w p4 75zl za zerwanie umowy

 #677229  autor: ukefake
 23 lis 2013, 23:47
massiwo, a jakie masz opcje?

 #677259  autor: massiwo
 24 lis 2013, 09:59
wyglada to ta:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

 #677417  autor: ukefake
 24 lis 2013, 23:20
massiwo, wybierasz konkretną datę. najlepiej żeby w dalszej opcji było coś w stylu "w terminie jednego dnia roboczego od złożenia wniosku" (tak jest w pre-paid). jeśli będzie coś innego to sugeruję kontakt ze sklepem internetowym - telefonicznie lub czat ktory powinien sam się pokazać.

edit: testowo sprawdzilem procedure na stronie orange i niestety trzeba podac konkretna date. obecnie (stan na 24 listopada) pierwszym mozliwym terminem jest 3 grudnia - czyli 7 dni roboczych. wyglada na to ze orange pomyslalo i dalo sobie czas na: przygotowanie umowy, wyslanie jej, odebranie, wprowadzenie do systemu, kontakt z operatorem dawca.

 #677453  autor: massiwo
 25 lis 2013, 06:17
a p4 nie bedzie robil problemow zeby oddac nr!? po prostu place ta kare i to zalatwia sprawe ;)

 #677496  autor: ukefake
 25 lis 2013, 12:57
massiwo, jeśli chodzi o kwestie formalne to tylko naliczy ci karę. ewentualna odmowa najczęściej może wynikać z niezgodnych danych osobowych u dawcy i nowego operatora
 #678374  autor: bar4u
 28 lis 2013, 22:19
Potrzebuje przenieść numer z nju do Plus-a na kartę jeszcze w tym roku (docelowo do PLUS dla firm, ale w NJU nie można zmienić danych na firmowe...)

Czy ktoś przerabiał taki temat?

Niestety na zgłoszenia od tygodnia odpowiedzi brak, a nie mam ochoty płacić 5zł za połączenie z konsultantem...

 #678380  autor: reboot
 28 lis 2013, 22:23
Zadzwoń z innej sieci na pełny numer 690 610 610. Zapłacisz jak za normalne połączenie do... Play :D (przynajmniej tak wynika ze sprawdzenia numeru podanego na http://www.njumobile.pl/obsluga ).

WKS
 #678382  autor: ciekawy
 28 lis 2013, 22:29
bar4u pisze:Potrzebuje przenieść numer z nju do Plus-a na kartę jeszcze w tym roku (docelowo do PLUS dla firm, ale w NJU nie można zmienić danych na firmowe...)

Czy ktoś przerabiał taki temat?

Niestety na zgłoszenia od tygodnia odpowiedzi brak, a nie mam ochoty płacić 5zł za połączenie z konsultantem...
to w czym problem ?
składasz w Plusie wniosek o przeniesienie numeru i czekasz aż nju odda numer

 #679629  autor: Micho
 03 gru 2013, 17:09
Przenosił ktoś może numer z T-mobile abo do Heyah abo? Nie ma z tym problemów?

 #679934  autor: ukefake
 04 gru 2013, 15:43
Micho, zgodnie z PT usługodawca może odmówić zmiany sieci w obrębie tej samej firmy (np TT-> heyah). zanim T oficjalnie polubił się z heyah w salonach jedyna możliwa migracja to było heyah na karte -> abo w erze. Obawiam się, że firma nadal może robić problemy z migracją. Najlepiej będzie dowiedzieć się na infolinii.

 #680013  autor: Micho
 04 gru 2013, 18:53
Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem że mogą być z tym problemy. Jak nie to nie :) To najwyżej przeniosę do nju a napewno nie będę płacił 30zł za x minut skoro za te same pieniądze mam no limit (wprawdzie niepotrzebny) i bez umowy.

 #680056  autor: ukefake
 04 gru 2013, 20:25
Micho, z czystej ciekawości zadzwoniłem do obu sieci. odpowiedź brzmi: NIE da rady. Także trzeba kombinować naokoło.
  • Strona 31 z 72
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 72
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 72