DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #672981  autor: czemu.
 06 lis 2013, 19:28
Witam,

Poszukuję operatora telefonii komórkowej, który będzie miał w swojej ofercie prepaid w miarę tanie połączenie z siecią Internet. Karta ta będzie pracowała w IPhone i będzie głównie służyć jako możliwość łączenia się z siecią. Co prawda jeszcze jest możliwość zabawy z Aero2 jednak od czasu do czasu chciałbym gdzieś zadzwonić czy wysłać smsa z tego numeru. Niestety przez Aero2 nie wchodzi w grę. Istotną kwestią jest dla mnie aby okres "doładowywania". Nie chcę doładowywać co miesiąc kwotą około 25/30 złotych aby mieć dostęp do Internetu. Natomiast przy doładowywaniach co tydzień niepotrzebnie środki się odkładają (ponieważ głównym celem jest korzystanie z sieci a nie komunikacja).

Podsumowując szukam operatora, który pozwoli mi na w miarę darmowy dostęp do Internetu w każdym momencie bez doładowywania konta co chwilę. Mam nadzieję, że coś dla mnie się znajdzie co spełnię moje wymagania ;).

Pozdrawiam.

 #672990  autor: cyanoone
 06 lis 2013, 19:56
No to może Plus na karte więcej internetu i sms, a jak się zrobi skarbonka to zmieniasz taryfe i masz RWK. Po doładowaniu za 30 zł w taryfie z internetem dostajesz 1000 sms do wszystkich i pakiet internetowy 200 mb. Pakiet 1 gb jest za 13 zł. Ważne jest abyś numer przeniósł z innej sieci bo wtedy do 12 pierwszych doładowań za minimum 30 zł masz 20 zł za free na konto główne.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #673019  autor: user_delete34
 06 lis 2013, 21:33
cyanoone, gdyby nie to, że Plus oszukuje na pakietach, byłaby to dobra oferta.
A RedBullMobile z doładowaniem 50 zł na 150 dni i bonusem 2 GB?

 #673041  autor: ja.michal
 06 lis 2013, 22:47
czemu., ile ci danych na dobę lub miesiąc potrzeba?

 #673047  autor: cyanoone
 06 lis 2013, 23:11
Sorry może mi ktoś wyjaśnić jak Plus oszukuje na pakietach bo nie doświadczyłem. Na znanym portalu aukcyjnym można tanio dorwać karty Plusa oraz Orange ze sporą liczbą gb.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #673053  autor: user_delete34
 06 lis 2013, 23:23
cyanoone, ano tak, że znikąd znikają Ci megabajty z pakietu (tak, jak by np zrobić rozliczanie pakietami po 10 MB zamiast po 100 KB). Testowałem, nie powielam tutaj żadnej powieści z internetów. Z resztą - spójrz na tematu z mojego konta - gdzieś kiedyś pisałem o tym. Wtedy jeszcze megabajty znikały i częściowo pojawiały się, ale część i tak ulatywała. Nie umiem tego nijak wytłumaczyć, jak oni to robili, ale w T-Mobile taka sama paczka danych starcza na o wieeele dłużej przy niemal identycznym korzystaniu z sieci.

 #673058  autor: ja.michal
 06 lis 2013, 23:39
Markadiusz, chodzi o taktowanie. W Plusie jest co 300 kB i to chyba nawet oddzielnie dane wysłane i pobrane. Jeśli system "szatkuje" transmisję to za pobranie np. 50 kB i tak liczyło 300 kB. Faktycznie model rozliczania prepaidu w Plusie jest, delikatnie mówiąc, średni.

 #673061  autor: user_delete34
 06 lis 2013, 23:42
Markadiusz, chodzi o taktowanie.
Przynajmniej w moim przypadku - nie. Mam stale utrzymywaną sesję danych i może ze 2-4 razy w ciągu dnia mogłaby zostać zerwana, a to nie zrobi tak ogromnej różnicy.
A i ja mówię o Plusie jako ofercie głosowej, tam taktowanie jest chyba co 100 czy 100+100 KB.

 #673062  autor: czemu.
 06 lis 2013, 23:43
Dzięki wszystkim biorącym udział za zainteresowanie tematem.

@ja.michal Ile danych potrzebuję? Ciężko określić, ponieważ niestety nie mam licznika danych i nie monitoruję liczbę wysyłanych/ odbieranych danych. Wiadomo, że im więcej tym lepiej. Jednak jak ma być wyznacznikiem "dane na miesiąc" to rozsądnie wydaje mi się, że będzie oscylować w okolicy 1 GB. Sądzę, że taki pakiet wystarczy mi aby swobodnie otrzymywać powiadomienia (typu masz wiadomość na skrzynce pocztowej bądź skorzystanie z serwisów internetowych) jak i na "lekarstwo na nudę" w czasie podróży (typu youtube, jakieś media społeczne (niekoniecznie facebook)) czy komunikację ze znajomymi.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale chciałbym być jak najdłużej podłączony do Internetu, pomijam okazję gdy znajdę sieć wi-fi.

 #673066  autor: ja.michal
 07 lis 2013, 00:10
Markadiusz pisze:Przynajmniej w moim przypadku - nie. Mam stale utrzymywaną sesję danych i może ze 2-4 razy w ciągu dnia mogłaby zostać zerwana, a to nie zrobi tak ogromnej różnicy.
Sesję może masz u siebie, ale w cale nie znaczy, że system w Plusie utrzymuje jedną sesję. Też miałem w routerze niby jedną sesję połączenia w T-Mobile, a okazało się, że były w systemie... 3.

czemu., to chyba jednym z bardziej rozsądnych rozwiązań będzie aktualnie T-Mobile na kartę. Masz kilka opcji: Fri internet - 50 MB/doba+lejek w danym dniu (bez opłat, wymagane aktywne konto), Frii i Internet 250 MB na dzień za 2 zł + lejek w danym dniu, pakiety internetowe na 30 dni 1GB/10zł, 3GB/20zł, 6GB/30zł (pakiety są z lejkiem do końca ważności pakietu).
Pakiety 30 dniowe wyłączają opcje dobowe.
Za doładowanie za 50 zł masz konto ważne 100 dni.

W przypadku gdy chcesz mieć ważne konto ile się da można zrobić pewien manewr za 3 zł miesięcznie.
Wybierasz opcję Frii Rok Ważności. Za 3 zł miesięcznie ważność konta będzie przedłużana o rok po każdej aktywności (z zastrzeżeniem, że przedłużenie nastąpi raz na miesiącu). Do tego wybierasz pakiet GB, który ci pasuje np. 1 GB za 10 zł. Pakiet sam się odnawia po zakończeniu 30 dni (jeśli brak środków będzie próbował odnowić się bodajże przez 30, albo 14 dni).

W sumie za 13 zł miesięcznie masz 1 GB z lejkiem + konto ważne rok od każdej aktywności. W sumie na 3 miesiące masz internet za 39 zł (pół roku za 78 zł lub rok za 156 zł) . Oczywiście nie ma wtedy złotówek na koncie na potencjalne wiadomości czy dzwonienie.

Dodatkowe plusy to możliwość aktywacji ponownie pakietu jak ci się skończy. Wtedy zostanie ustalony nowy okres rozliczeniowy/aktywacji, otrzymasz od nowa GB.
Nie musisz się martwić o ponowną aktywację pakietu bo sam się będzie aktywował (o ile będą środki).
Konto możesz doładowywać, kiedy ci się podoba.

 #677792  autor: czemu.
 26 lis 2013, 18:09
Dziękuję wszystkim wypowiadającym się za pomoc w rozwiązaniu problemu ;).

 #678244  autor: Horacy
 28 lis 2013, 13:35
Dla wyczynowców jest też nowa taryfa Heyah i T-Mobile na kartę, 6 GB za 30 zł, cena i ilość danych wydaje się na prawdę ogromna.

 #678354  autor: WielJ
 28 lis 2013, 21:12
Standardowe pytanie gdzie będziesz korzystał miasto po za. Co z tego, że będziesz miał i 100GB pakietu jak prędkość będzie żałosna ;)

 #678356  autor: Flash999
 28 lis 2013, 21:20
Jeśli tak jak w profilu, będziesz korzystał z tego pakietu w Gorzowie Wielkopolskim to nie powinno być żadnych problemów, macie tam UMTS900 od NetWorkS! więc zasięg powinien być cudny w mieście i poza nim.

Stacje bazowe w województwie podlaskim