DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 9 z 50
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 50

 #679884  autor: bolek2004
 04 gru 2013, 13:55
Dokładnie, w play przy stanie zero można rozmawiać z numerami play i korzystać z pakietów do końca ich ważności, ważne aby ważność konta na wychodzące była, a przy stanie zero ważność pozostaje zgodna z wcześniejszym doładowaniem. Oczywiście mowa o play na kartę 0zł w play.

 #679887  autor: marcz123456
 04 gru 2013, 13:59
Faktycznie. Przed chwilą czytałem, że opcję do play udostępnią jak będą aktywne startery...

Chyba jednak te 8zł za pakiet nie wchodzi na konto główne...
Ta oferta jest strasznie dzika, zresztą kupowanie później doładowania to katorga.
Logowanie się na konto, potem do banku, i pewnie czekanie 24h na doładowanie.
To się odbywa przez sesje elixir czy coś jak payu. Bo w weekendy przelewy nie idą. W święta zresztą też nie :D

 #679898  autor: Blank
 04 gru 2013, 14:42
Przejrzałem trochę strone tego - dla uproszczenia ujmując - "operatora" i...
"Twoja karta SIM zostanie do Ciebie wysłana w ciągu 7 dni roboczych. Dokładną datę podamy Ci mailem jak tylko uzupełnisz swoje zamówienie. "
Zostanie do ciebie wysłana w ciągu 7 dni? To znaczy, że oni łaskawie dają sobie 7 DNI na to, by w ogóle do ciebie wysłać kartę SIM. A ile będzie szła? To przecież nieważne :)
Zakładając, że będzie szła pocztą polską, to współczuję oczekiwania.
Ostatnio zamawiałem coś na Allegro. Paczka wysłana w poniedziałek 25.11.2013r o godzinie 14:43 (czyli traktowana jako wysłana TEGO SAMEGO DNIA) dotarła do mnie w poniedziałek (02.12) tuż po 20!!! Aż strach pomyśleć co by było, gdybym chciał ekonomiczną...
"Ciesz się najlepszą ofertą na Internet mobilny, toną smsów i taryfą wybieraną przy każdym doładowaniu. "
- no nie wiem, czy jest się czym cieszyć. Orange miało (w zasadzie to nadal ma) pewną taryfę, w której w zależności od doładowania zmieniały się stawki z wyłudzenia na kosmiczne. Dopóki były przelewy SMS, było ok, ale teraz... śmiech.
"do Mobile Vikingów oraz operatorów połączonych z Play"
- Operatorem połączonym z innym jest np. Aero2 (z Plusem). Red Bull jest taryfą Play.
Virgin Mobile, Truphone, Netia Mobile, Tele25 to operatorzy wirtualni działający w sieci telekomunikacyjnej P4, na zasadzie odpowiedniej umowy, ale nie są z nim połączeni...
Jednakże:
"Operatorzy połączeni z siecią Play: Play, "
- to mnie po prostu rozwaliło. Owszem, niektórzy chcieliby się połączyć z samym sobą (np. związkiem małżeńskim), ale mimo wszystko wygląda to głupio.
"0.50 zł/MMS
(wyłączając koszt przesyłki danych)"
- nie dość, że stawka jest zawyżona, to na dodatek... wyłączając koszt przesyłki danych, który wynosi... "darmowy, ale z ograniczoną prędkością". Bez komentarza.
O stawkach międzynarodowych naprawdę nie będę wspominać, bo... szkoda słów.
"Przekonany korzyściami? Zostań Vikingiem! ".
Nie jestem przekonany ... zaraz, zaraz. czym? Jakimi korzyściami? A wikingiem nie zostanę, bo wydaje mi się, że to wymarły "gatunek".
"Doładuj z Adyen (system płatności online przy pomocy karty Mastercard, Visa lub DotPay): będziesz musiał wprowadzić numer karty, datę jej ważności oraz kod CVC, który znajduje się na odwrocie (tylko dla kart Mastercard i Visa). Doładowanie przejdzie na Twoje konto natychmiastowo."
W wikingach wszystko jest wyjątkowe. Wychodzi na to, że doładowania mają nogi ;)
Pomijam już, że przy płatności DotPay musisz najwyraźniej wprowadzić dane swojej karty :)
Na dodatek, liczba pośredników robi wrażenie.
"Ciągle Ci nas mało? Zawsze możesz wysłać do nas pocztówkę z wakacji na adres Mobile Vikings, VikingCo Poland Sp. z o.o., Ul. Tęczowa 13/210, 53-601 Wrocław."
- no błagam...
"W Niedzielę i Święta nasz helpdesk ma wolne od telefonów."
- a jak coś ci się zepsuje w niedziele i święta, to sobie poczekasz ;)
b) opłata za wysłanie wiadomości multimedialnej MMS naliczana jest za każde rozpoczęte 100 KB wiadomości. Maksymalna wielkość pojedynczej wiadomości MMS wynosi 300KB,
Aj tam taki szczegół, po co go dawać na stronie oferty

Ogółem... syf, jeden wielki syf.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #679904  autor: macc
 04 gru 2013, 14:51
Jestem również zażenowany tak g...ną ofertą . Była by dobra,ale kilka lat wcześniej a nie teraz. Ja wysiadam z tego okrętu który jak coś mi się zdaje jak nie zmieni swojej oferty to szybko zatonie.

 #679908  autor: marcz123456
 04 gru 2013, 14:54
Kod: Zaznacz cały
Po uzupełnieniu doładowania na stronie internetowej, bank nadal nadal potrzebuje zaakceptować daną płatność. Może to zająć do 3 dni roboczych.

Skontaktuj sę z nami jeśli nie widzisz płatności po tych 3 dniach.
łał

teraz drążą temat doładowań i bonusów do nich. Ja póki co ani myślę kupować startera :D

 #679910  autor: Blank
 04 gru 2013, 14:59
marcz123456,
Też to widziałem, ale zdaje się, że to tylko zabezpieczenie, na wypadek opóźnienia z winy banku/operatora płatności (które może zdarzyć się także innym).
Z tą różnicą, że jeśli zdarzy się to innym, to za 5 zł możesz doładować zdrapką czy paragonikiem z dowolnego kiosku, czy sklepiku/Allegro. A tu... nie.

Tak czy siak, wiadomo, że ten statek zatonie (nawiązując do postu macc i tego co sami piszą "o sobie"), lecz paradoksalnie, dla polskiego konsumenta, lepiej by nastąpiło to jak najszybciej, za co szczerze trzymam kciuki (to pierwszy operator, któremu tak "kibicuje"). No chyba, że zmienią ofertę, ale w to raczej należy wątpić.

@EDIT: Kłamałem. Drugi. W sumie jest trójka - tuBiedronka (pierwszy), Vikings (drugi) i Lebara (trzeci).
tuBiedronka z uwagi na okres ważności konta i 15-sekundowe rozliczanie
Lebara z uwagi na minutowe rozliczanie.

Polscy operatorzy lubią kopiować ZŁE (z punktu widzenia konsumenta) rozwiązania, więc najlepiej, żeby odpłynęli/zatonęli, odfrunęli/rozbili, lub w jakikolwiek inny sposób zniknęli (nie mam bladego pojęcia, co ma znaczyć "lebara")
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 15:04 przez Blank, łącznie zmieniany 2 razy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #679911  autor: pakierhakierxd
 04 gru 2013, 14:59
Oferta nadal pomimo 8zł dodatkowych jest ciekawa ale już trochę mniej.
Gdybym wybierał ofertę i ta wyszła by mi najlepiej to bym wziął ale jeśli by było coś tańszego co by mi starczyło to bym co innego wziął,dobrze że mamy wybór ;)
Może potem coś zmienią.
Ciekawe na jakich operatorach będzie działać,czy tak jak w Virgin czy wszyscy.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 15:01 przez pakierhakierxd, łącznie zmieniany 2 razy.

Pozdrawiam :)

 #679912  autor: margeo
 04 gru 2013, 15:01
Mobile Vikings Polska: Pakiety są związane z kwotą, do której przysługują. Ich termin ważności wynosi 31 dni. Jednak jeżeli kwota, z którą były powiązane pakiety, skończy się wcześniej, wówczas pakiety skończą się razem z nią.
Czyli jednoznacznie wiadomo, że jeśli ktoś wygada w ciągu 2 dni to 19zł, to traci jednocześnie i sms i internet dopóki nie doładuje znowu telefonu za min. 19zł.
Virgin ma lepszą ofertę do telefonu.
Viking nadaje się np do laptopa - można też z tej karty wysyłać wtedy sms. Do telefonu kiepsko..

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #679913  autor: pakierhakierxd
 04 gru 2013, 15:02
Dla ludzi którzy wysyłają dużo sms w tym ja Virgin się kompletnie nie opłaca,za same smsy bym musiał płacić co miesiąc 25zł !,każdy musi wybrać to co dla niego będzie lepsze ;)

Pozdrawiam :)

 #679918  autor: marcz123456
 04 gru 2013, 15:11
pakierhakierxd pisze:Ciekawe na jakich operatorach będzie działać,czy tak jak w Virgin czy wszyscy.
pisali Play+T

Ale po tych ostatnich krętactwach to już niewiem.

 #679920  autor: margeo
 04 gru 2013, 15:13
pakierhakierxd pisze:Dla ludzi którzy wysyłają dużo sms w tym ja Virgin się kompletnie nie opłaca,za same smsy bym musiał płacić co miesiąc 25zł !
Jesli dużo piszesz, to oczywiście jest inna sytuacja. Ja mam jeszcze pakiet 2013.
Ale jesli z numeru także rozmawiasz, to już to się mniej kalkuluje. Zreszta - co kto potrzebuje :)

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #679922  autor: user_delete19
 04 gru 2013, 15:17
Ta oferta jest najzwyczajniej w świecie zbyt sztywna a przy tym nie oferuje aż tyle, żeby się nią zachwycać (aż tak). Z mojej perspektywy (głównie dużo sms, umiarkowanie internet, zwłaszcza jak ostatnio głównie w zasięgu wi-fi jestem i rozmowy - wzglednie dużo do play, poza znikome ilości) to oferta coraz mniej zachwyca... po to człowiek bawi się w prepaid, żeby mieć swobodę korzystania ze środków właśnie...

 #679928  autor: Cibor
 04 gru 2013, 15:30
Nie licząc ofert Frii T-m i dniówek Heyah ,czy jest jakaś alternatywa w prepaidzie 20-30 zł z mininum 1000 SMS i 2GB pakietu?

 #679947  autor: MADMAX
 04 gru 2013, 16:08
matkon pisze:W takim razie RBM 5 zaczyna prowadzić.

Za 30zł dostaje się no limit smsy, 1gb neta plus za 10zł no limit do Play. Zostaje 20zł na koncie a można jeszcze kody 5 za 10 używać tak? Vikingi zaczynają chyba tonąć :)
Przy założeniu, że pozostaną te bonusy 70% ekstra (daje to ok. 141 minut na mc) i faktycznie wychodzi to lepiej niż oferta MV.
Reasumując w takim razie tak na prawdę in plus na konto MV można zaliczyć te 1GB więcej w cyklu rozliczeniowym...
No chyba, że Play wycofa 70% bonus wtedy sytuacja się odwróci ;-)

Pozdrawiam

 #679949  autor: macc
 04 gru 2013, 16:13
Czy zatem nowy gracz MVNO ma jakąkolwiek szansę mocniej zaistnieć? Moim zdaniem niewielką. Niszy do zapełnienia na rynku jest coraz mniej, a do prawdziwego sukcesu potrzebne są pieniądze i to duże. Tych Viking nie ma, podobnie jak Virgin. Nie ma reklamy, nie ma szans by przyciągnąć i przekonać klientów. Mimo wszystko kolejnemu konkurentowi życzę powodzenia - kończy swój wpis Jabczyński.

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/jabc ... 29511.html

 #679960  autor: matkon
 04 gru 2013, 16:50
MADMAX pisze: Przy założeniu, że pozostaną te bonusy 70% ekstra (daje to ok. 141 minut na mc) i faktycznie wychodzi to lepiej niż oferta MV.
Reasumując w takim razie tak na prawdę in plus na konto MV można zaliczyć te 1GB więcej w cyklu rozliczeniowym...
No chyba, że Play wycofa 70% bonus wtedy sytuacja się odwróci ;-)
Możesz przybliżyć co to za bonus? Pisałem o no limit do play za 10zł, ale dopóki co poniedziałek dorzucają te 333min/smsy (w praktyce minuty) do Play to i no limit niepotrzebny. Można więc doładować za 50zł na 100dni, dostając no limit smsów na miesiąc, 2gb neta na 100dni (realne zużycie) pamiętając, że YT nie zżera transferu. Po 30 dniach uciekają smsy więc albo wykorzystuje się kasę z tych 50zł albo bierze pakiet za 10zł. Jest trochę opcji, a 50zł przy dobrze przemyślanych wydatkach może wystarczyć na te 3 miesiące i 10 dni.

Czy to prawda, że na RBM 5 działają kody 5 za 10 i że można je aktywować częściej niż raz w miesiącu? Jak to jest w RBM 5 z kumulacją pakietu internetu. Czy jeśli np. po 80 dniach doładuje konto kwotą 30zł (wpada pakiet no limit sms na 30 dni i pakiet neta 1gb 30dni) to pakiet neta niewykorzystany z puli 50zł sumuje się z tym pakietem z 30zł a ich ważność liczy się od momentu doładowania kwotą 30zł?

I dodatkowo RBM oferuje dodatkowe 15% do doładowań więc z 50zł zrobi się nam 57,5zł. Kombinacji sporo - nie wiem czy wszystko dobrze rozpisałem i czy dobrze rozumiem tę taryfę, ale wg mnie całkiem bije na głowę MV.

 #679965  autor: marcz123456
 04 gru 2013, 16:57
Wikingowa oferta jest śmieszna. Kupuję srarter za 19zeta i dostaję te mega bonusy.
Muszę gdzieś zadzwonić i po dwóch dniach tracę te 19 zł - i co?
Bonusy poszły się paść.

Wtedy znów trzeba wchodzić na ich stronę, logować się wysyłać kasę, czekać na doładowanie.
A do tego trzeba mieć dostęp do komputera.

 #679966  autor: wuerzet
 04 gru 2013, 17:05
Cibor pisze:Nie licząc ofert Frii T-m i dniówek Heyah ,czy jest jakaś alternatywa w prepaidzie 20-30 zł z mininum 1000 SMS i 2GB pakietu?
Jeśli te minimum ma być co miesiąc to nie znajdziesz nic lepszego od podanych przykładów,czy MV.

Alternatywą jest wspominane RBM z doladowaniem za 50 zł na 100 dni ale pakiet wówczas też na 100

@DOWN - Oczywiście, czeski błąd. :)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 17:43 przez wuerzet, łącznie zmieniany 1 raz.

 #679967  autor: matkon
 04 gru 2013, 17:08
wuerzet pisze:Alternatywą jest wspominane VM
Chyba RBM?

I kolejny kwiatek z FB:
przepraszamy za wprowadzenie w błąd. Ważność pakiet wynosi 31 dni, jeśli środki na koncie skończą się np po 20 dniach, to przy kolejnym doładowaniu pozostaje jeszcze 11 dnia na jego wykorzystanie
W tej dyskusji sami podali wcześniej 2 wersje w przeciągu 2 godzin ta powyżej jest trzecia. Ktoś mi ją może przetłumaczyć?

Wcześniej dali to:
Jeśli środki na koncie zostaną wykorzystane, wówczas razem z nimi kończą się dołączone do nich pakiety. Jednak jeśli na koncie znajdują się środki, wówczas przysługujące do nich pakiety są aktywne.
I ktoś będzie mówił, że uprawiają potencjalni użytkownicy wróżbiarstwo, jak oni sami chyba do końca nie wiedzieli z czym startują a wiedzę uzupełniali po sporej ilości pytań na FB.

Aha, te 8zł na pakiet leci w eter. Aktywuje usługę, ale nie pojawia się na koncie.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 17:13 przez matkon, łącznie zmieniany 1 raz.

 #679973  autor: marcz123456
 04 gru 2013, 17:13
matkon pisze:Aha, te 8zł na pakiet leci w eter. Aktywuje usługę, ale nie pojawia się na koncie.
Ano, to cena pakietu. Z trym że nie można jej spuścić z konta, a dodatkowo zabulić :mrgreen:
  • Strona 9 z 50
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 50
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 50