DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #419221  autor: umcia23
 26 lip 2010, 10:48
Witam!
Jestem nowy na forum i mam taki problem bo mam netie 1mb wcześniej miałem 2mb ale musiałem zmniejszyć ze względu na odległość od centrali.(strasznie zrywało połączenie) mieszkam pod lublinem na przedmieściach i jestem podłączony do centrali położonej jakieś 4-5km od mojego domu w stronę Nałęczowa a z tego co wiem druga centrala jest od strony lublina położona jakieś 1.5km od mojego domu kable podobno idą z jednej i drugiej centrali koło mojego domu i mam dwa pytania czy jest gdzieś schemat lub mapa płożenia kabli tp (tak dla pewności chciałbym zobaczyć)?? a drugie jak załatwić sprawę przepięcia do tej centrali co jest bliżej??? proszę o pomoc

 #419224  autor: user_delete19
 26 lip 2010, 11:07
schematu chyba nie ma... mozesz probowac sie dowiadywac od lokalnych techników ale nie wiem czy cos zdzialasz (sa dosyc niechetni obcym klientom (; ).

A co do przepiecia - sa probowalem takiej sztuczki (z centrali 1.9KM na 1.0KM) ale sie nie udalo... netia co prawda moze wystosowac pismo do tp z wnioskiem o przepiecie, ale realizacja takowego jest chyba awykonalna (wez sobie porownaj jak to jest z rzeczami typu zgloszenia usterek, ktore sa jednak duzo bardziej istotne)...

Niemniej jakbys cos wymyslił/osiągnął to daj znać (;

 #419228  autor: umcia23
 26 lip 2010, 11:31
Jak rozmawiałem z serwisantem to mówił że technicznie jest to możliwe przepinając po prostu kabel z jednej lini do drugiej monter z tego co z nim rozmawiałem to zorientowany w tych liniach bo mieszka blisko mnie. zastanawiam się czy nie zerwać umowy z netią bo w ciągu 2 tygodni już 5 razy wzywałem pomoc techniczną bo neta nie było i to z ich winy i się zastanawiam czy nie wrócić do tp i może wtedy było by łatwiej z tym przepięciem.

 #419233  autor: maniek
 26 lip 2010, 11:41
umcia23 pisze:może wtedy było by łatwiej z tym przepięciem.
Na 100% będzie łatwiej. Jeśli przy aktywacji nie podłączą cię do bliższej centrali to dzwonisz na 19393, przyjeżdża technik i załatwiasz z nim co trzeba :D

 #419234  autor: umcia23
 26 lip 2010, 11:47
no właśnie ale wiecie netia jest trochę tańsza...

 #419244  autor: abramek92
 26 lip 2010, 12:11
Netia tańsza parę złotych, ale jak coś się sypnie to współczuje Ci bardzo obsługi.
To spróbuj Orange Freedom.

 #419248  autor: umcia23
 26 lip 2010, 12:28
abramek92 pisze:Netia tańsza parę złotych, ale jak coś się sypnie to współczuje Ci bardzo obsługi.
To spróbuj Orange Freedom.
mam równolegle jeszcze ORANGE Business Everywhere no ale u mnie nie zdaje egaminu bo mam biuro rachunkowe i nie daje rady a działa on czasami na zasadzie awaryjnego internetu

 #419254  autor: abramek92
 26 lip 2010, 13:00
Orange ADSL a Orange Mobilny to dwie różne rzeczy.
Jesteś chociaż w zasięgu 3G?
Jaki masz modem?
Może pomogę.

 #419256  autor: umcia23
 26 lip 2010, 13:11
MAM HUEWEI E1752 3 G MI ŁAPIE ALE NIE O TO MI CHODZIŁO TYLKO O ZMIANE CENTRALI CZY KTOŚ TO ROBIŁ I JAK BY TO ZAŁATWIĆ JAKIEŚ PISMA DO NETI CZY JAK??

 #419261  autor: abramek92
 26 lip 2010, 13:20
Ja bym nawet z Netią nie próbował - walka z wiatrakami :]
Normalnych reklamacji nie mogą rozwiązać to co dopiero takie coś.

 #419273  autor: galtom
 26 lip 2010, 13:52
Umcia23, nic nie stoi na przeszkodzie pomarudzic na blogu netii (blog.netia.pl).
Sporo osob w ten sposob "obeszlo" BOK z powazniejszym problemem. A gdyby faktycznie Cie przepieli to nie tylko 2 ale i 20mb staje sie realne :-).

Nie zapomnij w formularzu komentarza podac swojego adresu e-mail, zeby mieli jak sie z Toba skontaktowac.

Pozdrawiam,
Galtom

 #422865  autor: user_delete19
 14 sie 2010, 14:18
umcia23 pisze:MAM HUEWEI E1752 3 G MI ŁAPIE ALE NIE O TO MI CHODZIŁO TYLKO O ZMIANE CENTRALI CZY KTOŚ TO ROBIŁ I JAK BY TO ZAŁATWIĆ JAKIEŚ PISMA DO NETI CZY JAK??
Pod kilkunastu rozmowach z bokiem netii i TP stanelo na tym, zeby sprobowac wyslac pismo do TP z prosba o przepiecie... tak tez uczynilem.
Wszystko fajnie - pismo wyslalem 2sierpnia... wczoraj sie okazalo, ze internetu nie ma (;
Dzwonie na infolinie tp zeby dowiedziec sie co i jak - zlecenie przepieca zostalo zeralizowane... niestety przeniesli sama usluge glosowa a dslam zostawili :-D (zakladalem, ze jak sie bedzie dalo przeniesc to przeniosa calosc a jak nie to nie rusza...)

na razie stanelo na tym, ze sprawe zglosilem netii (tp mowila, ze to juz nie ich problem) i czekam - w poniedzialek lub wtorek powinno dzialac, sie okaze (; (vivat internet bezprzewodowy (; ).

Sprawdzajac w skantarku mam wciaz stare dane (z 23 lipca w sumie (; ) ale na stronie netii podaje juz, ze moge miec 20Mbit (wczesniej 6, lub naciagane 10)...

teraz chyba tylko kwestia ew. 'wolnego portu'? ktos moze przerabial takie przepiecie i wie ile moze potrwac poprawienie tej sytuacji? Ile normalnie sie czeka na podpiecie neta jak linia 'zostala przystosowana do internetu' (tak mi panii na infolinii tp powiedziala)?

[ Dodano: 2010-08-17, 09:51 ]
Się pojawiło się synchro... parametry:
stare: bandwitdth: 1312 / snr: 26,5 / attenuation: 37,5
nowe: bandwitdth: 1312 / snr: 34,5 / attenuation: 27,5
Oba przy modulacji G.DMT i annex_a

ktoś się może wypowiedzie, czy na tych nowych powinno śmigać wspomniane 20Mbit/s? :-D

[ Dodano: 2010-08-17, 20:59 ]
Dzisiaj w godzinach popołudniowych internet ożył (;

 #681359  autor: klaaku
 09 gru 2013, 19:48
Sorry za odkop. Jak w na finale wyglądała sprawa z prędkością neta?

 #681364  autor: user_delete19
 09 gru 2013, 20:10
klaaku pisze:Sorry za odkop. Jak w na finale wyglądała sprawa z prędkością neta?
w finale wyglądała tak, że o ile teoretycznie mógłbym mieć te 15-18Mbit, tak tandem netia-tp jest tak kosmicznie nieudlolny, że i jedni i drudzy twierdzą BMT bo nie ma portów na centrali i kij wie kiedy będą, wiec radośnie mam od 3 lat 6Mbit i się denerwuję...

 #681376  autor: klaaku
 09 gru 2013, 20:46
Ja w tym tygodniu zaczynam walczyć, ponieważ przełączyli mnie na inną centralę, co skutkowało spadkiem synchro z 20 na 10 mb. Do tego wziąłem sobie telewizje co w praktyce daje marne rezultaty. Btw do centrali mam 600-700 metrów, więc nie wiem co im dało przełączenie mnie w inny port/centralę. Bez sens totalny. Jak na razie koresponduje z Panem Karolem Wieczorkiem (blog.netia.pl) Dam znać co i jak :)

 #681378  autor: user_delete19
 09 gru 2013, 20:54
heh... może pomoże, aczkolwiek u mnie stanęło na tym że 'niedasię' i koniec...

z utęsknieniem czekam na przyszły rok, bo lokalna firma ma robić FTTH w mojej dzielnicy (w innych już działają) i w końcu będzie normalność :D

 #681892  autor: klaaku
 11 gru 2013, 15:54
Jak zwykle netia pomimo informacji ode mnie, ze problem leży po ich stronie przysyła technika, który stwierdza, że wszystko jest OKEJ.

[ Dodano: 2013-12-17, 18:38 ]
Wojciechu, próbowałeś dowiedzieć się, czy dostępny masz port VDSL?

Dowiedziałem się, że modernizowali moją centralę, dlatego teraz mogę mieć max 14 mbps, ponieważ na tym samym sprzęcie leci telewizja i zrobione jest to tak, aby nie było przeciążeń, hah. Jedynym wyjściem jest przełączenie na port VDSL, który jest raczej nie dostępny w Opolu. :/