DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #681164  autor: Blank
 08 gru 2013, 21:07
Ruben,
Aha, czyli jak rozumiem:

700 minut nie jest o 70% większe od 259 minut? :D

Może jeszcze raz zacytuje fragment regulaminu, wokół którego trwa spór.
operator zostawia sobie możliwość zerwania umowy, gdy ruch wychodzący jest większy od ruchu przychodzącego o około 70%
Podpowiem, że, jeśli ruch wychodzący wynosi 700 minut, a przychodzący 259 minut, to ruch wychodzący stanowi 270% ruchu przychodzącego, czyli jest większy prawie trzykrotnie od ruchu przychodzącego.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #681173  autor: Ruben
 08 gru 2013, 21:16
divhashmorex,
ruch całkowity = ruch. przych +ruch wych.
700- ruch całkowity. Napisałeś, że tyle rozmawia więc rozumiem, że odbiera i wykonuje połączenia.
700= x (ruch przych.) + 1,7x (o tyle może być większy ruch. wych. od przychodzącego)

Jeżeli ruch wychodzący może byc większy od przychodzącego, to nie może stanowić mniej jak 50% ruchu całkowitego.

 #681181  autor: Blank
 08 gru 2013, 21:45
Ruben,

Przez rozmawia miałem na myśli wykonuje połączenia (niedopowiedzenie).
Można było to wywnioskować po obliczeniach, wynikach i tezach
("stanowi ponad połowę ruchu wychodzącego.").

A zatem:
Aż 3/5 czasu, który wydzwonisz, MUSISZ dodatkowo odebrać.
Aż 2/5 łącznego czasu rozmów muszą stanowić rozmowy przychodzące!

Te 2/5 czasu to wymuszenie ruchu przychodzącego. Jeśli ci się nie uda go uzbierać, to papa. Operator z chęcią rozwiąże umowę. To jest CHORE.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #681183  autor: Ruben
 08 gru 2013, 21:56
divhashmorex, tak jak pisałem wcześniej. Nie dyskutuję o sensie i atrakcyjności takiego zapisu.
Ja nie skorzystam i pisałem o tym kilkukrotnie (nie pasuje mi ten zapis i brak stacjonarnych) a czy inni, to mnie specjalnie nie interesuje. Operator jest i będzie tak niszowy, że chyba taki problem nie wystąpi :wink:
O zyski operatora niech martwi się zarząd a nie ja.
Inna sprawa, że operator zastrzega sobie możliwość więc nie jest to równoznaczne z tym, że tak zrobi. Wiadomo, że ryzyko jest, jednak 2/5 to nie 70% (tak jak pisze ciekawy)
ciekawy pisze:trzeba mieć 70% połączeń przychodzących żeby móc mieć ten no limit
===
ok, twoje wyliczenia zrozumiałem. Umknęło mi, że napisałeś "ponad 50% ruchu wychodzącego". Czytałem, że 50% całkowitego.

 #681387  autor: ciekawy
 09 gru 2013, 21:26
nie skorzystam tej sieci i oby inni dobrze poznali warunki zanim się zdecydują na umowe
 #681609  autor: marcinkoleksl
 10 gru 2013, 18:05
ciekawy, ja skorzystałem, numer używa osoba starsza, na razie dużo więcej wygadała, niż odebrała. zobaczymy, czym to się skończy. w ostateczności przeniesieniem numeru gdzieś do konkurencji. w styczniu napisze, czy Telestrada reaguje i jak na nieuzbieranie odpowiedniej ilości minut. dzieckiem pewnie nie jesteś, wiec zrozum w końcu, ze to co może, wcale nie musi nastąpić.
 #681636  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 19:36
marcinkoleksl pisze:ciekawy, ja skorzystałem, numer używa osoba starsza, na razie dużo więcej wygadała, niż odebrała. zobaczymy, czym to się skończy. w ostateczności przeniesieniem numeru gdzieś do konkurencji. w styczniu napisze, czy Telestrada reaguje i jak na nieuzbieranie odpowiedniej ilości minut. dzieckiem pewnie nie jesteś, wiec zrozum w końcu, ze to co może, wcale nie musi nastąpić.
ta oferta mimo że na umowe jest mniej pewna niż MiniMax na karte ale napisz po czasie jak to jest,czy będą chcieli rozwiązać umowe jeśli więcej ta osoba będzie dzwoniła niż odbierała

 #681637  autor: Ruben
 10 gru 2013, 19:40
ciekawy pisze:czy będą chcieli rozwiązać umowe jeśli więcej ta osoba będzie dzwoniła niż odbierała
W regulaminie jest zapis, że ruch wychodzący może stanowić około 63% wszystkich połączeń, bez ryzyka rozwiązania umowy więc spokojnie może więcej dzwonić niż odbierać.
Ta oferta chyba tylko na tym forum jest znana i chyba nikt poza nami tyle o niej tyle nie dyskutuje :)

 #681649  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 20:07
Ruben pisze:
ciekawy pisze:czy będą chcieli rozwiązać umowe jeśli więcej ta osoba będzie dzwoniła niż odbierała
W regulaminie jest zapis, że ruch wychodzący może stanowić około 63% wszystkich połączeń, bez ryzyka rozwiązania umowy więc spokojnie może więcej dzwonić niż odbierać.
Ta oferta chyba tylko na tym forum jest znana i chyba nikt poza nami tyle o niej tyle nie dyskutuje :)
znasz moje zdanie,ono się nie zmieniło i jestem ciekawy jak sieć będzie traktować klientów którzy więcej dzwonią niż odbierają

 #681651  autor: Ruben
 10 gru 2013, 20:13
ciekawy, oczywiście pisałeś nieprawdę pisząc o wymogu 70% poł. przychodzących, co zarówno divhasmorex jak i ja udowodniliśmy przy pomocy prostych działań matematycznych.
Umowę mogą zerwać, co nie oznacza, że zrobią, kiedy ruch przychodzący będzie stanowił więcej niż około 63% całości. Jeżeli ktoś tutaj znajdzie się, co będzie notorycznie przekraczał te proporcje, to może dowiemy się więcej na temat tego, kiedy operator wypowiada umowy.
Myślę, że kryteria te będą obowiązywać przy dużym ruchu a nie przy wydzwanianiu 200-300 min./m-c.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, 20:17 przez Ruben, łącznie zmieniany 1 raz.

 #681652  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 20:16
Ruben pisze:ciekawy, oczywiście pisałeś nieprawdę pisząc o wymogu 70% poł. przychodzących, co zarówno divhasmorex jak i ja udowodniliśmy przy pomocy prostych działań matematycznych.
Umowę mogą zerwać, co nie oznacza, że zrobią, kiedy ruch przychodzący będzie stanowił więcej niż około 63% całości. Jeżeli ktoś tutaj znajdzie się, co będzie notorycznie przekraczał te proporcje, to może dowiemy się więcej na temat tego, kiedy operator wypowiada umowy.
wynika tego że samo White może pisze nieprawde w regulaminie skoro ja wg ciebie pisałem nieprawde pisząc o ich regulaminie

 #681657  autor: Ruben
 10 gru 2013, 20:20
ciekawy, nie przytoczyłeś nawet tego fragmentu a jedynie pisałeś, że gdzieś czytałeś. Zarówno ja jak i divhasmorex odnosiliśmy sie do zapisu z regulaminu, w którym jest zapis o około 63% ruchu wychodzącego i 37% przychodzącego. Między 37% a 70% jest naprawdę duża różnica.
Jeżeli piszesz o tym samym fragmencie co ja, to masz problemy z matematyką na poziomie gimnazjum.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, 20:44 przez Ruben, łącznie zmieniany 2 razy.

 #681660  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 20:26
Wiślak pisze:
Ruben pisze:ciekawy, miałem już nie odpisywać ale nie mogę się powstrzymać :)

Czy nadal uważasz, nawet po zacytowaniu regulaminu i po tych wyliczeniach, że White Mobile w tej ofercie wymaga 70% połączeń przychodzących?
Jeżeli jest taki zapis, to proszę go przywołać/zacytować i podaj źródło. Ja zacytowałem regulamin oferty a Ty póki co piszesz, że gdzieś widziałeś, słyszałeś a może Ci się wydawało ale nie potrafisz wskazać źródła informacji. Dyskutujmy o faktach.
Dla abonenta wiążący jest regulamin i tego się trzymajmy. Jak posiadasz wiarygodne informacje na temat wymogu 70% ruchy przychodzącego, to chętnie sam to wyjaśnię z operatorem.
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/ofer ... 29372.html

"Operator zastrzega, że usługa powinna być wykorzystywana w sposób standardowy, co oznacza, że abonent wykonuje połączenia, wysyła SMS-y i korzysta z Internetu, ale nie wykorzystuje usługi do telemarketingu, spamowania itp. White Mobile będzie weryfikował czy z karty nie są wykonywane automatyczne połączenia oraz czy abonent użytkuje telefon w sposób mniej więcej symetryczny - operator zostawia sobie możliwość zerwania umowy, gdy ruch wychodzący (dzwonisz do kogoś) liczony w minutach jest większy od ruchu przychodzącego (odbierasz) o około 70%"
Ruben,

ja nie przytoczyłem ale Wiślak tak,cytat wyższej,
umiesz coś poza czepianiem się ?

 #681665  autor: Ruben
 10 gru 2013, 20:31
ciekawy, myślę, że moje posty na forum na pewno nie maja niższej wartości merytorycznej niz twoje. Poza tym, to nie jest czepianie się tylko prostowanie głupot jakie wypisujesz. Albo nie rozumiesz zapisu w regulaminie albo nie potrafisz liczyć. W jednym i w drugim przypadku ośmieszasz się, bo jestes raczej dorosły a nie potrafisz prostego działania z matematyki wykonać.
Czytaj ten fragment aż zrozumiesz albo niech ktos inny Ci to wyliczy, jeżeli nie wierzysz w moje i divhasmorexa wyliczenia.
Jeżeli nie potrafisz tego policzyć, to na logikę weź. Jeżeli ruch wychodzący może byc większy od przychodzącego, to nie może być mniejszy niż 50% a Tobie wychodzi nawet 30% :D.

 #681682  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 20:48
Ruben,

nie będę odpowiadał na twoje zaczepki bo szkoda mi na to czasu,
nie chce liczyć,jestem na to czasem za wygodny,a czasem nie mam na to czasu,więc no limit z liczeniem nie ma opcji,każdy no limit bezwarunkowy jest lepszy od tego pseudo no limitu w White

 #681686  autor: Ruben
 10 gru 2013, 20:54
ciekawy, jeżeli nie chce się Tobie czegoś sprawdzić lub nie potrafisz wyliczyć to nie pisz bzdur i nie podważaj wyliczeń innych osób, które swoje wyliczenia przedstawiły.
Ja wyliczyłem, nie szkoda było mi czasu i nie jestem widac tak wygodny jak Ty.

Mnie nie interesuje co ty myślisz o tej ofercie i czy z niej skorzystasz i pisałem o tym od początku. Natomiast bzdury o wymogu 70% połączeń przychodzących będę prostował wszędzie, gdzie to napiszesz.
Miej świadomość, że na forum zaglądają osoby, które czerpią pewna wiedzę o ofertach a Ty wprowadzasz w błąd pisząc nieprawdę, bo jesteś wygodny, bo szkoda Ci czasu na sprawdzenie informacji. Nie jesteś pewien, nie potrafisz odpowiedzieć, nie chce Ci się sprawdzić, to nie wprowadzaj w błąd.
Nie traktuj tego jako zaczepkę, bo to jest tylko prostowanie błędnie przez Ciebie podawanych informacji.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, 21:00 przez Ruben, łącznie zmieniany 1 raz.

 #681690  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 20:58
Ruben,

podważam sens oferty White,a nie wyliczenia, no limit z warunkami z opcją wypowiedzenia umowy przez sieć nie daje pewności i stabilności oferty

 #681697  autor: Ruben
 10 gru 2013, 21:05
ciekawy, przecież wszędzie pisałeś, że jest wymóg 70% poł. przychodzących i tylko dlatego wtrąciłem się w dyskusję. Inne rzeczy mnie nie interesują.
Dobrze, że w końcu zrozumiałeś zapis w regulaminie i że nie ma wymogu 70% połączeń przychodzących. Lepiej późno niż wcale :-)

 #681703  autor: Blank
 10 gru 2013, 21:22
Ja nie mogę.
Po prostu czytając ostatnie posty, można paść ze śmiechu. Teraz jestem już absolutnie pewny, że ciekawy trolluje :)
Oferta oczywiście beznadziejna i nie zmieni tego nic :)

marcinkoleksl,
Na forum działają pracownicy różnych firm, ale nawet pracownicy ORANGE, dają w sygnaturze informacje, o tym, że pracują w danych firmach.
Oczywiście idiotów (aka amplifierów, ale idiota to synonim tego "zawodu") innych sieci też się znajdzie, ale to nie powód, żeby brać z nich przykład.

Tak czy siak, bardzo proszę, abyś dodał informację, iż jesteś pracownikiem tej syfiastej firmy i najlepiej omijał m.in. ten temat z daleka (najlepiej wszystkie tematy o tej bandzie "uzdolnionych inaczej").

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #681714  autor: ciekawy
 10 gru 2013, 21:42
divhashmorex pisze:Ja nie mogę.
Po prostu czytając ostatnie posty, można paść ze śmiechu. Teraz jestem już absolutnie pewny, że ciekawy trolluje :)
Oferta oczywiście beznadziejna i nie zmieni tego nic :)

marcinkoleksl,
Na forum działają pracownicy różnych firm, ale nawet pracownicy ORANGE, dają w sygnaturze informacje, o tym, że pracują w danych firmach.
Oczywiście idiotów (aka amplifierów, ale idiota to synonim tego "zawodu") innych sieci też się znajdzie, ale to nie powód, żeby brać z nich przykład.

Tak czy siak, bardzo proszę, abyś dodał informację, iż jesteś pracownikiem tej syfiastej firmy i najlepiej omijał m.in. ten temat z daleka (najlepiej wszystkie tematy o tej bandzie "uzdolnionych inaczej").
ja nie mogę,jaką masz wybujałą wyobraźnie, jak łatwo rzucasz oskarżenia i jak łatwo nie dostrzegasz że ta oferta to nie no limit ale wymienność minut,
musi być jak zawsze żeby ludzie zrozumieli ?
czyli zawarcie umowy,wypowiedzenie jej przez firme i potem krytyczne komentarze tych ludzi ?
mówi się że Polak mądry po szkodzie,
a przed szkodą już nie potrafi być mądry ?
no to bierzcie tą oferte i mądrzejcie po szkodzie,
może sam bym był zainteresowany tą ofertą gdyby nie ten zapis w regulaminie,
takie dyskusje tylko potwierdzają że ludzie za dużo nie myślą i zgodzą się na wszystko,a jak będzie problem to będą żałować,a kiedy taki ciekawy zwraca uwage to jest najgorszym wrogiem,
ok,bierzcie tą oferte i potem nie narzekajcie bo może wtedy przytocze wasze komentarze jak mnie obrażaliście kiedy o tym pisałem