DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 32 z 72
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 72

 #680089  autor: Micho
 04 gru 2013, 21:24
ukefake, no to pozostaje nju, chociaż nie przepadam za pomarańczą :)

 #680383  autor: aquacuba
 05 gru 2013, 19:21
Witam Serdecznie ( 1 post na forum )

Otóż to od 6 lat jestem klientem PLAYA, ale to co mi proponują w tym roku...no właśnie chce uciec od tej drożejącej sieci. Umowa w Playu skończyła mi się we wrześniu, co miesiąc jest ona przedłużana, chyba wybiore na Nowego Pracodawce siec Orange czy nie będzie problemów z przeniesiem numeru ? czy wystarczy, że na stronie Orange wszystko wypełnie i reszte oni za mnie zrobią? jakie ja sam dokumenty musze dostarczyć do Orange i jak szybko to trwa, bo widzę fajną ofertę do 17 grudnia w Orange.

Dużo pytań, ale nigdy jeszcze nie przenosiłem numery. Pozdrawiam !

 #680467  autor: ja.michal
 05 gru 2013, 23:35
Jeśli dane będą się zgadzać to nie ma problemów.
Dokumentów nie wysyłasz nigdzie. Przywozi ci je kurier (umowa, dokumenty do przeniesienia numer, pełnomocnictwo). Wszystko w dwóch egzemplarzach - jeden dla ciebie, drugi dla Orange (zabiera kurier ze sobą). Dodatkowo dajesz kurierowi dokument, który wybrałeś przy składaniu zamówienia. Tutaj już o to pytałeś: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 457#680457

Czas przeniesienia wybierasz spośród trzech opcji:
- z zachowaniem okresu wypowiedzenia u dotychczasowego operatora (najczęściej koło miesiąca na wszystko),
- na koniec okresu promocyjnego u dotychczasowego operatora (nie dotyczy skoro masz umowę na czas nieokreślony),
- bez zachowania okresu wypowiedzenia, datę wybierasz sam (nie wcześniej jak koło 8 dni od złożenia zamówienia).

Ogólnie od złożenia zamówienia w ciągu 4-5 dni przyjeżdża kurier z umową, dokumentami, telefonem. Po jakichś 5 dniach powinieneś dostać wiadomość czy dotychczasowy operator wyraził (lub nie) zgodę na przeniesienie i kiedy to nastąpi.
Telefon jest aktywny praktycznie od razu po odjeździe kuriera (dostaniesz wiadomość SMS lub e-mail - zależy jak wybrałeś). Numer na karcie będzie tymczasowy i zostanie zmieniony z chwilą przeniesienia twojego dotychczasowego numeru z Play.

 #680485  autor: aquacuba
 05 gru 2013, 23:50
Sory za Mały bałagan który zrobiłem niechcący;)
Chce przejść jak najszybciej więc ta opcja będzie najlepsza rozumiem "bez zachowania okresu wypowiedzenia" a Dwa jeśli to wsyztko potrwa około miesiąca to będzie mnie obowiązywał ten abonament który wybiore w dniu składania zamówienia wraz z tym telefonem w danej cenie?

 #680487  autor: ja.michal
 05 gru 2013, 23:54
W takim razie sam wybierasz okres przeniesienia. Z tym, że wtedy Play może i tak policzyć abonament za cały okres rozliczeniowy.

Abonament w Orange zacznie liczyć od dnia podpisania umowy (odjazdu kuriera). W praktyce pierwsza faktura będzie wyższa i będą się na nią składały trzy kwoty - abonament, aktywacja, wyrównanie za niepełny okres rozliczeniowy (najczęściej za kilka dni).
Opłatę za telefon uiszczasz u kuriera.

 #680488  autor: aquacuba
 05 gru 2013, 23:56
ja.michal pisze:W takim razie sam wybierasz okres przeniesienia. Z tym, że wtedy Play może i tak policzyć abonament za cały okres rozliczeniowy.
No tak, ale umowa skończyła mi się we wrześniu, teraz co miesiąc jest przedłużana samoistnie na tych samych warunkach.

 #680493  autor: ja.michal
 06 gru 2013, 00:00
Tak, ale abonament płacisz zawsze z góry. Poczytaj dokładnie faktury. :-)
Normalnie sprawę załatwia się z okresem wypowiedzenia czyli miesiąc jest. Napisałem, że Play może, ale nie musi naliczyć całego abonamentu. Może będzie korekta faktury i będą ci musieli zwrócić nadpłatę. Najlepiej o to pytać w Play.

 #680495  autor: aquacuba
 06 gru 2013, 00:02
Sugerujesz, że opcja " z zachowaniem okresu wypowiedzenia u dotychczasowego operatora" jest lepsza, czyli jak to będzie wyglądało od chwili podpisania umowy z kurierem ? dostane przykładowo 10 grudnia Umowę + telefon z Orange, a PLAY rozwiąże ze mną umowę w Styczniu ?

 #680499  autor: ja.michal
 06 gru 2013, 00:16
Nie mogę powiedzieć co jest lepsze co gorsze. To już jest twoja decyzja. Musisz sprawdzić w Play jak to będzie wyglądać jak w środku okresu rozliczeniowego wyniesiesz się z numerem.
Potem wszystko przeliczyć i dopiero podjąć decyzję.

To ty decydujesz. :-)

 #680502  autor: aquacuba
 06 gru 2013, 00:21
Wieć, może być tak, że w 1 miesiącu w zależności kiedy się wyniose, mogę zapłacić 2 rachunki ;)?

 #680505  autor: ja.michal
 06 gru 2013, 00:28
Może tak być. :) Najpewniej będzie. Może nie całe dwa, ale na pewno coś się zazębi bo Orange zaczyna świadczenie od razu po podpisaniu umowy na numerze tymczasowym.

 #681521  autor: Nikita_Bennet
 10 gru 2013, 11:51
a jak wygląda sprawa w przypadku przenosin sim+ (są środki na koncie) do sieci playmobile (abo dla firm)?
Jakieś problemy mogę napotkać?

 #681748  autor: ukefake
 10 gru 2013, 23:45
Nikita_Bennet, trzeba się upewnić aby dane u dawcy (czyli sim+) były aktualne z tymi które podasz biorcy(czyli play). poza tym najlepiej skontaktuj się z jakimś doradcą biznesowym z playa to powie ci co i jak oraz zaproponuje ofertę.
 #681873  autor: Kamel
 11 gru 2013, 14:08
Chcę przenieść jeden numer z nju mobile z rachunkiem do Plus na abonament. W nju jest umowa niby na czas nieokreślony, ale co zaznaczyć przy przeniesieniu ?

Przeniesienie na konkretną datę, czy z miesięcznym wypowiedzeniem ?
Niby piszą, że zerwanie umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia ale jak to jest z przeniesieniem numeru do innej sieci ?

Może ktoś próbował ?

 #681876  autor: Morvius
 11 gru 2013, 14:30
z nju do plusa? na pewno wszystko ok?

Klasyczny obserwator wątku.
 #681925  autor: ciekawy
 11 gru 2013, 17:40
Kamel pisze:Chcę przenieść jeden numer z nju mobile z rachunkiem do Plus na abonament. W nju jest umowa niby na czas nieokreślony, ale co zaznaczyć przy przeniesieniu ?

Przeniesienie na konkretną datę, czy z miesięcznym wypowiedzeniem ?
Niby piszą, że zerwanie umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia ale jak to jest z przeniesieniem numeru do innej sieci ?

Może ktoś próbował ?
w nowej sieci podajesz numer do przeniesienia z na koniec umowy,a 30 dni to chyba i tak musisz odczekać,to standard w umowach na czas nieokreślony ale nie masz kary za zerwanie umowy na czas nieokreślony to kiedy by tego numeru nie przenieśli to ma niewielkie znaczenie dla niepłacenia kary której nie ma

 #681956  autor: macc
 11 gru 2013, 19:20
z nju do plusa? ciekawe?są jeszcze w Polsce kaskaderzy.... :wink:

 #681957  autor: Morvius
 11 gru 2013, 19:21
macc pisze:z nju do plusa? ciekawe?są jeszcze w Polsce kaskaderzy.... :wink:
??? kaskaderzy? :D masochiści :D

Klasyczny obserwator wątku.

 #681961  autor: macc
 11 gru 2013, 19:25
Potem będzie płacz,że łoją i kroją w plusie

 #681962  autor: Ruben
 11 gru 2013, 19:29
Ktoś, kto zna swój profil korzystania z telefonu i pewne niuanse, to także w Plusie może mieć dobrą ofertę. Tych ofert nie widać na stronie. Nie wiem, czy akurat w przypadku kolegi Kamel tak jest i z jakiej oferty chce skorzystać.
  • Strona 32 z 72
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 72
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 72