DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #679192  autor: david4nal
 01 gru 2013, 21:24
Internet domowy T-mobile po TPSie

Witam!
Zastanawiałem się, czy ten internet po łączach TP SA, które świadczy też t-mobile wiąże się z dodatkowymi opłatami jak przy neostradzie tzw. "utrzymanie łącza". Tak jest z tego co wiem w przypadku netii. Przejrzałem te regulaminy na stronie tmobile ale żadnej wzmianki na ten temat nie widziałem. Ma ktoś internet domowy z tmobile? :)

Ceny mają niezłe dlatego mnie to ciekawi, bo jeśli nie ma tej opłaty to by wychodziło taniej niż w netii ;).
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 18:06 przez david4nal, łącznie zmieniany 1 raz.

 #679194  autor: KC-KARLOS
 01 gru 2013, 21:26
david4nal, opłata za utrzymanie łącza nadal będzie obowiązywać.
Nie lepiej jakiś internet od operatora kablowego? Zaoszczędzisz 3 dychy miesięcznie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #679202  autor: david4nal
 01 gru 2013, 21:43
Dzięki za odpowiedź.
Czyli tak jak w Netii, tylko że drożej ;)

Prawdę mówiąc, to w mojej lokalizacji mam do wyboru TPSA lub inne po ich łączach świadczące usługi (do 10mbit/s tylko), albo lokalną sieć, która niestety tylko radiowo na moim osiedlu domków dostarcza, albo internet mobilny.
Tych dwóch ostatnich opcji mam dosyć, chciałbym wreszcie mieć stabilne łącze które nie spada do kilkuset kilobit/s przy przeciążeniu sieci :P
Co prawda z Vectry 2 miesiące temu chodzili po osiedlu i pytali kto byłby zainteresowany podłączeniem światłowodami FTTH ale z tego co się dowiedziałem to najwcześniej za rok może to być realizowane, czyli w praktyce pewnie nie szybciej niż za dwa lata :P, więc jak tylko mi się umowa z plusem skończy to chyba jednak przerzucę się na TPSowską miedź.
Dlatego sprawdzam czy gdzieś jest taniej w tej infrastrukturze niż przez netię :D.

 #679220  autor: KC-KARLOS
 01 gru 2013, 22:57
david4nal, jeśli chcesz mieć z TPsy neta, możesz "delikatnie zaoszczędzić" dokupując dodatkową usługę w Orange. Inaczej 3 dychy dopłacisz.. Pamiętaj, że w opcjach Neostrady masz podane parametry "do x mbit/s" - czyli jak w sieciach komórkowych - maksymalna prędkość jest w najlepszych możliwościach technicznych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #679254  autor: david4nal
 02 gru 2013, 08:27
Ja wcale nie chcę TP ale za bardzo wyjścia nie mam, bo mają na mnie monopol w przypadku kabla :D

Czyli jeśli dobrze rozumiem to jak wezmę jeszcze jakąś usługę, to tej opłaty za utrzymanie nie będzie? Telefonu stacjonarnego nie chcę mieć bo niepotrzebny jest, a na przykład w takiej konfiguracji Neostrada + internet mobilny to ta opłata znika?

 #681653  autor: robriot77
 10 gru 2013, 20:17
david4nal pisze:Ja wcale nie chcę TP ale za bardzo wyjścia nie mam, bo mają na mnie monopol w przypadku kabla :D

Czyli jeśli dobrze rozumiem to jak wezmę jeszcze jakąś usługę, to tej opłaty za utrzymanie nie będzie? Telefonu stacjonarnego nie chcę mieć bo niepotrzebny jest, a na przykład w takiej konfiguracji Neostrada + internet mobilny to ta opłata znika?
nie
najtaniej wyjdzie Ci jezeli:
zamowisz neo i tel stacjonarny ktory zaraz zawiesisz zaplacisz 70zl
jezeli zamowisz neo bez tel to zaplacisz 78zl
jezeli masz komorki badz free (minimalny abo za 39zl) w orange dostaniesz 15pln rabatu na komorke czy na tego free.

jezeli cos to pisz prv wyjasnie CI

 #682731  autor: david4nal
 14 gru 2013, 13:41
Dzięki już wszystko wiem.
Ten artykuł też dużo pomógł ;)
Urzymanie łącza w Orange

Obecna umowa z Cyfrowym Polsatem kończy mi się za 10 miesięcy. Chciałem zamienić to na normalny internet po kablu, bez limitów i ze stabilnymi prędkościami. Niestety możliwość jest jak na razie tylko taka, żeby wziąć neo do 10mb/s :(.
Zastanowię się co z tym zrobić jeszcze, bo możliwe że Vectra za rok wejdzie na moje osiedle z światłowodami FTTH. (w tym roku chodził od nich technik i zbierał zgody na kopanie).
Taka opcja byłaby najlepsza.