DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

Czy masz problem z "freezami" z sieci Play?

Tak
2
67%
Nie
1
33%
 #683224  autor: Sammos
 16 gru 2013, 09:16
Witam,
Postanowiłem w końcu założyć temat, w którym chcę poruszyć temat internetu mobilnego z sieci Play, niektórzy go znają a nie którzy nie będą tak bardzo skuszeni tą siecią przez długie lata.

Otóż temat jest prosty, a jednak złożony dla pracowników IT z owej sieci, gdyż nie potrafią oni tego naprawić (?), a może robią to specjalnie.

Podczas ściągania użytkownik widzi przepiękny pasek w swojej przeglądarce z uśmiechem na twarzy bo jeżeli zaczęło ściągać to dobry znak... No niestety niekoniecznie w sieci Play. Otóż, po ściągnięciu (u mnie zazwyczaj jest to 10%,52-54% i bodajże 86% pliku), nagle spada transfer ściągania do 0. Co będzie widać na załączonym obrazku niżej.
Jest to na tyle śmieszne iż rozumiem, że niektóre strony mogą nie działać. Baaa... Znam nawet takie powiedzenie (!) - złośliwość rzeczy martwych. No dobrze, tylko nie podczas codziennego ściągania plików jak sterowniki lub service packi do Windows'a! Najlepsze jednak jest to iż internet nadal działa, można robić wszystko inne, ale nie ściągać pliki!

Specjalnie założyłem ten temat, gdyż szczerze powiedziawszy nie wiem co już mam zrobić z tym wszystkim. Jak najbardziej od momentu kiedy moja umowa będzie wygasać, oczywiście zmieniam operatora na jakiegokolwiek innego niż Play.

Proszę opiszcie swoją opinie na temat sieci Play, a dokładnie internetu mobilnego, szczerze powiedziawszy to prosił bym o natężenie na tyle sprawy, aby ktoś w końcu zajął się osobami które mają ten sam problem co ja.

Pozdrawiam

Obrazek
Edit 1: Niniejszym chciałem oczywiście przestrzec przed zakupem internetu mobilnego w owej sieci, gdyż w tej chwili wszedł "super-szybki-internet-eltee" w sieci Play, bo możecie mieć ten sam problem co ja...

 #683226  autor: mikkel
 16 gru 2013, 09:49
Kupowanie internetu w pleju to tak jak kupowanie spalonej żarówki bo tanio ;-) Zaznałem tej jakości pseudo sieci o nazwie plej i prędko nie podpiszę z nimi umowy.

 #683233  autor: Sig
 16 gru 2013, 10:23
Moja subiektywna ocena dostawców internetu mobilnego do korzystania w komputerze:
Plus>T-Mobile>Orange>...>Play

Cyfrowego Polsatu nie próbowałem, ale z wiadomych względów pewnie dużo od Plusa nie odbiega.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #683842  autor: david4nal
 18 gru 2013, 17:53
Sig
Cyfrowy Polsat to jest Plus bis teraz, dokładnie ta sama infrastruktura.

Co do tematu, to moje doświadczenia są takie, że z netem z Playa nigdy nie miałem freezów żadnych, inna sprawa jak działał np. w warszawie w godzinach szczytu..
Freezy o których mowa zdarzały mi się za to w Orange i Plusie.