DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 31 z 54
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 54

 #683480  autor: parasite
 17 gru 2013, 07:05
Jestem w Virgin ale to chyba nie ma znaczenia bo w systemie pewno widnieje jako Play. Mam na sztywno ustawiony T-Mobile i generalnie przez tydzień chodziło to wzorowo, jednak ostatnio kilka smsów wysłanych na telefon w Play "zaginęło", a klika doszło z opóźnieniem. Co ciekawe generalnie smsy giną w jednym miejscu we Wrocławiu, dokładnie na Nowym Dworze ale to chyba nie ma znaczenie. Taka sytuacja wydarzyła mi się w czwartek ok. 6 rano i to samo dzisiaj przed 6, więc chyba coś z tym roamingiem nie do końca jest ok. Z połączeniami głosowymi na ten sam numer nie ma problemów.

 #684618  autor: ciekawy
 22 gru 2013, 01:37
ja z roamingiem nie mam żadnych problemów, pytanie czy po stronie T nie ma jakichś problemów z zasięgiem że to tak działa

 #684842  autor: marcin1980
 22 gru 2013, 23:35
Kto z was korzysta z roamingu T-Mobile chodzi mi o rozmowy po GSM słyszałem że rozmowy są nieco gorszej jakości niż na roamnigu pozostałych opów, aczkolwiek dziwie się bo po GSM w NetMonitorze widzę że T-Mobile ma najlepszy sygnał. Jeszcze nie miałem okazji tego potestować bo mam urlop.

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #684845  autor: ciekawy
 22 gru 2013, 23:45
marcin1980,

ja korzystam na starszym sprawnym telefonie tylko z 2G i to nieprawda,że rozmowy są gorszej jakości, jest to samo co na zasięgu T-Mobile,a to też wiem bo mam oryginalny sim T na karte i jakość rozmowy jest taka sama, jak ktoś porównuje rozmowe HD ze smartfona do rozmowy 2G na starszym złym telefonie to może tak być ale jak telefon nawet starszy ma dobrą jakość rozmowy czyli dobry mikrofon i głośnik to nie powinno być żadnego problemu z jakością

 #684848  autor: marcin1980
 22 gru 2013, 23:51
Bo kumpel dziś mówił że jak przełączył z roamingu plusa na t-mobile to głoś słyszał gorszej jakości w słuchawce po GSM rozmowa szła

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #684850  autor: ciekawy
 22 gru 2013, 23:53
może to była rozmowa po modrnizacji zasięgu NetWorks i może gdzieś skasowali nadajnik i dlatego miał gorszą jakość T niż jakość Plusa

 #684851  autor: marcin1980
 23 gru 2013, 00:00
Akurat nadajniki u nas stoją te same, mieszkamy w tej samej miejscowości. Poczekam na wypowiedzi innych forumowiczów.

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #684852  autor: ja.michal
 23 gru 2013, 00:01
Mam odmienne doświadczenia. Ze wszystkich partnerów roamingowych w Play, najlepszą jakość miałem właśnie po zalogowaniu do T-Mobile.

 #684854  autor: bed
 23 gru 2013, 00:05
Ja miałem dość dziwny "problem". Na roamingu T-mobile dźwięk był bardziej cichy - to mi bardzo nie odpowiadało, ale akurat mieszkam w takiej okolicy, że właściwie nie potrzebuję korzystać z roamingu. Ewentualnie dźwięk dodatkowo był nieco przytłumiony, ale tego już dokładnie nie pamiętam - na pewno było ciszej, co przeszkadzało.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png

 #684856  autor: ciekawy
 23 gru 2013, 00:06
ja.michal,

możesz mieć takie doświadczenia bo w zasięgu NetWorks może być więcej nadajników 2G 1800, Plus w mniejszych miejscowościach szedł głównie na 2G 900, dłuższy zasięg,za to nie zawsze najlepszej jakości ale takiej,że da się bez problemu rozmawiać

 #684858  autor: marcin1980
 23 gru 2013, 00:15
GSM1800 głównie w miastach aby odciążyć GSM900 i tu GSM1800 nie ma nic do jakości automatycznie przełacza. Będzie trzeba potestować najwyżej będzie zgłoszenie i walka z ludźmi na stołkach. Jeszcze mógł trafić na kogoś kto był w budynku i ktoś tamten miał telefon trzeszczący

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #684863  autor: ja.michal
 23 gru 2013, 01:46
ciekawy, akurat doświadczenie miałem w miejscu gdzie był tylko zasięg GSM na 900 MHz Plusa, Orange i T-Mobile. Na Orange zrywało, na Plusie było nawet ok, ale też czasem był problem, a na ręcznym T-Mobile ok. Dziwna sprawa była z tym zasięgiem na karcie Playa bo na karcie macierzystej T-Mobile czy Orange ogólnie był lepszy zasięg i stabilność zarówno połączenia jako takiego jak i czuwania.
Potem pojawilo się 3G na 900 MHz w Orange/T-Mobile, ale Playowa karta jakoś go nie lubiła bo trzymała dopiero po przestawieniu telefonu do 3G only i wybraniu ręcznie Orange.

Tak czy inaczej ten cały roaming Playa działa jak chce i poza miastami i głównymi arteriami czasem ciężko dzwonić. Do tego oferta jako taka popsuła się znacznie. Wszystko to sprawiło, że wylądowałem w Orange. O dziwo w tej samej lokalizacji na karcie Orange można normalnie dzwonić i korzystać z Internetu. Nawet przy kiepskim sygnale. Nie wywala z sieci i nie szuka innej w środku rozmowy.

 #684866  autor: user_delete19
 23 gru 2013, 06:03
ja.michal pisze:Mam odmienne doświadczenia. Ze wszystkich partnerów roamingowych w Play, najlepszą jakość miałem właśnie po zalogowaniu do T-Mobile.
Ja mogę potwierdzić. Może jedyny 'detal', to może odrobinę cichszy dźwięk (takie mam wrażenie, ale głowy sobie uciąć nie dam)

 #684870  autor: ciekawy
 23 gru 2013, 08:19
ja.michal,

dziwne to co piszesz, ja mam roaming w Play bardzo dobry i tam gdzie sieci roamingowe mają 3G tam Play łapie 3G bez problemu, na 2G jakość taka jak w tych sieciach, nie odczuwam różnicy na roamingu,może czasem w Plusie w mniejszych miejscowościach gdzie nie łapie 3G z Aero2 ale na roamingu T-Mobile,Orange gdzie jest 3G nie zauważyłem problemów z 3G,a porównywałem jakość z oryginalnym sim T-Mobile i nie ma różnicy przynajmniej w lokalizacjach gdzie testowałem czyli obszar od 10 km do 100 km od mojej lokalizacji i jest ok, nawet na początku mnie to troche dziwiło,że Play tak dobrze działa na roamingu ale z czasem przestało dziwić

 #684871  autor: Ruben
 23 gru 2013, 08:36
wojciech pisze:Ja mogę potwierdzić. Może jedyny 'detal', to może odrobinę cichszy dźwięk (takie mam wrażenie, ale głowy sobie uciąć nie dam)
To chyba nie jest tylko twoje wrażenie ponieważ mam identyczne obserwacje. Co więcej, to zaobserwowałem, że to przytłumienie jest bardziej nasilone jak rozmawiam z kimś zalogowanym w macierzystej sieci Play. Możliwe, że to przypadek jednak przytłumienie występuje w TM, jak się okazuje w różnych regionach kraju.
Nie jesteśmy na tym forum jedynymi, którzy mają takie spostrzeżenia więc coś w tym jest. Natomiast sama jakość połączenia jest OK. Nawet dziś celowo przelogowałem się na Plusa celem sprawdzenia i poziom głośności zdecydowanie wyższy. Niestety Plus wyrzuca z roamingu :/
Sprawdzałem z kartami T-Mobile i też poziom głośności jest wyższy.

 #684875  autor: user_delete19
 23 gru 2013, 08:55
Ruben pisze:To chyba nie jest tylko twoje wrażenie ponieważ mam identyczne obserwacje. Co więcej, to zaobserwowałem, że to przytłumienie jest bardziej nasilone jak rozmawiam z kimś zalogowanym w macierzystej sieci Play.
Akurat tego nasilenia nie zauważyłem, aczkolwiek jednak IMHO zasięg 2g t-mobile jest na tyle dobry, że to przytłumienie nijak nie utrudnia rozmowy (w przeciwieństwie do 2g pozostałych sieci, w tym p4).

 #684882  autor: Ruben
 23 gru 2013, 09:10
wojciech, zasięg jak to zasięg ma to do siebie, że w różnych lokalizacjach jest różny. Ja mam do anten TM jakieś 100m więc też narzekać nie mogę. Z tym przytłumieniem, to oczywiście, że da się rozmawiać. Jakość połączeń w TM od zawsze miałem u siebie najwyższą i w roamingu też póki co jest podobnie i nie wylogowuje kart (wyjątkiem jest u900, gdzie telefon nie wytrzyma 24h bez wylogowania).

 #684885  autor: user_delete19
 23 gru 2013, 09:21
Ruben pisze:wojciech, zasięg jak to zasięg ma to do siebie, że w różnych lokalizacjach jest różny.
eee, ale przecież to oczywista oczywistość i nie będę za każdym razem dopisywał formułki "w moim odczuciu i w lokalizacjach w których najbardziej potrzebuję telefonu to zasięg mam bla, bla, bla" ;-)

wot, żeby nie było - do niedawna cały czas używałem i tak zasięgu 3g play - w lokalizacjach w których przebywałem zawsze był wystarczająco dobry, zapewniał dobrą jakość połączeń i internet szybko śmigał... ale ostatnio mi się trochę pozmieniało i w miejscu w którym spędzam sporo czasu o czymś takim jak 3g można pomarzyć, a z tego co mamy w 2g w tej konkretnej lokalizacji tylko t-mobile umożliwia jakiekolwiek używanie telefonu ;-)

 #684891  autor: remi89
 23 gru 2013, 09:47
Od początku wprowadzenia roamingu krajowego z T-Mobile korzystam z tej możliwości i na jakość połączeń czy zasięg nie mogę narzekać. Mieszkam w obszarze po modernizacji Networks (I kwartał 2013r.). Nie spotkałem się z efektem wywalania z sieci, jak to było w przypadku zalogowania do Orange. Również potwierdzam iż rozmowy są cichsze niż w przypadku innych operatorów ale mi to nie przeszkadza.

P@weŁ

 #688465  autor: vh
 06 sty 2014, 23:32
Zauważyłem, że odkąd jest włączony zasięg T-Mobile, akumulator trzyma mi trzy dni dłużej (10 zamiast siedmiu). Może to zbieg okoliczności, ale trudno mi to połączyć z czymś innym. Dodam, że telefon w sumie rzadko loguje się do T-Mobile. Stary trzyletni telefon, a akumulator trzyma jak nowy.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
  • Strona 31 z 54
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 54
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 54