DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 17 z 50
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 50

 #684719  autor: ukefake
 22 gru 2013, 16:24
wuerzet pisze:Wyjaśni mi ktoś dlaczego właśnie do Plusa skoro przenosiłem numer z Play, a nigdy nie miałem numeru w Plusie ?
przenoszenie numerów odbywa się w jednym systemie do którego są podłączeni wszyscy operatorzy. dzięki temu wiedzą kiedy dany numer przestaje być aktywny w sieci A a pojawia się w sieci B - operator chce wiedzieć kiedy połączenia z danym numerem traktować jako wychodzące a kiedy jako we własnej sieci. W przypadku przenosin numer najpierw jest dezaktywowany u Dawcy a potem aktywowany u Biorcy - czyli do systemu są wysyłane dwie informacje o wyłączeniu oraz o włączeniu numeru. O ile można założyć że pierwszą informację wszyscy opowie zaczytali prawidłowo to przy drugiej coś się przytkało u plusa albo coś Play/MV źle wysłał (ale to mało prawdopodobne bo pozostali opowie widzą twój numer). zatem trzeba interweniować w play/mv i tym samym przez nich w plusie. to naogół wystarcza. jeśli nie, to trzeba pisać skargę do UKE.

ps. na poprzedniej stronie sugerowałem, że to może być wina playa. po ponownym przeanalizowaniu problemu wydaje się ona jednak mało prawdopodobna.
ps2. cały proces przenoszenia numerów można wyguglować w necie, kiedyś zresztą gruszka pisał na swoim blogu skąd się biorą opóźnienia.
ps3. z ciekawostek mnp opiszę swoją. w czasach kiedy play online miał zablokowane połączenia głosowe postanowiłem przenieść taki numer do innej sieci. o ile przed przenosinami nikt się nie mógł do mnie dodzwonić (co było logiczne) to po przenosinach do orange jeden z opów nadal widział tę blokadę. który? tak, to był play - być może stąd mój sceptycyzm co do prefesjonalności działań p4.

 #684754  autor: wuerzet
 22 gru 2013, 18:41
Dzięki za wyjaśnienia.

Postanowiłem, że jak do 1 stycznia nie zostanie nci ruszone to po prostu przeniosę numer od Wikingów i tyle.

 #684855  autor: ukefake
 23 gru 2013, 00:05
wuerzet, jeśli masz na piśmie odpowiedź z MV dotyczącą tej sprawy to już teraz namawiam żeby zgłosić się z tym do UKE. Opisz co się stało, co nadal nie działa i poproś o pomoc. Po pierwsze sprawa będzie załatwiona expresem, a po drugie zobaczysz jak działa Urząd. A ta wiedza może się przydać.

 #685292  autor: aniaa20
 25 gru 2013, 14:13
czy jak ktoś ma stan darmowy do playa i zadzwoni na nr z viking mobile to płaci dodatkowo za połączenie czy idzie ze stanu darmowego?

 #685315  autor: reboot
 25 gru 2013, 17:00
Play, RBM, Viking, Virgin - za darmo :)

WKS

 #685396  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 00:10
a jak jest z rejestracją karty sim ?

sama się rejestruje kiedy się składa zamówienie na starter na stronie netowej i później po zalogowaniu na konto numeru widać dane osoby na którą był zamówiony starter ?

może ktoś wrzucić screen jak wygląda strona do zarządzania kontem po zalogowaniu ?

np z widokiem na pakiet netowy, ilość sms, stan konta, to co można jeszcze zmienić jak np dodatkowe usługi

 #685409  autor: dawidos160
 26 gru 2013, 05:44
Właśnie trafiłem na ich ofertę ( przypadkowo ) i tak stwierdzam,że kurczę to miało być to...

Dopiero teraz doczytałem,że pakiet do Play to +8 do zobowiązania,a nie ściąganie 8 zł z konta...

 #685413  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 09:29
dawidos160,

nie jest źle przy takich bonusach jal 2 GB i 2 000 sms + cała kasa z konta na wykorzystanie na rozmowy,to ta dodatkowa opłata nie taka straszna

 #685431  autor: adik
 26 gru 2013, 10:39
Straszna może nie jest, ale wymusza jeszcze ekstra dodatkowe doładowanie,mnie się to nie podoba akurat takie rozwiązanie,poza tym żeby mieć te bonusy to trzeba regularnie doładowywać co 30 dni.Ta oferta właśnie przez to przypomina abonament przez ten wymóg doładowywań.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769

 #685436  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 10:50
zgoda ale popatrz na bonusy, która sieć daje tak korzystne bonusy jak Viking 2 GB, 2 000 sms i całą kase do wykorzystania ?

wymóg łaowania co miesiąc powiedzmy 19 zł jest dobry bo nie trzeba jak w innych ofertach ładować no 50 zł na 3 miesiące co daje zbliżoną kwote jeśli podzielisz 50 zł na 3 jak 3 miesiące, a łatwiej jest co miesiąc załadować za 19 zł,

no i jak ktoś mało rozmawia,korzysta bardziej z sms i netu to oferta jest bardzo dobra, np na net mobilny na karte do kompa,laptopa, albo do smartfona + sms,

inne sieci nie przebijają tej oferty cenowo i nie dają tak korzystnych warunków

 #685446  autor: telemaniak1984
 26 gru 2013, 11:08
Nie narzekać.

Oferty MVNO sa coraz lepsze i coraz tańsze i co naiważniejsze sa zróżnicowane w taki sposób, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mobile Vikings to idealna oferta dla osób intensywnie korzystających z internetu w Smartfonie i piszących mnóstwo SMSów oraz mających znajomych w P4. Lepszej po prostu nie ma.

Szkoda tylko, że korzysta z nadajników Play. Ale na szczęście dostępny jest T-Mobile.

 #685449  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 11:13
65 minut w doładowaniu za 19 zł to nie jest oferta tylko dla tych którzy mają znajomych w Play,Virgin,Viking, są ludzie w średnim wieku albo starsi i młodzi którzy zaczynają korzystać z komórki, którym tyle minut do wszystkich sieci może wystarczyć, szczególnie jak mają 2 000 sms, to zamiast dużo dzwonić mogą dużo napisać,a mniej dzwonić, jak na miesiąc doładowania i miesięczny bonus to oferta jest bardzo dobra,

zasięg T to gwarancja,że będzie zasięg tam gdzie go nie ma Play, a tam gdzie Play ma zasięg,a jest dużo takich miejsc to tam ten zasięg bywa że jest najlepszy bo najszybciej przesyła dane,nie zapycha się jak czasem w innych sieciach

 #685496  autor: dawidos160
 26 gru 2013, 12:59
65 minut to dla mnie za mało niestety ;) Wtedy trzeba brać wariant za 29 zł i to co miesiąc - owszem nadal taniej niż u konkurencji, ale chyba działa magiczne "trzeba doładować". Gdyby nie to, to wikingowie zmietliby konkurencję z powierzchni ziemi, bo wykorzystać w miesiąc 2Gb i 2k smsów to sztuka ;)

 #685502  autor: darek638
 26 gru 2013, 13:05
ciekawy pisze:szczególnie jak mają 2 000 sms, to zamiast dużo dzwonić mogą dużo napisać,a mniej dzwonić, jak na miesiąc doładowania i miesięczny bonus to oferta jest bardzo dobra
Jak mało dzwonią, a chcą mieć tylko sms-y to według mnie średnio opłacalna oferta. W ten sposób można robić sobie skarbonkę.

Nigdy więcej Play.

 #685506  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 13:11
lepiej zrobić skarbonke niż przepłacać za gorszą oferte

 #685527  autor: darek638
 26 gru 2013, 13:46
Zależy dla kogo lepiej. Ja nie lubię zamrażać kasy na koncie.

Nigdy więcej Play.

 #685531  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 13:52
pokaż sieć która w cenie 19 zł daje takie same albo lepsze warunki jak
2 GB, 2 000 sms i 65 minut

 #685536  autor: darek638
 26 gru 2013, 14:07
Nie porównuje ofert sieci tylko stwierdzam, że w opisanym przez Ciebie sposobie korzystania robi się skarbonka.

Nigdy więcej Play.

 #685552  autor: ciekawy
 26 gru 2013, 15:20
bonusy są ważne miesiąc więc skarbonka się nie zrobi chyba że do miesiąca,

jak dla mnie wcale skarbonka się nie musi z tego robić, 2 000 sms / 30 dni to jest jakieś 65 sms-ów dziennie, dzielisz przez ilość osób z którymi rozmawiasz,piszesz to wychodzi właściwa liczba sms-ów dziennie do wysłania, jak wyślesz do 5 osób to 65 limit dzienny / 5 osób i wychodzi z tego 13 sms-ów, jak do 7 osób to 9 sms

 #685585  autor: buba1234
 26 gru 2013, 17:51
Najlepiej wypada porownanie "Mobile Vikings" do taryfy "Plus "Więcej" internetu i smsów" :P

Po doladowaniu 29zł/30zł

Ważność konta:
Mobile Vikings
konto ważne rok,
Plus
konto wazne 30 dni

Stawka za minutę
MV
19gr/min
Plus
29gr/min

Bonus sms:
MV
2000 smsów [automatyczna aktywacja]
Plus
1000 smsów [aktywacja kodem]

Bonus internetu
MV

2GB z lejkiem [automatyczna aktywacja], lejek działa także po miesiącu nawet jak nie doładujemy konta.
Plus
200MB bez lejka za 1zł [wykupic kodem]

Cena smsa:
MV
9gr
Plus
9gr


Pakiet nolimit minut wewnątrz sieci
MV

8zł wewnatrz calego Mobile Vikings, Play, virgin itd. ale trzeba dokupic z poza 29zł.
Plus
9zł w Plusie



Vikingowie po prostu ich zmiażdżyli.

________________________________
  • Strona 17 z 50
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 50
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 50