DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 50
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50

 #685765  autor: Blank
 27 gru 2013, 16:03
adik,
Dla mnie największa kpina to brak "awaryjnych doładowań", czyli możliwości doładowania na zapas (wbijasz kod, kiedy tobie to pasuje), dowolną kwotą (a nie sztywno ustaloną przez debili - czyt. pracowników - sieci. Jeszcze gdyby to było 5, 10 zł. Ale 19 zł jako minimum?
Zupełnie inna kwestia to kradzież bonusów w wypadku, gdy osiągasz 0. Pilnuj się, bo zabiorą ci bonusy. Przecież to nawet śmieszne nie jest.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #685771  autor: adik
 27 gru 2013, 16:16
divhashmorex masz racje ale to ich sieć i ich zasady,i użytkownicy muszą się do nich dostosować albo nie korzystać z ich oferty.Trzeba pilnować konta żeby nie wyzerować bo bonusy bye bye,co też śmieszne dla mnie jest,na facebooku nawet żartobliwie napisali że 1 grosik na wszelki wypadek musi być na koncie.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769

 #685775  autor: Sig
 27 gru 2013, 16:27
Boki zrywać z takich "żartów".

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #685778  autor: MADMAX
 27 gru 2013, 16:36
adik pisze:Większość jednak z korzystających i tak będzie wybierało to niższe doładowanie i mieć wyższą stawkę,żeby mieć niższą trzeba by zawsze ładować za 29 zł
Skąd to przypuszczenie?
Uważam że jeśli komuś będzie zależało na uzyskaniu tych około 150 minut to dyszka więcej miesięcznie nie będzie wielkim wydatkiem.

A jeśli użytkownik stwierdzi, że nie wygaduje nawet połowy z tego to faktycznie sobie doładuje kwotą 19zł bo i co z tego, że będzie miał droższe rozmowy jeśli i tak nie rozmawia za dużo.

Wg mnie oferta jest bardzo elastyczna a zarazem prosta i można sobie fajnie kombinować. Gdy zacznie się robić skarbonka, można zacząć doładowywać niższą kwotą co da bonusy (net oraz smsy) a cała reszta będzie do wykorzystania na rozmowy wprawdzie po stawce 0,29 ale realnie średnia z 3 dyszek doładowania zostanie obniżona :-)
Licząc doładowania na zmianę 29 i 19 daje to średni koszt miesięczny 24zł, 2000 smsów/mc, 2GB/mc i 109min/mc.

Nie żebym był adwokatem Vikingów ale szukam tańszej (korzystniejszej) taryfy przy dużo gorszych założeniach (100 min, 1GB i 300smsów) i nie znajduję. Sprawdzałem i liczyłem na różne sposoby i chyba tylko Red Bull (o ile akurat jest jakaś promocja doładowań) ma jakiś start do MV. Oczywiście moja ocena oferty MV też jest subiektywna bo nie liczę np. drogich MMSów oraz rozmów "wewnątrzsieciowych" a to może mieć istotny wpływ na miesięczne koszta (szczególnie jak użytkownik dużo rozmawia z jednym lub kilkoma numerami).

Cała reszta ofert konkurencji mimo wszystko to przynajmniej 35zł/mc wzwyż. Ale nie zamykam się na dyskusje bo jestem pewny, że nie wszystkie oferty przejrzałem (pominąłem np. pre-paida Plusa i niektóre taryfy karciane Orange bo tu trzeba się często nieźle nagimnastykować ze wzgledu na wielość możliwości łączenia usług i pakietów)
divhashmorex pisze:Dla mnie największa kpina to brak "awaryjnych doładowań", czyli możliwości doładowania na zapas (wbijasz kod, kiedy tobie to pasuje), dowolną kwotą (...) Jeszcze gdyby to było 5, 10 zł. Ale 19 zł jako minimum?
A co z tym nie tak? :-) Przecież i tak ta kwota zostanie Tobie na koncie. No i od razu przedłużysz sobie bonus na smsy i internet więc wolę to rozwiązanie niż np. "awaryjnie" doładować konto "piatakiem" czy "dychą" i żadnego bonusu z tego nie mieć :-)
divhashmorex pisze:Zupełnie inna kwestia to kradzież bonusów w wypadku, gdy osiągasz 0. Pilnuj się, bo zabiorą ci bonusy. Przecież to nawet śmieszne nie jest.
Tu się zgodzę, minus dla MV za to rozwiązanie.
Ale i tu znajduję wytłumaczenie ponieważ gdy wysuszysz konto do zera to chyba będziesz chciał w końcu zadzwonić? A to wiąże się z doładowaniem tak czy siak :)
Fakt, że zanim tego dokonasz to nie będzie możliwości wysłania smsa ale net na lejku powinien hulać.

Pozdrawiam

 #685784  autor: ciekawy
 27 gru 2013, 17:01
narzekaczy nie brakuje,
jak w jakiejś ofercie jest 50 zł doładowabia na 3 miesiące czyli blisko 17 zł miesięcznie to źle bo od razu trzeba załadować, jak jest 19 zł raz na miesiąc załadować to też źle bo za często, źle że biorą bonusy z konta kiedy nie ma kasy na koncie, a od czego sprawdzenie stanu konta i przeliczenie ile można rozmawiać żeby na koncie zostało 5 groszy, jak źle to zawsze można wybrać gorszą i droższą oferte

 #685790  autor: MADMAX
 27 gru 2013, 17:21
ciekawy pisze:jak w jakiejś ofercie jest 50 zł doładowabia na 3 miesiące czyli blisko 17 zł
Próbowałem również liczyć co w tej kwocie można wyciągnąć u konkurencji tyle, że za bardzo nie ma to sensu bo jest zbyt dużo czynników wpływających na realne obniżenie i podniesienie kosztów (głównie wszystko się rozbija o koszt pakietu internetowego przy bonusach oraz ich braku po doładowaniu).

Pozdrawiam

 #685795  autor: ciekawy
 27 gru 2013, 17:28
jak dobry pakiet netowy to tylko Viking, raczej nie znajdziesz lepszego pakietu netowego i to jeszcze z 2 000 sms-ów w jednym za 19 zł

 #685847  autor: KC-KARLOS
 27 gru 2013, 20:24
Właśnie testuje Vikingów - prędkość neta na zasięgu PLAY macierzystym identyczna - max do 7 mbit/s.
Co ciekawe - nie przerywają transmisji po ok 130 MB danych - więc jestem miło zaskoczony. Wkrótce sprawdzę jak działa net na roamingu T-Mobile i czy karta mnie wpuści do Orange lub Plusa.

Podstawowe kody w tym MVNO - tak dla przypomnienia:
> STAN KONTA GŁÓWNEGO: *101#
> PROMOCYJNE SMSY (max 4000 szt.): *103#
> PROMOCYJNE MB (max 4 GB): *108#
> NUMER TELEFONU: *121#

EDIT: Vikingowie nie wpuszczają do Orange i Plusa.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2014, 22:56 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #685855  autor: KC-KARLOS
 27 gru 2013, 20:51
Ten wynik ze Speedtesta może być szokujący -
MOBILE VIKINGS (roaming krajowy P4 z T-Mobile), G. 20:48, 27-12-2013,
MALBORK, HSPA+
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #685870  autor: parasite
 27 gru 2013, 21:38
Zamówiłem kartę sim za 5zł - 2GB do testów wystarczy. Zobaczymy jak się sprawdzi w laptopie :) Mam już dość Orange i jego promocji, a tam gdzie najczęściej korzystam z lapka najlepiej sprawdzało się T-M

Karlos20, czyli jednak prawda to co piszą na stronie, że w obydwu sieciach prędkość jest taka sama. Zastanawiam się czy nie przenieść numeru z Virgin.

 #685900  autor: KC-KARLOS
 28 gru 2013, 01:08
nowosek, napisz na priv, to uzyskasz info :mrgreen:
Kolejne testy MOBILE VIKINGS:
ROAMING z T-MOBILE
Obrazek
Obrazek

Zasięg macierzysty PLAY:
wyniki są SZOKUJĄCO DOBRE !!
Obrazek
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #685904  autor: ciekawy
 28 gru 2013, 03:12
od początku pisałem że Viking to dobra oferta :)

Karlos20,

mógłbyś zrobić zrzuty ekranu jak wygląda strona do administracji numerem po zalogowaniu ?
nie chodzi mi tu o to żebyś publikował swój numer czy dane tylko sam wygląd i opcje serwisu,

i czy możesz sprawdzić czy podanie danych osobowych i adresu gdzie ma być wysłany starter z automatu rejestruje klienta w systemie i na niego sim czy te dane są puste do póki ich sam nie wpiszesz ?

 #685945  autor: qcom
 28 gru 2013, 11:27
Zrobiłem te zrzuty ekranu
Wszystkie dane osobowe można edytować w ustawieniach na stronie.

Obrazek Obrazek Obrazek

 #685969  autor: ciekawy
 28 gru 2013, 13:35
czyli tak to wygląda jak strona główna,

te dane osobowe były już wpisane bo wzięli z adresu na który zamówiłeś starte czy wpisywałeś swoje dane po zalogowaniu się ?

 #685980  autor: cyanoone
 28 gru 2013, 14:25
Ma ktoś dostęp do play24? Fajnie gdyby dodali możliwość ładowania kartami Play/Virgin ;) Może ktoś sprawdzał?
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #685991  autor: qcom
 28 gru 2013, 14:42
@ciekawy Dane były już wpisane, takie jak podczas zamawiania startera

 #686013  autor: KC-KARLOS
 28 gru 2013, 16:10
ciekawy pisze:od początku pisałem że Viking to dobra oferta
Dobra, ale tylko do neta. Zwiększy tylko zasięg w porównaniu do Play Online Na Kartę.
Lecz LTE u Vikingów niedostępny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #686030  autor: ciekawy
 28 gru 2013, 17:52
Karlos20,

akurat chwaliłem Viking za pakiet netu 2 GB i 2 000 sms no i za te minimum 65 minut :),

LTE mnie nie interesuje,przynajmniej do póki się nie rozwinie w naszym kraju równo we wszystkich sieciach, 3G mi w zupełności wystarczy

 #686133  autor: marcinek243
 28 gru 2013, 23:21
Ktoś jeszcze potwierdzi brak przycinanego łącza do 2mb/s jak to jest w Play? Czy to jest jednak jednostkowy przypadek? :P.

 #686191  autor: Pablo-1986
 29 gru 2013, 11:40
Sprawdzę i dam znac jak to w Poznaniu działa- zwłaszcza w LTE

11.45- karta aktywowana na stronce, w telefonie jeszcze nieaktywna
11.52- ruszyła karciocha
UWAGA!!! PAKIETY SMS/ 2/4 GB NIE SĄ PRZYZNAWANE ZARAZ PO AKTYWACJI KARTY, TRZEBA CZEKAC, STAN KONTA TEŻ JEST ZEROWY[/b]

12.12- Weszło 19 zł, i pakiety sms/danych.

Dobry humor podstawą dnia.
  • Strona 19 z 50
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 50