DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 87 z 170
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 170

 #692354  autor: Halset
 21 sty 2014, 21:39
Moja młodsza siostra wróciła dzisiaj z rykiem do domu bo jej telefon zawinęli....Skurczybyki.
Ale nie o to chodzi.
Jako, że to jeszcze uczennica, miała ofertę Heyah.
No i by chciała nowy nr czyli starter, tylko że ja nie znam tych wszystkich kruczków regulaminowych.
W rachubę wchodzi Heyah po raz wtóry, bądź Tmobile frii na kartę (większość jej "przyjaciół" jest w tej sieci). Docelowo, po szkole - klasa maturalna obecnie - chce iść do pracy i sobie wziąć coś na abo ale z przeniesieniem nru.
Więc pytania:
1) Z Heyah można przejść na TMobile frii na kartę i odwrotnie?
2) Z Heyah/TMobile frii na kartę można przejść później na abo do TM lub innych sieci?
3) Czy klienci Heyah w TM są w końcu tak samo traktowani jak klienci TM na kartę?

 #692358  autor: KC-KARLOS
 21 sty 2014, 21:44
Kryniczanin pisze:Pytanie dotyczące plusa na kartę. Starter ten darmowy przy przeniesieniu z 5pln gratis jaką ma ważność na wychodzące? 30 czy 365 dni?
Na wychodzące: 30 dni, przychodzące: 365 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #692691  autor: perdos1
 23 sty 2014, 00:33
Mam pytanie dotyczące przeniesienia numeru z Play Mix (Stan darmowy w Play Mixtura dla migrujących) do Virgin Mobile. Mix został w całości spłacony i chciałem przenieść numer do Virgin z dnia na dzień, jednak w piśmie od virgin otrzymałem taką informację
jezeli posiadasz u swojego dotychczasowego operatora abonament lub mix czyli zobowiazanie umowne moze to spowodowac ze twoj operator naliczy kare umowna za zerwanie kontraktu bez zachowania okresu wypowiedzenia
I teraz tak, na koncie Play jest napisane
Data zakończenia umowy 21.02.2014
Jak to zrobić, żeby nie zapłacić żadnej kary? Można przejść od razu, czy trzeba składać 30 dniowe wypowiedzenie?

 #692697  autor: mambzika
 23 sty 2014, 01:23
Musisz złożyć wypowiedzenie inaczej faktycznie mogą Ci naliczyć kare bo umowa po jej zakończeniu przechodzi na czas nieokreślony. Czyli krótko-jeśli nie złożysz wypowiedzenia dalej jesteś związany z playem.

 #692699  autor: perdos1
 23 sty 2014, 01:55
Z tego co czytałem, to jeżeli nie doładuję to numer zostaje usunięty i karta sim nadaje się do kosza. Trochę mnie wk***ia ta sytuacja bo spłaciłem ich, więc wywiązałem się z umowy, dlaczego więc nie mogę od razu przenieść tylko czekać 30 dni?

 #692704  autor: molibden
 23 sty 2014, 06:45
twoim obowiązkiem jest nie tylko płacić. Twoim obowiązkiem jest przestrzeganie zapisów umowy. A ta jest prosta. Jeśli play nie dostał wypowiedzenia na miesiąc przedumownym terminem zakończenia umowy to 21.II. przedłuży ci umowę automatycznie. Problem tylko na ile... :lol: Ja mam dla przykładu umowę z Orange przed sobą w której widnieje zapis że po upływie czasu umownego orange przedłuża umowę znów na ten sam okres który miałem przedtem - czyli dwa lata w moim przypadku. O ile rzecz jasna nie złożę wcześniej innej dyspozycji. :-D :-D :-D Suma sumarum jak ktoś się zagapi to może z taką umową zostać na 4 lata.
Ty zobowiazales się do bycia klientem sieci do 21.II. i dopiero wtedy mozesz się od nich bezkarnie uwolnić. Sprawdź do kiedy masz okres rozliczeniowy bo 21.II to tylko fajnie wyglada na umowie. Jak masz okres rozliczeniowy np 20 dnia każdego miesiąca to zakonczenie umowy bedziesz miał 20 ... marca i wtedy dopiero zwolnią numer :toothy10:
I co im pan zrobisz? ja tak mam..umowa kończy się 22.II a przenoszą mnie w połowie marca.
Jeśli chesz ie przenieść natychmiast to zaznacz w formularzu Virgin opcję przeniesienia na konkretną datę, ale wtedy przeczytaj dokładnie swoją umowę i policz ile kary zapłacisz. Czy tylko róznice miedzy pełną stawka a promocyjną za jeden miesiac czy też ryczałtową karę umowną zawartą w cenniku. Byćmoże opalca sie taką umowę zerwac przed czasem - nie wiem, ale zwykle nie warto :-D . W każdym badź razie zagapiłeś się jeśli Virgin lub ty nie wysłaliscie wypowiedzenia do 21. stycznia i jest juz po herbacie w tym temacie. masz przedłużoną umowę 22/lutego.

Suma sumarum z tego co napisałes wynika ze Play nei dostał wypowiedzenia przed 21.II.2014.... Czyli 21 przełuży ci umowę na czas nieokreślony najpewniej. Wiec dochodzi ci jeszcze jeden miesiąc wiszenia w Play - już na umowie bezterminowej.Aha.. i jeszcze jedno.. TO ze masz zawieszony telefon czy nieaktywna karte sim to nei oznacza ze umowa jest neiważna. Jak pisałem - nie czytałem twojej umowy ale na pewno firma zabezpieczyła się przed uzytkownikami którzy chcą kombinować i szybko rozstać sie z nią.

 #692706  autor: mikkel
 23 sty 2014, 07:54
Nie wiem czy w Virgin jest taka opcja ale jeśli jest to wybierz przeniesienie z końcem kontraktu. Z drugiej strony takie ostrzeżenie że obecny operator może naliczyć karę to jest taki standard i tym akurat bym się nie przejmował. Może zadzwoń conajmniej 3 razy do boku pleja i za każdym razem pytaj jak to będzie jeśli przeniesiesz. Trzy razy dlatego że wiadomo jak to jest z kompetencją ludzi w pleju.

 #692708  autor: matteo
 23 sty 2014, 08:22
Po co kombinować i dzwonić 3 razy do BOKu?

W Virgin przerobisz przeniesienie z końcem umowy terminowej, podając jednocześnie termin wypowiedzenia i finał. Reszta Cię nie interesuje.

 #692712  autor: Dziedzic Pruski
 23 sty 2014, 08:52
molibden pisze:sobą w której widnieje zapis że po upływie czasu umownego orange przedłuża umowę znów na ten sam okres który miałem przedtem - czyli dwa lata w moim przypadku. O ile rzecz jasna nie złożę wcześniej innej dyspozycji.
Klauzula niedozwolona.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #692721  autor: molibden
 23 sty 2014, 09:41
A był juz jakiś wyrok Uokik w tej sprawie bo w sumie sięn ei interesowałem? W mojej umowie o tel stacjonarny stoi jak byk. Przedłużą umowę na czas określony jeśli nie złożę wcześniej innej dyspozycji - czyli wypowiem albo zażyczę sobie bezterminowo (co przy cenie tej przyjemności jest absurdem - chyba ze zamówić bezterminowo i zawiesić telefon). Skad wiesz że to klauzula niedozwolona?
W Virgin przerobisz przeniesienie z końcem umowy terminowej, podając jednocześnie termin wypowiedzenia i finał.
No problem jest tki ze kolega najprawdopodobniej przegapil moment na zlozenie takiego wniosku. Oni mu przedłużą umowę w lutym bo w styczniu nie dostali wypowiedzenia. Teraz musi znów złożyc wypowiedzenie opcją "na moment zakończenia umowy". Czyli jak umowę zakończą mu (po przedłużeniu ) w marcu to przneisienia może spodziewać się w okolicach prima aprilis - w najlepszym wypadku :-D

 #692731  autor: perdos1
 23 sty 2014, 10:30
W umowie jest napisane tak:
5. Zarówno Abonent Mix II, jak i Operator, są uprawnieni do rozwiązania Umowy z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia, z zastrzeżeniem ust. 13 poniżej. Okres wypowiedzenia liczony jest od pierwszego dnia w którym złożono oświadczenie o rozwiązaniu Umowy. Oferty Promocyjne mogą określać inne zasady ich wcześniejszego rozwiązywania.

13. W przypadku Umowy zawartej na czas określony, której zawarcie wiązało się z przyznaniem Abonentowi Mix II przez Operatora ulgi, Operator może żądać od Abonenta Mix II wniesienia opłaty specjalnej z tytułu rozwiązania Umowy przez Abonenta Mix II lub przez Operatora z przyczyn leżących po stronie Abonenta Mix II przed upływem Okresu Zastrzeżonego w wysokości nie przekraczającej równowartości ulgi przyznanej Abonentowi MIX II, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania.

14. W dniu upływu okresu wypowiedzenia Umowy, Umowa ulega rozwiązaniu, a Operator zaprzestaje świadczenia Abonent Mix II usług i wyłącza Kartę SIM/USIM.
Okres Zastrzeżony minął, bo spłaciłem numer, z tego co rozumiem, nie powinni naliczyć kary, dobrze myślę? Nie chcę też stracić numeru, a w 14 pkt jest napisane, że stracę.

Do tego w innym punkcie jest napisane:
27. Po upływie Okresu Zastrzeżonego, Umowa zawarta na czas określony przekształca się w Umowę zawartą na czas nieokreślony. Usługi wykonywane po upływie Okresu Zastrzeżonego będą świadczone przez Operatora zgodnie z Regulaminem i rozliczane zgodnie z Cennikiem, z tym zastrzeżeniem, iż Abonent Mix II nie będzie zobowiązany do uiszczenia opłaty specjalnej po upływie Okresu ważności połączeń wychodzących i dezaktywacji Karty SIM/USIM.
Czyli, jeżeli teraz przestanę doładowywać i wyrzucę kartę sim to nic się nie stanie, więc nie rozumiem dlaczego nie mógłbym od razu przejść do innej sieci.
matteo pisze:Po co kombinować i dzwonić 3 razy do BOKu?

W Virgin przerobisz przeniesienie z końcem umowy terminowej, podając jednocześnie termin wypowiedzenia i finał. Reszta Cię nie interesuje.
No właśnie chodzi o to, że musi być aktywne konto na tym numerze, a nie chcę płacić już Play. A co gdybym spłacił wszystkie doładowania w pół roku? Musiałbym czekać do końca umowy terminowej? To byłoby bez sensu.

 #692785  autor: Dziedzic Pruski
 23 sty 2014, 13:00
molibden pisze:A był juz jakiś wyrok Uokik w tej sprawie bo w sumie sięn ei
http://lmgtfy.com/?q=automatyczne+przed ... orzeczenie
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta ... umowy.html

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #692788  autor: perdos1
 23 sty 2014, 13:11
Na forum Play uzyskałem informację, że okres wypowiedzenia nadal mnie obowiązuje, ale jeżeli spłaciłem mixa i nie zachowam 30 dniowego okresu wypowiedzenia to żadna kara nie zostanie naliczona, czyli można bez problemów przejść do innej sieci z dnia na dzień.

 #692863  autor: Dziedzic Pruski
 23 sty 2014, 15:55
matteo pisze: W Virgin przerobisz przeniesienie z końcem umowy terminowej, podając jednocześnie termin wypowiedzenia i finał. Reszta Cię nie interesuje.
Nawet nie musisz znać terminu wypowiedzenia. Wystarczy zaznaczyć, że "z końcem umowy u obecnego operatora" i Virgin sam ustali właściwy termin. Np. mi przysyłając kartę dali dokładnie na koniec umowy, a innej osobie też wysłali kartę, ale ma ją użyć dopiero w 2015 roku. :)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #697355  autor: piorunek
 10 lut 2014, 20:33
Muszę przenieść nr z play do innego operatora, żeby później wejść w abo w play (większy rabat na abo). I teraz jakiego operatora polecacie? najlepiej żebym nic nie płacił przechodząc do innego operatora oraz miał stacjonarne salony.

 #697358  autor: KC-KARLOS
 10 lut 2014, 20:58
Drodzy, numer z Play MIX (ale i nie tylko, prócz ORANGE MIX, który jest abonamentem), można przenieść nawet w 1 dzień - jak w prepaidach - jeśli łączna kwota zobowiązań z zasileń zostanie spłacona, nie poniesiemy żadnych kosztów; w przeciwnym wypadku zostanie wystosowana nota obciążeniowa, z kwotą kary umownej do zapłaty (potrwa to nawet kilka miesięcy).
Nie trzeba się bawić w 30-dniowe okresy wypowiedzenia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #716858  autor: wasylek
 13 maja 2014, 09:46
Mam problem z przeniesieniem numeru z T-mobile mix do Virgin MObile.
Dnia 8 kwietnia złożyłem wniosek o przeniesienie numeru i wyznaczyłem dzień przeniesienia na 20 kwietnia, ale po telefonie od konsultanta zmieniłem na 30 dniowe wypowiedzenie, ponieważ poinformowała mi że w takim wypadku nie zapłacę kary. Umowa terminowa zakończyła się jeszcze w 2013roku więc kary i tak chyba bym nie otrzymał. Otrzymałem około dnia 15 kwietnia smsa z informacją ze numer zostanie przeniesiony 8.04.2014 myślałem ze ktoś w smsie wysłał błędną datę i uznałem ze 8 maja numer zostanie przeniesiony. Lecz do tej pory numer nadal jest w sieci T-mobile, kontaktowałem się z Virgin i otrzymałem informację ze numer zostanie przeniesiony 8.06.2014 ponieważ T-mobile wyznaczył ten termin. Czy ten termin jest zgodny z prawem jak wyznaczyłem termin przeniesienia numeru na 30 dniowe wypowiedzenie?

 #716861  autor: Kryniczanin
 13 maja 2014, 10:53
wasylek, Tak bo T-Mobile/Heyah oddają mixy/rozwiązują umowy 8 dnia miesiąca. A Ty wybrałeś rozwiązanie w trybie 30 dniowym i najbiższy 8 po 30 dniach to 8 czerwca.

Jak chcesz przyspieszyć to anuluj przeniesienie w Virgin i zrób kolejne w trybie jednego dnia do około 25 maja powinieneś się wyrobić.

 #716921  autor: wasylek
 13 maja 2014, 14:40
Kryniczanin pisze:wasylek, Tak bo T-Mobile/Heyah oddają mixy/rozwiązują umowy 8 dnia miesiąca. A Ty wybrałeś rozwiązanie w trybie 30 dniowym i najbiższy 8 po 30 dniach to 8 czerwca.

Jak chcesz przyspieszyć to anuluj przeniesienie w Virgin i zrób kolejne w trybie jednego dnia do około 25 maja powinieneś się wyrobić.
Dzięki, a jeśli chodzi o kare jak miałem umowę do 11.2013 i zgodnie z regulaminie został przedłużony na czas nie określony czy jakaś kara z tego powodu będzie? Ponieważ rabaty jakie otrzymałem obowiązywały od początku umowy do 11.2013 więc od tej daty nic niemam w rabacie.

 #716924  autor: Kryniczanin
 13 maja 2014, 14:52
Jak masz na czas nieokreślony mixa to nic Ci nie grozi.
  • Strona 87 z 170
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 170
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 170