DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 38 z 72
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 72

 #696503  autor: kotziriomote
 06 lut 2014, 23:02
Teoretycznie przeczytałam całą umowę, z tym, że wynikało z niej, że będę płacić i uznałam, że tak musi być, skoro przy wybieraniu oferty nie mogłam aktywować jej w żadnym innym terminie. Z góry wszystko było narzucone, więc albo się zgadzam albo nie ;)
Dlatego tak się upierałam, że zapłacę. W regulaminie groupona była informacja, że promocje się nie łączą, ale...temat z forum mnie zainspirował do złożenia reklamacji ;-)
Może bez kuponu z groupona da się to jakoś lepiej poustawiać, wybrać moment aktywacji itd., wtedy jest tak jak mówisz: nie korzystam z tymczasowego nr, więc nie płacę. Może kiedyś mi się przyda ta informacja ;)

Regulamin tu znalazłam:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 475711.pdf
Nie mogę go odnaleźć na stronie, 2 dni temu łatwo poszło, był gdzieś normalnie w regulaminach.
Sprawdziłam i w odpowiedzi na reklamację po tych 3 mies. gratis będę miała 30 % rabatu ;) (nie mam dokumentu niestety, bo konsultant mi odczytywał odpowiedź przez telefon) Czyli mam 30 % rabatu z groupona na 24 mies + wszystkie promocje wynikające ze standardowego przeniesienia do orange.

Tylko raz jeden, aż do końca świata!
 #698193  autor: szczupak90
 14 lut 2014, 14:01
Witam, jako, że mam teraz abonament w play, muszę użerać się z tragicznym zasięgiem tej sieci. Czy przenosząc numer do innej sieci przed końcem abonamentu np. do T-mobile, to będę korzystał z ich nadajników w chwili podpisania umowy z nowym operatorem, czy dopiero po zakończeniu abonamentu play?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy tylko t-mobile oferuje przeniesienie numeru pół roku wcześniej bez kar umownych? Jak to wygląda w przypadku plusa, czy orange?

Pozdrawiam.
Patryk

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?
 #698285  autor: macc
 14 lut 2014, 18:16
szczupak90 pisze:Witam, jako, że mam teraz abonament w play, muszę użerać się z tragicznym zasięgiem tej sieci. Czy przenosząc numer do innej sieci przed końcem abonamentu np. do T-mobile, to będę korzystał z ich nadajników w chwili podpisania umowy z nowym operatorem, czy dopiero po zakończeniu abonamentu play?

odpowiedz:
Jak przejdziesz do nowego operatora to korzystasz od razu z zasięgu tego operatora. Play wtedy do tego nic nie ma.


Mam jeszcze jedno pytanie, czy tylko t-mobile oferuje przeniesienie numeru pół roku wcześniej bez kar umownych? Jak to wygląda w przypadku plusa, czy orange?

odpowiedz:
Możesz przenieść wcześniej, ale wiąże się to z naliczeniem opłaty karnej. Tzn. jeśli został ci 6 miesięcy to zapłacisz karę . Musisz tylko pamiętać, by przenieśli nr zgodnie z regulaminowym terminem wypowiedzenia (30 dni).

 #698396  autor: BUCKS
 15 lut 2014, 12:28
macc nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem, że musi wybrać 30-dniowy okres wypowiedzenia.
Jeśli do końca umowy w Play zostało 6 miesięcy to nie ważne, czy wybierze wypowiedzenie z okresem zgodnym z umową (zwykle jest to wspomniane 30 dni ze skutkiem na koniec okresu), czy przejście w 1 dzień to i tak zapłaci karę, różnica będzie tylko w wysokości tej kary, bo różne będą daty faktycznego rozwiązania umowy.

Jeśli nie ma być kary od Playa to w zasadzie w grę wchodzi TYLKO JEDEN wariant, czyli MUSI być wybrane rozwiązanie umowy z końcem okresu promocyjnego u dotychczasowego operatora (dokładna treść tej regułki może być nieco inna ale o tę opcję chodzi).

Odrębną sprawą jest to, czy u nowego operatora będziemy płacić abonament na numerze tymczasowym, czyli sprawa tzw. podwójnego abonamentu w okresie przejściowym.
Wcześniej Play dawał na numerze tymczasowym 6 miesięcy karencji w taryfie bez abonamentu przy przenoszeniu numeru, teraz widzę, że jest mowa o 3 miesiącach, a 6 miesięcy zostało chyba tylko w Nju.

Aby nie było rozczarowania to zanim podpiszemy nową umowę to trzeba zapoznać się z regulaminami promocji na przenoszenie numeru, chyba, że nie robi nam różnicy fakt potencjalnego płacenia drugiego abonamentu na numerze tymczasowym to możemy brać w ciemno ;)

P.S. Co do kar umownych to zwykle są one wyższe niż kwota abonamentu, więc warto zastanowić się, czy warto zrywać umowę przed czasem i płacić za nic. W abonamencie płacimy chociaż za jakiś pakiet minut itp. i mamy to rozłożone na "raty" miesięczne.

[ Dodano: 2014-02-15, 14:00 ]
szczupak90 pisze:Witam, jako, że mam teraz abonament w play, muszę użerać się z tragicznym zasięgiem tej sieci. Czy przenosząc numer do innej sieci przed końcem abonamentu np. do T-mobile, to będę korzystał z ich nadajników w chwili podpisania umowy z nowym operatorem, czy dopiero po zakończeniu abonamentu play?
Przeczytałem to jeszcze raz i stwierdziłem, że chyba nie rozumiesz idei przeniesienia numeru to spróbuję Ci to wyjaśnić. Do dalszych wywodów załóżmy, że X to Twój obecny właściwy numer, a Y to będzie numer tymczasowy u nowego opa. Stary operator to Play, gdzie masz jeszcze 6 miesięcy umowy, a nowy operator to T-Mobile.

1. Jeśli nie chcesz płacić kary umownej w Play to:
U nowego opa podpisujesz umowę z przeniesieniem numeru i wybierasz wariant rozwiązania umowy u dotychczasowego opa z końcem okresu promocyjnego.
Przy podpisaniu umowy nowy op przydziela Tobie numer tymczasowy Y i wydaje swoją, nową kartę SIM. Nowa karta SIM i numer Y mogą działać u nowego opa od razu, natomiast numer X działa na starej karcie SIM u starego opa (Play) bez zmian, aż do wygaśnięcia umowy, w tym wariancie do końca cyrografu, czyli przez kolejne 6 miesięcy.
Po wygaśnięciu umowy w Play numer X i stara karta SIM przestaje działać w Play. Równocześnie numer X zastępuje numer Y na nowej karcie SIM i od tej chwili X będzie działał tylko na nowej karcie SIM.

W okresie przejściowym numer Y możesz używać równocześnie jako drugi numer lub schować w szufladzie. Kwestia ustalenia u nowego opa czy i w jakich okolicznościach na numerze Y będziesz płacić drugi abonament.

2. Chcesz płacić karę w Play i nie czekać 6 miesięcy z przeniesieniem numeru
U nowego opa podpisujesz umowę i wybierasz:
a) wariant przeniesienia w ustalony dzień lub w tzw. 1 dzień
Nowy op daje nową kartę SIM z numerem Y itd., analogicznie jak w pkt. 1 ale zamiast czekać 6 miesięcy to ostateczne przeniesienie numeru X do nowego opa i rozwiązanie umowy z Play powinno nastąpić w ciągu kilku dni. Play naliczy Tobie karę za przedterminowego zerwanie umowy i brak okresu wypowiedzenia.
Może się zdarzyć, że dotychczasowy op wyznaczy datę przeniesienia numeru na zgodną z okresem wypowiedzenia, wtedy będzie tak jak w wariancie 2b.

b) wariant wypowiedzenia umowy u dotychczasowego opa zgodnie z zawartą umową (zwykle jest to regulaminowe 30 dni ze skutkiem na koniec okresu)
Nowy opa daje nową kartę SIM z numerem Y itd., analogicznie jak w pkt. 1 tylko zamiast czekać 6 miesięcy to przeniesienie X do nowego opa i rozwiązanie umowy z Play trwa wspomniane regulaminowe 30 dni. Play nalicza karę za wcześniejsze zerwanie umowy.

Podsumowując:
W Twoim przypadku na numerze Y możesz korzystać z T-Mobile niemal zaraz od podpisania umowy, a na numerze X będzie to możliwe dopiero po rozwiązaniu umowy z Play i po zakończeniu procedury przeniesienia tego numeru, czyli w zależności do wybranego wariantu od tzw. 1 dnia do 6 miesięcy.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy tylko t-mobile oferuje przeniesienie numeru pół roku wcześniej bez kar umownych? Jak to wygląda w przypadku plusa, czy orange?
Pamiętaj kara umowna u starego opa (Play) zależy tylko od tego w jaki sposób rozwiążesz z nimi umowę przy przenoszeniu numeru. Jeśli rozwiązanie nastąpi przed końcem cyrografu to ZAWSZE na 100% płacisz Play karę i nowy operator nie ma tutaj nic do gadania.
Najwyżej nowy op może dać Tobie takie bonusy, że stwierdzisz, że opłaca Ci się zerwać umowę przed terminem i zapłacić karę w Play.
Ale NIE MA czegoś takiego, że umowa u nowego opa zapobiegnie naliczeniu kary umownej przez starego opa za przedterminowe zerwanie umowy. Nawet nie wiem skąd ludziom takie pomysły do głowy przychodzą.

 #699081  autor: nat.hor
 18 lut 2014, 00:03
Mam propozycję, ponieważ kiedyś się tym zajmowałam i lubię to, chciałabym zaproponować pomoc przy doborze oferty abonamentu telefonicznego lub internetu mobilnego. Prosiłabym tylko o odpowiedzi na takie pytania :
Telefon:

1) Oferta dla klienta indywidualna czy biznesowego ?
2) Czy obecna oferta jest na kartę, zetafonie,mixie, abonamencie i w jakiej sieci
3) Jeżeli jest umowa to na ile czasu
4) Czy macie jakieś inne usługi u innego operatora?
5) Do jakiej/jakich sieci jest najczęściej dzwonione?
6) Jak częsty jest kontakt do pozostałych operatorów?
7) Jak dużo sms'ów jest wysyłanych
8) Jak dużo połączeń jest wykonywanych na stacjonarne
9) Czy użtkowany jest intnernet w telefonie, jeśli tak w jakiej ilości
10)Czy często jest dzwonione za granicę
11) Czy sami często wyjeżdżacie za granicę
12) Ile chcielibyście przeznaczyć na abonament (+ /- 10 zł najlepiej)
13) Czy oferta ma być z telefonem
Jeśli tak
a)telefon klasyczny /dotykowy
b) jakie powinien mieć funkcje
c) do jakiej kwoty wchodzi ewentualna dopłata

Internet :
1) Miejscowość najczęstszego użytkowania ( w celu sprawdzenia zasięgu)
2) Internet z modemem, routerem, tabletem , netbookiem, laptopem bądź bez urządzenia ?
3) Ile będzie potrzebne transferu ( bądź ile planujecie godzin spędzać nainternecie, jak dużo plików bd pobieranych-w celu policzenia odpowiedniejilości transferu)
4) Ile chcielibyście przeznaczyć na abonament (+ /- 10 zł najlepiej)

Odpowiedzi proszęna adres [email protected] , postaram się odpisać jak najszybciej :)

 #699100  autor: KA
 18 lut 2014, 08:31
Co do kary, to w Play tylko sim nie jest źle. Miałem ok. 25zł/miesiąc kary, przechodziłem na niecały miesiąc przed wygaśnięciem umowy i zapłaciłem ok.22zł. Trzeba napisać zgłoszenie na Play24 i wtedy obliczą. Zaznaczam, że to była umowa bez telefonu.

 #699312  autor: BUCKS
 18 lut 2014, 19:25
W umowie masz zawartą wysokość kary, więc można sobie podzielić przez długość umowy i wyjdzie średnia miesięczna.
U mnie przy abonamencie TYLKO SIM za 29zł wychodziło 30zł/mc kary.
Jeśli komuś zostało np. 6 miesięcy do końca cyrografu to chyba lepiej płacić co miesiąc 29zł za pakiet kilkuset minut do końca umowy niż teraz zapłacić 180zł kary za nic i nie mieć żadnych minut + trzeba płacić za usługi u nowego operatora.
Oczywiście każdy sam musi sobie przeliczyć i ocenić, czy koszty mu odpowiadają i warto się śpieszyć. Ważne, aby decyzję podjąć na spokojnie, bez zbędnych emocji.

 #699313  autor: lollpaff
 18 lut 2014, 19:29
Potrzebuję Waszej pomocy.
Dzisiaj złożyłem wniosek o przeniesienie z Play do Orange (z karty na kartę).
Dokumenty podpisałem.
Data przeniesienia: 19 lutego.
Jednak według pracowników Orange system nie działał i "2 etap przeniesienia się nie udał". Nie otrzymałem nowej karty sim, nie mogli wydać bo "system nie działa - pokazuje null".
Teraz pytanie czy mój numer gdzieś nie utknie? Mam się martwić czy nie?
Już w sumie nie chce przenosić.

 #699328  autor: MarekAG
 18 lut 2014, 20:09
lollpaff pisze:Potrzebuję Waszej pomocy.
Dzisiaj złożyłem wniosek o przeniesienie z Play do Orange (z karty na kartę).
Dokumenty podpisałem.
Data przeniesienia: 19 lutego.
Jednak według pracowników Orange system nie działał i "2 etap przeniesienia się nie udał". Nie otrzymałem nowej karty sim, nie mogli wydać bo "system nie działa - pokazuje null".
Teraz pytanie czy mój numer gdzieś nie utknie? Mam się martwić czy nie?
Już w sumie nie chce przenosić.
Jakie dokumenty popisałeś? Podaj chociaż nazwy.
Dostałeś jakiegoś smsa od Play/Orange na temat przeniesienia? Jeśli tak to jakie.
Czemu nie zapytałeś o to o co pytasz tutaj będąc w salonie?

 #699330  autor: lollpaff
 18 lut 2014, 20:15
Jakie dokumenty popisałeś? Podaj chociaż nazwy.
Dostałeś jakiegoś smsa od Play/Orange na temat przeniesienia? Jeśli tak to jakie.
Czemu nie zapytałeś o to o co pytasz tutaj będąc w salonie?
Podpisałem wniosek o przeniesienie i pełnomocnictwo.
Nie pytałem, bo kobieta miała dzwonić dzisiaj do mnie.
Smsa żadnego nie dostałem, mimo to że na wniosku jest napisane że powinienem.
Edit: system się zawiesił na etapie jak kobieta wpisywała numer z koperty karty sim do komputera.
Edit2: Właśnie dostałem smsa, że jutro numer będzie w orange, udam się w takim razie rano do salonu po wyjaśnienia.

 #700339  autor: qqaazzxx
 22 lut 2014, 12:59
Witam skończyła mi się umowa w t-mobile mix na 36 doładowań i chcę zmienić operatora, ponieważ t-mobile wycofało oferte mix z telefonem. Chciałbym przenieść numer do orange smart plan halo za 39,9 zł, a jako że mamy w orange telefon stacjonarny i nternet to abonament będzie tańszy o 15zł. A i w t-mobile telefon był zarejestrowany na wujka a teraz bym chciał żeby był na mojego ojca. Jak to zrobić żebym przeniósł numer na abonament obnizony o te 15zł i żeby był przepisany na ojca i z telefonem Alcatel OT Idol nowym za 149zł i chciałbym dostać kartę micro sim, ponieważ taka wchodzi to alcatela. Czy trzeba będzie coś dopłącić?

 #700445  autor: BUCKS
 22 lut 2014, 22:38
Przed przeniesieniem należałoby zrobić cesję numeru z wujka na ojca, następnie ojciec zleca przeniesienie numeru do Orange. Rabat dostanie jeśli internet stacjonarny też jest na niego (czyt. na ojca), a nie na innego członka rodziny. Terasz chyba wszyscy dają mini i micro SIM, czyli 2w1 ale warto dopytać w salonie o szczegóły przed zawarciem umowy.

 #701012  autor: adam.wisnia
 25 lut 2014, 11:59
Witam,

Czy wiadomo (lub można przewidzieć) kiedy może pojawić się nowa oferta play dla przenoszących numer w ofercie z telefonem lub bez telefonu w Play? Czy w ciągu marca coś może się zmienić w ofercie?

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1958761
 #702191  autor: artur2406
 03 mar 2014, 20:39
Witam.
Proszę o radę.
Na mnie podpisana jest umowa na nr w MixPlusie, jednak faktycznie numer użytkowany jest przez moją Mamę. Mama wykonała już praktycznie wszystkie doładowania i chciałaby przenieść się do Play. Ja przy tej okazji chciałbym, aby to ona stała się faktycznym właścicielem tego numeru i żeby to na nią była umowa w Play. Jak to załatwić?

Wiem, że parę lat temu robiło się wszystkie doładowania, przechodziło do simplusa, szło zarejestrować numer na drugą osobę i wtedy przenosiło. Czy ten "myk" ciągle działa?

 #702222  autor: JacekK
 03 mar 2014, 22:42
Aby przenieść numer z prosto Mix'a do Play na Twoją mamę, trzeba dokonać cesji umowy w Plusie.

Albo przenieś numer jako Ty, i dokonaj cesji już w Play.

Natomiast do wcześniejszego przejścia do Plusa na kartę nie jestem pewien, ale powinno chyba się udać (?)

 #702226  autor: artur2406
 03 mar 2014, 22:47
Kiedyś nie można było cedować mixplusów i się chyba to nie zmieniło.

 #702230  autor: german
 03 mar 2014, 23:28
Jeżeli chcesz przyjść z MIXPLUS na Plus na kartę, wyszli PNK na 2699 (za darmo). Dalej możesz przynieść do Play i oświadczyć że nowym właścicielem jest mama. Tak robiłem (przepisałem numer na kolegę).

 #702247  autor: KC-KARLOS
 04 mar 2014, 04:26
Z mixPlusa po zakończeniu doładowań można BEZPOŚREDNIO przenieść się do prepaid w Play - w JEDEN DZIEŃ :)
Po przeniesieniu, można dokonać bezpłatnej cesji, która wejdzie w życie też w ciągu 1 dnia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #702412  autor: artur2406
 04 mar 2014, 22:51
Czy po zakończeniu MixPlusa po przejściu do Plusa na kartę/Simplusa kasa przepada z konta?

 #703284  autor: KC-KARLOS
 09 mar 2014, 18:37
artur2406, jeśli zmigrujesz do Plusa na Kartę, kasa pozostała z mixa pozostaje na koncie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 38 z 72
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 72
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 72