DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 39 z 72
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 72

 #703317  autor: Taczian
 09 mar 2014, 21:20
Po skończeniu MIXa przechodzisz na Plus na Kartę (dawniej Simplus). Dostaniesz potwierdzenie SMSem o przejściu. Wtedy udajesz się do salonu Plusa i rejestrujesz numer. Ja nie miałem z tym żadnego problemu. Dla pewności możesz mieć ze sobą wszystkie papiery. Ja po zarejestrowaniu z ojca na siebie po paru minutach zleciłem przeniesienie do Play i wszystko poszło bez problemów :-)
 #703466  autor: donut13th
 10 mar 2014, 20:44
Witam,
Aktualnie mam umowę (abonament) z telefonem na małą firmę w Orange, umowa kończy się 13 marca (za trzy dni), chciałbym podpisać umowę abonament z telefonem w T-Mobile (na ofertę indywidualną) z przeniesieniem numeru. I jestem teraz w kropce, bo nie wiem, czy jeśli dzisiaj zakupię tą ofertę z przeniesieniem numeru (najlepiej przez internet) to T-Mobile samo załatwi wszystko, łącznie z zakończeniem umowy z Orange etc., nie wiem czy samemu kończąc umowę z Orange automatycznie nie usunie mi numeru i nie będę już mógł go przenieść. Jak uniknąć płacenia dodatkowej kasy Orange.

Aha i jeszcze jedno, czy przenosząc numer dostaje nową kartę micro SIM od T-Mobile?

 #703519  autor: KC-KARLOS
 11 mar 2014, 01:13
Powtarzam, można po wykonaniu ostatniego doładowania, od razu przejść do Play (uwaga, warto wygadać środki przed przejściem).
Potem cesja - jest przecież darmowa i trwa max 24 h.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #703521  autor: kaciux
 11 mar 2014, 02:28
Witam,
Proszę o radę, gdyż nie wiem jak mam postąpić... Obecnie jestem klientem play dla firm, a planuję przenieść abo do Orange dla klientów ind. Problem największy jest w tym, że firma w play nie jest moja, nie ja widnieje jako właściciel numeru, a bardzo zależy mi na zachowaniu numeru telefonu. Myślałem, aby nr przenieść najpierw na prepaid Play, jednak, czy nie ma tam okresu, gdzie prepaid musi być działający, by pozniej móc przenieść numer do innego operatora?
Jak to zrobić najszybciej i bezboleśnie?
Dziękuję z góry za odp. i pozdrawiam.

 #703526  autor: bora1410
 11 mar 2014, 08:07
Zrób tak jak mówisz. Przejście na kartę w Playu, następnie cesja na Twoje dane i wtedy przenosisz numer do Orange. Nie ma żadnego minimalnego czasu, w którym musi być używany numer na karcie.

 #703527  autor: Horacy
 11 mar 2014, 08:32
A do kiedy masz okres rozliczeniowy? Bo z tego co kojarzę, aby operator mógł cię wypuścić od razu, to trzeba wypowiedzenie złożyć przed ostatnim okresem rozliczeniowym, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Teraz to chyba jeszcze jeden abonament zapłacisz u nich. Co do kart micro sim, T-M chyba daje wyłamywane, że sam sobie możesz wybrać jaką chcesz kartę. Ale jeszcze poczekaj aż się więcej ludzi wypowie, bo z numerami na firmę dochodzą jeszcze cesje itp.

 #703532  autor: calcio23
 11 mar 2014, 11:12
Mam następujący problem przenosiłem Babci numer telefonu z T Mobile niestety błędnie zaznaczyłem zamiast abonamentu ( mix ) kartę , kurier przyjechał, podpisał umowę , i po paru dniach przyszedł e mail następującej treści :

"Informujemy, że odstąpiliśmy od procesu przeniesienia numeru z powodu błędnej klasyfikacji oferty"

więc odpisałem im wszystko co i jak i od tamtej pory cisza , a było to 6 marca, ile trzeba czekać na odpowiedź e mailową bo trochę długo to już trwa.

 #703549  autor: Micho
 11 mar 2014, 13:17
Musisz ponownie złożyć wniosek o przeniesienie.

 #703552  autor: calcio23
 11 mar 2014, 13:23
Micho

to e mail od nju mobile :

Aby wystawić nowe dokumenty prosimy o podanie następujących danych:
1/ potwierdzenie faktu korzystania z oferty na abonament na przenoszonym numerze u obecnego operatora: TAK/NIE
2/ podanie trybu rozwiązania umowy z przeniesieniem numerów z obecnym operatorem:
-> zgodnie z okresem wypowiedzenia umowy u obecnego operatora,
-> na koniec okresu promocyjnego,
-> bez zachowania okresu wypowiedzenia na konkretną datę (podaj datę, jeżeli ma to być data późniejsza niż 5 dni roboczych od dnia odpowiedzi na ten e-mail - jest to czas potrzebny na dojazd kuriera do Ciebie i zwrot podpisanych dokumentów).
W załączeniu prezentujemy opis każdego z tych trybów.
3/ czy będziesz mógł odesłać nam e-mailem podpisane dokumenty w postaci skanu: TAK/NIE.

Powyższe informacje prosimy prześlij w odpowiedź na ten e-mail.


odpowiedziałem im w ten sposób :

Witam

1.TAK
2.bez zachowania okresu wypowiedzenia na konkretną datę - skończył mi się mix na 36 doładowań
3.Tak

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

i od tamtej pory cisza.

 #703556  autor: Micho
 11 mar 2014, 13:53
Zadzwoń na ich infolinię bo mozliwe że @ nie dotarł/zaginał/zapomieli. W NJU jest często burdel z takimi sprawami i często trzeba ich telefonicznie pocisnąć :) Tylko dzwoń z innej sieci bo u nich to połączenie kosztuje 5zł a z innej sieci po normalnej stawce.

 #703579  autor: BUCKS
 11 mar 2014, 17:03
calcio23 upewnij się, że w T-Mobile w MIXie możesz przenieść numer bez okresu wypowiedzenia, bo może w Twojej ofercie obowiązuje np. 30 dni, więc tzw. przejście w 1 dzień bez żadnych konsekwencji może okazać się przejściem z ukrytymi konsekwencjami.

 #703613  autor: adam9112
 11 mar 2014, 20:15
Witam. Ja sie zastanawiam nad zmianą sieci ponieważ często jak z kimś rozmawiać to jest problem tego typu że potrafi czasem sama rozmowa się zakończyć. A oboje jesteśmy w zasięgu. Narazie nie zmieniam ze wględu na to że dużo znajomych mam z jednej sieci. Jestem klientem Plusa i co polecacie?

 #703621  autor: BUCKS
 11 mar 2014, 20:51
Kup sobie startery kilku sieci i zobacz, który będzie działać najlepiej albo po testuj na Play, który pozwala przelogować się pomiędzy 4 sieciami, więc sprawdzisz sobie zasięg itp. Nie ma złotego środka, sam sprawdź i oceń jak to śmiga w tych lokalizacjach, gdzie najczęściej przebywasz.
Druga sprawa, czy zmianę robisz dla siebie, czy dla kogoś, bo obecnie "zaleta" wszyscy znajomi w jednej sieci raczej traci na znaczeniu.

 #703652  autor: buba1234
 12 mar 2014, 00:32
adam9112 pisze:Witam. Ja sie zastanawiam nad zmianą sieci ponieważ często jak z kimś rozmawiać to jest problem tego typu że potrafi czasem sama rozmowa się zakończyć. A oboje jesteśmy w zasięgu. Narazie nie zmieniam ze wględu na to że dużo znajomych mam z jednej sieci. Jestem klientem Plusa i co polecacie?

Zależy ile dzwonisz/smsujesz i zuzywasz neta na miesiac.

Tak ogólnie to nju na karte [to orange] jest dobra do rozmów z róznymi sieciami, stawka 19gr/min i placisz tylko do max 99gr w danym dniu do sieci komorkowych, czyli nolimit. Minimalny wydatek na miesiac to 3zł maksymalny to 3z+30dni*0,99zł=32,70zł jakbyś dzownił na maxa codziennie. Jak w danym dniu nie dzwonisz to nie placisz jak dzwonisz ponizej 99gr to placisz ponizej 99gr.

Jak bedziesz gadał codziennie na maxa to bierz nju z rachunkiem nolimit do komorek 19zł/miesiac.

________________________________

 #703961  autor: Orange Ekspert
 14 mar 2014, 11:35
Konieczna będzie cesja. Dane w Play muszą zgadzać się z tymi, które będą w Orange. Natychmiast po przeniesieniu na kartę (jeśli numer będzie już zarejestrowany na Ciebie) będziesz mógł złożyć zamówienie na przeniesienie numeru.

Pozdrawiam
Tomek

 #704541  autor: Powerslave
 17 mar 2014, 20:22
Gdzie najlepiej składać skargę na operatora za fuszerkę przy przenoszeniu numeru ?
Można liczyć na jakieś zadośćuczynienie za niewywiązanie się z umowy ?
Interweniowałem po dobroci kilka razy ale nie zamierzam kopać się z koniem, zresztą brak czasu
 #705642  autor: bialy695
 23 mar 2014, 19:45
Chciałem przenieść numer z play do orange, ale mam problem z pewnym punktem, który muszę zaznaczy, a mianowicie ten:

"Wybieram następującą opcję umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych z Orange Polska S.A.: umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z intencją przeniesienia przydzielonego numeru do sieci Orange, na mocy której następuje aktywacja numeru w sieci Orange z datą rozpoczęcia świadczenia usług telekomunikacyjnych w dacie podpisania ww. umowy. Podpisanie ww. umowy jest możliwe po złożeniu wniosku Abonenta o przeniesienie przydzielonego numeru w Orange Polska S.A.. Opcja ta jest przeznaczona dla Abonentów, którzy chcą korzystać z usług w sieci Orange w chwili podpisania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych i jednocześnie deklarują wolę przeniesienia do sieci Orange numeru z sieci innego dostawcy. W przypadku wyboru przez Abonenta tej opcji, Orange Polska S.A. w razie pozytywnej realizacji procesu przeniesienia numeru Abonenta do sieci Orange z sieci innego dostawcy oferuje Abonentowi możliwość dokonania bezpłatnej zmiany numeru aktywowanego w sieci Orange na numer przenoszony z sieci dotychczasowego dostawcy.Do momentu realizacji powyżej opisanej zmiany Abonent będzie ponosił koszty utrzymania numeru z puli Orange, zgodnie z podpisaną umową oraz koszt utrzymania numeru przenoszonego, zgodnie z umowa podpisaną u dotychczasowego operatora. W przypadku braku realizacji procesu przeniesienia numeru, gdy wskazana umowa podpisana została w ofercie promocyjnej na czas określony, Abonent zobowiązany jest do utrzymania aktywnego numeru z puli Orange zgodnie z okresem jej obowiązywania. "

W play pozostały mi jeszcze 3 rachunki do opłacenia. Czy to oznacza, że po podpisaniu umowy z orange dostanę numer tymczasowy i będę musiał płacić dwa rachunki? Za play i orange?

Jak przenosiłem z plusa do play to pierwszy rachunek z play przyszedł już po zakończeniu umowy z plusem.

Proszę o pomoc. :smt006

 #705671  autor: marcin1980
 23 mar 2014, 22:59
Powerslave, napisz do UKE

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #706025  autor: Rubenecare
 25 mar 2014, 20:25
Proszę o poradę, w kwestii wycofania (lub nie) wypowiedzenia przy przeniesieniu numeru z Orange do Plusa.

W Orange mam złożone wypowiedzenie i jestem w ostatnim okresie rozliczeniowym. W Plusie konsultant powiedział mi żebym wycofał wypowiedzenie, bo oni muszą je złożyć przy przeniesieniu numeru. Czy to prawda? Czy nie mógłbym utrzymując wypowiedzenie przejść do nowej sieci już z końcem tego okresu rozliczeniowego?

 #706298  autor: Liquid
 26 mar 2014, 18:59
Rubenecare pisze:Proszę o poradę, w kwestii wycofania (lub nie) wypowiedzenia przy przeniesieniu numeru z Orange do Plusa.

W Orange mam złożone wypowiedzenie i jestem w ostatnim okresie rozliczeniowym. W Plusie konsultant powiedział mi żebym wycofał wypowiedzenie, bo oni muszą je złożyć przy przeniesieniu numeru. Czy to prawda? Czy nie mógłbym utrzymując wypowiedzenie przejść do nowej sieci już z końcem tego okresu rozliczeniowego?
Składając wypowiedzenie u obecnego operatora ryzykujesz tym że po najbliższym okresie rozliczeniowym (lub na koniec okresu zobowiązania jeżeli taki istnieje) po prostu wyłączą Ci numer i stracisz go bezpowrotnie. Ja bym wycofał wypowiedzenie w Orange a całą resztą ma zająć się Plus. Z wnioskiem o przeniesienie składasz pełnomocnictwo żeby Plus za Ciebie dokonał wszystkich formalności.
  • Strona 39 z 72
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 72
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 72