DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.

 #691022  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 14:54
Ja mam nortona, ale co chcesz wiedzieć? :D

 #691024  autor: Morvius
 17 sty 2014, 14:58
Jak się sprawdza na tle innych płatnych antyvirusów ;)

[ Dodano: 2014-01-17, 14:59 ]
czy opłaca się kupować i ile kosztuje taka optymalna licencja, wiadomo dla domu nie szukam jakiejś ściśle chroniącej jak w jakimś pentagonie ale chce mieć bezpieczne dane w pc ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #691036  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 16:23
Moja opinia
No więc w teście w gazecie zajął 3 miejsce (i zajmuje od kilku lat). Kupiłem go w promocji w internecie (ktoś dostał razem z komputerem i tanio sprzedał). Zawsze kiedy pobieram pliki, w prawym dolnym rogu (tam są wszystkie powiadomienia) pokazuje czy plik jest bezpieczny czy nie. Kiedy nie korzystam z komputera, a jest włączony, program automatycznie robi pełne skanowanie systemu. Ogólnie ja dużo piracę i denerwuje to, że program robi z tego powodu fałszywe alarmy. Nie wiem na jakie wchodzisz strony, ale ja wchodzę czasami na strony niepoprawne politycznie :mrgreen: i tutaj także są fałszywe alarmy. Podsumowując, jeżeli będziesz miał dobrą (tanią) okazję, to bierz. Ale uważam, że cena (180 zł) jest trochę wygórowana.

A teraz suche fakty z testu [porównałem program z Kasperskim, bo jest to swojego rodzaju "wzór"](n - norton, k - kaspersky):
-spowolnienie komputera (uśrednione):
n) 19,5%
k) 24%
-skuteczność w wykrywaniu wirusów:
n)99.65%
k)98,84%
-skuteczność w usuwaniu nowych szkodników i średni czas reakcji:
n) 87%, 65 min
k) 95%, 30 min
-braki modułów:
n) "bezpieczna klawiatura", "kopia zapasowa", "skan słabych punktów".
k) "kopia zapasowa".

ps. tu masz screeny (po angielsku) z nortona:
Obrazek Obrazek

 #691037  autor: wtd
 17 sty 2014, 16:25
Ja Nortona używam od wielu lat, jak wypada na tle innych nie wiem - dawno nic innego nie miałem. U mnie sobie radzi nieźle, żadnych problemów wirusowych nie miałem odkąd pamiętam. Do domu najlepszy będzie chyba Norton 360. W zasadzie jeżeli znasz podstawowe zasady bezpieczeństwa to wątpię żeby któryś z tych systemów miał jakąś znacząco przewagę na innym, raczej kwestia przyzwyczajenia.

 #691038  autor: Morvius
 17 sty 2014, 16:25
chyba zostaję przy kasperskim :D

Klasyczny obserwator wątku.

 #691040  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 16:32
No i dobrze. Mój następny antywirus to będzie właśnie kaspersky, no chyba że znajdę jakąś dobrą okazję na innego :) .

 #691043  autor: Morvius
 17 sty 2014, 16:35
Nie ukrywam, że zastanawiałem się nad przedłużeniem licencji kaspersky ale szukałem alternatywy. Przykładowo myślałem nad nortonem, avg, avastem itd. i mam teraz mętlik w głowie bo chce już kupić licencje, żeby nie denerwowały mnie wyskakujące powiadomienia i żeby nie stracił na jakości ochrony. Ważna dla mnie jest między innymi bezpieczna klawiatura albo przekierowanie na bezpieczną stronę podczas działania na stronie banku, poza tym aktualna baza wirusów no i żeby nie mulił systemu. Jesli ma kosztować te 180 zł to tyle za niego dam, byle bym był zadowolony z wyboru.

Klasyczny obserwator wątku.

 #691050  autor: hdfunpack
 17 sty 2014, 16:53
No to dobrze zrobiłeś, że napisałeś. Widziałem, że kiedyś był już taki temat .

[ Dodano: 2014-01-17, 16:57 ]
No, i jeżeli pomogłem, to wiesz... 8) ↓↓↓ (o ile w hydeparku jest taka opcja)

 #691052  autor: Morvius
 17 sty 2014, 17:04
ło królu 2 lata temu :D pomogłeś ale chciałbym aby też inne osoby się dostosowały do ostatniej mojej notki, chyba że są takiego zdania jak Ty ;)

Klasyczny obserwator wątku.

 #691054  autor: cyanoone
 17 sty 2014, 17:09
Na Windowsie 7 używałem Aviry Free+ Comodo Firewall :) Polecam jednak przesiadkę na Linuxa. Podajcie proszę do czego wam PC potrzebny to powiem czy Linux wystarczy. Na Linuxie bez większych problemów można odpalać znaczną część programów z W7 (Grałem w Fife 13 na pingwinku). Przypominam że w maju koniec wsparcia dla WXP.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #691055  autor: Morvius
 17 sty 2014, 17:14
tzn wychowałem się na Windowsie i niech tak zostanie ;) tu przynajmniej wiem gdzie co jest i jak obsługiwać :P ale temat stworzyłem dla wszystkich więc podaj proszę jakieś wersje antywirusów zgodnie z myślą przednią działające najlepiej na Linux'ie, przydadzą się w przyszłości dla innych :)

[ Dodano: 2014-01-22, 16:17 ]
padło na kaspersky internet security ;) mam nadzieję ze i innym pomogliśmy w wyborze :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #706716  autor: seybr2k1
 28 mar 2014, 18:55
Kaspersky muli. Jak ktoś nie potrafi jego ustawić, to sorry. Wielkiej tam filozofii nie ma. Mi nie muli, licencję mam do końca roku ;].

Avast - uwielbiam jego, bo przez ten atywirus mam dużo kompów do naprawy a dla mnie to kasa. Przepuszcza wiry niczym dobry durszlak.

 #706726  autor: forum_tg
 28 mar 2014, 19:30
seybr2k1, z tym avastem to trochę Cię poniosło. Nie widzę powodów do narzekania. Bardzo dobry jest także Bitdefender

 #706785  autor: seybr2k1
 29 mar 2014, 08:58
seybr2k1, z tym avastem to trochę Cię poniosło
Wiesz pracowałem w serwisie i sklepie z kompami. Avast dość bardzo popularny. Z chłopakami mieliśmy nawet stwierdzenie i powiedzenie. O Avast, pewnie są wiry. Zazwyczaj było ich dość dużo. Teraz jak dostaje kompa i widzę Avast, pierwsze co robię co to wywalam jego. Polecam program ComboFix, działa cuda. Dalej instaluje albo AVG Free, albo Avire.
Sama Avira w darmowej wersji potrafi usuwać wirusy w które nie widzi Avast, lub nie potrafi je usunąć. Piszę to przez doświadczenie.

Z płatnych na moim pierwszym miejscu jest Kasperku. Nod dość na drugim. Mam zamiar kupić lapa i chyba przetestuje płatną wersję AVG.

 #707514  autor: rhub
 01 kwie 2014, 21:31
G data też nieźle wypada w rankingach zaraz obok kasperskiego, mi się dobrze z nim współpracuje, miałam obawy czy nie będzie zamulał ale nic z tych rzeczy, wszystko działa normalnie.

 #707538  autor: hdfunpack
 01 kwie 2014, 22:20
Norton 2014 jest chyba najgorszym antywirusem na rynku, z 3 miejsca w teście Komputer Świata spadł na ostatnie... chyba symantec coś odpuścił...

 #707581  autor: pakierhakierxd
 02 kwie 2014, 08:20
Ja miałem kiedyś Avasta ale jak zauważyłem że przepuszcza wirusy to zainstalowałem Avg i ten jest ok :),nawet teraz mam płatną wersję na rok na 2 pc,była w necie promocja i za darmo był :D

Pozdrawiam :)

 #707672  autor: forum_tg
 02 kwie 2014, 14:52
seybr2k1 pisze:Polecam program ComboFix, działa cuda. Dalej instaluje albo AVG Free
ComboFix wykorzystujesz jako program do usuwania różnego rodzaju "szkodników" czy do obrony przed nimi?

A co powiesz na Bitdefender? program w wersji darmowej w większości testów jest najlepszy.

 #707675  autor: pakierhakierxd
 02 kwie 2014, 15:03
Combofix do usuwania szkodników jak coś nabroiły w systemie,kiedyś nie raz mi pomógł :)

Pozdrawiam :)

 #707687  autor: Lilka
 02 kwie 2014, 17:29
Dokładnie G Data nie dość ,że bardzo dobrze wypada w testach to jeszcze sprawdza się w użytkowaniu . Kupiliśmy jakiś czas temu ten program w pakiecie 2+2 , super rozwiązanie masz możliwość zainstalowania go na cztery urządzenia komputer , telefon , tablet te ostatnie oczywiście na androidzie :)