DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 8 z 94
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 94

 #709707  autor: bed
 12 kwie 2014, 10:34
Pamiętacie może w którym konkretnie miejscu była rozmowa o pieniądzach jakie płaci operator osobie udostępniającej kawałek działki? Z tego co pamiętam, porównując co prawda do powierzchni usługowej, to były w sumie psie pieniądze przy takiej powierzchni. Macie może gdzieś link, bo coś nie mogę znaleźć?

A pytam, bo w temacie na elektrodzie były podane ceny jakie płacą operatorzy, w tym niby Orange, które podobno daje 3000 zł, a kojarzy mi się, że użytkownicy tutaj podawali sporo mniejsze kwoty od NetWorks!

 #709716  autor: bed
 12 kwie 2014, 11:35
Dokładnie o to, dzięki! :)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png

 #709920  autor: MaciejM
 13 kwie 2014, 14:33
Spacedust, ciekawe ile urząd miasta musiał zapłacić kary :-D

Polska była i zawsze będzie ciemnogrodem z takim podejściem.

 #709971  autor: kwistas
 13 kwie 2014, 17:28
Dojdzie do tego, że trzeba będzie budować stacje w elewacjach budynków jak to jest na zachodzie, tam stacje widać co najwyżej na wsiach w miastach ich nie widać.

 #709972  autor: Spacedust
 13 kwie 2014, 17:29
kwistas pisze:Dojdzie do tego, że trzeba będzie budować stacje w elewacjach budynków jak to jest na zachodzie, tam stacje widać co najwyżej na wsiach w miastach ich nie widać.
Jadąc przez całe Niemcy widziałem tylko jedną stację bazową nad miastem ;) W mieście nic kompletnie.

 #709980  autor: kwistas
 13 kwie 2014, 17:42
Dokładnie :) Niemcy są dobrym przykładem, ewentualnie są na wysokich budynkach małe stacje, ciężko tamtejszemu ciemnogrodowi nawet ich dostrzec w UK jest identycznie, koszt budowy pewnie większy, ale jest spokój.

 #710000  autor: zajadacz
 13 kwie 2014, 19:34
Wybuduj w Polsce takie stacje jak w Niemczech to nie spełnisz żadnej polskiej normy promieniowania. Dla anteny zamontowanej na elewacji promieniowanie wsteczne anteny spowoduje, że w budynku z tyłu normy będą przekroczone, chyba że pod antenę pójdzie wielki kawał blachy. Normy mamy chyba najostrzejsze w całej UE.
Przypominam wszystkim, że na montaż na budynku masztu wyższego niż 3m musi być tylko zgłoszenie do starostwa. Czekasz miesiąc i jak nie ma odpowiedzi negatywnej, albo żeby coś uzupełnić to możesz stawiać maszt. Potem dla sektorów muszą być pomiary środowiskowe żeby sprawdzić, czy nie przekracza się norm.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #710024  autor: bed
 13 kwie 2014, 20:42
A Niemcy nie świecą przez to na zielono albo coś? ;)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png

 #710170  autor: marcin1980
 14 kwie 2014, 11:33
MaciejM pisze:mantoch, w Białymstoku podobnie http://slonecznystok.pl/informacje/bial ... gardy.html
Czyj to maszt tam stoi :?:
bed pisze:A Niemcy nie świecą przez to na zielono albo coś? ;)
I nikomu tam to nie przeszkadza tylko w naszym cywilizowanym kochanym kraju jest na odwrót

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #710176  autor: pakierhakierxd
 14 kwie 2014, 12:11
Nie stawiają źle,chcą postawić i ludziom się nie podoba,nikomu nie dogodzisz ...

Pozdrawiam :)

 #710306  autor: ja.michal
 14 kwie 2014, 22:03
Spacedust, jeśli dobrze zrozumiałem to niedaleko jest już jeden maszt. W takiej sytuacji głupotą jest stawiać kolejny jeśli można powiesić wszystko na jednym.

 #710316  autor: Flash999
 14 kwie 2014, 22:36
ja.michal pisze:Spacedust, jeśli dobrze zrozumiałem to niedaleko jest już jeden maszt. W takiej sytuacji głupotą jest stawiać kolejny jeśli można powiesić wszystko na jednym.
W Dąbrowie Białostockiej stoją trzy wieże dosłownie jedna obok drugiej. Czy komuś to przeszkadza? No chyba nie, nie zauważyłem także by mieszkańcy okolicznych bloków świecili w nocy.
Przy stawianiu kilku masztów jeden obok drugiego jest taka zaleta, że można zawiesić anteny na samej górze. Gdyby postawić jeden maszt, to dobry zasięg miałby tylko operator na samej górze (dookoła brak nierówności terenu, UMTS900 sieje na 20 km). Do tego łatwiejsze przeprowadzanie prac konserwacyjnych lub napraw.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #710381  autor: ja.michal
 15 kwie 2014, 01:51
Flash999, o promieniowaniu się nie wypowiadam bo promieniowanie mamy wszędzie (gniazdka, linie napowietrzne).
Chodzi mi tylko i wyłącznie o estetykę.
Jeden niżej, drugi wyżej też nie robi różnicy wielkiej. Jak taki problem to pociągnąć te 3-4m wyżej maszt i potem odpowiednio tilt ustawić.

 #710382  autor: MaciejM
 15 kwie 2014, 02:01
ja.michal, w miastach też byłoby estetycznie. Maszty na dachach, itp. ale Cebulaki muszą pokazać co oni nie mogą. 3-4 metry wyższy maszt zaraz by się nie spodobał, bo pioruny ściąga, czy jeszcze inne niestworzone historie.

Na północy podlaskiego dużo "ludzi" bojkotuje elektrownie wiatrowe. Hałas taki duży, niestworzone teorie spiskowe.

Taki, jaki mamy naród taki mamy kraj, który długo nie pociągnie z taką mentalnością i podejściem ludzi.



Doskonały przykład. Dużo takich szeryfów na drodze. Ciekawe czy tak samo by się burzył gdyby to karetka jechała.

Nie raz widziałem jak buce karetce na sygnale drogę blokowali. :smt011

https://www.youtube.com/watch?v=WnGa2W5o7WY
  • Strona 8 z 94
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 94
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 94