DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 39 z 54
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 54

 #713301  autor: Halset
 26 kwie 2014, 15:37
pakierhakierxd pisze:Ja dzisiaj zauważyłem fajne zmiany
na zasięgu T-Mobile mam szybkość jak na zasięgu Play tzn. 7 mb.
Jak stracę zasięg Play to bez straty zasięgu przechodzi na T-Mobile.
Jak widać coś ciągle ostatnio kombinują na plus :D
Ciekawe na jak długo te błędy będą. Nie wydaje mi się aby TM aż na 7mb obciążał swojej nadajniki dla Play.
Ale bez straty zasięgu też ciekawe przeskakiwania na TM. Wcześniej zanim się w automacie przerzucił P4 na Plus to kilka sekund to trwało.
Ale zobaczymy dalej. Przerzut w telefonie to tylko teoria. Ciekawe jak będzie działało podczas praktyki - np podczas rozmowy.
Kryniczanin pisze:pakierhakierxd, Ja u siebie zauważyłem że nawet przy 2-3 kreskach na czuwaniu Play macierzystej wywala na T-Mobile. Przy takim roamingu to mogę na automacie jechać.
Bardzo dziwna sytuacja. Chyba coś nie tak z konfiguracją. Jestem na 100% pewny, że tak to nie zostanie. Dla Play byłoby to nieopłacalne.

 #713305  autor: Kryniczanin
 26 kwie 2014, 15:43
Halset, Dzisiaj przy wejściu do podziemi sklepu eko w Krynicy od parkingu przed drzwiami gdzie 2-3 kreski play z góry parkowej są na E-GSM z miejsca mnie przerzuciło na full T-Mobile ze stacji na ul. Pięknej 17.

Dla mnie coś takiego to rewelka. Sam byłem w szoku.

 #713309  autor: Halset
 26 kwie 2014, 15:59
Kryniczanin,
Ale ja nie twierdzę, że tak nie było.
Tylko sytuacja co najmniej dziwna. Z 1 kreski lub zera - OK. Ale nie prawie z full zasięgu przerzut na TM.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713313  autor: Kryniczanin
 26 kwie 2014, 16:04
Halset,

U mnie full to 8.

 #713317  autor: Halset
 26 kwie 2014, 16:09
Kryniczanin,
Nie robi :) To i tak prawie połowa.
Play by poszedł z torbami, gdyby tak miał skonfigurowaną sieć.
Może nie było dokładnie tak jak pisałeś, tylko w chwili przerzutu było zero na Play? :)
Podobnie jest w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Wchodzisz do budynku i tyle rozmawiałeś przez Play. Dopiero po chwili był przerzut na Plusa.
Teraz nie wiem. Karta SIM Play wylądowała w koszu.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713330  autor: Kryniczanin
 26 kwie 2014, 16:38
Halset, Ja doskonale wiem kiedy kończy się Play u siebie :-) Przy kasach w eko jest koniec przy wejściu da się gadać na 2 góra 3 kreskach i tylko EGSM. U2100 jest tam mniej niż szczątkowe.

Kolejna z ciekawostek co mnie zszokowała Samsung E2370 dziadka mimo dobrego zasięgu Play trzyma się uporczywie na automacie T-Mobile.

Może ma to jakieś znaczenie a może nie te dwie karty co mówiłem siedzą w samsungach S5610 i E2370 i są to stare karty.

 #713340  autor: myk6414
 26 kwie 2014, 17:02
potwierdzam. i napiszę więcej - nawet jak ustawię na sztywno playa, telefon sie przepina w czasie czuwania na t-mobile. mam kilka miejsc w domu gdzie zasieg jest, ale przy próbie połączenia wywawało z sieci... teraz w tych miejscach telefon sam się przełącza na t-m, nawet jak jest w stanie czuwania.

 #713343  autor: ciekawy
 26 kwie 2014, 17:10
Halset pisze:Kryniczanin,
Nie robi :) To i tak prawie połowa.
Play by poszedł z torbami, gdyby tak miał skonfigurowaną sieć.
Może nie było dokładnie tak jak pisałeś, tylko w chwili przerzutu było zero na Play? :)
Podobnie jest w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Wchodzisz do budynku i tyle rozmawiałeś przez Play. Dopiero po chwili był przerzut na Plusa.
Teraz nie wiem. Karta SIM Play wylądowała w koszu.
tu też się pojawiłeś fanboju Orange bez HD Voice z gorszą jakością rozmów ?
słuchaj,a raczej czytaj, Play od dawna ma dobry zasięg i lepszą jakość rozmów od twojego Orange

[ Dodano: 2014-04-26, 17:14 ]
myk6414 pisze:potwierdzam. i napiszę więcej - nawet jak ustawię na sztywno playa, telefon sie przepina w czasie czuwania na t-mobile. mam kilka miejsc w domu gdzie zasieg jest, ale przy próbie połączenia wywawało z sieci... teraz w tych miejscach telefon sam się przełącza na t-m, nawet jak jest w stanie czuwania.
ciekawe, u mnie się przełącza na roaming jak zasięg Play całkiem zginie i to najczęściej na wsiach gdzie jeszcze Play czasem nie dociera ale takich miejsc jest coraz mniej o czym się statnio przekonałem podczas podróży na odcinku kilku-dziesiątek km,ani razu zasięg macierzysty nie zanikł,a wcześniej zanikał,poprawili i przypuszczam,że w całym kraju tak poprawiają zasięg

 #713344  autor: Halset
 26 kwie 2014, 17:22
Kryniczanin pisze:Halset, Ja doskonale wiem kiedy kończy się Play u siebie :-) Przy kasach w eko jest koniec przy wejściu da się gadać na 2 góra 3 kreskach i tylko EGSM. U2100 jest tam mniej niż szczątkowe.
Hmm, dziwna sytuacja. Może dlatego, że GSM1800 jest słabszym zasięgiem. A U900 Play u Ciebie już chodzi?
Poczekamy jak się to ustabilizuje, w końcu Play też na swoich nadajnikach grzebie.
tu też się pojawiłeś fanboju Orange bez HD Voice z gorszą jakością rozmów ?
słuchaj,a raczej czytaj, Play od dawna ma dobry zasięg i lepszą jakość rozmów od twojego Orange
Ciekawy, przestań spamować!
Po pierwsze- nie jestem fanbojem Orange, bo nie mam z nim nic do czynienia. Mam prywatny w Plusie i służbowy w TM.
A druga sprawa - okłamuj sam siebie a nie rób to innym. Nie moje Orange to pierwsze, a po drugie - Play jeszcze nie ma.
ale przy próbie połączenia wywawało z sieci... teraz w tych miejscach telefon sam się przełącza na t-m, nawet jak jest w stanie czuwania.
To mi przypomina :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 19:04 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713369  autor: Kryniczanin
 26 kwie 2014, 18:18
Halset pisze:Hmm, dziwna sytuacja. Może dlatego, że GSM1800 jest słabszym zasięgiem. A U900 Play u Ciebie już chodzi?


Wyraźnie napisałem E-GSM a nie DCS. DCS Play nie ma u mnie. U900 nigdy u mnie nie było.

 #713372  autor: Halset
 26 kwie 2014, 18:25
Kryniczanin pisze:
Halset pisze:Hmm, dziwna sytuacja. Może dlatego, że GSM1800 jest słabszym zasięgiem. A U900 Play u Ciebie już chodzi?


Wyraźnie napisałem E-GSM a nie DCS. DCS Play nie ma u mnie. U900 nigdy u mnie nie było.
Wybacz, moje niedopatrzenie :)
W takim razie czekamy na rozwój sytuacji (może to tylko testy kto wie). Jeśli możesz informuj na bieżąco, czy tylko takie chwilowe, czy zostanie na stałe.
Może się zabierają za DCS1800 w Twoim terenie ;)?

@edit
Dziecko @ciekawy. Przeginasz! I nie kopiuj moich cytatów.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 18:37 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713395  autor: pakierhakierxd
 26 kwie 2014, 19:38
Podobno niektórzy mają nawet 12 mb na zas. T.
Ja mam 7 bo stara taryfa.

 #713398  autor: madhunt3r
 26 kwie 2014, 19:44
W nowych taryfach jest do 15Mb/s ograniczenie tak jak w Playu.

 #713399  autor: Halset
 26 kwie 2014, 19:57
Podobno niektórzy mają nawet 12 mb na zas. T.
Ja mam 7 bo stara taryfa.
OMG :D
To nie jakaś pomyłka :D?
Czekam na potwierdzenie i jakieś oficjalne info, bo aż mi się nie chce wierzyć, aby TM na swoje nadajniki wpuszczał Play z taką predkością neta. To jakby teraz dwie sieci latały na jednych antenach na full możliwości.
A na poważnie, wydaje mi się, że to jakieś testy lub eksperymenty. Czas pokaże ;)

 #713502  autor: janekt
 26 kwie 2014, 23:56
Dziwnie to wygląda, że internet lata po roamingu T-Mobile'a lepiej niż na macierzystym. Na blogu Play'a cisza o tym. Jeszcze dziwniejsze jest to, że to się stało tak z dnia na dzień, że w ogóle W3 sobie na coś takiego technicznie pozwala.
Może to tylko "promocja" na kanonizację JPII/Majówkę? :-D
Pożyjemy, zobaczymy...

JanekT

 #713529  autor: myk6414
 27 kwie 2014, 08:23
ciekawy pisze:
[ Dodano: 2014-04-26, 17:14 ]
myk6414 pisze:potwierdzam. i napiszę więcej - nawet jak ustawię na sztywno playa, telefon sie przepina w czasie czuwania na t-mobile. mam kilka miejsc w domu gdzie zasieg jest, ale przy próbie połączenia wywawało z sieci... teraz w tych miejscach telefon sam się przełącza na t-m, nawet jak jest w stanie czuwania.
ciekawe, u mnie się przełącza na roaming jak zasięg Play całkiem zginie i to najczęściej na wsiach gdzie jeszcze Play czasem nie dociera ale takich miejsc jest coraz mniej o czym się statnio przekonałem podczas podróży na odcinku kilku-dziesiątek km,ani razu zasięg macierzysty nie zanikł,a wcześniej zanikał,poprawili i przypuszczam,że w całym kraju tak poprawiają zasięg
A ja nie wiem jak jest u Ciebie. Pisze jak jest u mnie. I bardzo mi odpowiada tak zrobiony roaming. W czasie rozmów telefon tez sie płynnie przełącza na roaming.

I teraz ciekawostka - wczoraj przelaczylem telefon w tryb 3G... Tutaj tez rozmowy były przełączane automatycznie. Zrywalo dopiero jak straciłem zasieg obu sieci...

 #713548  autor: Halset
 27 kwie 2014, 10:17
ciekawe, u mnie się przełącza na roaming jak zasięg Play całkiem zginie i to najczęściej na wsiach gdzie jeszcze Play czasem nie dociera ale takich miejsc jest coraz mniej o czym się statnio przekonałem podczas podróży na odcinku kilku-dziesiątek km,ani razu zasięg macierzysty nie zanikł,a wcześniej zanikał,poprawili i przypuszczam,że w całym kraju tak poprawiają zasięg
Ciekawy....co to za bełkot?
Jakie tereny, jakie wsi? Co to za jednostka kilkudziesiątek km? Rodzice aż na tak wielką odległość z domu Cię wypuścili?
Konkrety a nie fantazje tu pisz. To nie Onet!
A przypuszczać to sobie możesz co dostaniesz na obiad.

 #713623  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 13:13
Halset,
przecież w miastach PLAY ma super zasięg, tam gdzie ten zasięg czasami znika to tereny wsi,jak podróżujesz to powinieneś o tym wiedzieć, w miastach PLAY nie potrzebowałby roamingu innych sieci

 #713625  autor: Halset
 27 kwie 2014, 13:18
ciekawy pisze:Halset,
przecież w miastach PLAY ma super zasięg, tam gdzie ten zasięg czasami znika to tereny wsi,jak podróżujesz to powinieneś o tym wiedzieć, w miastach PLAY nie potrzebowałby roamingu innych sieci
Nie zmieniaj tematu. W jakich wsiach? Na jakich terenach byłeś?

Play działa świetnie w miastach i nie potrzebuje roamingu :D?

Gdynia - centrum Handlowe Riviera - roaming
Fashion House w Gdańsku - roaming
Galeria Bałtycka w Gdańsku - roaming
Klify w Gdyni - roaming
Osiedle Gdynia Wiczlino - w mieszkaniach roaming
Obwodnica Trójmiasta - roaming
Osiedle Osowa, Horyzonty w Gdyni, - roaming
Estakada Kwiatkowskiego - roaming.
Już nie wspomnę o każdym lesie, gdzie zjeżdżasz do centrum z osiedla. (np zjazd z Witomina w kierunku stadionu Arki Gdynia)
Itd itp.
To są tylko przykłady w samym Trójmieście. Gdybym się chciał skupić, jeszcze ze 100 miejsc wypisał.
A gdzie jeszcze tysiąc innych miast!!!?
Jeszcze masz coś do dodania? :smt011

 #713650  autor: KA
 27 kwie 2014, 14:01
Halo, czy są tu moderatorzy?!?!
A tak na temat: roaming T-m to najlepsze, co się Playowi przytrafiło. Zgodzę się, że w mieście i przy wielu głównych trasach Play macierzysty jest bez zarzutu i żaden roaming mu nie potrzebny. Jednak T-m działa i trzyma najlepiej (także w Virgin). Uważam (pomimo mojego przejścia do Plusa, który ma bezkonkurencyjną ofertę przedłużeniową), że T-m ma teraz najlepszą jakość (porównuję tylko 3G). Po ostatnich podróżach, czyli Gdańsk/Sopot/Władysławowo/Hel oraz Wa-wa i okolice, nie zmieniłem ogólnej opinii o jakości sieci i szybkości internetu (sprawdzany jeszcze modemem 3G, LTE mam od 3 tygodni) i kolejność mam nadal taką: T-m, Plus, Play, Orange. Dodam, że wszędzie mogłem sprawdzić wszystko oprócz T-m macierzystego (ja mam Plus, żona nju, córka Play), karty internetowe także wszystkie oprócz T-m.
  • Strona 39 z 54
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 54
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 54