DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 42 z 54
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 54

 #713870  autor: Krystian_4G
 27 kwie 2014, 23:19
U siebie nie mam z tym klopotu po wyjsciu z GSM 1800 plynnie siedze na 900, przeskok z HD Voice jest slyszalny ale rozmowa bez tego dodatku jest dalej spokojnie czytelna. Zreszta na codzien wiekszosc czasu siedze w 3G

Krystian

 #713872  autor: Artur051
 27 kwie 2014, 23:27
Halset pisze:A właśnie że jest
W Play nie zawsze działa HDVoice. Ta sieć jest na tyle przeciążona, że jak w Orange na 2G zrzuca na HR z FR, tak w Play zrzuca z HDVoice.
Druga jeszcze jedna ważna sprawa.
Użytkownicy Play nie wiedzą jak ich słabo słychać w słuchawkach. Nałykali się tego bełkotu o HDVoice, w swojej słuchawce słyszą innych a ich samych rozmowca nie słyszy i musi się domyślać co autor miał na myśli.
Na potwierdzenie - 3/4 stąd użytkowników potwierdzi, że jak ktoś do nich dzwoni z Play to od razu wiedzą, że gadają z kimś z Play. Dziwne nie?
W TM mamy HDVoice na 2g i 3g i to zawsze działa. Nie ma takich cyrków jak w Play
Tak się składa, że miałem sim i tu i tu i różnicy nie widzę. Wszędzie to samo HD Voice hejterze Play-a. Jest takie powiedzenie. Nie karmić trolla, stąd to ostatnie moje zdanie w tym wątku to jest ;)

Z całym szacunkiem, ale chwalenie Orange za voice to dla mnie masochizm ;D

 #713875  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 23:31
Krystian_4G,
prawda, jakość jest bardzo dobra i nie jest żadną przesadą pisanie,że Orange i Plus mogą się wstydzić braku HD Voice, jak mogą te sieci zdzierać tyle kasy z ludzi przez tak wiele lat i jeszcze nie potrafią zapewnić HD Voice, jakaś totalna olewka klientów,

pakierhakierxd,
odzywaj się jak chcesz, nie daj się szarogęsić jakiemuś Halset-owi, niech się nauczy kultury
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 23:34 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713876  autor: madhunt3r
 27 kwie 2014, 23:33
Akurat HD Voice nie powinien być jakimkolwiek wyznacznikiem, bo i tak niewiele osób posiada odpowiednie słuchawki. Ale zawsze + że jest.

 #713877  autor: pakierhakierxd
 27 kwie 2014, 23:34
Ale wiesz co wiele nawet tanich telefonów to obsługuje :)

Pozdrawiam :)

 #713878  autor: Halset
 27 kwie 2014, 23:40
masz racje, jakość między PLAY i T nie jest taka sama,PLAY jest o wiele lepszy, jak PLAY zmodernizuje swoją sieć to będzie lepszy od tego całego NetWorks z zakłóceniami
Skomentuje to w ten sposób :)
http://www.youtube.com/watch?v=RMTBeqGpcOg
Chcieć a móc to dwa bieguny ;)
jak mogą te sieci zdzierać tyle kasy z ludzi przez tak wiele lat i jeszcze nie potrafią zapewnić HD Voice, jakaś totalna olewka klientów
I kolejny bzdurny argument :D Już obok tego, że nju to wirtualny operator, że w O i TM pracuje debile, że Plus ma klientów w D a tylko jeden nadzwyczajny P4 jest the best :D
Ale żyj dalej w błędzie. Jak Cię rodzice nie potrafią naprostować, tym bardziej jak nie będę męczył palców na klawiaturze.

Tak się składa, że miałem sim i tu i tu i różnicy nie widzę. Wszędzie to samo HD Voice hejterze Play-a.
Tak się składa, że nie mieszkasz w dużej aglomeracji i nie wiesz jak działa w nich Play. A takich miastach słyszysz kogoś gadającego z Play jakby gadał z nałożonym garnkiem na głowie. I HDVoice wywala tak jak Orange na 2G z HR na FR.
Z całym szacunkiem, ale chwalenie Orange za voice to dla mnie masochizm
Co robisz ze sobą to nie nasz biznes. Akurat po N! voice na 3G Orange bardzo dobrze wypada i wielu miejscach jest lepszy niż Plus.

I jeszcze jedno moi drodzy. Codziennie jestem w innym dużym mieście i wiem jak działa Play na większej części terenu Polski a nie tylko w miejscu zamieszkania i okolicach. I dlatego Play wylądował w koszu po ponad 4 miesiącach testów.
Nie twierdzę, że u Was chodzi źle (są miejsca gdzie P4 naprawdę ładnie chodzi ale w większej ilości miejsc chodzi słabo) ale mam porównanie do wielu miejsc, w które z różną stałą częstotliwością odwiedzam, bo taki mam charakter pracy.
Ja oceniam sieci globalnie a Wy lokalnie.
A na domiar poczytajcie sobie na komorkomani ostatni wywiad z Gruszką, który sam przyznaje, że jakością sieci nie są najlepsi i nadal im wiele brakuje.
Ale jak widać fanboystwo Playa wie lepiej :smt005
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 23:46 przez Halset, łącznie zmieniany 2 razy.

 #713879  autor: Artur051
 27 kwie 2014, 23:42
pakierhakierxd pisze:Ale wiesz co wiele nawet tanich telefonów to obsługuje
Ostatnio byłem w szoku jak zauważyłem, że te chińczyki pod polską panderą Kruger&Matz ten najtanszy za 400zł obsługuje HD Voice po 3g i gsm ;p (Sprawdzałem na sieci T-Mo)

 #713881  autor: madhunt3r
 27 kwie 2014, 23:44
A na domiar poczytajcie sobie na komorkomani ostatni wywiad z Gruszką, który sam przyznaje, że jakością sieci nie są najlepsi i nadal im wiele brakuje.
Podaj linka jak możesz.

 #713882  autor: Artur051
 27 kwie 2014, 23:45
Halset pisze:Tak się składa, że nie mieszkasz w dużej aglomeracji
Nie, mieszkam jedynie w miejscowości z największą firmą w Polandii ;). I istnieje coś takiego jak kultura. Ja w ani jednym momencie nie wjechałem na Ciebie, co ty robisz nagminnie każdemu. Nie zamierzam się zniżać poziomem do Ciebie. Zarówno tym intelektualnym jak i kulturalnym.

 #713885  autor: Halset
 27 kwie 2014, 23:49
Podaj linka jak możesz.
Na tym blogu codziennie jest wiele informacji. Nie mam historii w przeglądarce. Już kiedyś ten link tu wklejałem. Sorry ale musisz sobie poszukać.
Nie, mieszkam jedynie w miejscowości z największą firmą w Polandii ;) . I istnieje coś takiego jak kultura.
Nie wiem o co się obraziłeś.
Płock jest mniejszy jak Bydgoszcz Szczecin Poznań Wrocław Lublin Warszawa Toruń itd itp. Tu nic nie miałem na myśli aby Ci "dofasolić"
To raczej ja mogłem się obrazić na trolla czy na hejtera.

"Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy"

 #713888  autor: madhunt3r
 27 kwie 2014, 23:56
Na tym blogu codziennie jest wiele informacji. Nie mam historii w przeglądarce. Już kiedyś ten link tu wklejałem. Sorry ale musisz sobie poszukać.
Tak się składa, że mam RSS tam i nie przypominam sobie, aby był ostatnio jakiś wywiad z Marcinem. Ostatnio to był, ale w 2012 roku.

 #713890  autor: Halset
 28 kwie 2014, 00:02
ciekawy,
Nudny i monotematyczny jesteś.
madhunt3r,
Były wywiady z przedstawicielami 4 sieci. Codziennie albo co dwa dni (teraz to już nie pamiętam) pojawiały się ich wyniki. Każdy z przedstawicieli odpowiadał na te same pytania.

Oczywiście musiałem sam poszukać
Dlaczego pomimo umów z pozostałą trojką na korzystanie z ich infrastruktury Play nie słynie z jakości połączeń i zasięgu?

Cały czas nad tym pracujemy budując równocześnie naszą własną sieć. Jest jeszcze sporo do zrobienia, ale jest coraz lepiej. Myślę, że jest w tym trochę mitologii nakręcanej przez tych, którzy lubią nas mniej. Tak się składa, że moja żona ma telefon w zupełnie innej sieci i porozmawiaj z nią o jakości ;-) Nie będę się jednak zasłaniał argumentem, że u innych też jest źle, bo to słabe podejście. Tak, jak powiedziałem pracujemy nad tym i jestem przekonany, że klienci też to zauważają.
Ładna odpowiedź dyplomatyczna ale diabeł tkwi w szczegółach.
Ogólnie bełkocze jak na swoim blogu ale swoją rzeszę wyznawców ma :D
A to mnie w ogóle na łopatki rozłożyło :D
Pytasz ogólnie jak rozumiem. Bardzo konkurencyjny z bardzo fajnymi ofertami. Myślę, że wiele krajów zazdrości Polsce, że ma takiego operatora jak PLAY ;-)
Albo to na temat LTE
A na jakiej szybkości to działa? Nie wiem dopóki nie włączę seedtestu. Nie bierzemy udziału w wyścigach na szybkość. Wolimy zawsze dowozić 15, niż obiecywać gruszki na wierzbie.
Jak Pańskim zdaniem będzie się kształtował rynek telekomunikacyjny w 2014 roku, co będzie najistotniejszym elementem?

Jak przez ostatnie kilka lat najistotniejsze będzie to, co będzie robił PLAY. Tak, czy inaczej wszyscy, albo nam odpowiadają, albo nas kopiują, albo się przed nami bronią ;-)
Itd bełkot bełkot.

http://leogetz.komorkomania.pl/555,kilk ... z-iii-play

Dobrej nocy

 #713893  autor: pakierhakierxd
 28 kwie 2014, 00:15
Nawet taki tani ok. 50zł na Allegro Se Hazel to obsługuje :)

Pozdrawiam :)

 #713894  autor: Krystian_4G
 28 kwie 2014, 00:17
Zadaniem Networks nr1 sa oszczednosci i tego sie obawiam, bo ma byc lepiej wiecej taniej tylko czy tak sie da? Tam gdzie Networks oszczedza z Plusem byc moze wygra Play... Dobrej Nocy

Krystian

 #713897  autor: ciekawy
 28 kwie 2014, 00:22
Krystian_4G,
w NetWorks jest nie tylko ulepszanie ale też likwidacja mniej opłacalnych nadajników, czyli liczy się kasa,potem bywa że ludzie zostają bez zasięgu i mają do wyboru PLAY albo Plus,

Halset,
monotematyczny jesteś, nie chce mi się z tobą gadać

 #713898  autor: Halset
 28 kwie 2014, 00:22
Krystian_4G pisze:Zadaniem Networks nr1 sa oszczednosci i tego sie obawiam, bo ma byc lepiej wiecej taniej tylko czy tak sie da? Tam gdzie Networks oszczedza z Plusem byc moze wygra Play... Dobrej Nocy
Przed modernizacją zarówno TM jak i O mieli ponad 7 tys stacji bazowych. Czyli każdy z nich musiał utrzymać ponad 7 tys stacji bazowych.
Obecnie każdy op ma o ok 3 tys więcej lokalizacji ale koszty zmniejszyły się o ponad 2 tys lokalizacji dla każdego z opa, ponieważ teraz każdy z nich utrzymuje 5 tys stacji bazowych.
Więc lepiej ale za mniej.
Plus - a dokładnie Solorz na razie spłaca kredyty.
A Play co skorzysta? Nowych stacji nie stawia, ogólnie brak kasy, wszedł na giełdę ze śmieciowym ratingiem.
Nastał taki okres, że każdy zapiął pas aby oszczędzać. Wojna cenowa, tak jak każda wojna kiedyś się kończy. A właściciele Play, to głównie "fundusze inwestycyjne" i są też w końcu zarabiać a nie dokładać.
I koło się zamyka.
Dobrej nocy.

PS Jesteś jednym z nielicznych, z którym można normalnie rozmawiać.

EDIT
#Spamerze @ciekawy - naucz się czytać albo zostaw internet w spokoju.
Podaj chociaż słowo, gdzie napisałem, że Play upadnie.
Nie dopisuj sobie chorych historii a potem nie przypisuj ich mnie lemingu.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 00:29 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713899  autor: ciekawy
 28 kwie 2014, 00:26
Haset,
tacy jak ty przepowiadali 15 lat temu upadek pzu,a ono dalej stoi, daj sobie spokój, Wielka sieć PLAY też będzie stać za 15 lat :)

 #713939  autor: Wulo
 28 kwie 2014, 10:29
Artur051 pisze:
pakierhakierxd pisze:Ale wiesz co wiele nawet tanich telefonów to obsługuje
Ostatnio byłem w szoku jak zauważyłem, że te chińczyki pod polską panderą Kruger&Matz ten najtanszy za 400zł obsługuje HD Voice po 3g i gsm ;p (Sprawdzałem na sieci T-Mo)
Potwierdzam, brat posiada Krüger&Matz Drive, który bez najmniejszych problemów obsługuje HD Voice w 3G jak i 2G.

 #713947  autor: parasite
 28 kwie 2014, 11:01
Tak się składa, że mam od dawna tel w Virgin Mobile czyli w sumie w Play i tylko raz doświadczyłem problemów z tą siecią. W Radomiu na Air Show nie mogłem się przez pewien czas nigdzie dodzwonić.
Ostatnio przejechałem trasę Świdnica->Legnica->Lubin->Zielona Góra->Szczecin->Mielno->Koszalin->Piła->Poznań->Wrocław zero problemów z zasięgiem i jakością połączenia.
Na trasie Wrocław->Zduńska Wola->Włocławek->Toruń->Gdańsk również zero problemów.
Trasa Wrocław->Warszawa i w samej Warszawie brak problemów.
Trasa Wrocław->Piotrków Trybunalski->Radom zero problemów.
Z roamingiem nigdy w sumie nie miałem problemów. Raz mi się zdarzyło, że miałem problem z dogadaniem się z kimś, ale to było w windzie.
Za granicą w Niemczech, Holandii i w Belgii również bez problemów.

Przy okazji wyjazdu nad morze miałem też tel w Orange, na którym słuchałem radia internetowego i faktycznie od Świdnicy do Szczecina i dalej do Mielna miałem cały czas sygnał, może z 4 razy zerwało mi połączenie. Za to z Koszalina do Poznania sporo zasięgu to tylko Edge, ale w sumie nie ma co narzekać.

Z roamingiem na T-Mobile miałem tylko kilka razy problem z niedochodzącymi smsami w niektórych lokalizacjach tylko i jak miałem T-Mobile wymuszone, ale tutaj może to nie jest wina samego Play bo jak wiadomo Virgin oficjalnie ma tylko Orange jako partnera roamingowego, a dostęp do reszty to jest znany wszystkim błąd.

 #714001  autor: Halset
 28 kwie 2014, 14:25
Na trasie Wrocław->Zduńska Wola->Włocławek->Toruń->Gdańsk również zero problemów.
Krótko i na temat.
Na trasie Gdańsk Toruń, za zjazdem na Grudziądz i przejechaniu przez Wisłę nie ma zasięgu żadnej sieci. Tam jedynie jeszcze po N! Orange jedzie na szczątkowym (tylko strzałki latają przy E lub H) i tak nie idzie gadać.
Więc jakim cudem brak problemów?
To jest tylko jedno z miejsc a na tej trasie jest wiele dziur i nieprawidłowo działający roaming Play.
Więcej mi się tych fantazji nie chce czytać.
Przejedź się tą trasą cały czas na słuchawce to pogadamy.
Znam takie fantazje już nie pierwszy raz. "Mam i jestem zadowolony". Jak mój sąsiad kupił Forda Mondeo i ciągle gadał że jest mega zadowolony i mu się nie psuje. A jak sprzedał, to się okazało, że lądował co najmniej raz w miesiącu w serwisie a chwalił dlatego, bo musiał leasing płacić. 8)

Podobnie mogę wciskać bajer, że jadąc z Gdyni do Sopotu przez las Sopocką mam zasięg :D Tylko tyle, że jest pewny odcinek w lesie, gdzie jest dziura i nie ma zasięgu żadnej sieci.
I kolejny przykład z Rumi na Łężyce.
Ale oczywiście taki jak Ty napisze, że zero problemów bo akurat trafił w miejsce gdzie na tą dziurę nie trafił 8)
Za to z Koszalina do Poznania sporo zasięgu to tylko Edge, ale w sumie nie ma co narzekać.
Tam akurat tylko Plus po Aero ma 3G. TM i O tylko na 2G, z tym, że albo maks albo są miejsca gdzie jest null. Ale po modernizacji się ładnie wyrówna. Gdzie ma zasięg O nie ma TM i odwrotnie.
  • Strona 42 z 54
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 54
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 54