DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 43 z 72
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 72

 #721304  autor: KA
 31 maja 2014, 09:34
greenrs, w VM numerem zarejestrowanym i możliwym do przeniesienia jest Twój główny numer w Klubie Virgin. Jeśli numer, który chcesz przenieść jest tzw. subnumerem, musisz go zmienić na główny, inaczej będzie odmowa. Wszystko robisz przez stronę internetową/Klub Virgin, zajmuje parę sekund. Sprawdzone kilka razy osobiście.

 #722044  autor: belcia
 03 cze 2014, 12:49
Ogolnie problemów z przeniesieniem numer do play nie ma. tam już chyba z trzymiesięcznym koncem rozliczenia można przenieśc do play.

Dekoracje do domu http://amdecor.pl

 #722068  autor: anita8503
 03 cze 2014, 14:05
Ja przenosiłem numer z play na Smart Plan Multi II. 30.05.2014 podpisałem umowę, odebrałem telefon. Dzisiaj dostałem smsa o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o przeniesienie numeru do Orange, ale nastąpi to dopiero od 01.08.2014 :roll:. Zaznaczam, że aktualnie obowiązująca mnie umowa z play kończy się dzisiaj...
Czy takie odległe terminy to normalka? Da się to jakoś przyśpieszyć?

 #722073  autor: Kryniczanin
 03 cze 2014, 14:19
anita8503, Tak wszystko się zgadza...
Kryniczanin pisze:Mam pytanie jeden numer XXXXXXXXX prepaid ma wniosek o przeniesienie na 15 sierpień do sieci X z sieci W a w poniedziałek idę do sieci Y i wnoszę o przeniesienie w dniu 15 czerwiec do sieci Z.

Który wniosek zostanie wykonany? Tzn. czy ten wcześniejszy na datę późniejszą zablokuje ten późniejszy na datę wcześniejszą czy może pójdzie do tej sieci do której szybciej ma być oddany?
I sam sobie odpowiem pierwszy wniosek blokuje drugi.

 #722188  autor: wiza
 03 cze 2014, 20:04
Witam,
Proszę o poradę w jaki sposób mogę załatwić poniższa kwestię.
Numer telefonu od 14 lat jest na moja mamę. Aktualnie chcę przenieść numer telefonu do innej sieci ale chce juz mieć umowę na siebie. Wiem, ze muszę zrobić cesję, ale mam z tym mały problem bo moja mama czeka na wydanie dowodu osobistego i aktualnie nie ma innego dokumentu tożsamości :-(
Obawiam się, ze promocja którą wybralam skończy się zanim dojdzie do skutku cesja. Czy jest taka możliwość abym podpisała juz teraz umowę z Plus z oferta dla osób przenoszących numer, a sam wniosek o przeniesienie numeru sporządzić za ok miesiąc czasu jak juz sfinalizujemy cesje?
Czy sa jakieś inne możliwości załatwienia takiej sprawy?
 #722744  autor: molibden
 05 cze 2014, 10:07
Proszę o wyrozumiałośc że zakładam wątek o przenosinach w oddzielnym temacie ale na ten zbiorczy chyba mało kto zaglada a mam gardłową sprawę
Złożyłem wniosek o przeniesienie numeru ojcu ale spisywałem dane ze starej umowy i wpisałem numer dowodu który wymienił rok temu. Do głowy by mi nie przyszło ze on zmienial numer. I teraz jedzie do mnie przesyłka z danymi które sa niepawdziwe - tzn stary numer a dowód już ma nowy. U poprzedniego Opa też ma stare dane. Teraz pytanie co ja mam z tym zrobić? Kurier albo sprawdzi dowód albo nie sprawdzi. Podpisze umowę to albo gdzieś przy weryfikacji coś wyłapia albo i nie wyłapią. nie wiem czy przeniosą ten numer czy nie... Co radzicie? Sprawa gardłowa bo do końca umowy niewiele dni i nie wiem czy zdążę znów wszystkie papiery powysyłać i przejsć cały proces przed końcem umowy z dotychczasowym opem.
A swoją droga to jak oni sprawdzają dane przed skompletowaniem zamówienia? mają bazy danych i przechodzi im wniosek zobywatelem naszej Ojczyzny którego nie ma wsród Polaków? Bo taki dowód w bazie obywateli RP już po prostu nie istnieje. Chyba ze w ogóle takich rzeczy nie sprawdzaja, ale oni mają prawo do wglądu w bazy danych

 #722746  autor: Morvius
 05 cze 2014, 10:11
po prostu nie odbieraj przesyłki, kurier sprawdza czy wszystkie dane się zgadzają ( przynajmniej w play) jak przesyłki nie odbierzesz i wróci do nadawcy to można ponownie złożyć wniosek z poprawionymi danymi.

[ Dodano: 2014-06-05, 10:12 ]
a oddadzą cb najwyżej miesiąc później jak nie zdążysz z wnioskiem

Klasyczny obserwator wątku.

 #722750  autor: molibden
 05 cze 2014, 10:19
a oddadzą cb najwyżej miesiąc później jak nie zdążysz z wnioskiem
A co tojest to cb?
Ja już nie mam teści regulaminu z t-mobile który obowiazywał w chwili podpisania tej umowy. O ile mi przedłużą? Na czas nieokreślony czy od razu na 2 lata? I czy przez ten miesiac będe miał abonament w wyższej cenie niż dotychczas?
A skad bedę wiedział ze do nju wróciła juz przesyłka?

 #722752  autor: Morvius
 05 cze 2014, 10:23
jak się będzie dało ponownie przenieść numer to znaczy że zamówienie zostało zwrócone i można ponownie przystąpić do niego
molibden pisze:A co tojest to cb?
oddadzą Ciebie
zwykle operator po zakończonej umowie przedłuża umowy co miesiąc a umowa przechodzi na czas nieokreślony, ale tak jak napisałem "zwykle"

[ Dodano: 2014-06-05, 10:24 ]
ale jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Klasyczny obserwator wątku.

 #722755  autor: molibden
 05 cze 2014, 10:27
Aha... no to zobaczymy co to dziś pan kurier powie. Myślę że jak dzis zabierze to w niedzielę złożę nowe zamówienie i jakoś da się to wszystko zmieścić. Że też kurcze nie przyszło mi do głowy spytac się ojca co on zzrobił z tym dowodem. Nic nie mówi, niczego nie zrobi w papierach tylko potem człowiek świeci oczami :roll:
Dokopałem się do tej umowy i standardowo przedłuzają na czas nieokreśłony. Pytanie tylko jaki będe płacił abonament :-D
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 10:39 przez molibden, łącznie zmieniany 1 raz.

 #722759  autor: Morvius
 05 cze 2014, 10:38
trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy ale pamiętaj że kurier jeździ w dni robocze i nawet jeśli zadzwonisz i powiesz żeby nie przyjeżdżali to szybciej wróci do nadawcy :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #722770  autor: mikkel
 05 cze 2014, 11:23
Kurierowi zawsze się spieszy i najlepiej mieć przy sobie pesel. Jak powiesz że dowodu nie masz dzisiaj bo coś tam i żeby przyjechał jutro to raczej machnie ręką. Ja już kilka umów podpisywałem u kurierów i nigdy nie wyciągałem dowodu a nawet dwa razy kumpel podpisał za mnie.

 #722771  autor: Morvius
 05 cze 2014, 11:26
przez DPD?

Klasyczny obserwator wątku.

 #722772  autor: mikkel
 05 cze 2014, 11:31
DPD chyba też. Czasem mają za zadanie wpisać numer dowodu więc też warto go znać. Samego dowodu nie muszą widzieć. Zwrot dokumentów to dla nich dużo problemów i formalności dlatego wolą to wypchnąć jak tylko się da.

 #722810  autor: molibden
 05 cze 2014, 12:56
A no własnie dpd do mnie jedzie :-D . Nigdy dowodu nie pokazywałem ale to były aneksy a nie podpisanie nowej umowy. mam paszport ojca może to sobie obejrzy :lol: Dostałem info od obsługi klienta z którego wnioskuję że to tak naprawdę ich nie interesuje. Jak dane u poprzedniego opa są zgodne z tymi co podaje się w umowie to normalnie prenoszą numer. Wynika z tego że oni w ogóle nie weryfikują danych w systemie ewidencji ludnosci do czego chyba mją prawo jak mi się wydaje choc nie jestem pewien. Wszystko zalezy od kuriera. Spojrzałem na umowy z orange dot stacjonarnego i tam w ogóle czegoś takiego jak numer dowodu nie znają chyba.
Nie chciałbym być w skórze osób które nie pilnują swoich danych bo wynika z tego ze można kredyt sobie na krzywą gębę załatwić.

 #722815  autor: mikkel
 05 cze 2014, 13:09
No gdyby umowę kredytową można było podpisywać u kuriera...

 #722817  autor: Morvius
 05 cze 2014, 13:16
:D

Klasyczny obserwator wątku.

 #722821  autor: molibden
 05 cze 2014, 13:24
Własnie była u mnie znajoma co to mi opowiadała jak to u prowidenta największy pijak we wsi wziął 5 tys pożyczki na dowód. :-D
Nie śmiejcie się bo weryfiacja danych w tym kraju to fikcja. Wysyłają monity od komornika do osób o tym samym imieniu i nazwisku to i w odwrotną stronę to działa. mało to przypadków wzietych pożyczek na zgubione dowody?
ps. Własnie kurier był. Zero problemów. Po prostu jak mi przeniosa numer wyślę im korektę nowego numeru dowodu i po problemie.

 #723583  autor: cache
 08 cze 2014, 10:02
czesc,

dlugo czekales na realizacje odstapienia od umowy? ja w czwartek zlozylem kwit w salonie play dotyczacy odstapienia w ciagu 10 dni. numer nadal aktywny. .. zadnego smsa nanumer przenoszony ani na tymczasowy wg strony www status przeniesienia numeru to oczekiwanie na realizacje z dniem 31 lipca....
 #724694  autor: peter_92
 12 cze 2014, 09:29
Witam !

Chce przenieść się z Plusa do Playa, ale do tego jest potrzebna rejstracja karty sim. Obecnie jestem w 36i6 i zmieniłem tel. Okazało się, ze potrzebna jest karta micro sim. Po tym fakcie w salonie Plusa wymieniłem karte. I tu wiąże sie moje pytanie: czy ona jest juz zarejstrowana ? gdyz przy wymianie podawałem swoje dane itp, serię dowodu itp , a wlasnie rejstracja karty jest potrzebna do przeniesienia.

Czekam na odpowiedzi
Pozdrawiam
  • Strona 43 z 72
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 72
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 72