DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #723190  autor: Golarz Filip
 06 cze 2014, 14:37
Wczoraj wyciągnąłem z szafy dość leciwą Nokię.Potrzebna na wyjazd, gdzie słuchawka może ulec "awarii".
W każdym razie,wkładam kartę Play- abonamentowa,odpalam; po jakimś czasie oprócz wiadomości sieciowej ( kod 050 ): lokalizacja,czyli nazwa miasta bądź ulicy na której jest zlokalizowany najbliższy nadajnik pojawiało mi się około 12 innych wiadomości w folderze "czasowe" z różnymi kodami: 046,042,036 a tam informacje o długości przyrodzenia pana z woj.lubuskiego,poszukującej kontaktu puszystej Mimi spod Legionowa czy szukania drugiej połówki w Krakowie przez wdowę 50+.
Wszystko to z pełnymi numerami telefonów ( nie premium ) także jestem lekko w szoku,bo na swoim podstawowym modelu telefonu,takich wiadomości nie miałem.
A może inaczej-nie miałem świadomości,że one są.
Pytanie,czy tylko ja mam taki niefart ( od razu mówię,że żadnych zabaw premium nie uprawiam,numer mam od 2008 roku,prefiks 791 ) czy to powszechna praktyka?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2014, 12:42 przez Golarz Filip, łącznie zmieniany 1 raz.

 #723191  autor: KC-KARLOS
 06 cze 2014, 14:40
Golarz Filip,
jeśli jesteś w zasięgu T-Mobile, będą Cię nawiedzać takie oferty matrymonialno-seksualne, wysyłane przez użytkowników T-Mobile i Heyah.
Są one emitowane od kanałów 20 do 25, a także od 40 do 46. Jeśli sobie tego nie życzysz - skasuj podane przeze mnie numerację kanałów w telefonie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #723192  autor: Golarz Filip
 06 cze 2014, 14:49
Taka sytuacja,mówisz...
Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda-bo to przecież nie ten kaliber,by latać po UKE- ale rozumiem,że wraz z udostępnieniem masztów T-m, Play bierze udział w tej randce w ciemno?
Super sprawa,już pomijam fakt,że to ja trafiam na takie wiadomości,nie chciałbym jednak,by jakieś dziecko było zaskoczone takimi wiadomościami o długości,wilgotności czy rozmiarze miseczki...

 #723194  autor: KC-KARLOS
 06 cze 2014, 14:54
Golarz Filip, dokładnie tak. Jeśli w Play masz zasięg T-Mobile, masz w sieci 2G "Kanały SMS". Z aspektu prawnego wszystko jest legalne, gdyż to jest jako usługa dodatkowa T-Mobile i ją emituje w sieci swojego operatora i partnerów.
Golarz Filip pisze:Super sprawa,już pomijam fakt,że to ja trafiam na takie wiadomości,nie chciałbym jednak,by jakieś dziecko było zaskoczone takimi "usługami".
Jeśli masz fona z 3G, usługa nie zadziała, gdyż NodeB nie emitują CI. Można ustawić w fonie 2G tylko numer 50 kanału sieciowego (CI info o nadajniku).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #723375  autor: manyaky
 07 cze 2014, 01:32
Czyli można jedynym SMSem przesłać wiadomość do wszystkich użytkowników w okolicy?

Ciekawa sprawa, pierwsze słyszę. Może dlatego, że za czasów 2G w Plusie siedziałem.

 #723390  autor: Golarz Filip
 07 cze 2014, 09:01
dziś z ciekawości sprawdziłem na innym telefonie,czy po włączeniu jedynie kanału 050 ( region) i sztywnym ustawieniu zasięgu T-m będzie dalej zawalony ekran i...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 #723401  autor: Sahim
 07 cze 2014, 09:55
manyaky pisze:Czyli można jedynym SMSem przesłać wiadomość do wszystkich użytkowników w okolicy?
Raczej w całej Polsce. Oczywiście tych którzy mają włączony odpowiedni kanał. To jest usługa komercyjna oferowana przez T-mobile TU
Golarz Filip pisze:nie chciałbym jednak,by jakieś dziecko było zaskoczone takimi wiadomościami
Mnie też ta usługa się nie podoba szczególnie, że jest "dostępna" dla każdego i o każdej porze dnia.

 #723403  autor: saleen
 07 cze 2014, 10:02
Ale jaja. Szczerze to nie myślałem, że w czasach powszechnego internetu coś takiego ma jeszcze rację bytu

 #723444  autor: KC-KARLOS
 07 cze 2014, 14:16
Dokładnie, "Kanały SMS" działają w całej Polsce w zasięgu sieci 2G T-Mobile.
oto jak to wygląda:

Klient T-Mobile i Heyah wysyła SMS Premium na nr 7125 (w treści wpisując nr kanału od 41 do 46 i ogłoszenie, np. 41# tekst) albo na 7225 (w treści wpisując nr kanału od 21 do 24 i ogłoszenie, np. 22# tekst).
To samo, ale prościej jest skorzystać z SIMextra / goCARD (Heyah) - zakładka Specjalne / Kontakt -> Kanały SMS.
Koszty: 7125 (kanały od 41 do 46) - 1,23 zł za wiadomość
7225 (kanały od 21 do 24) - 2,46 zł za wiadomość.
UWAGA! W SIMextra / goCARD - nawet przy stanie 0,01 zł można wysłać kilka ogłoszeń do "Kanałów SMS". Dlatego po kilkunastu minutach zrobi się debet i konto się zblokuje na wychodzące.
Ogłoszenia są ukazywane, tak ok. 15-30 minut od wysłania SMS/komendy w STK (w zależności od ilości wiadomości i ich częstotliwości ukazywania z najbliższego BTSa).

Odebranie takich informacji jest bezpłatne dla klientów przebywających w zasięgu T-Mobile Polska SA (klienci Play w roamingu krajowym).
W każdej chwili można to wyłączyć, kasując numerację kanałów, którą podałem w poprzednim poście.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2014, 14:24 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #723446  autor: KC-KARLOS
 07 cze 2014, 14:23
Drodzy:
"Kanały SMS" mają też pożyteczną funkcje: OGŁOSZENIA DROBNE przez SMS!
Działają one na kanałach od 60 do 73.
Koszt wysłania takiej wiadomości to 3,69 zł.
Wysyłamy ją na numer 7325. Treść: np. 60# treść ogłoszenia. Zasada skorzystania w SIMextra / goCARD analogiczna, jak powyżej. Tak samo, jak z ich odbieraniem na wyświetlaczu telefonu (ustawiamy nr kanału od 60 do 73).

UPDATE: INFO O USŁUDZE: -> http://www.t-mobile.pl/pl/muzyka-i-rozr ... kanaly-sms
REGULAMIN: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 000388.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #723582  autor: NokiaUser
 08 cze 2014, 10:01
Z ciekawości zasubskrybowałem dziś w nocy wszystkie kanały tej usługi - od nr 20 do nr 73 - i muszę przyznać, że jestem zaskoczony jej popularnością. Nie wiem dokładnie, ile wiadomości pochodziło z tej usługi, bo mam jeszcze ustawioną subskrypcję na Cell Info z kanału 50, ale kilkadziesiąt pochodziło na pewno. Co prawda, niektóre osoby wysyłały te same ogłoszenia po kilka razy, ale i tak byłem zaskoczony, bo myślałem, że nikt z tego nie korzysta :) Generalnie panuje tam jeden wielki burdel, bo ogłoszenia matrymonialno-seksualne (czyli jedyne, jakie można tam spotkać :mrgreen:) wysyłane są nie tylko na przeznaczonych do tego kanałach 21-24, ale też na nieprzeznaczonych do tego 41-46. W sumie nie ma co się dziwić, bo koszt wysłania wiadomości na kanały 41-46 to 1,23 zł, a na 21-24 - 2,46 zł :) Na kanałach 60-73 panuje cisza, ale też nic w tym dziwnego - koszt 3,69 zł :P Dużo ogłoszeń trafia na kanały 20 i 40, bo mają błędny format. Skutecznie obniża to prawdopodobieństwo przeczytania tego ogłoszenia przez kogoś, bo kanały 20 i 40 nie są tak eksponowane na stronie T-Mobile jak 21-24 i 41-46, ale to nie moje pieniądze są marnowane, więc to nie moja sprawa :)

 #723665  autor: KC-KARLOS
 08 cze 2014, 13:38
NokiaUser, dokładnie tak to działa. To potężny zarobek dla T-Mobile, gdyż od wielu, wielu lat to bardzo popularna usługa.
Jeśli chodzi o emisję ogłoszeń: w zależności od lokalizacji BTSa, mogą przychodzić po kilka razy te same ogłoszenia, wcale nie muszą być one wysyłane wielokrotnie przez jednego usera. Taka sytuacja ma miejsce, przy małej częstotliwości wysyłania SMSów do serwisu (godziny nocne, gdy obciążenie sieci jest niewielkie).

Na kilku testowych kartach miałem możliwość "zapchania" na kilkadziesiąt minut Kanałów SMS, wysyłając wiadomość o tej samej treści z serwisu SIMextra / goCARD.
Wybrany kanał był zapchany, ja miałem w zamian sygnałki + SMSy, a operator przyblokował usługi (niezły debet na koncie). Na takiej operacji mogłem mieć od kilkudziesięciu do ok 300 zł na minusie :!:

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #723731  autor: darek638
 08 cze 2014, 18:38
Na starej Nokii 7650 bez problemu znalazłem te kanały ale w L9 nie mogę. Można to jakoś sprawdzić?

Nigdy więcej Play.

 #723733  autor: KC-KARLOS
 08 cze 2014, 19:10
darek638, Smartfony też odbiorą wiadomości sieciowe, jeśli:
> włączymy wiadomości sieciowe (od operatora), szukajmy w ustawieniach SMS/MMS (zależne od wersji systemu / telefonu)
> przelogujemy telefon z 3G na 2G T-Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #723735  autor: macc
 08 cze 2014, 19:27
u was działa kilka kanałów w t-mobile a ja nie mogę doprosić się by plus uruchomił w moim mieście kanał 50 (pozostałej okolicy działa bezproblemowo) który nie działa od dobrych kilkunastu miesięcy.

 #723755  autor: Flash999
 08 cze 2014, 20:33
darek638 pisze:w L9 nie mogę
Szukaj w laucherze pod nazwą "Wiadomości sieciowe", ikona to mapa z megafonem.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #731954  autor: KC-KARLOS
 11 lip 2014, 18:05
Na blogplay.pl Marcin Gruszka, rzecznik P4, napisał wątek o wiadomościach sieciowych.
Polecam, aby on poczytał ten temat na naszym forum :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #732094  autor: bolek2004
 12 lip 2014, 14:20
Ta usługa jest stara jak świat tak naprawdę. Kiedyś sobie przeglądałem co ludzie piszą na tych kanałach potem jakoś o tym zapomniałem, ale widać że mimo upływu lat cieszy się jako taką popularnością.
Jedyne co mnie zdziwiło to to że działa w Play mając roaming T:) Może komuś z użytkowników Play się przyda:)
W plusie na przykład jest taka usługa jak FunSkan. Kiedyś przez chwilę się w to bawiłem, teraz już nie ale widzę że zrobiono oddzielną stronę www do tego więc chyba jednak ktoś jeszcze z tego korzysta.

 #732142  autor: rablosik
 12 lip 2014, 18:27
Kiedys to tam sie działo ..kupe ludzi tam poznałem ale tamtak heyka gdzies tam ten tego...kupe trików tam poznałem jeszcze jak nie było sekundowego naliczania najfajniejszy był z pocztą glosową heh dawne czasy...franek i joasia dalej adminują to fajnie

zycie to gra

 #732157  autor: manyaky
 12 lip 2014, 19:46
Play powinien zablokować (jak?) usługę działając na roamingu.

Jak też tam pisałem, przecież pośrednio to on odpowiada za to, że abonent otrzymuje te śmieci. Jeśli abonent jest niepełnoletni, to trochę niepoważne, aby bez subskrypcji to otrzymywał.