DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 44 z 72
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 72

 #724702  autor: KC-KARLOS
 12 cze 2014, 10:04
peter_92, bez obaw, numer jest już zarejestrowany :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #724712  autor: Emsi
 12 cze 2014, 11:35
A ja mam (miałem?) numer zarejestrowany w Orange, przeszedłem na pewien czas do Nju, a teraz wróciłem do pomarańczowego pre-paida. Doszły mnie słuchy, że w takim wypadku, mój numer może być w tym momencie pozbawiony danych. Prawda to?

 #725743  autor: fikusa92
 17 cze 2014, 09:25
jak widać obsługa w placówkach telefonii komórkowej czasami pozostawia wiele do życzenia. Skąd ja to znam.

 #725892  autor: dorn
 17 cze 2014, 19:53
Witam,

Ja również mam małą zagwozdkę z przeniesieniem numeru.
Otóż moja umowa z obecnym operatorem kończy się 19.07.2014 i zapewne jak większość podobnych umów po tym terminie przekształca się w umowę bezterminową.
Wczoraj poprzez sklep internetowy T-mobile zamówiłem ofertę wraz z przeniesieniem numeru do tego operatora zaznaczając w trakcie tego procesu opcję upoważnienia T-mobile do załatwienia wszelkich formalności z tym związanych.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że realizacja takiego zamówienia trochę trwa i nie jestem pewien czy uda się to w miarę szybko ogarnąć ze strony t-mobile.
Stąd moje pytanie: Czy dla obecnego operatora wiążącą datą złożenia wypowiedzenia będzie data złożenia dyspozycji w t-mobile dotycząca przeniesienia numeru (czyli 16.06.2014) czy też data wpłynięcia do nich informacji ze strony t-mobile (np. 20.06.2014).
Nie chciałbym pozostawać u obecnego operatora na kolejny miesiąc a nie jestem pewien w jakim terminie t-mobile tak naprawdę skontaktuje się w tej sprawie z moim obecnym operatorem dlatego zastanawiam się czy nie złożyć dodatkowo w dniu jutrzejszym wypowiedzenia umowy u obecnego operatora.

 #725898  autor: artix
 17 cze 2014, 20:03
Paradoksalnie, złożenie wypowiedzenia teraz nic Ci nie da, gdyż T-Mobile złoży w Twoim imieniu wypowiedzenie umowy, które anuluje Twoje wypowiedzenie. A liczy się moment przesłania przez T-M zapytania o możliwość przeniesienia. A to chyba dopiero nastąpi jak otrzymają podpisane przez Ciebie papiery. Bo jak rozumiem przez kuriera załatwiasz przeniesienie.
Już był podobny przypadek, zerknij na problem ziemovita tutaj

 #725904  autor: dorn
 17 cze 2014, 20:31
Prześledziłem wskazany przypadek ziemovita i faktycznie nie wygląda to ciekawe. Skoro tak to trudno, jeszcze dodatkowy miesiąc u obecnego operatora jakoś przecierpię - wielkie dzięki za odpowiedź.

 #726560  autor: Anex
 20 cze 2014, 23:20
Niecałe 30 przed zakończeniem umowy u dotychczasowego operatora przeniosłam numer do innego operatora. Mój obecny wyraził na to zgodę i przeniesienie ma mieć miejsce 28 lipca. Ale chciałabym rozpocząć używanie nowej karty sim z dniem 1 sierpnia, tak, żeby mieć okres rozliczeniowy jakoś sensownie rozłożony w czasie. Czy przez te 3-4 dni coś się stanie, jeśli nieterminowo przełożę kartę nowego operatora do telefonu?

 #726564  autor: artix
 20 cze 2014, 23:33
Nic się nie stanie, ale czy takie opóźnienie zmieni okres rozliczeniowy? Wydaje mi się, że okres rozliczeniowy będzie biegł od dnia przeniesienia, a nie aktywacji. Ale głowy nie dam :)
 #728961  autor: sgs
 30 cze 2014, 21:42
Hej, mam pytanko,
czy nie będzie problemu z przeniesieniem numeru, gdy u dotychczasowego opa przy rejestracji podałem inny adres zameldowania i numer dowodu osobistego, niż teraz, w dokumentach o przeniesienie? Zmieniłem miejsce zameldowania i dowód - stąd zmiana danych.
 #728962  autor: st.konsultant
 30 cze 2014, 21:45
sgs pisze:Hej, mam pytanko,
czy nie będzie problemu z przeniesieniem numeru, gdy u dotychczasowego opa przy rejestracji podałem inny adres zameldowania i numer dowodu osobistego, niż teraz, w dokumentach o przeniesienie? Zmieniłem miejsce zameldowania i dowód - stąd zmiana danych.
Taki wniosek zostanie odrzucony przez aktualnego operatora ze względu na niezgodność danych. Będziesz musiał dane zaktualizować i zacząć przenoszenie od początku.

 #728963  autor: sgs
 30 cze 2014, 21:57
Dzięki za odpowiedź.
Aby zaktualizować dane wystarczy mi w salonie operatora aktualny dowód osobisty i karta SIM z dotychczasowym numerem? Numer mam w Orange.

 #728997  autor: vh
 30 cze 2014, 23:58
Wystarczy.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power

 #729055  autor: zyga101
 01 lip 2014, 10:07
Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przeniesienia z numeru na kartę na abonament. Chodzi o to że chcę wziąć nowy numer jednak chciałbym móc skorzystać z cen promocyjnych przy przenoszeniu numeru. Czy można to zrobić tak że kupię starter na kartę w jakieś sieci i przeniosę go na abonament do innej w której docelowo chciałbym być ??

Pozdrawiam

 #729064  autor: artix
 01 lip 2014, 10:13
Oczywiście, wystarczy tę kartę zarejestrować na siebie, po tym fakcie możesz przenosić, gdzie chcesz. Rejestracja w T-Mobile teraz trwa nawet 2 tygodnie, play i plus od ręki, orange zależy(raz mi od ręki zarejestrowali, innym razem wysyłali papiery faksem).
Jeszcze dodam, że zakupiony starter przed rejestracja musi być odpalony.
 #729370  autor: thonka
 02 lip 2014, 00:21
Jak w temacie.

Jak najlepiej, najszybciej i bez problemów tego dokonać?
Wymagane doładowania w Play już dawno wykonane. W umowie jest niby, że wypowiedzenie to 30 dni.

I teraz pytanie - przechodzić na kartę w Play i potem przenosić numer? Ma to w ogóle sens? IMO będą pewnie chcieli zachować wypowiedzenie.

Czy nie lepszym wyjściem jest pójść do TM i złożyć wniosek o przeniesienie z natychmiastowym wypowiedzeniem umowy?

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #729373  autor: KC-KARLOS
 02 lip 2014, 00:31
thonka pisze:I teraz pytanie - przechodzić na kartę w Play i potem przenosić numer? Ma to w ogóle sens? IMO będą pewnie chcieli zachować wypowiedzenie.
Po co kombinować? Możesz się przenieść już w 1 dzień - wypowiedzenie dotyczy opcji migracji do karty w Play. Jeśli kwota doładowań została spłacona - numer przenosisz jak prepaida :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #729434  autor: usiu128
 02 lip 2014, 10:05
Karlos20 pisze:
thonka pisze:I teraz pytanie - przechodzić na kartę w Play i potem przenosić numer? Ma to w ogóle sens? IMO będą pewnie chcieli zachować wypowiedzenie.
Po co kombinować? Możesz się przenieść już w 1 dzień - wypowiedzenie dotyczy opcji migracji do karty w Play. Jeśli kwota doładowań została spłacona - numer przenosisz jak prepaida :)

dokładnie - potwierdzam.
 #730318  autor: h659463
 04 lip 2014, 23:22
Chce przenieść nr z Plusa (wcześniej był abonament, ale skończyła się umowa jest prepaid) do Nju.
Pierwsza próba przeniesienia się nie udała - powód błędne dane. Poszłam do salonu i zarejestrowałam nr. Druga próba również nieudana - ten sam powód. Poszłam do salonu i niby dane są poprawne.

W czym może być problem? Podczas przenoszenia nr brany jest pod uwagę jedynie nr PESEL, czy jeszcze jakieś dane?

 #730336  autor: darkangel
 05 lip 2014, 01:38
Wszystko jest ważne, Nawet literówka w nazwisku nie przejdzie czy też inna seria dowodu osobistego jeśli tutaj masz na stary dowód, a międzyczasie wymieniałeś i zmieniła sie seria i nr dowodu.

Proponuje Pobrać z Plusa wszystkie dane na jakie masz zarejestrowane, a następnie identyczne dane podać przy przenoszeniu nr, wtedy nie powinno być problemu.

 #730355  autor: artix
 05 lip 2014, 10:24
Jest taka możliwość, tylko numer musisz zarejestrować w Orange.
  • Strona 44 z 72
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 72
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 72