DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

 #733674  autor: SomalijskiWluczega
 19 lip 2014, 16:25
novno pisze:Według mnie chodzi o to, ze z sieci izzi (w Polsce) dzwoniąc do wszystkich w UE zapłacimy 19 gr/min, SMS 9gr, mms 19 gr. A strona internetowa napewno będzie, przecież sieć jeszcze oficjalnie nie ruszyła.
Jeśli by tak było to oferta byłaby ledwie średnia a tu by się przebić na rynku musieliby dać coś extra.
Takie stawki w roamingu międzynarodowym UE to byłoby coś (i realne to jest bo np lebara.pl ma w roamingu międzynarodowym UE stawkę 19gr brutto za minutę i MB). Do tego jakby dali w pl takie stawki - z tym że z naliczaniem sekundowym od 1 sekundy i darmowe rozmowy i smsy oraz mmsy wewnątrz sieci izzi - i byliby bezkonkurencyjni... (do tego jakiś pakiet smsów i mmsów no limit do wszystkich pl sieci komórkowych za np 5-10zł na 30 dni) to od razu przeniósłbym do nich swój główny nr nawet.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2014, 17:19 przez SomalijskiWluczega, łącznie zmieniany 1 raz.

 #733677  autor: novno
 19 lip 2014, 16:55
Dobrzy by było, jakby coś było darmowe, myśle ze to nie ostatnie ich słowo, jeżeli chodzi o ofertę.

 #733682  autor: amigo007
 19 lip 2014, 17:08
Jak dla mnie oferta jest bardzo atrakcyjna. Izzi wchodzi w "niszę" tanich rozmów i smsów z Polski do Unii Europejskiej. Jednak jest to segment rynku mocno zaniedbany. U większości innych opów cena do UE to średnio 2zł za minutę (pomijam okresowe promocje). Tak więc izzy może odnieść sukces. Trzymam za nich kciuki i zakupuje/przenosze numer do nich jak tylko będzie można. Pozdrawiam.

 #733685  autor: Sig
 19 lip 2014, 17:25
Jaki zaniedbany? Masz Lycamobile, masz Lebarę, masz Klucz...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #733691  autor: SomalijskiWluczega
 19 lip 2014, 19:57
Sig pisze:Jaki zaniedbany? Masz Lycamobile, masz Lebarę, masz Klucz...
Rozmowy po 19gr/min brutto w roamingu międzynarodowym w UE ma obecnie TYLKO lebara.pl - lebara.pl ma też tani internet w roamingu UE 19gr/MB - tutaj widzę izzi odpuszcza sobie internet - a w zamian da najprawdopodobniej tanie połączenia (19gr/min brutto w i z UE) tanie smsy (9gr/szt w UE) jak i tanie mmsy (19gr/szt w UE). Do tej pory nikt nie podniósł rękawicy lebarze.pl - a tu nagle taki mały tele25 zmienia nazwę na izzi i daje kontrofertę do lebara.pl
Co tyczy się lycamobile.pl i klucz.net to oni dają TYLKO tanie rozmowy z Polski - w UE mają drogo jak u każdego innego operatora.
Tutaj wojnę cenową na tani roaming UE zapoczątkował mbank mobile ze swoją stawką (na rozmowy wychodzące tylko) 29gr/min brutto z krajów UE do UE i do Polski... - to było w grudniu 2013 roku - potem chyba pod koniec kwietnia czy w maju 2014 roku lebara.pl dała 19 gr/min brutto z krajów UE do UE i do Polski, jak i odbieranie rozmów z krajów UE...
Teraz powstanie IZZI....

Może inni pójdą w Ich ślady i też obniżą cennik w roamingu UE??

 #733697  autor: amigo007
 19 lip 2014, 21:18
SomalijskiWluczega coś ty się tak uczepił tego roamingu. Ze slajdu pod linkiem na MVNO-GSM.PL wynika, że 19gr/min tyczyć się będzie do UE. Ja to rozumiem, że z Polski. Być może tylko sms 9gr i mms 19gr będzie także w roamingu. Ale pewnie nie. Mimo wszystko i tak nie będzie to zła oferta. Taki klucz mobile czy lebara mają chyba drożej niż te 19gr/min. Będzie to dobra alternatywa dla opów typu play, plus, orange, od nich jest bardzo drogo z Polski do UE. Paradoks, że w roamingu jest taniej.

 #733714  autor: Emsi
 20 lip 2014, 00:08
Chyba Klucz nie ma drożej, bo 15 groszy za minutę cała UE.

 #733717  autor: Sig
 20 lip 2014, 08:41
Wymieniłem operatorów skupiających się na połączeniach za granicę, żeby pokazać, że segment wcale nie jest "zaniedbany", tylko oferta operatorów jest bogata. Zaniedbany to był przed debiutem Lycamobile, gdzie sensowne ceny połączeń za granicę były z VoIP z komórki (poprzez pakiety danych, lub wdzwanianie), lub w np. ś.p. Gadu AIR. Teraz sytuacja jest zupełnie inna.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #733722  autor: JacekK
 20 lip 2014, 10:44
Strony www jeszcze nie ma, bo nowa oferta dopiero wchodzi. Póki co działa jeszcze strona Tele25.

Na FB piszą, że będą mieli LTE. Więc na pewno będą jakieś pakiety internetowe, bo inaczej bez sensu.

Nie rozumiem po co od razu skazywać markę na porażkę. Ile sieci daje taniej niż te 19 gr/min na wszystko komórki do UE? Tylko Klucz Mobile ma taniej. Z tym, że KLUCZ Mobile nie ma LTE. I nie zanosi się raczej, że miał będzie, gdyż skupia się raczej na rozmowach za granicę.

A tu zanosi się na produkt uniwersalny.

A to, że portale nie podały tej informacji, to nie pierwszy raz. O KLUCZ Mobile też prawie nie pisali. Niedawno napisali pierwszy raz od startu tego operatora, a ofertę zmieniał kilkukrotnie.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #733741  autor: KC-KARLOS
 20 lip 2014, 14:08
mvno-gsm_pl pisze:Strony www jeszcze nie ma, bo nowa oferta dopiero wchodzi. Póki co działa jeszcze strona Tele25.
Zgadza się :)
mvno-gsm_pl pisze:Na FB piszą, że będą mieli LTE.
To ważna usługa dodana od P4 dla operatorów MVNO. Przyniesie jej dodatkowe zyski.
mvno-gsm_pl pisze:Nie rozumiem po co od razu skazywać markę na porażkę.
Bo MVNO nie ma żadnych szans z operatorami MNO. Każdy o tym wie. To usługi dla wybranej grupy docelowej / lub zbuntowanej niewielkiej ilości klientów W4.
mvno-gsm_pl pisze:Ile sieci daje taniej niż te 19 gr/min na wszystko komórki do UE?
Oferta cenowa to nie wszystko. :P
mvno-gsm_pl pisze:Z tym, że KLUCZ Mobile nie ma LTE
KLUCZ i inne sieci wirtualne na kartę w Polkomtelu wykorzystują billing, który nie pozwala na LTE (starszy). Wyjątkiem jest FM MOBILE (bardziej powiązany z Plusem) i ma ofertę abonamentową.
mvno-gsm_pl pisze:A to, że portale nie podały tej informacji, to nie pierwszy raz.
Bo szukają sprawdzonych i pewnych informacji, również Telepolis.pl. A u siebie na swojej własnej stronce o tym napisałeś? :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #733749  autor: Wulo
 20 lip 2014, 15:39
Szczerze to nazwa nie powala na kolana, jak dla mnie jest banalna. Oferta tylko dla wąskiej grupy klientów, a że chwalą się, że będą mieli dostęp do LTE to jeszcze sukcesu nie wróży. Trochę jestem rozczarowany, myślałem że ktoś zawojuje rynek po raz kolejny.

 #733752  autor: JacekK
 20 lip 2014, 15:55
I właśnie chodzi o znalezienie niszy. Wirtualne sieci zatrudniają nierzadko tylko 10-20 osób. Dlatego im wystarczy kilkadziesiąt tysięcy aktywnych kart. Wyjątkami są te sieci, które np. chcą mieć własną ogólnopolską dystrybucję starterów i doładowań (np. Virgin Mobile).

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #733753  autor: SomalijskiWluczega
 20 lip 2014, 15:56
Wulo pisze:Szczerze to nazwa nie powala na kolana, jak dla mnie jest banalna. Oferta tylko dla wąskiej grupy klientów, a że chwalą się, że będą mieli dostęp do LTE to jeszcze sukcesu nie wróży. Trochę jestem rozczarowany, myślałem że ktoś zawojuje rynek po raz kolejny.
Jeśli tanie rozmowy, smsy i mmsy nie będą wewnątrz UE (tak jak to jest w lebara.pl (tanie rozmowy i MB za 19gr)) to faktycznie nie zawojują rynkiem - a na to liczyłem po cichu...
jedynie co Ich może "uratować" to tanie lub nielimitowane rozmowy do każdej pl sieci komórkowej i stacjonarnej na zasadzie nju czy minimax play na kartę gdzie np do 19-29zł pobiara opłatę a potem już nie...
Np daliby za 15zł nielimitowane komórki do wszystkich pl sieci i np 5-10zł no limit stacjonarne numery....
Zresztą nie mam pomysłu jaka oferta musiałaby być bym skusił się na izzi (chyba tylko połączenie taniego roamingu międzynarodowego w UE z nielimitowanymi opcjami krajowymi "do.... aczkolwiek nie więcej niż...." wtedy wyrzuciłbym nju i lebara.pl do kosza i zaczął korzystać z izzi - żaden inny przypadek mnie nie interesuje...

 #733754  autor: JacekK
 20 lip 2014, 16:00
(...)Bo MVNO nie ma żadnych szans z operatorami MNO. Każdy o tym wie. To usługi dla wybranej grupy docelowej / lub zbuntowanej niewielkiej ilości klientów W4. (...)

Tak? :) Pochwal się ile musiałbyś zapłacić/płacisz za minutę rozmowy do UE w Play? :)

Problemem jest wyłącznie niewiedza i nieznajomość alternatyw :) Bo oferty W4 zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia za granicę są tak kiepskie, że aż straszne.

(...)Bo szukają sprawdzonych i pewnych informacji, również Telepolis.pl.(...)


Tego nie czaję :) Przecież Tele25 poinformował oficjalnie za pośrednictwem oficjalnego profilu na FB o nowej ofercie a o zamiarze jej wprowadzenia/zmiany pisali od niemal 2 miesięcy :) Myślę, że duże portale po prostu nie mają ani czasu, ani miejsca, żeby pisać o niszy :) Co nie musi oznaczać, żeby alternatywne marki skazywać na klęskę jeszcze przed startem :)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #733760  autor: Blank
 20 lip 2014, 16:34
Szczerze...
nie wiem po co KOLEJNY operator oferujący gównianą ofertę krajową na korzyść międzynarodowej. Walczą między soba, a ilość zainteresowanych taką oferta, już nawet pomijając to, że są to MVNO bylaby tragicznie niska. Dodajmy do tego, że to MVNO i ... porażka murowana.
Kto na tym straci? Klucz, Lebara, Lyca. Kto na tym zyska? W4.
Dlaczego? Bo jeśli takie malenkie MVNO będą się między sobą "bić" (czytaj będą wchodzić kolejni beznadziejni operatorzy wirtualni), to beda padać szybciej niż muchy, a co za tym idzie, ostatecznie zyskają ci duzi.

Powiedzmy sobie szczerze. Ile osób może jednocześnie spełnić wszystkie następujące warunki:
- być zainteresowanym ofertą połączeń zagranicznych
- nie mieć możliwości lub chęci korzystania z bardziej atrakcyjnych rozwiązań VOIP
- nie być zainteresowanym ofertą krajową
- interesować sie telekomunikacją na tyle, by odkryć takiego niszowego operatora

Moim zdaniem? Kilka tysięcy. Do tego dodamy kolejnych kilka(naście) tysiecy przy dobrych lotach osób "z przypadku". I to wszystko do podzielenia między każdego operatora z podobna ofertą.

Rezultat:
- Porażka (99,99%)

W obecnej sytuacji, jest tylko 3 MVNO, ktore mogą osiągnąć jako taki sukces.
- Virgin Mobile
- Vikings Mobile
- i o dziwo Klucz Mobile.

Ten ostatni bynajmniej nie z uwagi na ofertę międzynarodową, a na nienajgorszą ofertą krajową z dobrą ofertą rozmów międzynarodowych (na wschód glownie) jako dodatkiem.
Dwa pozostały łacze interesująca (dla niektorych) oferta krajowa.
I tu kolejny problem - "sukcesem" w wypadku MVNO w Polszy nie będzie osiągnięcie np. miliona klienta, a raczej 50, max 100 tysiecy (wiec VM może już mowić o jakimś "sukcesie".

Oferty najrózniejszych operatorów są bardzo podobne. Większość ludzi ma już telefon, a co za tym idzie NUMER.
Większość ludzi BOI się zmian, BOI się nieznanego i nie interesuje sie praktycznie niczym, poza tym co mu serwują w mediach.
Aktywacje pakietów, usług, o zmianie operatora nie wspominając, przekraczają ich zdolności poznawcze.
W takiej sytuacji, MVNO mają bardzo utrudnione zadanie i mogą jako tako istnieć raczej jako DODATKI do uslug innego rodzaju i to wyłacznie, jeśli reprezentuja sobą coś "ciekawego".

Przy 19gr/min, nawet do UE, Izzi nie zdola sie wybić. Oczywiscie, wstepne informacje należy traktować jako swoisty "szablon", "projekt", który będzie analizowany i zmieniany, ale szanse dla kolejnego takiego MVNO są praktycznie zadne.
Mam wątpliwości, czy przy takim nasyceniu, szanse miałby nowy MVNO z rewelacyjna ofertą krajową, a o tej pomylce lepiej nie wspominać

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #733764  autor: JacekK
 20 lip 2014, 16:47
@ divhashmorex

Oceniasz ofertę już po szczątkowych informacjach o niej. Znamy póki co tylko ceny połączeń i SMS-ów w ofercie podstawowej. Być może pojawią się inne udogodnienia, jak darmowe rozmowy w sieci, SMS-y, atrakcyjny internet...

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #733765  autor: Blank
 20 lip 2014, 16:50
Dodam jeszcze:

ktoś tu zauważył: im wyższa konkurencja, tym lepiej wyjdą na tym konsumenci.
To ogólnie błędne założenie.
Ogółem, konkurencja umożliwia walkę, ale tylko jeśli jest racjonalna.
Jeśli na osiedlu, na którym mamy 12 bloków i powiedzmy 150 zarabiających przecietnie mieszkańców postawimy 50 sklepów spożywczo-monopolowych, to owszem początkowo możemy liczyc na niższe ceny - aż do granicy oplacalności, ale wkrótce każdy z nich zacznie odczuwac ciężar takiej działalności i padnie, zaś na placu boju zostanie albo największy, albo 2-3 największych (z ktorych przynajmniej jeden jeszcze musi paść w dluższej perspektywie cenowej, by mógł przetrwać ktokolwiek).
Podobnie jest w tym wypadku.
Mamy bardzo ograniczoną ilość zainteresowanych, dość dużą konkurencję (w stosunku do ilości zainteresowanych) i liczne utrudnienia. W rezultacie każdy kolejny gracz bedzie mieć ciężej, ale jednocześnie może odebrać kilku klientów bezpośredniej konkurencji, powodujac, że padnie nie tylko on, ale i ten, komu tych klientów odebrał.
Zas, gdy konkurencji nie będzie, najgorzej wypadnie na tym ... konsument. Fortuna kołem się toczy. To koło jest jednak swoistą puszką pandory. W samym środku czeka niby nadzieja, ale jej towarzysze mogą okazać się niezbyt przyjacielscy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #733795  autor: JacekK
 20 lip 2014, 19:07
Chciałbym zaznaczyć ważną moim zdaniem rzecz. W ostatnim czasie nie upadł żaden poważny MVNO. Ostatni upadek, z jakim mieliśmy do czynienia, to mało znany DobryTel.

Najwięcej upadków MVNO było w czasach, w których oferty te były wyraźnie droższe od W4. Teraz tendencja się zmienia, bo oferty MVNO są często o wiele tańsze od ofert na kartę W4. A jak weźmiemy pod uwagę ceny połączeń za granicę, to już w ogóle W4 to dno i 4 metry mułu.

Na rynku pojawiło się kilka obiecujących marek MVNO, jak np. KLUCZ mobile, Lebara, Lycamobile, Mobile Vikings, Virgin Mobile...

Obiecująco zapowiada się również izzi. Zwłaszcza, że od razu mają podobno mieć LTE (tak twierdzą na FB). Ile czasu trzeba było czekać, aż LTE uruchomi Mobile Vikings? Virgin Mobile nie ma go do dziś.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #733805  autor: novno
 20 lip 2014, 19:53
Dokładnie, jezeli będą np darmowe rozmowy w izzi i tanie pakiety Internetu to oferta będzie atrakcyjna i kusząca :)

 #733812  autor: Braymer
 20 lip 2014, 20:04
Oferta izzi na połączenia zagraniczne może i będzie w miarę dobra,
ale jeśli oni jak i inni operatorzy wirtualni chcą osiągnąć sukces na rynku krajowym opanowanym przez różne no limity i tym podobne
to wg. mnie powinni dać limitowane pakiety zaczerpnięte z innych sieci:

-pakiety internetowe i ważność konta jak w Play na kartę RWK,
-darmowe rozmowy i smsy w sieci po doładowaniu jak w Kluczu i Freshu,
-pakiety minut i smsów do wszystkich jak w Nowej Heyah i T-mobile Hot.

To by była kompleksowa oferta mogąca znaleźć ogromną rzeszę użytkowników przy odpowiedniej reklamie i dobrym marketingu.


Ja czekam cierpliwie na pakiet 500 sms do wszystkich za 5 zł u jakiegoś MVNO - taki jak w starej taryfie Nowa Heyah i taryfie HOT w T.

Ale myślę że izzi i żaden inny wirtualny nie odważy się dać takiego pakietu :D
  • Strona 2 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10