DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 8 z 29
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 29

 #735355  autor: DanielR
 27 lip 2014, 15:27
pawelec2225 pisze:chyba telefony sprzętowo nie są do tego przygotowane. potrzebne by były lepsze słuchawki i mikrofony
Właśnie. Też brałem to pod uwagę. Jednak ciekawi mnie, czy jakikolwiek producent już teraz w którymś z modeli swoich smartfonów zaszył sprzętową możliwość obsługi FHDV. Ale to pewnie jeszcze ciut za wcześnie. Podobnie jak z najnowszym standardem ładowarek microUSB. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #735373  autor: Flash999
 27 lip 2014, 17:20
Niestety, o wspólnym HD-Voice można rozmawiać dopiero, gdy każdy z operatorów będzie ten kodek oferował przynajmniej w swojej sieci. Pozostaje czekać na Polkomtela (ciekawe ile jeszcze będzie nam czekać, zapewne niekrótko).
Kilka tematów o HDV w Plusie:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=68898
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=39&t=7515 (bojownicy Plusa przekonują, że HDV nie jest potrzebne :D)
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=9363

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #735384  autor: p2225
 27 lip 2014, 18:00
jakby tak t-mobile, orange i play się dogadały i umożliwiły prowadzenie rozmów w HD między sobą to Plus musiałby to szybko wprowadzić. nie ma innej opcji. jeśli ktoś często rozmawia w HD Voice to rozmowa w starej jakości jest strasznie denerwująca i męcząca. Klienci Plusa krzyczą, że i bez HD Voice rozmowy są super i w ogóle, a zapewne nigdy nie rozmawiali w HD Voice, żeby porównać.

 #735388  autor: user_delete34
 27 lip 2014, 18:35
Klienci Plusa krzyczą, że i bez HD Voice rozmowy są super i w ogóle
Ciekawe. Rozmawiałem chyba raz z HD Voice, ale jakość połączeń w Plusie uważam (przynajmniej teraz) za słabą. Może to zależy od regionu?

 #735389  autor: p2225
 27 lip 2014, 18:45
Markadiusz pisze:
Ciekawe. Rozmawiałem chyba raz z HD Voice, ale jakość połączeń w Plusie uważam (przynajmniej teraz) za słabą. Może to zależy od regionu?


no pogorszyło się ostatnio, ale wiadomo, że plusowcy nie odpuszczą. niektórzy nawet zarzekają się, że Plus już dawno ma i rozmawiają przez HD Voice, a inni, że nie widzą różnicy między starym kodekiem a nowym.

 #735393  autor: user_delete34
 27 lip 2014, 19:09
pawelec2225 pisze:inni, że nie widzą różnicy między starym kodekiem a nowym.
Zmieniło się coś? Jeśli tak, daj znać na PW, bo nie słyszałem. Mówiąc przynajmniej teraz miałem na myśli aktualną sytuację, ale tylko tyle, bo o jakichkolwiek zmianach nic mi nie wiadomo.

 #735396  autor: p2225
 27 lip 2014, 19:13
chodziło mi o to, że nie widzą różnicy między HD Voice (testowanym w innych sieciach poza plusem) a starszym kodekiem ( w plusie i innych sieciach). nie, nic się nie zmieniło. nadal nie ma HD Voice w Plusie, a szkoda.

 #735397  autor: nemo2009
 27 lip 2014, 19:15
[quote="DanielR"]A drążąc temat. Full-HD Voice
[/quote
Między Full HD,a HD nie ma aż tak spektakularnej różnicy,jak między zwykłym kodowaniem a HD.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #735398  autor: DanielR
 27 lip 2014, 19:20
nemo2009 pisze:Między Full HD,a HD nie ma aż tak spektakularnej różnicy,jak między zwykłym kodowaniem a HD.
Jasne, z tym się zgadzam. Ale jak to mawiają "apetyt rośnie w miarę jedzenia". :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #735399  autor: nemo2009
 27 lip 2014, 19:31
Myślę,że Full Hd się nie przyjmie,ale to jest moje zdanie.Podobnie było z dźwiękiem stereo w domowych wieżach.Między dźwiękiem mono,a stereo była ogromna różnica,ale między stereo a kwadrofonią już nie było aż tak wielkiej różnicy,dlatego kwadrofonia upadła.Miejsce qadro zajał system Dolby Digital i Dts.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #735406  autor: p2225
 27 lip 2014, 19:51
nemo2009 pisze:Myślę,że Full Hd się nie przyjmie
już ogromnym sukcesem byłoby całkowite wyeliminowanie starych kodeków i zastąpienie go wyłącznie HD Voice. a potem z full HD Voice by było tak jak jest teraz z HD Voice.

 #735412  autor: Flash999
 27 lip 2014, 20:12
Niestety tak w najbliższym czasie nie będzie, bo dużo osób nadal trzyma telefon w trybie tylko 2G lub posiada wiekowy telefon bez AMR-WB.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #735415  autor: user_delete34
 27 lip 2014, 20:25
Skoro jednak T-Mobile ma HD Voice (wiem, nie wszędzie) w 2G, czemu reszta nie mogłaby mieć? Trzeba na to więcej kanałów (ich?) i T uznało, że dużo pasma może poświęcić na 2G czy jak? Czy może mało który telefon potrafi obsłużyć HD Voice w 2G?
Flash999 pisze:wiekowy telefon bez AMR-WB
Niestety i nowe bez tego bywają.

 #735416  autor: p2225
 27 lip 2014, 20:26
Flash999 pisze:Niestety tak w najbliższym czasie nie będzie, bo dużo osób nadal trzyma telefon w trybie tylko 2G lub posiada wiekowy telefon bez AMR-WB.
myślę, że to kwestia 5-7 lat jeśli tylko operatorzy zdecydowali się na HD Voice między sobą i odpowiednio to rozgłosili. dobrze by było, gdyby przestali też sprzedawać takie "cegły" z 2G. można już znaleźć proste telefony z HD Voice do 250zł. co do 2G to słyszałem, że trzymanie telefonu w 2G nie przekłada się to na oszczędność baterii. wręcz przeciwnie. 3G w trybie czuwania pobiera mniej energii, niestety podczas rozmowy wypada gorzej niż 2G. zależy kto ile dzwoni. poza tym HD Voice w 2G też działa. to tak jak z wprowadzeniem telewizji cyfrowej. wyłączyli analogową i się nie troszczyli czy telewizor będzie działać czy nie. musicie sobie dokupić sprzęt i koniec jeśli chcecie korzystać. trudno.

 #735418  autor: user_delete34
 27 lip 2014, 20:28
pawelec2225 pisze:co do 2G to słyszałem, że trzymanie telefonu w 2G nie przekłada się to na oszczędność baterii. wręcz przeciwnie
Może choć w tym wątku pomińmy ten temat. Tutaj są też szczególne przypadki, gdzie:
a) zawiniła (lub nie) konfiguracja sieci i w 3G w tym miejscu karta skacze po kolejnych komórkach
b) sygnał 3G jest zbyt słaby i zbyt często zanika.

 #735422  autor: p2225
 27 lip 2014, 20:35
Markadiusz pisze: Może choć w tym wątku pomińmy ten temat. Tutaj są też szczególne przypadki, gdzie:
a) zawiniła (lub nie) konfiguracja sieci i w 3G w tym miejscu karta skacze po kolejnych komórkach
b) sygnał 3G jest zbyt słaby i zbyt często zanika.
nie o to konkretnie chodziło, ale o to, żeby przestali już w sieciach sprzedawać te stare telefony, bo w przeciwnym razie się to nigdy się to nie zmieni. trzeba to popchnąć do przodu. jeśli będzie HD Voice działać komuś w 2G to niech siedzi. w końcu większy zasięg :)

 #735423  autor: user_delete34
 27 lip 2014, 20:38
pawelec2225 pisze:o to, żeby przestali już w sieciach sprzedawać te stare telefony
Wiesz dobrze, że "telefon za złotówkę" z reklamy kusi, a że wartość złotówki i wartość najtańszych modeli z 3G (wiem, są tanie! ale nie najtańsze, op zarobi ciut mniej) jest jaka jest, czekamy dalej.

Podbijam pytanie o HD w 2G.

[ Dodano: 2014-07-27, 20:39 ]
pawelec2225 pisze:w końcu większy zasięg
Chyba identyczny, jedynie oddychanie komórek w 3G.

 #735470  autor: manyaky
 28 lip 2014, 00:11
A ktoś mi nie dowierzał, gdy pisałem ledwie 2 miesięce temu, że OPL jest gotowe na HD Voice. 8)
neron200 pisze:kiedyś na tene temat jak się nie mylę to chyba wypowiadał się Pan Libicki gdzie mówił, że nie ma sensu wprowadzać HD voice, bo za mało telefonów to obsługuje. Ja tam uważam, że więcej telefonów właśnie obsługuje HD Voice niż LTE
Kiedy? Na tym rynku rok to dużo.
DanielR pisze:Czyli wystarczyłoby jedynie uaktualnić oprogramowanie samego konkretnego terminala + oprogramowanie u operatora, by korzystać (sądzę, że w niedalekiej przyszłości) z zalet tego "ulepszonego" HD Voice? Czy się mylę?
Zadaję pytanie jako zupełny laik w tych kwestiach. :)
Ja uważam, że mikrofony w nowych smartphonach by to obsłużyły. Inna sprawa, że operatorzy nie będą widzieli potrzeby upgradeu (koszty, koszty), a i temat musi wyjść spoza instytutu do huaweiów i innych dostawców. Ale - po odsłuchaniu porównania - widzę fajną różnicę i trzymam kciuki, aby gdzieś jakaś iskra odpaliła kiedyś trend na ten system. :wink:

 #735484  autor: MaZuT
 28 lip 2014, 07:48
Flash999 pisze:Niestety tak w najbliższym czasie nie będzie, bo dużo osób nadal trzyma telefon w trybie tylko 2G lub posiada wiekowy telefon bez AMR-WB.
a to nie trzeba miec nawet wiekowego tel., szajso smartzlomy nie potrafia sobie poradzic z WB na 2G

ServiceMode N3

https://www.dropbox.com/s/ke0sw0h6003uo ... -45-10.png

 #735503  autor: Flash999
 28 lip 2014, 10:14
W 2G jest o wiele trudniejsza sytuacja, bo operatorzy lub producenci (zależy brandu) wyłączają HD Voice w GSM. Wspomniano o Nokiach Lumia, ale to nie tylko te telefony to obsługują.

Stacje bazowe w województwie podlaskim
  • Strona 8 z 29
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 29
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 29