DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 46 z 72
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 72

 #735084  autor: orson_dzi
 25 lip 2014, 18:40
Markadiusz pisze:Wydawało mi się, że obowiązuje miesięczny termin wypowiedzenia.
T-Mobile puściło mnie ostatnio jakoś po ok dwóch tygodniach.

Ale najlepiej niech to będzie między miesiącem, do dwóch. Widziałem już nie raz, kiedy data przeniesienia numeru jest ustalona na listopad 2015 roku. Pomijam przekręty dla różnych korzyści, ale normalne przeniesienie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #736066  autor: HaNz
 30 lip 2014, 06:02
Witam, jestem w trakcie przenoszenia nr z orange do play. Wczoraj w salonie złożyłem wniosek z prośbą o przeniesienie w ciągu jednego dnia roboczego. Niestety, Pani z salonu chyba omyłkowo zaznaczyła inną opcję i przeniesienie ma nastąpić z dniem 31.07 czyli jutro. Z tego co się orientuję nr przenoszone są w nocy czyli mogę się spodziewać, że jutro rano nr będzie już w play?

 #736106  autor: artix
 30 lip 2014, 09:33
Jeśli nie będzie problemu, to tak możesz się spodziewać.
 #736133  autor: KonradM
 30 lip 2014, 10:46
Cześć.

W przeciągu tygodnia kończy mi się obecna umowa abonamentowa w Play. Potrzebuję rozmów no limit na komórki i stacjonarne oraz przynajmniej 2Gb internetu miesięcznie, bez telefonu. Ponieważ GU Play zaoferowało mi coś w tej cenie w okolicach 50zł brutto miesięcznie a w RBM mogę mieć to za 29zł (ewentualnie 38zł z smsami) myślę że nie ma nad czym się zastanawiać.

Problem polega na tym, że nie można przejść bezpośrednio z Play do RBM, tylko należy swój numer najpierw zabrać do innego operatora a później przepisać ponownie do RBM. W ofercie na kartę będę w najbliższy poniedziałek, tzn 4 sierpnia.

Czy ktoś z Was może się podzielić informacją jak najskuteczniej, najszybciej i najbezpieczeniej przenieść swój numer najpierw z Play do Orange/Polkomtela/TMobile/cokolwiek a zaraz później do RBM? Ile taki proces przenosin w praktyce trwa "end to end"?

Będę wdzięczny za dyskusję :-)

 #736137  autor: Kryniczanin
 30 lip 2014, 10:57
KonradM, Play > Plus na kartę > RBM.

Niestety mogą Ci próbować wcisnąć kartę LTE za 12,30 i salony nie znają też regulaminu darmowego startera za 5pln.

Przejście przez T_Mobile stało się problemem od czasu zmian w rejestracjach pre-paidów.

Może ktoś się podzieli informacją jak to wygląda w Orange.

 #736138  autor: KonradM
 30 lip 2014, 11:00
Kryniczanin pisze:KonradM, Play > Plus na kartę > RBM.
Możesz podpowiedzieć jak wyglądały "czasy przenosin" oraz ile czasu musiałeś spędzić odpowiednio na karcie w Play oraz na karcie w Plusie aby finalnie wylądować w RBM?

 #736141  autor: Blank
 30 lip 2014, 11:09
Najbezpieczniej: Po przejsciu na kartę, przejdź do Plusa, Orange, (nie ma znaczenia) i gdy już będziesz w nowej sieci, tego samego dnia zleć przeniesienie do RBM w salonie Play [wtedy całość powinna zająć 2 dni].
Jeśli z jakichś powodow, nie bedzie to możliwe (konsultanci mogą utrudniać, lub może dojść do zaistnienia tajemniczego "błędu systemu"), zleć przeniesienie przez stronę internetową i poczekaj na kuriera. Tu czas juz zależy od szczęścia.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #736148  autor: Kryniczanin
 30 lip 2014, 11:47
KonradM, Dzień w Plusie starczy i sprawdzenie w DOK plusa czy zarejestrowane.

 #736841  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 14:47
divhashmorex, ale jak przenosi numer do RBM przez salon Play to może skorzystać z tej oferty ze strony netowej RBM,nie jest to oferta tylko dla zamawjających przez strone netową ?

 #736878  autor: ukefake
 01 sie 2014, 16:50
co do przenosin do orange to na ogół salon nie ma starterów do przenosin, no chyba że chcemy abo to jak najbardziej się znajdą :twisted:

ciekawy zwrócił uwagę na ważną kwestię: Otóż oferta, która jest wspomniana w pierwszym poście, jest dostępna tylko przez stronę www.

 #736915  autor: ciekawy
 01 sie 2014, 18:08
czyli przeniesienie z innej sieci tylko przez strone netową Red Bull Mobile jeśli chce się mieć tą oferte ze strony netowej
 #737100  autor: bolek2004
 02 sie 2014, 09:40
Mam taką sytuację. Osoba odkąd pamiętam była w Orange, co chwilę przedłużała umowę, ostatnią jakoś 2 lata temu. Ma rozmowy bez limitu 88zł. Umowa kończy się 27.08.2014r. Chcę ten numer przenieść do nju buzz z oczywistych względów i teraz pytanie.
Czy najpierw muszę udać się do Orange i złożyć pismo z rezygnacją z ich usług?
Jeśli tak to jaki jest okres wypowiedzenia 30 dni?
Czyli liczy się jeszcze 30 dni od dnia końca umowy?
Czy mogę w tym momencie nie robić nic tylko przenieść numer przez stronę nju z datą przeniesienia tylko jaką wtedy? Bez składania rezygnacji w Orange?
Wiem o opcji przejścia na kartę w Orange a potem do nju ale wolałbym od razu bez kombinacji.
W ogóle nie mam pojęcia jak z tymi datami jest, jeśli ktoś mógłby coś doradzić byłbym wdzięczny.

 #737154  autor: pawelx1793
 02 sie 2014, 13:19
Witam, mam problem z przeniesieniem numeru do T-mobile. Uruchomiłem ich stronę wybrałem ofertę jump 49,99 z telefonem, wybrałem telefon następnie przyszedł mi sms z kodem do przejścia na kolejną stronę na której wpisuje wszystkie swoje dane. Dane zostały uzupełnione regulaminy i inne pierdoły pozaznaczane naciskam magiczny przycisk dalej i tu zaskoczenie kasuje wszystkie moje dane i nic się nie dzieje od nowa wpisuje dane regulaminy itd. znów dalej i znowu dzieje si to samo próbowałem na różnych przeglądarkach i nic się nie dzieje żadnego komunikatu czy coś pominięte czy jest jakiś błąd strony nic tylko kasuje dane i nie można przejść dalej.

 #737489  autor: ciekawy
 03 sie 2014, 21:32
30 dni wypowiedzenia od dnia wpłynięcia rezygnacji do sieci czyli zazwyczaj dzień później niż wyślesz przez fax mail, liczy się żeby było pełne 30 dni do kolejnego najbliższego okresu rozliczeniowego czyli przed najbliższym początkiem okresu rozliczeniowego te parę dni trzeba odczekać,

nie wiem czy można przenieść tak od razu numer z Orange do nju ale jeśli można to wystarczy przenieść numer i nju powinno złożyć rezygnacje w Orange, mozna jeszcze inaczej czyli złożyć rezygnacje w Orange, jak numer przejdzie do karty zmieniasz przez sms na nju i z tego już przechodzisz na abonament nju

 #737500  autor: Ruben
 03 sie 2014, 21:58
bolek2004 pisze:Czy mogę w tym momencie nie robić nic tylko przenieść numer przez stronę nju z datą przeniesienia tylko jaką wtedy? Bez składania rezygnacji w Orange?
Wystarczy jak wypełnisz formularz na stronie nju. W punkcie "tryb przeniesienia" zaznacz "zachowując okres wypowiedzenia". Niestety jest już sierpień a umowa do 28-08 więc chyba jeszcze jeden okres rozliczeniowy w Orange trzeba będzie zostać.
Przed wypełnieniem formularza wypytaj na czacie konsultanta. Coś mi się przypomina, że z Orange to chyba z automatu z końcem ostatniego okresu rozliczeniowego przenoszą więc może jest szansa żeby te 88pln za okres wypowiedzenia zaoszczędzić.

 #737552  autor: bolek2004
 04 sie 2014, 08:12
Do pewnych rzeczy już doszedłem sam. Oczywiście nie trzeba składać wypowiedzenia w Orange, wystarczy wypełnić formularz o przeniesienie do nju.
Co do trybu rozwiązania umowy to dodzwoniłem się do boku nju co prawda do człowieka od oferty ale stwierdził żeby zaznaczyć "na koniec okresu promocyjnego" a nie "zgodnie z okresem wypowiedzenia" Czy mówił prawdę? Nie wiem ale tak właśnie zaznaczę w formularzu jak będę przenosił ten numer lada moment. Zresztą i tak oni to weryfikują i dają znać kiedy możliwe będzie przeniesienie. Więc zobaczymy co z tego będzie. Na stronie nju jest taki o to dokument: regulamin promocyjnej migracji z oferty Orange abonament, mix i oferty na kartę oraz oferty "nju na kartę" do oferty "nju z rachunkiem" także być może nie trzeba czekać miesiąc aż minie okres wypowiedzenia.
Mam jeszcze jeden problem i myślę że dla Orange może też być to problem przy przeniesieniu. Mianowicie teraz w abo Orange jest elektroniczna faktura włączona i jest adres email, tyle że chcę żeby ten sam adres email był też w nju, żeby na ten sam faktury przychodziły i właśnie może ich system tego nie "udźwignąć". Mógłbym przy przeniesieniu wpisać inny adres email w nju ale chciałbym żeby był ten sam.
Szkoda że tu na forum nie udzielają się konsultanci nju, na ich forum też raczej nie widać żeby pomagali zbytnio.
Co ciekawe nawet o tym nie wiedziałem że można dodzwonić się do ich boku z innej komórki na 690 610 610 więc często wyjdzie taniej taka rozmowa niż dzwonienie z samego nju gdzie doliczają 5zł do rachunku za połączenie z bokiem.
Jak sprawa się skończy dopiszę to w tym wątku, może kiedyś komuś się przyda.

 #737700  autor: orson_dzi
 04 sie 2014, 17:04
bolek2004 pisze:Czy mówił prawdę?
Bez różnicy. Nawet jak dasz na konkretny dzień i dasz dzień końca umowy, to przeniesione i tak będziesz miał wtedy, kiedy można. Z zachowaniem wszystkich przepisowych terminów.
bolek2004 pisze:Mam jeszcze jeden problem i myślę że dla Orange może też być to problem przy przeniesieniu. Mianowicie teraz w abo Orange jest elektroniczna faktura włączona i jest adres email, tyle że chcę żeby ten sam adres email był też w nju, żeby na ten sam faktury przychodziły i właśnie może ich system tego nie "udźwignąć". Mógłbym przy przeniesieniu wpisać inny adres email w nju ale chciałbym żeby był ten sam.
Taki problem, to nie problem. Bez przesady ;) .
bolek2004 pisze:Szkoda że tu na forum nie udzielają się konsultanci nju, na ich forum też raczej nie widać żeby pomagali zbytnio.
Oficjalnie nie, ale nieoficjalnie... służę pomocą ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #738039  autor: Ozzy_666
 05 sie 2014, 19:05
Myślę nad przeniesieniem numeru z Play abonament do T-Mobile także na abonament i zastanawiam się czy muszę pierw wypowiadać umowę w Play czy po prostu przed końcem umowy iść do T-Mobile i złożyć podanie o przeniesienie numeru. I na ile wcześniej przed zakończeniem umowy mogę przenieść numer.

 #738042  autor: artix
 05 sie 2014, 19:11
Idziesz do T-Mobile co najmniej 30 dni przed końcem umowy i tam wszystko załatwisz.

 #738510  autor: bolek2004
 07 sie 2014, 11:39
Mam kolejny problem. Dziś chciałem złożyć wniosek przez stronę, tyle że po wpisaniu kodu z smsa pojawiło się coś takiego:
"Aktualnie nie zakończyła się umowa na czas określony w Orange. Migracja z Orange do nju mobile odbywa się na koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego. Sprawdź na swoim koncie Orange On-line jaką masz datę końca promocji. Jeżeli chcesz zmigrować do nju mobile bez konsekwencji finansowych zapraszamy do złożenia zamówienia podczas cyklu rozliczeniowego, w którym upływa data końca promocji."
Data końca promocji to 27.08.2014r. Okres rozliczeniowy to 14.08.2014r-13.09.2014r.
Czyli rozumiem że najlepiej poczekać do 14.08.2014r i dopiero złożyć wniosek online o przeniesienie?
Generalnie ten komunikat pozwolił na przejście do kolejnego etapu zamówienia ale nigdzie nie widziałem okienka z trybem rozwiązania umowy, nie wiem może go przeoczyłem czy wyświetla się na samej górze po wklepaniu kodu sms?
Ostatecznie dałem sobie z tym spokój na razie.
  • Strona 46 z 72
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 72
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 72