DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 77 z 136
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 136

 #737232  autor: cyanoone
 02 sie 2014, 18:48
pakierhakierxd pisze:Ja w Playu to sobie odblokowałem i zmieniłem prioryety -wolę Orange niż Plusa z brakiem wstępu do Umts 900 !
Ja też tak myślałem, ale później podczas pisania maila o taką właśnie zmianę zrezygnowałem. Czyż nie na wspólnym UTMS900 miał polegać Networks? Akurat tak się składa, że w Łodzi na roamingu Plusa mam najlepsze prędkości, brak Aero2 to nie problem w tym wypadku.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #737624  autor: wonski
 04 sie 2014, 12:53
Witam!

Posiadam obecnie, w ofercie prywatnej W orange abonament (no limit+1,5gb) za 89,90 pomniejszony o 30% i zrabatowany o 15 zł dzięki neostradzie (w sumie 48 zl). Do tego dostałem lumie 920 za 1zl (poszla na allegro za 800 zł).

Moja matka posiada obecnie abo firmowy w play na 2 numery łącznie 120 zł zobowiązania miesięcznie. We wrześniu kończy jej się umowa. Szukam oferty takiej jak moja, ale znaleźć nie mogę. Chciałbym na obu numerach oferte mniej więcej jak moja prywatna oraz telefony klasy desire 610 lub g2 mini. Szukam po stronach operatorów, ale nic ciekawego nie widze, może coś przeoczyłem? Dodam, że matka posiada w firmie neostradę.
Jaką ofertę byście polecali?

pozdrawiam
 #737637  autor: Contritio
 04 sie 2014, 13:32
Witam serdecznie

Ostatnio zauważyłem, że kończy mi się umowa w Plusie (dzięki Bogu). Przez co zamierzam wybrać nową opcje. Kupuję nowy telefon, zupełnie spoza kręgu tych złodziejskich firm oraz starter z dobrą taryfą. Ogrom moich znajomych poleca mi Play z taryfą 4 w 1 jakoby że za 21 zł miesięcznie są DARMOWE rozmowy w PLAY oraz sms do wszystkich sieci, 1 GB internetu który przechodzi na kolejny miesiąc (jeżeli nie jest wykorzystany), oraz 0.09gr do wszystkich sieci, zatem chciałbym się dowiedzieć, czy to wszystko ładnie i pięknie działa? Głównie chciałbym się dowiedzieć, jak również działa internet mobilny w tej sieci, np ze wczytywaniem stron, aplikacji nie ma problemów?

Ew. może ktoś mi poleci inną siec, gdzie również stawki do wszystkich sieci będą poniżej 10gr za minute, darmowe smsy i pakiet internetowy od min. 1 GB w góre przy opłacie miesięcznej koło 20zł może i mniej.. Słyszałem że w Orange istnieje taka opcja.

Wszystko oczywiście byle nie abonament

Pozdrawiam.

 #737641  autor: arczibe
 04 sie 2014, 13:52
Kwestia ceny telefonu z zależności od czasu wygląda różnie. Cena z czasem spada, ale nie cały czas, lecz do jakiegoś pułapu, gdzieś spadek albo już nie następuje lub jest tak mały, że nie ma co go brać po uwagę.

I tak obecnie jestem na okresie wypowiedzenia, więc spokojnie będę czekał na spadek ceny S5 w Play, jeśli taki w ogóle będzie miał miejsce. Jeśli chodzi o ceny rynkowe, to raczej w przeciągu miesiąca czy dwóch wątpię, żeby zadziało się coś spektakularnego.

Telefon w abonamencie czy na raty, to i tak jakieś zobowiązanie, które jestem w stanie wziąć na barki :)

Żywej gotówki z względu na ogrom wydatków w ostatnim okresie, niestety nie dam rady uzbierać na pewno, stąd opcja abonamentu.

 #737642  autor: Sig
 04 sie 2014, 13:53
Oczywiście nie napisałeś ile mniej więcej minut potrzeba, bo i po co to pisać, prawda? W zależności od tego czynnika albo jedn z no limitów, albo inna oferta na kartę, ale nikt tu szklanej kuli nie ma, żeby powiedzieć w ciemno co się bardziej opłaca.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #737648  autor: ciekawy
 04 sie 2014, 14:11
jak chcesz zejść z ceny abonamentu i telefon nie musi być najnowszy to Red Bull Mobile, za 49 zł abonamentu wybierzesz sobie telefon, w standardzie będziesz mieć 2GB netu i lejek czyli że nie płacisz dodatkowo, do tego no limit na wszystkie sieci komórkowe, no limit na stacjonarne i no limit youtube czyli nie ciągnie z pakietu 2GB

 #737652  autor: cyanoone
 04 sie 2014, 14:20
Contritio, Play sprzedaje internet mobilny, a tu nikt nie gwarantuje prędkości i zasięgu. U jednego Play działa miód malina a u innych prawie nie działa. Tak jest w każdej sieci. Najlepiej kup kartę i potestuj. Najlepiej 'Lubie to '. Pamiętaj, że możesz korzystać z zasiegu Play, T mobile, Plus (bez Aero2, które Plusa bardzo wyróżnia) i po zgłoszeniu do bok również Orange. Jeśli masz dobry zasięg 3G PLAY to powinno być ok. Jeśli nie ma Play lub zasięg jest słaby to na T mobile play działa całkiem dobrze, a na innych sieciach to różnie. Napisz ile minut potrzebujesz to coś wymyślimy. W tej chwili mogę Ci zaproponować:
Formuła 4w1 Play. 21 + 5/9 zł (opcjonalnie) + 5 zł (opcjonalnie, ale warto, bo się zwróci. Oczywiście jeśli wydzwonisz chociaż połowę)
>no limit do Play.
>no limit SMS do all.
>1 GB internetu, lejek +5 zł, ja bym dopłacił te 4 zł do dodatkowego pakietu 1 GB.
>9 gr za minutę. Polecam włączyć pakiet 10 za 5. Jest to pakiet złotówek na rozmowy (i smsy, ale za smsy nie płacisz). Przy pełnym wykorzystaniu pakietów stawka za minutę spadnie do 4,5 gr za minutę.

Mobile Vikings 19 zł.
>2000 SMS do all.
>2 GB internetu.
>19 zł na konto.
>29 gr za minutę i 9 gr za smsa (po pakiecie).
>rok ważności konta.
>darmowy lejek, gdy nie ma pakietu ważny tyle ile konto.

Mobile Vikings 29.
>jak wyżej tylko 19 gr za minutę.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #737686  autor: Rysiob
 04 sie 2014, 16:40
A w grę wchodzi oferta indywidualna czy na firmę?

Indywidualna: Play Formuła Rodzina 4.0
- masz 3 karty sim w cenie, czyli 3 numery (możesz wziąć dwa)
- abonament 126.97 zł brutto miesięcznie, a w tym:
>>>> no limit na komorki i SMS,
>>>> 25 GB internetu dzielonego na wszystkie karty sim w grupie,
>>>> aktywacja 29,99 zł/za każdą SIM.
>>>> Pół roku abonamentu za 0 zł,
>>>> umowa 24-mc.
- kwota abonamentu nie zawiera raty za telefon, a ta może być w przedziale 20-120 zl, którą doliczasz do wspomnianych 126.97 zł - im większa rata, tym tańszy telefon na start :)
czyli np. bierzesz dopłatę 20 zł za telefon to płacisz miesięcznie 146,97 zł (za 3 nr i 25 GB neta).
Aha - jak jesteś w zasięgu LTE i masz fona z LTE to masz 6 miesięcy no limit :)
Jeśli zdecydujesz się na e-fakturę, to masz rabat 5,99 zł. Analogicznie, zgody marketingowe kolejny rabat 5,99 zł.
Czyli ta oferta jest za 134,99 zł na trzy karty SIM, 25 GB neta i któryś z telefonów poniżej. To niecałe 45 zł/nr :)

Telefony:
Samsung Galaxy Core LTE za 1 zł
Sony Xperia M2 LTE za 1 zł
HTC Desire 610 za 1 zzł
Alcatel Idol 2 Mini S LTE za 1 zł

* Nie wiem, czemu na stronie Play widnieje kwota wyjściowa 154,99 zł, skoro bazowa jest 126,97 + zobowiązanie (tu np. 20 zł).


Oferta biznes: Play Formuła Komfort
- miesięcznie 109,98 zl netto (135,29 zł brutto): w tym no limit na komórki i stacjonarne oraz SMS, 30 GB internetu
- aktywacja 24,99 netto/SIM, pół roku abonamentu za 0 zł.
Dopłata zza telefon jak wyżej. Rabaty to 5 zł netto zza e-fakturę i 5 zł netto za zgody marketingowe. Czyli koszt oferty:
99,98 zł netto = 122,98 zł brutto.

 #737689  autor: ciekawy
 04 sie 2014, 16:48
Contritio, Play na necie mobilnym oferta PlayOnline działa tylko na zasięgu macierzym Play, który się powiększa dzięki dokładniu nadajników LTE, jak masz zasięg macierzysty Play u siebie to możesz brać net mobilny w Play, działa bardzo dobrze, gorzej jak nie ma zasięgu Play bo wtedy w ogóle choć chodzą pogłoski że Play ma wpuszczać w przyszłości na roaming też PlayOnline ale na 100% niewiadomo,

a jakie oferty głosowe można polecić,
te działają w Play na każdym zasięgu,

Red Bull Mobile,
2GB + lejek bez dodatkowych kosztów,
no limit każda sieć komórkowa,
no limit stacjonarne,
wszystko za 29 zł w tylko sim, w opcji z telefonem abonament 49 zł za to samo,
jak chcesz możesz dokupić pakiet no limit sms to 10 zł więcej ale możesz deaktywować jak nie potrzebujesz,

karta,

Viking Mobile, za 19 zł miesięcznie 2GB, 2000 sms, 65 minut,

Virgin dla mało dzwoniących,

czy ładnie i pięknie działa, u mnie Play czyli też Red Bull Mobile, Viking, Virgin działa jak każda sieć, a czasem może lepiej bo nie jest tak zapchana jak inne sieci,

odradzałbym Orange, zawsze kiedy testowałem tą sieć wypadała najgorzej ze wszystkich, to co słyszałeś to pewnie chodził o markę Orange ale nju gdzie za 19 zł masz no limit ale tylko na komórkowe, jak dzwonisz jeszcze na stacjonarne i korzystasz z netu i wyjdzie minimum 29 zł to więcej za tą cene 29 zł będziesz miał w Red Bull Mobile

 #737707  autor: ciekawy
 04 sie 2014, 17:23
pisałem o ofercie indywidualnej,
a sorry, zbyt szybko odpowiedziałem, myślałem, że to pytanie do mnie, post do skasowania

 #737713  autor: Memciu
 04 sie 2014, 17:51
Panowie i Panie, ponowię swoje pytanie :)

Szukam abonamentu który będzie najkorzystniejszy dla mnie, potrzebuję:
-ok 250 min [na stacjonarne również] i TYLE, tylko do rozmów.
- abo do 50zł z dobrym telefonem [chociażby na sprzedaż telefon], do fona mogę dopłacić trochę.

Aktualnie mam Long Play 2 za 50zł gdzie jest 240min.
Chciałbym abo z dobrym telefonem [ok 4,7cala z rozdzielczością 720p].

Pozdrawiam

 #737715  autor: ahmed
 04 sie 2014, 17:58
[quote="Rysiob"][/quote]

Rysio napisz o tej Play Rodzina i co to Rodzina PLUS (róznice).
mam 4 numery do przeniesienia z TM plus jeden do dodania.
Czy net jest tylkoz routera w domu czy mobilny ?
CO ze stacjonarnymi, 2 osoby dużo dzwonią.
Czy zmieszczę się w 200-250zł abonamentu ?
Oferta bez telefonu ?
Na ile jest umowa ? Czy za przenisienie są jakies rabaty ?

 #737720  autor: cyanoone
 04 sie 2014, 18:30
ahmed, Rodzina Plus ma dodany no limit na smsy, zwykła tylko na rozmowy.
ahmed pisze:Czy net jest tylkoz routera w domu czy mobilny ?
Internet mobilny. Za router/modem trzeba dopłacić 10 zł/ miesiąc
ahmed pisze:CO ze stacjonarnymi, 2 osoby dużo dzwonią.
Jest w najwyższym rodzinnym abo.
ahmed pisze:Czy zmieszczę się w 200-250zł abonamentu ?
Tak.
ahmed pisze:Oferta bez telefonu ?
Tak.
ahmed pisze:Na ile jest umowa ?
Na 24 miesiące.
ahmed pisze:Czy za przenisienie są jakies rabaty ?
Pół roku bez płacenia abonamentu.

Play Formuła Rodzina 4.0 204,99 zł + 10 (?)
>umowa na 24 miesiące.
>no limit na rozmowy i smsy na komórki
>no limit na stacjonarne.
>5 kart sim + 1 sim do internetu.
>25 gb internetu.
>2000 minut na odbieranie w UE.
>Nieograniczony transfer w LTE przez pół roku.
>(opcjonalnie) 10 zł na miesiąc za router czy modem.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #737731  autor: Rysiob
 04 sie 2014, 19:29
ahmed pisze:Rysio napisz o tej Play Rodzina i co to Rodzina PLUS (róznice).
Rodzina 4.0 86.97 zł (tylko SIM)
- no limit komórki
- 10 GB LTE

Rodzina 4.0+ 126.97 zł (tylko SIM)
- j/w + no limit SMS
- 25 GB LTE

Rodzina Europa 166.97 zł (tylko SIM)
- j/w + no limit na stacjonarne
- 25 GB LTE
- 2000 min. na odbieranie połączeń w UE
ahmed pisze:mam 4 numery do przeniesienia z TM plus jeden do dodania.
Żaden problem. W Formule Rodzina możesz mieć do 8 kart SIM (każda dodatkowa powyżej trzeciej to koszt 25 zł/m-c za szt.)
ahmed pisze:Czy net jest tylkoz routera w domu czy mobilny ?
Net przypisany jest do wszystkich kart, więc działa na sim 1, sim 2, sim 3.... Np. mama zużyla 2 gb, dla reszty zostało 8 gb...
Tak jak napisał cyanoone, mozesz dokupić jeszcze router/modem i wtedy abo miesięcznie wzrośnie o 10 zł.
ahmed pisze:CO ze stacjonarnymi, 2 osoby dużo dzwonią.
W takim razie dobrą opcją jest Formuła Rodzina 4.0 +, do której dokupujesz no limit na stacjonarne 15 zl/m-c za każdy sim, czyli miesięcznie +30 zł do abonamentu (wtedy masz 156.97 zł bez telefonu i bez rabatów).
ahmed pisze:Czy zmieszczę się w 200-250zł abonamentu ?
Oczywiście: 156,97 - 5,99 - 5,99 (jak bierzesz e-fakturę i zgody marketingowe) = 144,99 zł za sam abonament, a jak weźmiesz jakiś telefon z dopłata miesięczną 20 zł to masz abo na poziomie 164,99 zł (a możesz wziąć większą doplatę, dwa telefony albo... telewizor 42" LG z LG L7 II).
ahmed pisze:Oferta bez telefonu ?
Podawalem wszędzie kwoty przy tylko sim, a dopłata za telefon to 20, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 120 zł/m-c.
ahmed pisze:Na ile jest umowa ? Czy za przenisienie są jakies rabaty ?
Umowa na 24 m-ce, ale przez pół roku masz 0 zl za abonamet - i tu uwaga: jeśli bierzesz ofertę z telefonem, to przez te pierwsze pół roku płacisz tylko miesięczna doplatę za telefon. Czyli jak bierzesz 20 zł dopłaty, to tyle miesięcznie przychodzi faktura w tych pierwszych 6 miesiącach. I to jest bonus za przeniesienie niejako.

 #737737  autor: Rysiob
 04 sie 2014, 19:49
Memciu pisze:Panowie i Panie, ponowię swoje pytanie :)

Szukam abonamentu który będzie najkorzystniejszy dla mnie, potrzebuję:
-ok 250 min [na stacjonarne również] i TYLE, tylko do rozmów.
- abo do 50zł z dobrym telefonem [chociażby na sprzedaż telefon], do fona mogę dopłacić trochę.

Aktualnie mam Long Play 2 za 50zł gdzie jest 240min.
Chciałbym abo z dobrym telefonem [ok 4,7cala z rozdzielczością 720p].

Pozdrawiam
Tylko do rozmów komórkowych + stacjonarne? Proponuję Play Formuła 4.0. Tam masz w standardzie:
- no limit do Play
- no limit do pozostałych sieci komórkowych
- smsy po 0,19 zł/szt. (skoro nie wysyłasz), ale przez 1. miesiąc masz no-limit SMS, który po miesiącu trzeba wyłaczyć w Play24 lub BOK (bo kosztuje +10 zł/mc)
- wykupujesz nielimitowane połączenia stacjonarne za 10 zł/m-c
- 250 MB internetu z lejkiem
- umowa 24 miesiące

Bazowa kwota abonamentu to 61,97 zł brutto. Jeśli wybierzesz e-fakturę, dostaniesz rabat 5,99 zł, czyli abonament spada do 55,98 zł brutto.Dorzucasz pakiet no limit na stacjonarne i abonament wyniesie 65,98 zł.

Ewentualnie niższy abonament - Formuła Play za 31,97 zł brutto, w ramach niej masz no limit do Play, dokupujesz pakiet 200 minut za 15 zł, więc abo rośnie do 46,97 zł i ścinasz to rabatem za efakturę do 40,98 zł. Jak doliczysz pakiet no limit na stacjonarne (10 zł) daje Ci to kwotę 50,98 zł i masz:
- nielimitowane połączenia do Play i stacjonarnych
- 200 minut do wszystkich sieci komórkowych
- 250 MB internetu z lejkiem

Spróbuj podziałac z działem utrzymania klienta, skoro masz umowę na abo.
 #737742  autor: swiatus85
 04 sie 2014, 20:07
Cześć,
Właśnie składam wypowiedzenie z T-M.
Chcę przenieść nr do innego operatora.
Interesuje mnie jedynie SAMA karta SIM.
Aktualnie mam abonament za 19,89 zł ( w tym 125 min do wszystkich).
To w zupełności mi wystarcza.

Poszukuję czegoś bez internetu i sms-ów, jedynie same rozmowy i nie więcej niż 25 zł.

Na stronach operatorów jakoś nic ciekawego nie widzę.
Chyba jedynie NJU z NL za 19 zł/msc.

Macie jakieś inne propozycje ?

pozdro
:smt006

 #737744  autor: Contritio
 04 sie 2014, 20:15
Dziękuje wam serdecznie za odpowiedzi.

Ja dość często dzwonię na różne sieci, rzadziej na stacjonarne, może max 4 minuty łącznie w miesiącu. SMSy piszę od czasu do czasu, choć w ciągu miesiąca ze 50-80 się uzbiera. Odnośnie internetu mobilnego, to chodzi mi o taki w telefonie, a nie do komputera czy coś. Często zdarza mi się jezdzić pociągiem i lubię serfować po internecie. Obecnie mam 500mb w plusie ale to mi nie starcza czasami, bywa że zrobię router z telefonu i poprzez WiFi korzystam z niego w laptopie. Także szukam jakiegoś sposobu, by mieć dość wygodnie. Obecnie w plusie płacę 50 zł z czego 10 zł idzie mi na internet a jest go 500mb.. mam 19gr za pierwszą minutę w plusie a kolejne są darmowe a do wszystkich sieci płacę jakoś 0.19gr jednakże wiem iż do niektórych sieci mam nawet 0.29gr za minute! Także mam tego serdecznie dość.

Ważne jest dla mnie aby mieć internet w miare płynnie działający, nie chce aby np wiadomości czy strona facebooka otwierała mi się 5minut w telefonie, jeżeli np jestem w mieście. W miastach jakich bywam to Kołobrzeg oraz Szczecin także wydaje mi się, iż problem z zasiegiem by tam nie było. Najpewniej wybiorę zatem Play z tymi dodatkowymi ofertami, aby zejść do 5gr za minute rozmowy do wszystkich sieci oraz miec darmowe w play jak i darmowe sms.

Proszę również mi powiedzieć, czym jest lejek? :)
Tak mi się na logikę wydaję, że jest to przejście pakietu internetowego na drugi miesiąc, jeżeli go nie wykorzystam. Telefon doładowywałbym min. kwotą koło 50zł miesięcznie. Także w tym chciałbym wydać koło 30zł max na wszystkie taryfy a 25zł mieć na rozmowy,

 #737749  autor: ahmed
 04 sie 2014, 20:28
Dzieki. Troche głupie pytanie - po co router skoro każdy ma net? Napiszcie prosze jaki koszt w podziale na 5 numerów. Wszyscy no limit rozmowy i esy. Net 25 gb dzielony. Czy abonament 6 m-cy free jeśli jeden numer dokupuje a nie przenosze. Acha - stacjonarne no limit dla 2 osób .efaktura itd. Bo mi wychodzi 150zl za 4 osoby plus 50zl za 25 gb i 30 za stacjonarne ? Info z www. No i 25 zł za 5 osobę

 #737750  autor: ukefake
 04 sie 2014, 20:33
white mobile nolimit na komórki za 18 pln.

w plusie mozna uzyskac 200 minut za 19 (lub 19,90) ale tylko przy przenosinach z abo

 #737751  autor: macc
 04 sie 2014, 20:36
Lejek – żargonowe określenie limitu przepustowości pasma w ramach określonej usługi sieciowej, np. dostępu do Internetu.

Ograniczenie to – „lejek” – jest nakładany przez ISP jeśli abonent przekracza dopuszczalne parametry transferu przewidziane w regulaminie świadczenia usług.

Przykład „lejka” – użytkownik z pasmem 2 Mbit/s po przekroczeniu limitu transferu miesięcznego o wielkości 10 GB (lub 10 GiB) otrzymuje ograniczenie („lejek”) pasma do 128 kbit/s.
  • Strona 77 z 136
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 136
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 136