DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 80 z 136
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 136

 #738081  autor: Memciu
 05 sie 2014, 21:02
Rysiob pisze:
Memciu pisze:Panowie i Panie, ponowię swoje pytanie :)

Szukam abonamentu który będzie najkorzystniejszy dla mnie, potrzebuję:
-ok 250 min [na stacjonarne również] i TYLE, tylko do rozmów.
- abo do 50zł z dobrym telefonem [chociażby na sprzedaż telefon], do fona mogę dopłacić trochę.

Aktualnie mam Long Play 2 za 50zł gdzie jest 240min.
Chciałbym abo z dobrym telefonem [ok 4,7cala z rozdzielczością 720p].

Pozdrawiam
Tylko do rozmów komórkowych + stacjonarne? Proponuję Play Formuła 4.0. Tam masz w standardzie:
- no limit do Play
- no limit do pozostałych sieci komórkowych
- smsy po 0,19 zł/szt. (skoro nie wysyłasz), ale przez 1. miesiąc masz no-limit SMS, który po miesiącu trzeba wyłaczyć w Play24 lub BOK (bo kosztuje +10 zł/mc)
- wykupujesz nielimitowane połączenia stacjonarne za 10 zł/m-c
- 250 MB internetu z lejkiem
- umowa 24 miesiące

Bazowa kwota abonamentu to 61,97 zł brutto. Jeśli wybierzesz e-fakturę, dostaniesz rabat 5,99 zł, czyli abonament spada do 55,98 zł brutto.Dorzucasz pakiet no limit na stacjonarne i abonament wyniesie 65,98 zł.

Ewentualnie niższy abonament - Formuła Play za 31,97 zł brutto, w ramach niej masz no limit do Play, dokupujesz pakiet 200 minut za 15 zł, więc abo rośnie do 46,97 zł i ścinasz to rabatem za efakturę do 40,98 zł. Jak doliczysz pakiet no limit na stacjonarne (10 zł) daje Ci to kwotę 50,98 zł i masz:
- nielimitowane połączenia do Play i stacjonarnych
- 200 minut do wszystkich sieci komórkowych
- 250 MB internetu z lejkiem

Spróbuj podziałac z działem utrzymania klienta, skoro masz umowę na abo.
Dzięki za odp.
Spróbuję jeszcze powalczyć z działem utrzymania klienta, może coś zaproponują.

Abo ma być Tylko do rozmów, stacjonarne i inne sieci komórkowe.

Myślałem też o innych sieciach, przeniesieniu numeru. Red Bull widziałem ma korzystną ofertę do rozmów nieprawdaż?

 #738097  autor: Contritio
 05 sie 2014, 21:32
Przepraszam , ale pogubiłem się, od początku.

Kupuję starter play, kupuję pakiet 4w1 za 21 zł i mam rozmowy po 9gr do wszystkich sieci, darmowe smsy, 1 GB internetu. Jeżeli nie wykorzystam przez 31 dni całego pakietu, to wówczas przechodzi on na nastepny miesiąc, np 200mb dajmy. Jeżeli zaś przekroczę 1GB to mi pobiera z konta tak jak napisał kolega wyżej. Pytanie zatem, jakie są dodatkowe opłaty? Bo z tego co widzę, to kolega pare odpowiedzi wyżej napisał, że dodatkowo w tym samym dniu co kupię pakiet za 21zł mogę dodatkowo zapłacić 5 zł i mam wówczas rozmowy za ok. 5gr za 1 minutę i to jest na cały miesiąc. Zgadza się?

 #738106  autor: arczibe
 05 sie 2014, 21:56
thonka pisze:319zł w T-Mobile przy abo 129,99zł ale z żenująco niskim pakietem danych 250MB.
Play prawie 700zł przez eshop. Orange 165zł i 0 na start.
W Plusie warto dowiedzieć się co można dostać na przedłużenie.

Dla przykładu przedłużający w T-Mobile przy podniesieniu abonamentu mają ten telefon za 9zł jeżeli wybiorą abonament za 129,99zł.
Ten sam abonament w standardzie na przedłużenie jest za 149,99zł, a telefon kosztuje 819zł. Spora różnica - prawie 1300zł :) Może w Plusie też mają jakieś akcje dla stałych abonentów.
Dziękuję, na takie zestawienie czekałem. Oferta w T-Mobile wygląda całkiem ok. Czy ktoś zna może jakieś alternatywy z ewentualną możliwością obniżenia abonamentu lub kwoty dopłaty do telefonu (jak na przykład kody pracownicze z Orange)?

 #738140  autor: muchakk
 06 sie 2014, 00:40
Szczerze to nie wiem czy w kazdym abonamencie. Wiem tylko, ze jak w standardzie jest 3 miechy za przeniesienie numeru to przez infolinie dostaje sie 6 miesiecy... dodatkowo laczy sie to z promocja super smartdom ;)

 #738145  autor: perdos1
 06 sie 2014, 06:29
Abonament w twoim przypadku nie ma sensu. Miales 125 min i ci to wystarczało, wiec nie zawsze wszystko wykorzystywałes. Proponuje Virgin mobile, kupujesz doładowanie 10 za 8.50 zł przez internet, dostajesz 15 zł (promocja 50%) ważne rok, co przekłada się na prawie 79 min. Kasa się skończy to ladujesz znów kiedy chcesz w zależności od potrzeb, nie musisz płacić co miesiąc jak nie wykorzystasz, a w abonamencie nawet jak ani razu nie zadzwonisz to i tak placisz. Wydzwaniajac średnio 125 min miesięcznie koszt na miesiąc wyniesie 13,45 zł.

 #738161  autor: ahmed
 06 sie 2014, 08:52
Rysiob pisze: Bazowo 126.97 zł brutto (bez rabatów) na 3 numery. ..............
Doliczasz +20 zł za telefon miesięcznie i masz w sumie 214,99 zł miesięcznie (~43 zł/SIM).
Rysiob, ten rabat 6 misięcy dotyczy tylko podstawowego abonamnetu 126zł przy przeniesieniu numeru, a ja po rozwiązaniu z TM po podwyżce będę juz na karcie (4 simy) ?
Czy dołaczenie do grupy 2 numerów po 25zł spowoduje że 25GB netu też do nich będzie przypisane i cZy te 2 numery mogę dołaczyć np. za 3 mieisące ?
Czy jeżeli jedna osoba nie będzie korzystać z netu, czy jest oferta na no limits stacjonarne i komórkowe i smsy w PLAY korzystniejsza niż dołącznie do tej sieci rodzinnej, czy lepiej dołączyć za 25zł. (chodzi o dopłatę 30zł do rodzinnej w zasadzie tylko dla tej jednej osoby ) ?
Z góry dzięki za odp.

 #738235  autor: KC-KARLOS
 06 sie 2014, 11:24
Contritio, zgadza się. Kupujesz pakiet 10 za 5.
5 zł z konta głównego zamieniasz na 10 zł na rozmowy/SMS/MMS na koncie promocyjnym, ważne 30 dni. Dzięki temu rozmawiasz więcej, a efektywna stawka za minutę to 4,5 grosza, jeśli wykorzystasz pakiet do końca.
Proponuje doładować konto poprzez stronkę: facebook.com/play (Strefa Doładowań). dzięki temu po dowolnym zasileniu, już od 5 zł, otrzymasz gratisowe 15% więcej z zasilenia, na konto promocyjne, a to przyda się do mega tanich rozmów w formule 4w1 ;)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #738243  autor: swiatus85
 06 sie 2014, 12:08
ukefake pisze:
Jak nazywa się ta taryfa za 20 zł (200 min) ?
do tego etapu nie dotarłem po tym jak okazało się, że sklep internetowy plusa nie potrafi przenieść numeru BEZ pełnomocnictwa. zadzwoń do nich albo zostaw kontakt - oddzwonią i wtedy ich dopytasz.
Ok, PLUS wyglada spoko, zostawie nr konsultantowi.

Jaki jest czas zoobowiazania przy tej umowie ?

P.S : 2 osoba w rodzinie również chce sie przenieść do + z T-M, tylko że aktualnie jest po okresie zoobowiązania ( podejrzewam, że w tym przypadku jest 1 okres wypowiedzenia) .
Czy aby przeniesc nr. nalezy składać wypowiedzenie w T-M czy od razu iść do + i oni wszystko załatwią ?

 #738249  autor: Rysiob
 06 sie 2014, 12:37
ahmed pisze:Rysiob, ten rabat 6 misięcy dotyczy tylko podstawowego abonamnetu 126zł przy przeniesieniu numeru, a ja po rozwiązaniu z TM po podwyżce będę juz na karcie (4 simy) ?
Rabat dotyczy wszystkich Formuł Rodzina i faktycznie miesięcznie za sam abonament przez 6 miesięcy nie płacisz nic. Jeśli dobierasz telefon czy pakiety, to za nie oczywiście płacisz.
ahmed pisze:Czy dołaczenie do grupy 2 numerów po 25zł spowoduje że 25GB netu też do nich będzie przypisane i cZy te 2 numery mogę dołaczyć np. za 3 mieisące ?
Oczywiście, net przypisany jest do konta głównego, do którego w standardzie masz 3 SIm, możesz dopiąć do ośmiu sim.
Możesz dołączyć w każdej chwili SIMy, ale pamiętaj, że to oznacza zmianę w długości umowy. Jeśli np. za 3 miesiace dołączysz dwa simy, to o 3 miesiące wydłuży Ci się umowa (czyli licząc od dnia dzisiejszego 24 + 3).
ahmed pisze:Czy jeżeli jedna osoba nie będzie korzystać z netu, czy jest oferta na no limits stacjonarne i komórkowe i smsy w PLAY korzystniejsza niż dołącznie do tej sieci rodzinnej, czy lepiej dołączyć za 25zł. (chodzi o dopłatę 30zł do rodzinnej w zasadzie tylko dla tej jednej osoby ) ?
W tej Formule Rodzina z dorzuceniem 1 telefonu i dla 2 nr stacjonarki bez limitu wychodzi 41,25 zł/m-c dla jednej SIM. Czy da się taniej? Chyba tylko na kartę w MiniMax - 29 zł za rozmowy + 9 zł za sms = 38 zł/m-c. /mowimy o Playu/

 #738251  autor: ukefake
 06 sie 2014, 12:38
swiatus85, jeśłi umowa jest na czas nieokreślony to należy wybrać przeniesienie z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Najlepiej zacząć to załatwiać w połowie cyklu tak aby zdążyć z zapasem przed rozpoczęciem kolejnego (czyli ostatniego).

umowa o której rozmawiałem jest na 18 miesięcy. Na stronie piszą coś o 3 miesiącach gratis (ale tylko przy przenosinach z abo) ale podobno można wycisnąć nawet 6 miesięcy gratis. Tylko nie wiem czy z tylko simami tak też się da. Jak do ciebie zadzwonią to ich dokładnie wypytaj i wrzuć tutaj info :)

 #738260  autor: ahmed
 06 sie 2014, 13:00
Rysio, stacjonarne 30zł - niezależnie ile numerów z grupy korzysta - tak ?
Piszesz o telefonie....warto wziąć telefon/telefony do tej Formuły Rodzina ?

 #738405  autor: Wiksa11
 06 sie 2014, 20:10
Rysiob pisze: Bazowa kwota abonamentu to 61,97 zł brutto. Jeśli wybierzesz e-fakturę, dostaniesz rabat 5,99 zł, czyli abonament spada do 55,98 zł brutto.Dorzucasz pakiet no limit na stacjonarne i abonament wyniesie 65,98 zł.

Ewentualnie niższy abonament - Formuła Play za 31,97 zł brutto, w ramach niej masz no limit do Play, dokupujesz pakiet 200 minut za 15 zł, więc abo rośnie do 46,97 zł i ścinasz to rabatem za efakturę do 40,98 zł. Jak doliczysz pakiet no limit na stacjonarne (10 zł) daje Ci to kwotę 50,98 zł i masz:
- nielimitowane połączenia do Play i stacjonarnych
- 200 minut do wszystkich sieci komórkowych
- 250 MB internetu z lejkiem
Co ty siejesz za ferment?
- nie ma żadnego pakietu "200 minut za 15 zł"
- abonament w f4.0 z tel kosztuje 55,98 i ew. z e faktura 49,99 zł
- Nie można dokupić nielimitowanych na stacjonarne, są one dostępne w wyzszym abonamencie
- zamiast dokupywać no limit smsy za 10 zł, lepiej wziać o 10 zł droższy abonament w którym to już jest, dodatkowo za maist 250 mb internetu jest 1 GB no i niższe (ok. 50-70 zł) ceny telefonów

Memciu - tak, w RedBullu masz nolimit komórki i stacjonarne za 29 zł, + ew. 20 zł za telefon.

 #738502  autor: Rysiob
 07 sie 2014, 11:09
Generalnie jest tak że masz wybór: albo bierzesz 15 zł/SIM m-c za no limit na stacjonarki (w sytuacji jak jeden nr tylko korzysta to się opłaca), albo 30 zł za no limit na stacjonarki dla wszystkich SIM.
Telefon się opłaca wziąć, bo sumarycznie abonament jest dość wysoki, więc niezły telefon można wziąć za niewielkie pieniądze. Polecam zajrzeć do salonu Play, wszystko wyjaśnią, jeśli coś jest niejasne :)

 #738519  autor: ahmed
 07 sie 2014, 12:22
Pani na czacie napisała że przez net tylko 1 karta, reszta w salonie....muszę tam pójść.
Oferta 6 m-cy tez dobra, tylko potem net za 20zł i pewnie będą nękać o kolejną umowę lub podniosą ceny. nienawidzę tego naganiania.
W jump zamiast iść na 49,90zł no limit tylko sim lepiej wziąć z telefonem za ta samą cenę, tak mi powiedzieli. nie rozumiem ich myślenia. no tyle że umowa nie skończy się z obecna czyli w 2015r. tylko za 2 lata.

 #738555  autor: Rysiob
 07 sie 2014, 14:27
Pewnie miała na myśli, że no limit na stacjonarne 30 zł/m-c dotyczy konta głównego, do którego dopisane są pozostałe SIMy.

Jak to potem net za 20 zł? Aaaa już wiem. Generalnie zobowiązanie 20 (czy 40, 60... 120 zł) za telefon na fakturze będzie widnieć jako zobowiązanie za internet, dlatego 6 m-c abo masz za 0 zł, ale jak weźmiesz telefon to będzie przychodzić faktura niby za neta te 20 zł, ale realnie to rata za telefon.

 #738556  autor: ahmed
 07 sie 2014, 14:29
Rysiob pisze:Pewnie miała na myśli, że no limit na stacjonarne 30 zł/m-c dotyczy konta głównego, do którego dopisane są pozostałe SIMy.

Jak to potem net za 20 zł? Aaaa już wiem. Generalnie zobowiązanie 20 (czy 40, 60... 120 zł) za telefon na fakturze będzie widnieć jako zobowiązanie za internet, dlatego 6 m-c abo masz za 0 zł, ale jak weźmiesz telefon to będzie przychodzić faktura niby za neta te 20 zł, ale realnie to rata za telefon.
po 6 m-cach oferty "na próbę" umowa przechodzi na nieokreślony i net +20PLN, czyli abo zamiast 29,90 - 49,90 itd. oferta bez tel.

Za to nie rozumiem jednego w RBM, czy 29zł jest z 2GB czy bez ? jak kupujesz ofertę w cenie 29zł +9zł za smsy jest 2GB, ale idąc dalej internet 2GB jest za 20zł, czy to dodatkowy pakiet tzn. łacznie masz 4GB ?

 #738629  autor: Rysiob
 07 sie 2014, 16:54
ahmed pisze: po 6 m-cach oferty "na próbę" umowa przechodzi na nieokreślony i net +20PLN, czyli abo zamiast 29,90 - 49,90 itd. oferta bez tel.
Ale ja cały czas mówiłem o taryfach Formuła Rodzina, a nie o Formuła Unlimited!
ahmed pisze:Za to nie rozumiem jednego w RBM, czy 29zł jest z 2GB czy bez ? jak kupujesz ofertę w cenie 29zł +9zł za smsy jest 2GB, ale idąc dalej internet 2GB jest za 20zł, czy to dodatkowy pakiet tzn. łacznie masz 4GB ?
W RBM masz abonament wynoszący 29 zł miesięcznie, w ramach niego masz nieograniczone rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe ORAZ 2 GB internetu miesięcznie. Potem prędkość spada. Te 2GB za 20 zł to pakiet opcjonalny i tak, jak go wykupisz to łącznie masz 4 GB.

 #738636  autor: Rysiob
 07 sie 2014, 17:11
Nie sieję fermentu.
Wiksa11 pisze:- nie ma żadnego pakietu "200 minut za 15 zł"
100 min. za 10 zł, 200 min. za 15 zł - w materiałach szkoleniowych w cc miałem.
Źródło:
http://www.play.pl/uslugi/pakiety-minut-nowe-formuly/
Wiksa11 pisze:- abonament w f4.0 z tel kosztuje 55,98 i ew. z e faktura 49,99 zł
Formuła 4.0 to trzy abonamenty:
- 61.97 zł bez rabatów (-5,99 za e-fakturę, -5,99 za przejście do Play = daje nam to 49,99 zł, ale tutaj była mowa o doliczeniu pakietu no limit na stacjonarne za +10 zł oraz brak ulgi za przejście do Play dało nam kwotę abonamentu 65,98 zł)
- 71.97 zł bez rabatów (z rabatami to 59,99 zł) - tyle że tutaj nadal nie ma no limit na stacjonarne, więc jak ktoś potrzebuje to +10 zł/m-c
- 81.97 zł bez rabatów (z rabatami to 69,99 zł)
Wiksa11 pisze:- Nie można dokupić nielimitowanych na stacjonarne, są one dostępne w wyzszym abonamencie
Można dokupić i to do najtańszej Formuły Play (nolimit do Play), Formuł 4.0 za 61.97 i 71.97 zł.
źródło:
http://www.play.pl/uslugi/nielimitowane ... e-formuly/
Wiksa11 pisze:- zamiast dokupywać no limit smsy za 10 zł, lepiej wziać o 10 zł droższy abonament w którym to już jest, dodatkowo za maist 250 mb internetu jest 1 GB no i niższe (ok. 50-70 zł) ceny telefonów
Oczywiście, masz rację. Ale tu padło stwierdzenie, że potrzebny jest abo TYLKO do rozmów. Wiadomo, opłaca się +10 zł większy abonament, bo są i smsy no limit, i internet czterokrotnie większy, ale Memciu tego nie oczekiwał.
 #738654  autor: scisly
 07 sie 2014, 17:38
Witam
Możecie mi pomóc w wyborze abonamentu dla firmy.
Głównym wymogiem są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne.
Myślałem nad ofertą RBM z abo 29zł brutto.
Możecie mi powiedzieć czy jest możliwość podpisania takiej umowy na firmę?
Plusem tej oferty jest też to, że jest na czas nieokreślony.

Obecnie obowiązuje w firmie umowa z orange, która kończy się w październiku.
Narazie złożyli mi następujące oferty (nie składałem wypowiedzenia):
Biz60 z telefonem Z1 Compact: ok.74zł brutto na 24 miesiące i Z1c za 529zł
lub na 30 miesiecy i Z1c za 369zł. Bez internetu 1GB abo wynosiłby 61,50zł brutto, ale nie pamiętam ile fon wtedy by kosztował.
Myślałem też nad tym, żeby wziąć sam abonament, a telefon kupić samemu, może by wyszło wtedy taniej.
Ugrał ktoś lepsze warunki w orange z fonem lub bez w abonamencie na firmę?

 #738659  autor: Wiksa11
 07 sie 2014, 17:54
http://www.play.pl/resources/pdf/2013/R ... 092013.pdf
"Niniejsza usługa jest przeznaczona dla Abonentów Oferty LongPlay, LongPlay (Plan Cenowy II),
Oferty FORMUŁA 4.0, Oferty FORMUŁA (S, M, L oraz Nowa FORMUŁA 4.0), Oferty FORMUŁA
Unlimited (FORMUŁA PLAY Unlimited, FORMUŁA 4.0 Unlimited)."
Tych taryf nie ma już w sprzedaży.
to samo tutaj:
http://www.play.pl/resources/pdf/2013/R ... 092013.pdf

"brak ulgi za przejście do Play" - ale ulga za przedłużenie umowy w tym samym wymiarze. Przy przedłużaniu umowy obowiązuje ta ulga.
  • Strona 80 z 136
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 136
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 136