DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #739010  autor: vogel
 08 sie 2014, 23:39
Witam,
na wstępie zaznaczę, że nie znam się za bardzo na rynku telefonów, zwłaszcza tych najnowszych. Dlatego też zakładam ten temat. Mój SE W100i ledwo dyszy, kończy mi się umowa z Orange, a jako że nie mam zbyt dużo kasy do wydania na telefon to najrozsądniejszą opcją wydaje mi się wzięcie nowego po mniejszej cenie w abonamencie. Jeszcze niedawno faworytem był u mnie Play, aktualnie raczej waham się już tylko pomiędzy Plusem a T-Mobile i prawdopodobnie telefon z oferty jednego z tych operatorów wybiorę.

Wracając do samego sprzętu, odnośnie moich oczekiwań co do niego:
:arrow: Ja przez 7 lat miałem 2 telefony (Benq-Siemens S68 i SE W100i), tak więc nie zmieniam ich co chwilę i jeden model służ mi przez parę lat. Umowy dla przenoszących numer są na 24 miesiące, także potrzebuję modelu, który będzie na tyle stabilny i wytrzymały, że spokojnie da radę pociągnąć przez te minimum 2 lata.
:arrow: Dźwięk (muzyka) mniej ważna, w zasadzie to jakość z SE W100i mi odpowiadała także tu nie ma wielkich wymagań.
:arrow: Odtwarzanie filmów znośne, nie potrzebuję przenośnego kina, ale żeby filmy np. z youtube'a można było w miarę komfortowo oglądać.
:arrow: Bezproblemowe radzenie sobie z najpopularniejszymi programami MS Office (przeglądanie) i z pdf'ami.
:arrow: Ucieszyłaby mnie też wytrzymała bateria, ale sam nie wiem ile współczesne telefony są w stanie wytrzymać.
:arrow: Aparat, którym będzie się dało robić ostre zdjęcia kartek A4. W W100i mam 2 megapiksele i zdjęcia takich kartek musiałem robić dwa - góra i dół a potem to sklejać w programie graficznym. Fajnie byłoby móc robić takie "skany" za jednym zamachem. Ile megapikseli będzie do tego potrzebne?
:arrow: Stabilność działania, bez zwieszania się itd.

Poniżej są podane oferty operatorów wraz z telefonami. Nie pytam się o opinię nt. abonamentu bo to nie ten dział, ale o telefony w jego ramach. Jako że się nie znam na współczesnych modelach to wrzucam trochę długą listę tych, które jako pierwsze rzuciły mi się w oczy, bez większego kryterium.
Na czerwono zaznaczyłem te modele, które w danym abonamencie są dla mnie za drogie. W droższym abonamencie są jednak tańsze i stać mnie na nie, dlatego w nim są na zielono. A wrzucam je, żeby było widać o ile spada cena w tym droższym.

Oczywiście nie oczekuję recenzji każdego modelu, ale będę wdzięczny jakby ktoś coś napisał odnośnie wybranego modelu, a najlepiej odpowiedział na najważniejsze pytanie:
Które modele spełniają moje powyższe oczekiwania? Jak widać mam do wydania max 200 zł, przy czym 5 razy bym się zastanowił jeśli bym miał tyle wydać. Czy te najtańsze (w zależności od abonamentu) paruzłotowe telefony dadzą radę? Ewentualnie, opcja do 100 zł też by mnie ucieszyła.


1. Plus
200 min/200 sms/1 GB, 39,99 zł/msc:
http://www.plus.pl/telefony/przenies-nu ... ilterCode=
Sony Xperia E1 - 3 zł
Sony Xperia E - 3 zł
LG Swift L3 II - 3 zł
LG Swift L5 - 3 zł
LG Swift L7 II - 209 zł
Nokia Lumia 630 - 209 zł
Samsubg Galaxy Trend Plus - 159 zł
Nokia Lumia 520 - 259 zł
HTC Desire 310 - 409 zł
LG L70 - 409 zł
LG F70 LTE - 409 zł


400 min/400 sms/ 2 GB, 49,99 zł/msc:
http://www.plus.pl/telefony/przenies-nu ... ilterCode=
Sony Xperia E1 - 3 zł
Sony Xperia E - 3 zł
LG Swift L3 II - 3 zł
LG Swift L5 - 3 zł
LG Swift L7 II - 49 zł
Nokia Lumia 630 - 99 zł
Samsubg Galaxy Trend Plus - 49 zł
Nokia Lumia 520 - 3 zł
HTC Desire 310 - 149 zł
LG L70 - 199 zł
LG F70 LTE - 199 zł


2. T-Mobile
Jump!, nielimitowane rozmowy na krajowe stacjonarne, komórkowe, sms i mms do wszystkich, 250 mB, 49,99 zł/msc:
http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzad ... id=1861385
Samsubg Galaxy Trend Plus - 199 zł
Nokia Lumia 520 - 129 zł
HTC Desire 310 - 199 zł
Sony Xperia E1 - 159 zł
Sony Xperia M - 249 zł
Nokia Lumia 625 - 9,01 zł
Samsubg Galaxy Core Plus - 9,01 zł
Nokia Lumia 635 - 9,02 zł
Samsung Galaxy Ace 3 - 59,01 zł
LG L65 - 179 zł
Alcatel One Touch Idol Mini (6012D) - 199 zł
Sony Xperia M2 - 199 zł

Dzięki z góry za pomoc.

 #739038  autor: Maniiiek
 09 sie 2014, 08:36
vogel pisze:Nokia Lumia 520 - 259 zł
Ja Cię pierniczę..... Nowy, ze sklepu internetowego za 299zł chodzi a tu taka chora cena :shock:
vogel pisze:Ucieszyłaby mnie też wytrzymała bateria, ale sam nie wiem ile współczesne telefony są w stanie wytrzymać.
Dwa, trzy dni to jest bardzo dobry wynik niestety.
vogel pisze: Ile megapikseli będzie do tego potrzebne?
Nawet dwa wystarczą. Tu chodzi o optykę, matrycę oraz AF.
vogel pisze:Stabilność działania, bez zwieszania się itd.
Za te pieniądze jak tak patrzę na propozycje to WP będzie chyba najlepsze. Tym bardziej, że wymagania masz skromne.
Najlepsza by była Lumia 630 ale.... czy nie jest on dla Ciebie za duży? Nagły przeskok na 4.5" to jednak spora różnica względem tego co masz. Jak za duży to Lumia 520 byłaby najlepszym wyborem tutaj albo..... Xperia E. Sprzedajesz ją na Allegro, dokładasz pozostałe 197zł i kupujesz Lumię 720 - ma bardzo dobrą baterię.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #739077  autor: vogel
 09 sie 2014, 11:44
Co masz na myśli pisząc WP?

Te 200 (100) zł to koszty jakie mogę ponieść wybierając abonament. Ale jeśli kupno nowego będzie bardziej opłacalne, nawet dokładając trochę więcej kasy to się zastanowię poważnie. Zwłaszcza, że mając nowy telefon np. w nju można sobie fajny abonament na czas nieokreślony sklecić.

 #739080  autor: darase
 09 sie 2014, 12:24
Jeśli wystarczy Ci 400min i 400sms to oferta Plusa jest najlepsza,w nju masz do wszystkich za darmo ale 19zł plus 10zł sms-y do tego pakiet internetowy i wychodzi drożej.
W t-mobile trochę mało internetu.
Smartfony lubią internet :D

4,5" to nie jest dużo ale wsam raz :D
Jaki system chcesz? Android czy Windows?
W windowsie brak Opery mini.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #739082  autor: Maniiiek
 09 sie 2014, 12:35
vogel pisze:Co masz na myśli pisząc WP?
System operacyjny - Windows Phone. Jest dosyć hmmm.... prymitywny ale działa jak rakieta nawet na tanich urządzeniach. Oczywiście mam na myśli WP8. Z WP7 różnie było.
vogel pisze:Ale jeśli kupno nowego będzie bardziej opłacalne, nawet dokładając trochę więcej kasy to się zastanowię poważnie.
A wiesz, Lumia 520 za te 299zł + abo Nju powinny Cię bardziej niż zadowolić.
darase pisze:4,5" to nie jest dużo ale wsam raz
A dwa lata temu ludzie płakali, że za duże i cegła :P
Jak ktoś obcuje z tymi urządzeniami na co dzień, bawi się nimi i ciągle zmienia to 4.5" jest malutkie, ale po przejściu z klasycznego nawet 4" wydają się być patelnią.
darase pisze:W windowsie brak Opery mini.
Jest za to przeglądarka Nokii, która całkiem nieźle kompresuje dane.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #739083  autor: darase
 09 sie 2014, 12:36
*-*
Jeżeli wystarczyłby Ci internet w nju za 7zł i ograniczyłbyś się do np. tylko dzwonienia i kilku sms-ów to
19+7=26+kilka sms=28zł abonament

49,99-28=21,99zł*24miesiące+200zł=727,76 za tyle możesz kupić tel na alledrogo. :)

Jak to widzisz?

eCoal i nie ma problemu :-)

 #739118  autor: vogel
 09 sie 2014, 16:07
Maniiiek pisze:
vogel pisze:Nokia Lumia 520 - 259 zł
Ja Cię pierniczę..... Nowy, ze sklepu internetowego za 299zł chodzi a tu taka chora cena :shock:
Zapomniałem dodać, że w Plusie jeszcze jest opłata aktywacyjna 49 zł, także nawet wyjdzie drożej (ile w T-Mobile zapytam się w salonie bo na stronie nie mogę znaleźć). A skoro już o tym mowa to masz na myśli jakiś konkretny sklep? Pierwsze z google'a mają Lumię 520 za trochę ponad 400 zł, ale tutaj np. jest za te 299 zł:
http://allegro.pl/nowa-nokia-lumia-520- ... 03150.html

Też to miałeś na myśli?
darase pisze:Jeżeli wystarczyłby Ci internet w nju za 7zł i ograniczyłbyś się do np. tylko dzwonienia i kilku sms-ów to
19+7=26+kilka sms=28zł abonament

49,99-28=21,99zł*24miesiące+200zł=727,76 za tyle możesz kupić tel na alledrogo. :)

Jak to widzisz?
Ogólnie rzec biorąc trochę przeceniłem nju, bo oferta, która by mnie tam zadowalała zaczyna się od ok. 40 zł/msc (1 GB neta trochę podnosi cenę) i trzeba by jeszcze telefon osobno dokupić. Także, ze wstępnych przeliczeń wychodzi mi, że jednak lepiej będzie skorzystać z oferty z telefonem w Plus lub T-Mobile. Sprawdzałem też oferty bez urządzenia w tych sieciach, ale niezbyt to opłacalne wg mnie.
darase pisze:Jeśli wystarczy Ci 400min i 400sms to oferta Plusa jest najlepsza,
Mnie to wystarczy nawet 200 min i 200 sms, nie gadam przez telefon jak najęty.
darase pisze:Jaki system chcesz? Android czy Windows?
Nie mam pojęcia bo w życiu jednego ani drugiego nie użytkowałem, ale z tego co czytałem z opinii na telepolis wychodzi, że chyba bezpieczniej będzie z WP.

Niedawno zrobiłem mały rekonesans i chyba nie będę kombinował, wybiorę zapewne jakiś model Nokia Lumia - 520, 625 lub 635, gdzie faworytami są dwie pierwsze. Mają dobre opinie na telepolis i raczej nie znalazłem tam niczego bardzo odstraszającego. Niby bateria może zawodzić, ale chyba nie będę grał w gry, muzyki też raczej nie słuchał, a niepotrzebne aplikacje się wyłączy. Pewnie to pomoże. Kwestia wyboru modelu pozostaje, przy czym 625 jest tylko w T-Mobile JUMP! za 9,01 zł, łącznie z abonamentem 1208,77 zł za całą umowę. 520 tam się nie opłaca, bo wychodzi 1328,76 zł. Ją jak już to w Plusie w wariancie 400 min/400 sms/ 2 GB za 1251,76 zł całość (co ciekawe wychodzi o 15 zł taniej niż w 200 min/200 sms/1 GB). Tutaj jeszcze będę musiał się zastanowić.

Mam też głupie pytanie na koniec. Czy jak np. na telepolis w opisie telefonu nie ma nic przy rubryce LTE to znaczy że tego LTE telefon w ogóle nie obsługuje? Jeśli nie obsługuje to w takim razie jak tego typu telefony łączą się z Internetem (wi-fi itd.), i czy w ogóle jest opłacalne w ich wypadku rozpatrywanie oferty pod kątem ilości mB i GB na miesiąc.

 #739154  autor: Maniiiek
 09 sie 2014, 19:23
vogel pisze:Czy jak np. na telepolis w opisie telefonu nie ma nic przy rubryce LTE to znaczy że tego LTE telefon w ogóle nie obsługuje?
Dokładnie
vogel pisze:Jeśli nie obsługuje to w takim razie jak tego typu telefony łączą się z Internetem (wi-fi itd.), i czy w ogóle jest opłacalne w ich wypadku rozpatrywanie oferty pod kątem ilości mB i GB na miesiąc.
Wi-Fi, 2G, 3G, HSPA, HSPA+ - i tak, pakiety mają sens. Na HSPA+ spokojnie wyciągniesz te 10-20Mb/s

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #739164  autor: vogel
 09 sie 2014, 20:45
OK, pytania mi się już kończą, więc te pewnie będą jednymi z ostatnich.

Orientujesz się może jak jest z zasięgami sieci, które wymieniłeś? Wi-fi to rozumiem, że trzeba być w odpowiednim miejscu, a pozostałe to są z rodzaju tych "globalnych"?

I odnośnie baterii, w tych nowszych modelach też trzeba baterię w nowym telefonie na dzień dobry trzykrotnie rozładowywać po pełnym naładowaniu?

 #739173  autor: KA
 09 sie 2014, 20:59
vogel, z baterią żadnych cudów nie należy już robić, doładowywać kiedy chcesz i jak często potrzebujesz.
Jeśli chodzi o opisy telefonów, to wyrocznią jest:
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php

 #739182  autor: Maniiiek
 09 sie 2014, 21:33
vogel pisze:a pozostałe to są z rodzaju tych "globalnych"?
Dokładnie.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.