DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #739217  autor: piotrek.gk
 10 sie 2014, 09:48
W ostatnim czasie T-mobile zaproponowało bardzo interesującą taryfę jump za 29.99 dla nowych klientów jak i dla osób przenoszących do nich numer http://www.t-mobile.pl/oferta-jump-bez- ... prom_35498 . Czy ktoś może wie, czy istnieje możliwość zmiany na tą taryfę z obecnego abonamentu w zamian za nieskładanie wypowiedzenia, czy trzeba się bawić w zmianę operatora na jeden dzień i powrót do t-mobile?

 #739279  autor: bartoszek534
 10 sie 2014, 14:11
musisz zmienić, albo zadzwon do Biura Obsługi.

 #739307  autor: ciekawy
 10 sie 2014, 16:33
piotrek.gk, jak jesteś w T i masz prawo do przedłużenia umowy to zapytaj czy możesz przedłużyć umowe na tych warunkach, jak tak to ok, jak nie to do innej sieci na karte i powrót do T,

tylko miej na uwadze, że po 6 miesiącach umowy abonament podwyższy się do 39 zł,

oferta korzystna na pierwszy rzut oka ale jak się przeanalizuje że prawdziwy abonament wynosi 39 zł i porówna się to z RBM to w RBM jest pakiet netu 2GB, umowa na czas nieokreślony i ceny takie same, w T od 7 miesiąca się zmienia,

nie lepiej od razu przenieść numer z T do RBM i mieć tą oferte ze strony netowej RBM niż tak na około wracać do T gdzie będzie podwyżka po 6 miesięcznej umowie ?

 #739339  autor: piotrek.gk
 10 sie 2014, 19:05
ciekawy przeanalizowałem sobie jeszcze raz tę ofertę na spokojnie i muszę przyznać, że posiada ona tam jakieś plusy, ale też muszę pamiętać, żeby nie przysłoniły mi minusów :D A tak na poważnie to mimo wszystko po 7 latach całkiem niezłej współpracy z t-mobile podziękowałem im i przenoszę się do RBM. Już kilka dni temu złożyłem wypowiedzenie i po rozwiązaniu umowy przejdę na kartę a stamtąd już szybciutko do redbulla. Brak lojalki i 2 Gb internetu robi swoje.

 #739362  autor: ZbujMadej
 10 sie 2014, 21:04
Piotrek.gk , pamiętaj o 49zł opłaty aktywacyjnej w RBM. Z drugiej strony będziesz tam miał darmowy transfer z Youtube'a, ale za to będziesz płacić za każdy sms/mms.
Pół roku umowy abo, to nie jest jakoś masakrycznie długo, a później mogą być lepsze oferty przedłużeniowe. W RBM nie ma zakończenia umowy, więc na nic więcej nie można już liczyć, ale każdemu według potrzeb :-)

 #739371  autor: ciekawy
 10 sie 2014, 21:30
w RBM jest wybór czy się chce pakiet no limit sms, jak nie to 29 zł, jak tak to 39 zł, w T jest na sztywno 39 zł i nie wyłączysz no limit sms, żeby mieć tanuej, tylko czy sms są potrzebne kiedy są rozmowy no limit, więc moim zdaniem nawet nie trzeba tego pakietu sms no limit wykupywać,

jak na mój gust lepsza opłata aktywacyjna 49 zł i dobra oferta w RBM za 29 zł niż 6 miesięcy w T i szukanie innej lepszej oferty jak podskoczy abonament, poza tym netu jest więcej w RBM, a w T nie ma opłaty aktywacyjnej ?

 #739445  autor: ZbujMadej
 11 sie 2014, 11:47
Ciekawy - jak ktoś chce duży pakiet internetowy, to RBM. W moim przypadku, gdzie 500MB wystarczy, lepiej wypada TM. Dlatego, że niezależnie od tego gdzie dzwonie i wysyłam sms/mms zawsze mi wyjdzie 29,99zł.
Włączanie/wyłączanie pakietu mija się z celem - skąd na początku miesiąca mam wiedzieć, czy przekroczę te 9zł za no-limit sms, czy nie ?

Podsumowując, zakładając okres 6 miesięczny (krótszy jest bez sensu, nie po to podpisuję umowę, żeby za 2-3 miesiące ją zmieniać) :
TM - 29,99zł umowa na 6 miesięcy - mam wszystko (niski net 500MB) potem można wziąć dowolną inną.
RBM - 29zł+kwota za sms/mms (maks. 9zł) + 49/6 (opłata aktywacyjna - 8,16/m-c)

TM ~30zł vs. 46,16zł RBM (29zł+9zł sms+8,16zł/m-c)

Ciekawostką jest to, że byłem dzisiaj w punkcie T-Mobile i Pani z obsługi nie miała pojęcia o takiej ofercie, a jak pokazałem jej paluszkiem gdzie ją znaleźć w internecie, to pojęcia nie miała, jak ją włączyć. Wymaganych dokumentów lub warunków skorzystania z tej oferty również nie poznałem. Podobno w ich systemie na chwilę obecną nie ma takiej oferty :shock:
Czyżby tylko przez stronę internetową ?

 #739448  autor: memphisto
 11 sie 2014, 12:05
ZbujMadej pisze:Ciekawy - jak ktoś chce duży pakiet internetowy, to RBM. W moim przypadku, gdzie 500MB wystarczy, lepiej wypada TM. Dlatego, że niezależnie od tego gdzie dzwonie i wysyłam sms/mms zawsze mi wyjdzie 29,99zł.
Włączanie/wyłączanie pakietu mija się z celem - skąd na początku miesiąca mam wiedzieć, czy przekroczę te 9zł za no-limit sms, czy nie ?

Podsumowując, zakładając okres 6 miesięczny (krótszy jest bez sensu, nie po to podpisuję umowę, żeby za 2-3 miesiące ją zmieniać) :
TM - 29,99zł umowa na 6 miesięcy - mam wszystko (niski net 500MB) potem można wziąć dowolną inną.
RBM - 29zł+kwota za sms/mms (maks. 9zł) + 49/6 (opłata aktywacyjna - 8,16/m-c)

TM ~30zł vs. 46,16zł RBM (29zł+9zł sms+8,16zł/m-c)

Ciekawostką jest to, że byłem dzisiaj w punkcie T-Mobile i Pani z obsługi nie miała pojęcia o takiej ofercie, a jak pokazałem jej paluszkiem gdzie ją znaleźć w internecie, to pojęcia nie miała, jak ją włączyć. Wymaganych dokumentów lub warunków skorzystania z tej oferty również nie poznałem. Podobno w ich systemie na chwilę obecną nie ma takiej oferty :shock:
Czyżby tylko przez stronę internetową ?
Potwierdzam, to jest tylko oferta internetowa!

 #739453  autor: piotrek.gk
 11 sie 2014, 12:30
Może i umowa na 6 m-cy nie jest długa, może też i internetu by mi wystarczyło, ale niestety networks zafundował mi prawie całkowity brak zasięgu swoją optymalizacja nadajników. Jakoś żyłem z tym słabym zasięgiem, ale skoro nadarzyła się okazja zmiany operatora to czemu mam czekać do końca umowy? Play akurat w tym miejscu gdzie przebywam znaczną część dnia posiada zdecydowanie lepszy zasięg i to 3G o czym w t-mobile mogę pomarzyć, a te 50 zł aktywacji jakoś przeżyję.

 #739464  autor: ZbujMadej
 11 sie 2014, 13:05
Piotrek, oczywiście Twoje argumenty są jak najbardziej na miejscu. Skoro Play (w domyśle RBM również) ma lepszy zasięg i tym samym transfer danych, to nie ma się co zastanawiać. Męczyć się dla 5 czy 10zł mniej nie ma sensu. Życzę powodzenia.

 #739539  autor: ciekawy
 11 sie 2014, 18:05
ZbujMadej, chyba dostosowujesz się do oferty T, a nie oferte dla siebie, po co ma skakać od sieci do sieci, a raczej po 6 miesiącach w T lepiej wypada RBM nawet za 39 zł z pakietem no limit sms bo netu jest więcej, czy jest sens wyłączać pakiet no limit czy włączać jest bo jeśli zdecydujesz, że skoro masz rozmowy no limit to sms no limit nie są potrzebne i masz oferte za 29 zł, masz prawo do decyzji w RBM, T narzuca na sztywno masz wszystko i taniej nie będzie, a co do aktywacji w RBM, no jest niestety ta opłata aktwacyjna ale to się płaci raz tylko na początku, a potem już tylko się korzysta z najlepszej oferty w cenie 29 zł,

piotrek.gk, też znam miejsca gdzie Play tak wyśmiewany przez niektórych czy Plus ma lepszy zasięg od tego NetWorks, w najlepszym przypadku NetWorks nie zmienił zasięgu na gorsze, tylko o kase chodziło w tym NetWorks, a nie o jakość, jaka może być jakość jak nie ma zasięgu i to w sieci, która się lubi chwalić, że ma najlepszy zasięg, Play od kiedy dostał pasmo 1800 rozbudowuje sieć i ma coraz lepszy zasięg + roaming T, Plus,

ja mam Play, Plus, T i nie narzekam na zasięg Play, nie jest lepszy ani gorszy od innych sieci, jest porównywalny choć momentami jest lepszy od zasięgu NetWorks, np szybkość netu testowałem i na NetWorks szło bardzo po woli choć nadajnik był bliżej,a Play z dalszej odległości nadajnika szedł szybciej,

 #739584  autor: ZbujMadej
 11 sie 2014, 20:40
Ciekawy, Piotrek.gk już wybrał. Z jego argumentami się zgadzam (lepszy zasięg=lepszy transfer danych=lepsza jakość rozmów), natomiast Twoje argumenty sprowadzają się tylko do tego, że czegoś jest więcej - niekoniecznie lepiej.

Dla Ciebie ważny jest transfer, dla mnie prawie wcale. 500MB to aż nadto żebym mógł codziennie sprawdzić wiadomości, pocztę czy inne doraźne rzeczy w internecie. Filmiki mogę sobie pooglądać na stacjonarnym kompie z dobrym transferem i dużym monitorem, a nie na popierdółce w formie telefonu.

TM jako jedyna sieć (na razie) wprowadził do oferty abonamentowej za ~30zł całkowity no-limit bez wyjątku. RBM mimo dobrej oferty jest wykastrowany z sms-ów, a z nimi kosztuje +9zł (30+% więcej) + opłata aktywacyjna. Dla mnie to nie do przyjęcia. Jak będę chciał się bawić w liczenie każdej minutki i sms-a, to sobie wezmę jakąś ofertę na kartę z pakietem złotówek wymiennym na całą resztę.
Dodatkowo do "TM JUMP dla fanów" może dołączyć bez problemów każdy (nawet obecni abonenci TM), do RBM nie można bezproblemowo przejść z Play.
Nawet pomijając te nieszczęsne smsy nadal wypada :

TM ~30zł vs. 37,16zł RBM (29zł+8,16zł/m-c opłata aktywacyjna) przez 6 m-cy.

 #739597  autor: ciekawy
 11 sie 2014, 21:01
ZbujMadej, no właśnie, masz net stacjonarny, a są osoby jak ja które mają tylko net mobilny ze względu na mobilny tryb życia i sobie nie pociągną z netu stacjonarnego na monitor tylko na laptop z mobilnego,

nie jest prawdą, że nie pisałem o jakości, zobacz mój posy wcześniej i się przekonasz, że zasięg też wziąłem pod uwagę

 #739725  autor: Damian67
 12 sie 2014, 10:59
ZbujMadej pisze:TM ~30zł vs. 37,16zł RBM (29zł+8,16zł/m-c opłata aktywacyjna) przez 6 m-cy.
ale jeśli chcemy zostać rok to już TM ~35zł RBM ~33zł i mamy 2gb a nie 500mb.

 #739887  autor: ZbujMadej
 12 sie 2014, 17:40
Pytanie co będzie w TM za pół roku ? Może lepiej, może gorzej - ot, wróżkowanie. Zakładam, że wszyscy (którzy chcą abonament) są tutaj dorośli i wiedzą, co robią.
Jeśli po pół roku w TM nie zaoferują nic lepszego, to bez żalu można odejść, chociażby do wspomnianego RBM. W krótkim okresie czasu RBM nie jest tak opłacalne.

 #739889  autor: ciekawy
 12 sie 2014, 17:44
po co iść do T i czekać co będzie za pół roku jak już można iść do RBM i mieć lepiej od razu

 #739938  autor: Ruben
 12 sie 2014, 20:51
ZbujMadej pisze:TM - 29,99zł umowa na 6 miesięcy - mam wszystko (niski net 500MB) potem można wziąć dowolną inną.
Czy udało się ustalić jak jest z tymi pakietami za 13pln? Czy są aktywowane automatycznie i rachunek wzrasta czy jeżeli ich nie włączymy, to płacimy 29,90pln.
Gdyby nie te wątpliwości z pakietami, to oferta bardzo dobra.

 #740034  autor: ZbujMadej
 13 sie 2014, 08:58
Ruben - te pakiety roamingowe są domyślnie wyłączone. Natomiast jeśli je włączysz, to wyłączyć możesz dopiero po 3 (trzech) okresach rozliczeniowych i za te 3 miesiące dopłacasz te 13zł. Sam możesz to sprawdzić na stronie podanej w pierwszym poście "udając" kupowanie.

Ciekawy - prościej niż w poprzednich postach nie potrafię wytłumaczyć. Potrzebne Ci te 2GB transferu danych - idziesz do RBM i płacisz więcej + za smsy/mmsy. Wystarczy Ci 500MB - idziesz do TM, płacisz mniej, a martwić się będziesz dopiero za pół roku.
Bardziej łopatologicznie nie potrafię. Nie da się porównać wprost dwóch różnych ofert, co z uporem maniaka próbujesz zrobić.

 #740048  autor: petter91
 13 sie 2014, 09:40
w RBM mozesz nie brac SMS i masz wiecej neta i nie musisz sie martwic co dalej
rzeczywicie te oferty sie roznia - TM jest strasznie ograniczona i nie mozna jej normalnie kupic

 #740099  autor: Ruben
 13 sie 2014, 12:27
ZbujMadej pisze:Ruben - te pakiety roamingowe są domyślnie wyłączone.
Dziękuję za informację. Przyznaję, że udała się ta oferta TM, jest naprawdę dobra. Na 6m-cy jest ok a co będzie później zobaczymy i zawsze można zrezygnować gdyby okazało się, że jest gorzej.