DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 138 z 140
  • 1
  • 136
  • 137
  • 138
  • 139
  • 140

 #743698  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 11:47
mvno-gsm_pl pisze:Pakiet za 49 zł (dla numerów przeniesionych) to nie jest znowu taka tragedia. Jest w nim w końcu praktycznie wszystko. Dla porównania w największej chyba konkurencji - NJU Mobile na kartę - za nielimitowane rozmowy, SMS-y i 3 GB internetu zapłacić trzeba 57 zł.
Mylisz się. W NJU jest cena od 9 do 57 zł. Typowy użytkownik nie wykorzysta limitów i zapłaci mniej niż w Virgin. Takie są statystyki.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743706  autor: JacekK
 26 sie 2014, 12:20
I właśnie dlatego napisałem o NJU tylko, ponieważ jest to praktycznie jedyna wyraźna konkurencja dla pakietu za 49 zł w Virgin. Poza tym w NJU Mobile same nielimitowane rozmowy kosztują 29 zł, a 3 GB internetu otrzymuje się dopiero wówczas, gdy wyda się na internet 19 zł. SMS-ów faktycznie można wysyłać mniej lub wcale. ale tak czy inaczej 29 zł + 19 zł daje 48 zł, a to tylko złotówkę mniej niż w Virgin, które za ą złotówkę więcej daje też nielimitowane SMS-y.

Jeśli już koś decyduje się na ofertę NO-LIMIT to raczj da rad wydzwonić te 29 zł, choć oczywiście nie zawsze.

Poza NJU Mobile wszędzie jest raczej tylko drożej, podobn rzeczy otrzymamy za ponad 50 zł, więc w tym przypadku tragedii nie ma.

Gorzej wypada na tle konkurencji pakiet za 29 zł.

[ Dodano: 2014-08-26, 12:22 ]
Dziedzic Pruski pisze:
mvno-gsm_pl pisze:Pakiet za 49 zł (dla numerów przeniesionych) to nie jest znowu taka tragedia. Jest w nim w końcu praktycznie wszystko. Dla porównania w największej chyba konkurencji - NJU Mobile na kartę - za nielimitowane rozmowy, SMS-y i 3 GB internetu zapłacić trzeba 57 zł.
(...)W NJU jest cena od 9 do 57 zł (...)
Mylisz oferę NJU na kartę z ofertą NJU na abonament. W Pre-Paid nie ma takiego przedziału. tam jak nie dzwonisz nic nie płacisz. Przedział, o któ©ym napisałeś obowiązuje tylko w oferci NJU z rachunkiem.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #743708  autor: DanielR
 26 sie 2014, 12:26
mvno-gsm_pl pisze: Mnie zastanawia też, co stało się z osobami, które były w trakcie przenoszenia numeru, którzy w momencie wypełniania formualarza na stronie liczyli na te 50% i 100 MB w starej ofercie.
Ale akurat te pytanie można zadać praktycznie każdemu, kto przenosi się do sieci X, a taryfa w owej sieci akurat się zmienia/promocja wygasa...
Problem wg mnie jest jeden - brak możliwości wyboru taryfy po zakupie startera lub po przeniesieniu numeru. Gdyby ze strony www nie znikła oferta "Bez Kompromisów 2" i każdy - chociaż nowy użytkownik - mógł sobie wybrać taryfę uważam, że takiej awantury by nie było.
W pełni się z Tobą zgadzam! :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #743710  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 12:32
U mnie no limit rozmów i netu mobilnie wychodzi około 15 zł/mies.
Główny nr to Virgin. Tutaj jest nielimitowany internet na lejku, który wystarcza oraz 100MB od doładowania. Ostatnio średnio płacę 7 zł na miesiąc. Kiedy planuję dużo rozmawiać na komórki, to używam NJU na kartę, gdzie abonament miesięczny to 3 zł i maks złotówka dziennie. W praktyce kosztuje mnie 5-8 zł miesięcznie razem. Stacjonarne robię przez zoipera i VoIP, co kosztuje grosze. SMS wysyłam z Virgin za 4 grosze, co jest tak niską ceną że przy mojej ilości nie warto kupować pakietów np. w RBM.

Do tych 15 zł możemy doliczyć 10 zł za RBM w iPadzie, gdzie tworzy się skarbonka, bo z powodzeniem wystarcza darmowy LTE i bonusy w 3G. W sumie to mógłbym w ogóle nie mieć w nim płatnej karty, bo kiedyś miałem Aero2, ale nie lubię captcha.

Kiedy dzwonie za granicę, to VoIP albo Klucz.

[ Dodano: 2014-08-26, 12:34 ]
mvno-gsm_pl pisze: Mylisz oferę NJU na kartę z ofertą NJU na abonament. W Pre-Paid nie ma takiego przedziału. tam jak nie dzwonisz nic nie płacisz. Przedział, o któ©ym napisałeś obowiązuje tylko w oferci NJU z rachunkiem.
Tak, używam na kartę. I jeśli nie mam usługi "do komórkowych" to nic nie płacę. Zwykle jednak mam ją włączoną i minimum 3 zł na miesiąc zejdzie nawet jak nie dzwonię.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743715  autor: lee
 26 sie 2014, 13:15
Gdyby 50% wiecej obowiazywalo oferta by wymiotla xd

Druga sprawa powinna byc mozliwosc wyboru co mnie lepiej pasuje

I po trzecie pakiet za 7pln wazny 30 lub 14dni nie mniej w innej postaci

takiej w jakiej pojawil sie na www po raz pierwszy czyli 100mb 100sms i 50 minut do wszystkich

 #743752  autor: Aryus Nowak
 26 sie 2014, 16:11
W Lycamobile.pl już od wiosny jest dostępny pakiet na 30 dni za 10 zet 75 sms i 75 minut.
Za 15 zet dostajemy 150 minut również za granicę +25 sms+50 Mb.
Tego nic nie przebije. :twisted:
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 20:38 przez Aryus Nowak, łącznie zmieniany 1 raz.

Jedność naszą siłą.

 #743768  autor: bazooka
 26 sie 2014, 16:44
Aryus Nowak, no o ile dobrze się orientuję jest tylko jedno małe ALE dla Lyca - naliczenie minutowe :)

 #743775  autor: Aryus Nowak
 26 sie 2014, 17:03
To trzeba kontrolować czas rozmowy by nie przekroczyć 59 s bo gdy "pyknie" pełna minuta to automatycznie naliczy kolejną nawet gdy wtedy przerwiemy połączenie. :?

Jedność naszą siłą.

 #743782  autor: bazooka
 26 sie 2014, 17:38
Hahaha - w XXI wieku mam pilnować? - akurat ja mam zamiar tanio GADAĆ a nie pilnować.
Ale mi nie chodzi o to, żeby się z Tobą przekomarzać: po prostu nie zrzucaj na nas tej Bomby i nie pisz już co jest najlepsze i że niby jest nią Lyca - o tym poczytaj, i pisz TU
W tym temacie rzucamy się Dziewicami :)

 #743783  autor: columbo
 26 sie 2014, 17:43
Za takie coś jak naliczanie minutowe niech spadają na drzewo (w dodatku ciężko znaleźć o tym informacje na ich stronie). Jest to tak niski poziom traktowania klientów jak Tmobile z ich płatnym sprawdzaniem stanu konta.

 #743845  autor: maniek89
 26 sie 2014, 20:50
mvno-gsm_pl, jedna wada virgin - płacisz z góry za całosc a nie osiągasz progi. Przez co właśnie wychodzi ci jak typowe abo bo czy wykorzystasz czy nie to i tak placisz

 #743858  autor: JacekK
 26 sie 2014, 21:19
@ maniek89

I na tym polega próba wpasowania się w niszę. Ktoś kto dużo i regularnie używa telefonu zapłaci w NJU najczęściej te 57 zł. W Virgin zapłąci 49 zł więc taniej. Poza NJU w ofertach na kartę żadna inna oferta nie dorównujet tym dwóm. Pisanie więc, że pakiet za 49 zł (dla numerów przeniesionych) w Virgin to MOIM ZDANIEM nieco przesada ;)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #743859  autor: bazooka
 26 sie 2014, 21:21
maniek89. Dokładnie, do tego pakiety (te duże, łączone) się nie sumują - można włączyć tylko jeden - moim zdaniem bliżej temu do abo niż do prepaid... w uczciwej ofercie na kartę pakiety tego samego nominału muszą się sumować - inne rozwiązania są nie fair wobec klienta, który ma zapłacić za pakiet a nie kalkulować czy go wykorzysta w całości przez 30dni - jeśli nie, to jest jakby w plecy.
Poza tym nie wiem jak to będzie z powiadomieniami przez VM o kończącym się, czy skończonym pakiecie, nie wyobrażam sobie nie zostać powiadomiony i np przez pól dnia czy dłużej dzwonić nieświadomie za 29gr/min :!:
Ciekawi mnie czy Dziewica jeszcze na tym nie będzie chciała "uzyskać przyjemności" (aczkolwiek niecielesnej tylko pieniężnej :-D) - dowiemy się jak będą się kończyć pierwsze pakiety tym co z nich korzystają...
Swoją drogą fajnie by było gdyby pisali tu Ci co sobie je włączyli...?!

 #743870  autor: lee
 26 sie 2014, 21:45
Przepadanie pakietów jest do chrzanu
skoro mb się sumują to czemu minuty już nie ??

 #743907  autor: Dziedzic Pruski
 26 sie 2014, 23:09
Na pewno sobie nie włączę. Będę na starej taryfie tak długo, jak się nie pojawi lepsza w Virgin lub u konkurencji. Potem wygadam środki i się pożegnam. Nowe taryfy nie są mi do niczego przydatne. Gdybym przypadkiem się przełączył na nową taryfę, to po wygadaniu środków przeszedłbym na NJU lub RBM.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #743934  autor: słoneczny
 27 sie 2014, 01:01
sebusy Z tego co wyczytałem w regulaminach, to przerwy pomiędzy poprzednim a nowym pakietem, mogą wystąpić w godzinach nocnych. Może nastąpić kilkugodzinna przerwa w odnawialności pakietów. Taki dupochron zostawiają sobie w regulaminach, ale lepiej to osobiście sprawdzić nawet w dzień.

Ja niedługo zmykam na nową taryfę z pakietem za 29zł, więc będę informował co i jak najdalej po miesiącu z haczykiem... :-)

Skoro nie ma nielimitowanych do Play, to te 100 minut + bonus przeniesiony ze starej taryfy mnie aktualnie zadowala. A jak się środki skończą za pół roku, to będę myślał dalej.

 #744055  autor: marcz123456
 27 sie 2014, 14:31
mvno-gsm_pl pisze: Ale chcę jeszcze podkeślić jedną rzecz. 49 zł miesicznie za nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 2 GB internetu LTE to nie jest dużo jak na ofertę NA KARTĘ :)
LTE tylko w play czy z T też?
Zrestą trzeba się zastanowić czy ktoś ten nolimit realnie wykorzysta.
Mam kilka numerów do których trochę godzin połączeń by się zebrało, ale... wszyscy mają play fresh i wychodzi dużo taniej.
Sms? Ile można wypisać? Młodzież i tak chyba siedzi na pejsbuku, i tak znowu nie pisze teraz.

Mimo wszystko, to jednak oferta chyba bardziej dla starzych.
A że jest inna od poprzedniej, to było jasne że będą głosy oburzonych.
Skoro to przecież odmienny target.

Zamiast tego wszystko, wolę nic z poprzedniej.
Powinni natomiast wprowadzić jednorazową zmianę taryfy, np. po kontakcie z OK, bo BK by teraz mogła zyskać nowych fanów.

 #744071  autor: Luctus
 27 sie 2014, 15:21
Flash - może nie jesteś w zasięgu LTE w T-mobile?

Pytałem na profilu Virgin o prędkość LTE i dostałem taką odpowiedź:
korzystając z zasięgu Play, maksymalna prędkość internetu LTE, to 70 Mbit/s, natomiast T-mobile, to 30 Mbit/s.

 #744075  autor: lee
 27 sie 2014, 15:27
Czyli predkosc w roamingu jest scieta? Ile wynosi max w t?
  • Strona 138 z 140
  • 1
  • 136
  • 137
  • 138
  • 139
  • 140
  • 1
  • 136
  • 137
  • 138
  • 139
  • 140