DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 47 z 72
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 72

 #738951  autor: Orange Ekspert
 08 sie 2014, 21:18
Sprawdzałeś aktualną ofertę przedłużenia umowy w Orange? Jeśli chcesz porozmawiać na temat oferty dla naszych stałych klientów to napisz do nas http://pomoc.orange.pl. Postaramy się zaproponować coś ciekawego.

 #739102  autor: romek
 09 sie 2014, 14:14
Bolek nie przejmuj się tym komunikatem, bo oznacza on tyle, że jeśli przeniesiesz w danej chwili to zapłacisz proporcjonalną karę za zerwanie umowy - przechodziłem niedawno z orange do nju w podobnej sytuacji do ciebie. Wg informacji z nju proces przeniesienia to ok tydzień roboczy, mnie się kończyła umowa 4 a przeniesienie zleciłem koło 20. Żadnej kary nie dostałem, dopłaciłem tylko resztkę rachunku w orange, a później już w nju. Karta sim zostaje ta sama.

 #739247  autor: bolek2004
 10 sie 2014, 12:35
romek Ok dzięki poczekam do 14 i spróbuję jeszcze raz najwyżej zignoruje ten komunikat tak jak piszesz.
Orange Ekspert Dziękuję za dobre chęci ale nie ma nawet o czym dyskutować przez 10 lat nic dobrego w Orange nie zaproponowano, a że osoba się nie znała to wciskali jej cokolwiek. Teraz też dzwonią ale to co proponują w porównaniu z nju to jest żenada. Nie ma o czym nawet rozmawiać choć wiadomo że nju należy do Orange więc z deszczu pod rynnę ale jest różnica między 80zł za no limit w chwili obecnej, a 38zł w nju.

 #740927  autor: mkkot
 16 sie 2014, 17:08
Czy można przenieść numer osoby trzeciej posiadając do tego pisemne upoważnienie? W salonie playa mi odmówiono.

 #740948  autor: artix
 16 sie 2014, 18:24
Pewnie jakbyś miał notarialne, to tak.

 #740977  autor: beatkaf-67
 16 sie 2014, 20:08
Witam serdecznie ,chciałabym bardzo podziękować za wszelkie porady.Dzięki Wam byłam bardzo stanowcza w czasie rozmów z konsultantami ,złożyłam wypowiedzenie z możliwością przejścia na kartę i wtedy propozycje sypały się jak z rękawa.Teraz mam abonament 29,00 zł,w tym rozmowy na komórki ,sms i mms bez limitu.Mogła mieć 19 zł i rozmowy na komórki bez limitu ,ale piszę jednak sms ,może teraz mniej ale jednak.Jeszcze raz bardzo dziękuję -składajcie wypowiedzenia i negocjujcie.Pozdrawiam.Beata

 #740980  autor: cyanoone
 16 sie 2014, 20:26
beatkaf-67, jaką masz sieć?
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #742144  autor: beatkaf-67
 20 sie 2014, 23:35
cyanoone pisze:beatkaf-67, jaką masz sieć?
Pozdrawiam ;)
Te startowe karty są z T-mobile.

 #743263  autor: BUCKS
 24 sie 2014, 22:43
bolek2004
Zgodnie z warunkami promocyjnego przejścia z Orange do Nju to następuje ono z początkiem nowego okresu rozliczeniowego.
Składając dyspozycję 10 sierpnia w Twoim wypadku przejście nastąpiłoby 14 sierpnia, czyli przed zakończeniem cyrografu, więc w teorii byłaby kara za wcześniejsze zerwanie umowy.
Jeśli teraz zlecisz przejście to do nju to powinieneś skoczyć 14 września, czyli po zakończeniu cyrografu, więc bez żadnej kary umownej.

Przejście "na koniec okresu promocyjnego" dotyczy przejścia do innej sieci, wtedy w teorii miałbyś przejście po zakończeniu cyrografu, czyli 28 sierpnia, bez czekania na standardowy miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu, bo wtedy przejście przypadłoby na 14 września albo 14 października, w zależności kiedy byś podpisał nową umowę.

Dodatkowo tryb "na koniec okresu promocyjnego" jest bezpieczny jeśli ktoś nie jest pewny, kiedy dokładnie kończy mu się umowa, wtedy na 100% nie będzie płacił kary za ewentualne wcześniejsze zerwanie umowy.

Jeśli mamy cyrograf to wybrany tryb przeniesienia może być dla nas istotny i rodzić określone zobowiązania finansowe.
Tak na marginesie to u Nas w kraju jest niemal powszechny brak zrozumienia idei wypowiedzenia umowy, gro osób nie rozumie na czym polega okres wypowiedzenia, mam z tym do czynienia na co dzień i skala zjawiska mnie poraża.

 #744047  autor: tomaszg
 27 sie 2014, 13:46
Witam wszystkich mam nadzieję, że w końcu dobry dział.

Obecnie jestem w orange na starej taryfie biznesowej interesuje mnie przejście do innej sieci. Najbardziej interesująca oferta 59,99 + Lg G2 898zł.

Moje pytanie jest następujące czy obecnie będąc w orange mogę zadzwonić i negocjować z BOA T-mobile w celu wyrwania jakiejś ciekawszej oferty niż ta która widnieje na ich stronie ?


Z góry dziękuje za podpowiedź.

 #744112  autor: PZ
 27 sie 2014, 17:50
Witam serdecznie,

23.08.2014 złożyłem wypowiedzenie w placówce t-mobile. W piśmie napisałem ze wypowiedzenie ma byc w trybie natychmiastowym i ze zgadzam sie na kare i prosze o przesłanie fakury na adres korespondencyjny. Dodatkowo ze chce aby numer przeszedl na karte. Dzis dzwonilem na infolinie i Pani uprzejmie poinformowała mnie ze owszem wplynelo do nich pismo ale oni maja 30 dni na rozpatrzenie wniosku, czy ktos moze to potwierdzić? Przeciez to moze wyjsc mnie tak samo jak bym złożyl wypowiedzenie z 30 dniowym terminem, a do tego bede placil kare?.
Rzeczywiscie maja tyle czasu czy np w wypadku wypowiedzenia z terminem natychmiastowym nie jest krótszy okres rozpatrzenia?
Jesli tak to paranoja jakas powino sie dac zerwac umowe w placówce od ręki, teraz nie wiem czy zdaze zalapac sie na promocyjna oferte ...............

PS> Umowa przeszła na czas nieokreślony w 2013 roku

 #744124  autor: tyre23
 27 sie 2014, 18:34
@up,
Pewnie prędzej wyszłoby Ci przeniesienie do innego operatora i powrót do T-Mobile. Wszystko załatwiłbyś w 3 dni, skoro i tak jesteś gotowy do zapłacenia kary.

 #744584  autor: bolek2004
 29 sie 2014, 11:51
BUCKS pisze:bolek2004
Zgodnie z warunkami promocyjnego przejścia z Orange do Nju to następuje ono z początkiem nowego okresu rozliczeniowego.
Składając dyspozycję 10 sierpnia w Twoim wypadku przejście nastąpiłoby 14 sierpnia, czyli przed zakończeniem cyrografu, więc w teorii byłaby kara za wcześniejsze zerwanie umowy.
Jeśli teraz zlecisz przejście to do nju to powinieneś skoczyć 14 września, czyli po zakończeniu cyrografu, więc bez żadnej kary umownej.
Tak właśnie pewnie będzie numer w nju będzie dopiero od 14 września.
Przejście "na koniec okresu promocyjnego" dotyczy przejścia do innej sieci, wtedy w teorii miałbyś przejście po zakończeniu cyrografu, czyli 28 sierpnia, bez czekania na standardowy miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu, bo wtedy przejście przypadłoby na 14 września albo 14 października, w zależności kiedy byś podpisał nową umowę.
Dodatkowo tryb "na koniec okresu promocyjnego" jest bezpieczny jeśli ktoś nie jest pewny, kiedy dokładnie kończy mu się umowa, wtedy na 100% nie będzie płacił kary za ewentualne wcześniejsze zerwanie umowy.
Jeśli mamy cyrograf to wybrany tryb przeniesienia może być dla nas istotny i rodzić określone zobowiązania finansowe.
Tak na marginesie to u Nas w kraju jest niemal powszechny brak zrozumienia idei wypowiedzenia umowy, gro osób nie rozumie na czym polega okres wypowiedzenia, mam z tym do czynienia na co dzień i skala zjawiska mnie poraża.
W ogóle przy składaniu zamówienia przeniesienia numeru nigdzie nie miałem opcji wyboru trybu przeniesienia numeru.
Do tej pory nie mam żadnej informacji ani na mail ani smsem kiedy numer będzie działał w nju. Zadzwoniłem do sklepu i powiedziano mi że będzie od 14 września bo wtedy kończy się okres rozliczeniowy w Orange. Tak zresztą myślałem że tak będzie.
Wcześniej by się nie dało bo umowa skończyła się 27.08, w czasie okresu rozliczeniowego który trwa do 13.09.
Także generalnie nie wiem po co jest ten dokument promocyjne przejście z Orange do nju, bo tak naprawdę to działa jak przeniesienie z innej sieci i takie same okresy wypowiedzenia są. Myślałem że będzie szybciej ale widać to pic na wodę, żadna to promocja.

 #744615  autor: Thaiphoon
 29 sie 2014, 14:25
Witajcie

Chciałem przenieść dwa numery na kartę, które mam w Orange do sieci Play i podpisać umowę na 24-mc na dwa abonamenty z telefonami. Interesowały mnie abo za 59.90 z darmowymi rozmowami do wszystkich, darmowymi sms'ami, 1Gb internetu i Motorolą Moto G za złotówkę. Nie ukrywam, że liczyłem na rabat, gdyż chcę dwa abonamenty. Po rozmowie z konsultantem play okazało się, że abonamenty kosztowałyby 65.90 i ani grosza taniej :shock:
Okazało się, że oferta dotyczy numerów przeniesionych z abonamentu. Żeby było śmieszniej to mogą być nawet abonamenty tańsze niż kwoty miesięczne za jakie opłacam swoje karty w Orange.

Moje pytanie brzmi czy można takie abonamenty z tym telefonem uzyskać taniej w innej sieci? Ewentualnie wziąć gdzieś abonamenty bez telefonów, a telefony kupić osobno o ile to by się opłacało.

Myślałem nad nabyciem jednego abonamentu za połowę ceny w Plusie w promocji Smart Dom (posiadam abo TV za 49.90), ale oni nie mają Motoroli Moto G.

Dodam, że karty nie były rejestrowane, ale są regularnie, od kilku lat opłacane. Jedna przez konto bankowe około 50zl miesięcznie, a druga tradycyjnie tzn. przez kod nabyty w kioskach 100zl raz na 2,5-mc.

Z góry dziękuje za pomoc :)

 #744657  autor: bolek2004
 29 sie 2014, 17:14
Moto G ma tylko Play z polskich sieci. Jedyne co mogę doradzić to wzięcie w innej sieci abonament z jakimś dobrym telefonem który można sprzedać i w zamian kupić sobie Moto G. Zależnie od wersji czy lte czy bez można dostać w granicach 600-800zł.

 #744685  autor: Thaiphoon
 29 sie 2014, 19:40
@bolek
Wezmę Twoją radę pod uwagę, ale wątpię aby była gdzieś taka oferta żeby to się opłacało. W momencie kiedy się opłaca wziąć jakiś telefon na abo i go sprzedać to takich telefonów jest multum na portalach aukcyjnych.

 #744712  autor: tyre23
 29 sie 2014, 21:50
Ok, to ja policzę. 24*59,9=1437,6zł - Play

nju abonament:
- rozmowy na komórki nolimit 19zł (usługa "do komórkowych za 19 zł")
- smsy nolimit 9zł
- pakiet 700MB 7zł
- umowa na czas nieokreślony
Razem 35zł - licząc maksymalne wykorzystanie
Więc 35*24=840
Jeżeli nju to za mało to RedBull Mobile za 38zł (nolimit połączenia na kom. i stac. + nolimit sms + 2GB)
Moto G 8GB możesz kupić w sprawdzonym sklepie za 650zł. Dokładając 100zł masz wersję 16GB - takiej wersji nie ma w Play.
Liczmy najtańszą wersję (nju+ Moto G 8GB). A więc 650+840=1490zł, przy czym nie jesteś związany umową na 24 miesiące i masz elastyczne wykorzystanie w nju.

 #744717  autor: Thaiphoon
 29 sie 2014, 22:35
@tyre

Dziękuję za odpowiedź. To ciekawa alternatywa chociaż trzeba wyłożyć ponad 1300zl na telefony lub ewentualnie zakupić na raty. Przyznam, że nikt z mojego otoczenia nie ma abo w tych sieciach. Istotny dla mnie jest zasięg, jak w tej kwestii prezentuje się nju i redbull? W Play zasięg jest dużo lepszy niż w Orange. Tak na marginesie, czy te dwie sieci (nju i redbull) mają szansę ugruntowac swoją pozycję na rynku? Pozdrawiam

 #744720  autor: tyre23
 29 sie 2014, 22:47
To nie są inne sieci, tylko marki, bądź jak kto woli taryfy.
Orange = nju
RedBull Mobile = Play
Raczej nie zapowiada się, aby miały zniknąć w najbliższym czasie.
A tak w ogóle to potrzebujesz no-limit? Podaj miesięcznie zużycie (połączenia, smsy, internet) to może uda się dobrać coś lepszego.

 #744802  autor: bolek2004
 30 sie 2014, 11:25
To może wziąć ten abo w play. 24x65,90=1581,60. Dostaniesz moto g więc nie będzie tak źle. Kwestia tylko którą wersję bo jest też wersja lte w ofercie na życzenie i warto by było wziąć właśnie tą bo jest trochę droższa.
Nowa moto g lte w sklepie 799zł kosztuje.
  • Strona 47 z 72
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 72
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 72