DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 20
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

 #747020  autor: Artur051
 07 wrz 2014, 20:30
Jeśli będą duże i fajne pakiety internetowe LTE, duuuużo smsów (bądź nielimitowane) oraz w miare tanie połączenia - jak tylko skończą mi się środki na Play-u migruję do Plush-a.

Czemu?

Odpowiedź krótka - zasięg. W piątej galaktyce mimo modemu LTE muszę się męczyć na roamingu T-Mobile, bo po zamianie GSM900 na UMTS900 tak spartolili konfigurację, że w domu muszę 2x klikać połącz bo o LTE1800 w mieszkaniu mogę jedynie pomażyć :)

 #747022  autor: Blank
 07 wrz 2014, 20:39
Sig pisze:Plus powinien teraz rozruszać ofertę internetu na kartę, bo abonamentami zamiótł konkurencję.
Nie wiem gdzie ty widzisz to zamiatanie.
30 GB za 29 zł. 55 GB za 39 zł. Nielimitowane za 49 zł we wszystkich technologiach, nie tylko LTE.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #747085  autor: Propek
 08 wrz 2014, 02:32
Zapomniałeś dodać, że to nie działa w roamingu krajowym. Do mojej wsi (jak i do wielu wielu innych) nie dociera nawet zwykły sygnał PLAY, o LTE nie wspominając. Dlatego właśnie Plus zmiata konkurencję.

 #747122  autor: Blank
 08 wrz 2014, 10:40
Propek,
Kwestia zasięgu jest sprawą drugorzędną, bo są także wioski, gdzie dociera sygnał Play, a nie ma zasięgu Plusa.
W mieście wojewódzkim, takim jak Szczecin, najlepszą jakość zapewnia dla przykładu, w testowanych przeze mnie lokalizacjach (Pomorzany, Ustowo, Niebuszewo, Osiedle Arkońskie, okolice Placu Rodła) Play, dalej jest Plus, T-Mobile, a na szarym końcu (choć się poprawiło) Orange. Co więcej, najwięcej dziur w technologii 3G ma własnie Plus (Orange ma słabszy zasięg, ale nie widziałem jeszcze miejsca, gdzie nie miałby 3G choćby szczątkowo, po modernizacji oczywiście), choć jednocześnie ma największe pokrycie 2G. Tylko jakim masochistą trzeba być, żeby nawet rozmowy prowadzić na 2G (nie licząc geniuszy, co kupują dla dziadków telefony dla seniorów 2G only).

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #747137  autor: darkangel
 08 wrz 2014, 11:58
Jeśli będzie fajna oferta to nie wiadomo czy Play też nie zareaguje :)

 #747142  autor: Emsi
 08 wrz 2014, 12:50
Kolejny no limit z pakietami. Cenowo wychodzi to całkiem atrakcyjnie, ale ... napisane jest, że są to pakiety. Jeżeli pakiety, to płatność z góry za całość, sprawia, że - jak dla mnie - lepszą ofertą jest Nju i Mini Max. Choć trzeba przyznać, że opcja za 30zł na rozmowy i SMS-y naprawdę bardzo atrakcyjna.

 #747144  autor: marcz123456
 08 wrz 2014, 12:52
Jak ktoś jest fanbojem simplusa to nowa oferta może podpasować.
Może to nie rewolucja, ale zawsze coś.

 #747146  autor: Blank
 08 wrz 2014, 13:00
Oferta z no limitem rozmów bardzo słaba. Tylko dla komórkowych w cenie porównywalnej do no limitu do wszystkich w innych sieciach.
25 zł = no limit do komórkowych. U konkurencji 29 i w dodatku nie pobierane z góry.
30 zł = no limit do komórkowych + SMS. U konkurencji (nju): 28 zł z możliwością doboru stacjonarek za 10 zł.
35 zł = no limit do komórkowych + SMS + 500 MB. U konkurencji (nju) za 35 zł jest 700 MB. W Red Bullu mamy 2 GB i SMSy za ledwie 3 zł więcej.

Aczkolwiek opcja SMSy + internet dobra.
15 zł = SMSy (nielimitowane) + 2GB. W Vikings to samo (prawie, bo SMSy ograniczone do 2000) za 19 zł i konieczność doładowania za 19 lub 29 zl.
20 zł = SMSy (nielimitowane) + 2GB + stawka 9gr. W Vikings 19gr i prawie to samo (ale jednak mniej) za 29 zł i brak normalnych doładowań.

Vikings Mobile [*]

Jedyne co warto jednak pamiętać, to traktowanie klientów jak idiotów (siatkówka, odpowiedź "Żal was" na pytania o awarię)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #747148  autor: parasite
 08 wrz 2014, 13:08
divhashmorex, ale w Vikings dostajesz te pakiety w gratisie i zostaje Ci jeszcze 19zł do wygadania a tutaj nie więc pod tym względem Vikings dużo lepszy.

 #747151  autor: andrzejgolota
 08 wrz 2014, 13:13
@divhashmorex

Coś pokręciłeś z tymi Vikingami tam to 19/29 zł możesz wygadać co daje ci efektywnie dodatkowo 65/150 minut.

Powiem tak byłoby znośnie gdyby stacjonarki były wliczone w no-limit. Drożej niż w nju czy kombinacjach z Minimaxem ale w miarę by się to broniło, bo jeśli pakiety są automatycznie odnawialne [nie wiem czy tak jest] to za regularną niezbyt przesadną cenę można by mieć święty spokój z rozmowami, smsami, a jak komuś wystarcza 500 mb to i z internetem. Niestety w Plusie zawsze musi być dodatek do "prestiżu" ;)

 #747152  autor: Blank
 08 wrz 2014, 13:19
parasite, parasite,
Ale doładować możesz tylko za 19/29 zł. Do tego, środki możesz wydac tylko na rozmowy. Nie możesz w razie czego "uciec".
Do tego, jeśli nie wykorzystasz środków z 29 zł i doładujesz za 19, to obowiązuje cię stawka 29gr.
Bez regulaminów jeszcze do końca ciężko ocenić jak to będzie, ale oferta Vikingów moim zdaniem się już teraz chowa.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #747153  autor: Sig
 08 wrz 2014, 13:20
Porównujcie prepaid do prepaida... PlusH jest nakierowany na młodych, ale na tyle młodych, że sobie sami umowy w takim NJU nie wezmę (części _może_ wezmą rodzice), zatem jeżeli porównywać to do NJU w wersji prepaid itd.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #747154  autor: Blank
 08 wrz 2014, 13:25
Sig,
Myślisz, że młodzi sami sobie kupią karty (kieszonkowe zapewne wydają na slodycze i przekąski)? To rodzice im kupią karty, więc porownywanie do prepaida w tym wypadku nie ma do końca sensu.
Choć z drugiej strony, jaki rodzic będzie taki głupi, żeby po zobaczeniu tej akcji marketingowej w ogóle rozważać Plusa (w opcji innej niż SMS+2GB)?

Wystarczy spojrzeć na nju mobile, aby zobaczyć, że oferta może przyciągać uwagę, a nie musi być tak idiotyczna...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #747155  autor: parasite
 08 wrz 2014, 13:35
divhashmorex, ja bym przeszedł jeśli no-limit byłby do wszystkich łącznie ze stacjonarnymi, a tak to wolę nju albo Playa.

 #747159  autor: andrzejgolota
 08 wrz 2014, 14:04
Swoją drogą ciekawe jest to trwające od jakiegoś czasu podcinanie ofert abonamentowych bez telefonu na rzecz pre-paida.

Praktycznie wszyscy operatorzy mają już w pre-paidach oferty z no-limitem [czy to pod główną marką czy pod własną "poboczną"] i bardzo często ten no-limit jest tańszy niż ten występujący w ofertach abo only-sim. Dodatkowo praktycznie każdego dużego opa, only-sim pod główną marką to jest umowa 15-24 miesiące co już w ogóle zakrawa o absurd.

Ok jest grupa klientów którzy pre-paida nie wezmą i są przyzwyczajeni do abo, do części oferty typu Minimax nie docierają, ale mimo wszystko współczuje nieco sprzedawcom którzy trafią na trochę bardziej ogarniętego klienta. Ja np. teraz nie bardzo widzę powody dla których miałbym podpisać lojalkę z którymś z opów ;)

Trochę wygląda to tak, że konkurencja jeśli chodzi o abonamenty przenosi się do tych umów z telefonem, a Ci którzy nie chcą brać słuchawki są spychani do pre-paida gdzie muszą regularnie doładowywać by mieć z regularne korzyści. Dla klientów jest to całkiem spoko opcja, dla opów chyba niekoniecznie. Klient z lojalką to klient z lojalką.

 #747165  autor: Ramirez
 08 wrz 2014, 14:24
Jeszcze jest kwestia automatycznego odnawiania pakietów- nie bedzie tego to nie jest atrakcyjna oferta. Nie mam zamiaru bawić sie w pilnowanie tego. Druga sprawa - lejek w pakietach internetowych. Trzecia - brak bilingu w internecie.

 #747166  autor: JacekK
 08 wrz 2014, 14:38
Ja dałbym plusika za to, że oferta nie jest zwyczajną kopią. Zawsze denerwowało mnie kopiowanie ofert 1:1. Nie będę już pisał tu nazw operatorów, którzy są w tym najlepsi :)

Najważniejsze jest to, że klient ma WYBÓR. Nie ma sensu oczekiwać, że Plush będzie porównywalny do NJU na kartę, czy Play MiniMax, ponieważ te oferty już są.

Oferta jest dobra dla rodziców, którzy chcą raz doładować dziecku telefon i mieć święty spokój na cały miesiąc. Standardowe stawki są co prawda duże, ale wyraźnie widać, że oferta skupia się na sprzedaży pakietów. Jeśli ktoś potrzebuje 19 gr bez pakietów - są inne oferty.

Dla mnie osobiście wadą jest okres ważności konta. Jest krótki. Ceny pakietów są też tak dobrane, aby wymusić wyższe doładowanie.

Oferta mocno uderza w MVNO adresowanych do młodych, jak Virgin Mobile, czy Mobile Vikings.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #747173  autor: Wiksa11
 08 wrz 2014, 15:07
Rozumiem że bonus 15 zł przy doładowaniu za 100 zł i 30 zł przy zasileniu za 150 zł zostaje bez zmian?

Orange - sieć Januszy.

 #747182  autor: hdfunpack
 08 wrz 2014, 15:43
Podoba mi się ta oferta, a konkretnie opcja 2GB + no limit sms.
  • Strona 3 z 20
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20