DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
  • Strona 94 z 136
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 136

 #749992  autor: Wiksa11
 19 wrz 2014, 09:59
piotras pisze:a będziesz musiał kontrolować pakiety/ważności/doładowania.
Jaka różnica w tym aspekcie jest pomiędzy mixem a kartą?

Orange - sieć Januszy.

 #749993  autor: piotras
 19 wrz 2014, 10:13
Żadna. Pomijając fakt, że mix jest zawsze najmniej korzystną formą zawierania umowy (jestem sloganowcem) to też występują tam pakiety/doładowania i inne bzdety. Mix niczym nie różni się od abonamentu bo też wymusza określoną ilość stałych opłat. A ceny za minutę/sms oraz przede wszystkim telefonów są dużo wyższe.

 #749996  autor: pakierhakierxd
 19 wrz 2014, 10:27
Pomyśl o abo w Play 39,99 no limit komórkowe + no limit sms/mms + 1.5 gb :)

Pozdrawiam :)

 #750003  autor: Wiksa11
 19 wrz 2014, 11:10
piotras pisze:Pomijając fakt, że mix jest zawsze najmniej korzystną formą zawierania umowy
Zależy dla kogo. Załóżmy, że kogoś nie stać na telefon a potrzebuje słuchawkę i właśnie pasuje mu rozwiązanie mixowe. Doładowanie na kom i tak musiałby właśnie ok. 30 zł miesięcznie wykonać, a tu przynajmniej ma telefon warty ok. 200 zł za 1 zł.
Ew. pokaż mi ofertę na kartę w której będę miał no limit smsy mmsy i rozmowy w play za mniej niż 20 zł (+ kilka minut miesięcznie do innych sieci).

[ Dodano: 2014-09-19, 11:16 ]
to też występują tam pakiety/doładowania i inne bzdety.
Za to w ofercie na kartę nie ma pakietów/doładowań i innych bzdetów.
Różnica w cenie, w blokadzie abonamentu po przekroczeniu (przydatne dla dzieciaków i osób starszych) i umowie na doładowania a nie sztywne miesiące.
Naprawdę nie dostrzegasz tego, czy po prostu nie chcesz wyjść poza przyjęte w głowie ramy?

Orange - sieć Januszy.

 #750005  autor: piotras
 19 wrz 2014, 11:19
Wiksa11 pisze:
piotras pisze:Pomijając fakt, że mix jest zawsze najmniej korzystną formą zawierania umowy
Zależy dla kogo. Załóżmy, że kogoś nie stać na telefon a potrzebuje słuchawkę i właśnie pasuje mu rozwiązanie mixowe. Doładowanie na kom i tak musiałby właśnie ok. 30 zł miesięcznie wykonać, a tu przynajmniej ma telefon warty ok. 200 zł za 1 zł.
Ew. pokaż mi ofertę na kartę w której będę miał no limit smsy mmsy i rozmowy w play za mniej niż 20 zł (+ kilka minut miesięcznie do innych sieci).
http://www.play.pl/oferta/play-karta/pl ... mula-play/
Formuła 3w1 14zł/msc. Przy bonusowych doładowaniach i promocjach możesz zejść nawet do 10zł/msc. Dodatkowo masz 100MB.

Co do Twoich argumentów o zaletach mixa: blokadzie abonamentu, to w sumie mogę się zgodzić, że mix jest dobry dla dzieciaków. Nie wydzwonią więcej niż dostaną kieszonkowego i doładują telefon. Mogą nauczyć się gospodarować pieniędzmi. Chociaż ja bym wolał dziecku wziąć jakiś no limit za te 38zł, założyć blokadę premium i mieć problem z głowy. Przy obecnych cenach no-limitów różnica kilku-kilkunastu złotych dla pełnoletniej osoby w skali miesiąca jest marginalna.

 #750008  autor: Wiksa11
 19 wrz 2014, 11:34
Dokładnie i o to mi chodzi. Zazwyczaj bardziej się opłaca oferta prepaid, ale dla wąskiej grupy odbiorców najbardziej odpowiedni będzie mix :)

Orange - sieć Januszy.
 #750016  autor: Wiksa11
 19 wrz 2014, 11:59
zarik pisze:1. W najbliższym czasie zakończy się moja umowa z Play ( abo firmowy) obecnie zaproponowano mi 39zł all free 1Gb internetu. (..)myslałem ewentualnie aby może podnieść trochę abo np. 50-60zl i wziąć jakiś telefon - typowo na sprzedaż może ewentualnie jakieś sugestie?
To zależy w jakiej cenie dostaniesz telefon ale zazwyczaj się nie opłaca. A co do oferty: w tej samej cenie masz RedBullMobile i NjuMobile z 2 GB neta bez umowy terminowej.
2. Kończy mi się również abo w Plusie tym razem na os fizyczną i tutaj abonament do przełknięcia by był do 110zł plus telefon do jakiś 400-500zł
Zależy mi tu na minutach do wszystich sieci i smsach za free plus ok 1Gb internetu
Co do telefonu najlepiej Iphone 5 ,5c 5s. Oczywiście nie mam problemu z przeniesieniem numeru gdziekolwiek. Obecnie zaproponowano mi abonament za 75zł plus 1,5Gb internetu i Samsung S4 mini za 3 zł lub S5 mini do targowania liczę, że wyrwę za jakieś 400-450zł
W Play przy abonamencie 99,99 zł masz S4 za 1 zł.
Ew. możemy się jakoś dogadać co do kodu zniżkowego na ten abonament ;)

Orange - sieć Januszy.

 #750044  autor: macc
 19 wrz 2014, 13:52
piotras pisze:Weź sobie jakiś nolimit za 39zł, w nju albo RBM na czas nieokreślony.

http://www.njumobile.pl/oferta/nju-z-rachunkiem
http://www.redbullmobile.pl/oferta/abon ... -telefonu/

Nie ma co się bawić w jakieś karty lub mixy gdzie zaoszczędzisz miesięcznie równowartość dwóch piw, a będziesz musiał kontrolować pakiety/ważności/doładowania. Szkoda życia żeby się przejmować pierdołami.
popieram wypowiedz 100%, najwazniejszy jest spokoj i szkoda życia żeby się przejmować limitami

 #750079  autor: sudione
 19 wrz 2014, 17:34
Calm7 pisze:Sudione. A oferta w pleju 4w1, 21zł? Za drogo po 9gr do innych sieci?
Dzięki za odzew Calm7!:)
9gr za minutę jest ideałem i oferta jest całkiem fajna, ale tak jak pisałem we wcześniejszym poście w DualSIM'ie nie potrzebuje 1GB na transfer danych, bo od tego będę miał drugi slot w telefonie. Z kolei oferta 3w1 nie ma stawki 9gr/min i koło się zamyka.
Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie jeden kwestii a propos Formuł w PLAY'u (3w1 i 4w1):
Jak to dokładnie wygląda przy doładowaniu promocyjnym. Przypuśćmy, doładowuję się bonusowo za 50zł, dostaję 50% na konto dodatkowe, czyli 25zł, czyli mam razem 50+25=75zł Kupuje pakiet 10za5zł, schodzi mi 5zł z konta głównego i co miesiąc 21zł, a te 25zł tylko za rozmowy za 9gr i po przekroczeniu limitu danych?
Z góry dziękuję za pomoc.
POZDRAWIAM SERDECZNIE :smt006

 #750087  autor: buba1234
 19 wrz 2014, 18:23
RBM dalej jest dużo lepszy, nawet z oplata aktywacyjną, bo nie zmusza do kupowania nolimitu sms. Dorośli tego nie potrzebują, a jak rozumiem w nowej ofercie nju trzeba bulić tak czy tak max 39zł [nawet jak nie smsujemy].

________________________________

 #750249  autor: badylo
 20 wrz 2014, 13:21
Ja przedłużyłem w PLAY abonament, ale później żałowałem, bo mogłem przenieść do RED BULL Mobile i mieć umowę na 1 m-c z lepszą ofertą
http://www.redbullmobile.pl/oferta/abon ... -telefonu/

Nielimitowane łącznie ze stacjonarnymi (mam tylko kmórki w PLAY w tej cenie)
2GB danych (mam 512GB w tej cenie)
Umowa na 1 m-c (mam na 15m-c)

Masakra :smt009

 #750304  autor: 3echo
 20 wrz 2014, 17:01
Potrzebuję przejść do innego operatora,a dokładnie to moja mama,gdyż w teraz w Heyah zeżarło jej 50 zł w tydzień nigdzie nie dzwoniąc.Telefon na kartę bez umowy.Max na miesiąc 25 zł.Jasne reguły,bez dodatkowych,ukrytych kosztów.Coś dla emeryta z dobrym zasięgiem.Najlepiej przenosząc numer.
Znajdzie się coś?

 #750311  autor: pumpkin_bomb
 20 wrz 2014, 17:20
Jestem abonentem Play od początku ich bytności w Polsce, ale znudziło mi się, że przy każdym przedłużeniu umowy muszę się z nimi wykłócać o korzystniejsze warunki. Obecne oferty GU w ogóle mi się nie kalkulują i zleciłem przeniesienie numeru do nju mobile (oferta za maksimum 39,0 zł) z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Sayonara fioletowi! :wink:

 #750312  autor: cyanoone
 20 wrz 2014, 17:21
3echo, po pierwsze sprawdź czy mama nie ma włączonej synchronizacji. Z ofert polecam:
Klucz mobile
>19 gr za minutę do wszystkich.
>9 gr za smsa do wszystkich.
>rok ważne konto po każdym doładowaniu.
>zasięg i doładowania od Plusa.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #750323  autor: 3echo
 20 wrz 2014, 17:56
Nie wiem czy w Motoroli GLEAM+ jest cos takiego jak synchronizacja?
A czy da się przenieść numer w tej ofercie co podałeś?

 #750328  autor: cyanoone
 20 wrz 2014, 18:09
Numer można przenieść. Tylko do małych sieci jest trochę pod górkę. Przeniesienie odbędzie się listownie. Na stronie klucz.net jest wszystko opisane. Karta sim u obecnego operatora musi być zarejestrowana. Co do oferty to w Kluczu są fajne pakiety minut do wszystkich.
Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2014-09-20, 18:18 ]
Sprawdź czy telefon ma simlocka. Jeśli ma to na znanym portalu aukcyjnym można zdjąć za mniej niż 10 zł.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #750333  autor: Wiola_K
 20 wrz 2014, 18:19
3echo pisze:Potrzebuję przejść do innego operatora,a dokładnie to moja mama,gdyż w teraz w Heyah zeżarło jej 50 zł w tydzień nigdzie nie dzwoniąc.Telefon na kartę bez umowy.Max na miesiąc 25 zł.Jasne reguły,bez dodatkowych,ukrytych kosztów.Coś dla emeryta z dobrym zasięgiem.Najlepiej przenosząc numer.
Znajdzie się coś?
zdarza się niestety tak i to w każdej sieci, że przychodzą do nas smsy płatne bez naszej zgody. Za przyjście takiego smsa płaci się 5, 6 zł. Czasem otwarcie takiego smsa to zgoda na ich przychodzenie. Trzeba iść do operatora i sprawdzić tę sprawę.

 #750346  autor: pumpkin_bomb
 20 wrz 2014, 18:54
Podaj proszę obecną ofertę Play:
- na abonament bezterminowo
- z no-limit rozmowami na komórki
- stacjonarne
- sms/mms
- 2GB internetu LTE

w cenie 39,0 zł.
  • Strona 94 z 136
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 136
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 136