DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 49 z 72
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 72

 #751218  autor: adamiakadam
 24 wrz 2014, 11:39
Witam,
Mam pytanie odnośnie przenoszenia numeru z plusa do t-mobile.
Umowa została podpisana 2 września (kurier), a sms z plusa że numer zostanie przeniesiony dopiero 26 listopada. (najpierw napisali 1 listopada, a potem 26 listopada).
Nie bardzo rozumiem skąd tak długi termin? Przecież wypowiedzenie powinno obejmować 30 dni. Nawet licząc 30 dni od końca okresu rozliczeniowego to i tak nijak nie wychodzi 26 listopada. Czy może coś źle liczę? Nie uśmiecha mi się płacenie 2 abonamentów jeszcze przez 2 miesiące.

 #751354  autor: hasos
 24 wrz 2014, 19:33
Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie - obecnie mam abonament w T-M, który kończy się 21.10. Planuję przejść do Nju na kartę. Jak rozumiem, wszystko załatwia Nju, tak? Czy jak już Nju wyśle do T-M papiery z moim wypowiedzeniem i deklaracją przeniesienia numeru, a np. T-M po wpłynięciu wypowiedzenia zaproponuje mi jakąś superofertę to będę mógł się jeszcze wtedy wycofać z przeniesienia i zostać w T-M?

Czy uważacie, ze oferta 90 zł m-c (nielimitowane wsio + net 1gb) i Iphone 5s 16gb za 650 zł to dobra oferta?

 #751369  autor: macc
 24 wrz 2014, 20:24
hasos pisze:Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie - obecnie mam abonament w T-M, który kończy się 21.10. Planuję przejść do Nju na kartę. Jak rozumiem, wszystko załatwia Nju, tak?


tak

Czy jak już Nju wyśle do T-M papiery z moim wypowiedzeniem i deklaracją przeniesienia numeru, a np. T-M po wpłynięciu wypowiedzenia zaproponuje mi jakąś superofertę to będę mógł się jeszcze wtedy wycofać z przeniesienia i zostać w T-M?


jak zaoferują super oferte to zostaniesz w T-M a wycofanie przeniesienia może zrobić w Twoim imieniu T-M

 #751426  autor: hasos
 25 wrz 2014, 08:14
Dziękuję za odpowiedź :)
 #751461  autor: bolek2004
 25 wrz 2014, 11:15
mianle pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo dzisiaj po wizycie w salonie t-mobile doznałem szooku

a więc mam abonament za 29 w sieci heyah (taryfa nazywa się heyah non stop) i chciałem dać wypowiedz-nenie z abonamentu (obowiązuje 30 dni) i przejść na kartę. A potem zmienić operatora !

Dowiedziałem się że nie moge tego zrobić bo tak jest skonstruowana umowa że jak dam wypowiedzenie to tracę numer ?!

czy może mi ktoś z Was pomoc ?
Napisz najpierw zgłoszenie do heyah bo może w salonie pracownik wprowadził w błąd, niech odpowiedzą, jeśli odpowiedź będzie odmowna to od razu do UKE.
Pamiętam w Redbull Mobile taki przypadek z jakimś abonamentem że jeżeli rezygnowało się z abonamentu to numer przepadał niezależnie czy ktoś chciał przejść na kartę czy do innego opa, poszło zgłoszenie do UKE i numer udało się przywrócić i przenieść do innego opa. Kiedyś na forum play to czytałem.
 #751584  autor: mianle
 25 wrz 2014, 18:56
bolek2004 pisze:
mianle pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo dzisiaj po wizycie w salonie t-mobile doznałem szooku

a więc mam abonament za 29 w sieci heyah (taryfa nazywa się heyah non stop) i chciałem dać wypowiedz-nenie z abonamentu (obowiązuje 30 dni) i przejść na kartę. A potem zmienić operatora !

Dowiedziałem się że nie moge tego zrobić bo tak jest skonstruowana umowa że jak dam wypowiedzenie to tracę numer ?!

czy może mi ktoś z Was pomoc ?
Napisz najpierw zgłoszenie do heyah bo może w salonie pracownik wprowadził w błąd, niech odpowiedzą, jeśli odpowiedź będzie odmowna to od razu do UKE.
Pamiętam w Redbull Mobile taki przypadek z jakimś abonamentem że jeżeli rezygnowało się z abonamentu to numer przepadał niezależnie czy ktoś chciał przejść na kartę czy do innego opa, poszło zgłoszenie do UKE i numer udało się przywrócić i przenieść do innego opa. Kiedyś na forum play to czytałem.
jutro idę do nowego operatora i złożę prośbę za jego pośrednictwem o przeniesienie numeru i zobaczymy. Tak czy inaczej dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Mam wrażenie że w biurze obsługi t-mobile (czyli również heyah) źle mnie zrozumiano. Ja chciałem przenieść numer z abonamentu na kartę. A z tego co mówiono tam: nie ma takiej możliwość., A ja powinienem iść odrazu do nowego operatora i przenosić numer.

 #751633  autor: PZ
 25 wrz 2014, 20:45
Witam,
Czy w przypadku przeniesienia numeru na karte do innej sieci także do taryfy prepaid zostaną utrzymane dane rejestracyjne ? Czy to zależy od nowego operatora? Zależy mi na tym żeby po przeniesieniu numeru nie musieć rejestrować karty ponownie.

 #751925  autor: ukefake
 26 wrz 2014, 22:45
PZ, zdecydowana większość operatorów przenosi dane razem z numerem i nie ma potrzeby go później rejestrować. Aczkolwiek muszę zaznaczyć, że jedynym znanym mi wyjątkiem jest sieć wrodzinie w której można zaznaczyć, aby po przeniesieniu numeru karta była niezarejestrowana (bez danych osobowych przenoszącego).

 #752029  autor: hasos
 27 wrz 2014, 14:39
Mam jeszcze pytanie: czy można przenieść numer z abo w T-M na kartę w Nju? Bo konsultant Nju mi pisze, że nie.

------

Właśnie natrafiłem na najbardziej chyba z możliwych problem w Njumobile. Internet LTE mają a tu takie coś.

Chcę przenieść numer, muszę podać pełne dane z dowodu, takie jak mam obecnie u operatora. Ale chciałbym, by kurier przyjechał z kartą od Nju w inne miejsce, ale niestety nie ma opcji podania adresu do korespondencji. Jest tylko ten z dowodu. Tym samym nie mogę przenieść numeru. Ktoś miał tak problem?

 #752684  autor: potter28
 29 wrz 2014, 21:22
hasos pisze:Mam jeszcze pytanie: czy można przenieść numer z abo w T-M na kartę w Nju? Bo konsultant Nju mi pisze, że nie.

------

Właśnie natrafiłem na najbardziej chyba z możliwych problem w Njumobile. Internet LTE mają a tu takie coś.

Chcę przenieść numer, muszę podać pełne dane z dowodu, takie jak mam obecnie u operatora. Ale chciałbym, by kurier przyjechał z kartą od Nju w inne miejsce, ale niestety nie ma opcji podania adresu do korespondencji. Jest tylko ten z dowodu. Tym samym nie mogę przenieść numeru. Ktoś miał tak problem?
Jak najbardziej możesz przenieść, spróbuj wyczyścić dane cookies przeglądarki może pomóc. A jak nie to zamów na adres z dowodu, a po otrzymaniu listu przewozowego zadzwoń do DPD (225775555) i zmień adres doręczenia.
Pozdrawiam
 #753083  autor: mich83
 01 paź 2014, 14:37
Witam. Mam następujące pytanie. Przeniosłem numer do orange , kurier mi przysłał jak sie okazało uszkodzony telefon, nie wchodzi karta. Czy niema możliwości abym dostał nowy telefon ? Czy jedyna opcja to zerwanie umowy , badz oddanie telefony do serwisu ?

 #753089  autor: tyre23
 01 paź 2014, 15:51
W jakim sensie "nie wchodzi karta"? Może Twój telefon obsługuje microSIM, a Ty masz zwykłą SIM.
 #753204  autor: galtom
 02 paź 2014, 08:56
Witam,

chce sie upewnic, ze dobrze rozumiem procedure.
Mam 2 numery telefonow. 1 w NJU na abo, drugi (od miesiaca) w RBM tez abonament.
Obie oferty sa prawie fajne, ale dla osob fizycznych.
Moja Ż. otworzyła działaność, więc sensownie byłoby znaleźć podobna oferte ale z faktura VAT.

Wczoraj pojawiała sie oferta Virgin Mobile, ktróra wygląda atrakcyjnie finansowo i warunkowo - 49 zł/miesięcznie - za no limit rozmowy/smsy + 10GB danych.

ZOna sporo dzwoni, ja sporo korzystam z netu i dzownie - pasuje nam oferta za mniej niz 50 zl, gdzie nie trzeba sie ograniczac i martwic - czy starczy danych, czy nie przkroscze limitu czy powinienem dokupic pakiet smsow.
Idealnie byloby gdyby to byl tez abonement jak NJU czy RBM ale trudno - nie mozna miec wszystkiego.

Zatem.
1. Przenosze oba numery do Virgin Mobile.
2. Dokonuje cesji własności tych numerów na DG Żony.
3. Na każde doładowanie możemy dostać fakturę VAT?

Czy tak to bedzie wygladac?
Ktos wie jaka jest procedura takiej cesji w VM?

Pozdrawiam,
Galtom
 #755026  autor: Chochlik
 09 paź 2014, 22:29
Czołem,

Po nieudanym eksperymencie z Nju postanowiłem opuścić sieć. W pierwszej kolejności chiałem przenieść numer z nju z rachunkiem na nju na kartę więc z braku informacji na stronie zadzwoniłem na infolinie, usłyszałem, że wystarczy pismo z danymi. Takie własnie wysłałem na wskazany adres. W odpowiedzi dostałem maila, że potrzebny jest specjalny druk , który otrzymałem w załączniku do tegoż maila. Wysłałem kolejny list polecony a w odpowiedzi otrzymałem takiego maila:

"Witam


W odpowiedzi na nadesłaną korespondencję informuję, że aby wstrzymać proces rezygnacji z numeru w tym celu należy przesłać pismo na adres:
Orange Polska S.A.
ul. Jagiellońska 34
96-100 Skierniewice
Pismo powinno dotrzeć maksymalnie na dwa dni przed ustaloną datą wyłączenia telefonu.
Dokument z odwołaniem rezygnacji powinien zawierać:
numer telefonu
imię, nazwisko i adres osoby upoważnionej
czytelny podpis osoby upoważnionej oraz
informację: anulowanie rezygnacji z numeru <numer>.


Dziękuje za kontakt.


Pozdrawiam
Przemysław xxxxxxxxx
Doradca Nju Mobile"

Zakładam, że odpowiedź była wysłana automatycznie i numer bezpiecznie zostanie przeniesiony na kartę czy jednak ktoś mógłby to potwierdzić? Szkoda byłoby mi numeru zresztą jego utrata nie pokrywałaby się ze złożonym pismem.

Pozdrawiam,
Chochlik

 #755863  autor: tyrytyt
 14 paź 2014, 10:14
Witam.
Chciałbym przenieść numer z oferty na kartę PNK do Plus dla firm. W chwili obecnej jest fajna promocja dla osób przenoszących numer, w której pierwsze 6 miesięcy jest z rabatem 100% na abonament (oczywiście zdaję sobie sprawę, że najpierw muszę przenieść numer do innej sieci). Dzwoniąc do BOK'u i w punkcie sprzedaży Plusa jednak usłyszałem, że rabat jest dla osób które przenoszą numer z oferty abonamentowej i w przypadku przenoszenia z oferty na kartę rabat nie zostanie przyznany. Co ciekawe, w regulaminie nie ma nic na ten temat, wiec co? Podpisuje umowę z załączonym regulaminem promocji w którym jak byk jest napisane ze jest rabat 100% na abonament, a oni nalicza mi normalny abonament?
Jeśli ktoś ma doświadczenie z podobnymi promocjami proszę o info jak to wyglądało.

 #755881  autor: marvin
 14 paź 2014, 12:00
hasos pisze:Mam jeszcze pytanie: czy można przenieść numer z abo w T-M na kartę w Nju? Bo konsultant Nju mi pisze, że nie.

------

Właśnie natrafiłem na najbardziej chyba z możliwych problem w Njumobile. Internet LTE mają a tu takie coś.

Chcę przenieść numer, muszę podać pełne dane z dowodu, takie jak mam obecnie u operatora. Ale chciałbym, by kurier przyjechał z kartą od Nju w inne miejsce, ale niestety nie ma opcji podania adresu do korespondencji. Jest tylko ten z dowodu. Tym samym nie mogę przenieść numeru. Ktoś miał tak problem?
ja miałem taką sytuację, inny adres meldunku a inny adres do wysyłki. Nie było problemu z wysyłką karty na adres do korespondencji. Robiłem to trzy miesiące temu i przy zgłoszeniu były okienka do uzupełnienia adresu do korespondencji. Poszukaj powinno być.

[ Dodano: 2014-10-14, 12:07 ]
tyrytyt pisze:Witam.
Chciałbym przenieść numer z oferty na kartę PNK do Plus dla firm. W chwili obecnej jest fajna promocja dla osób przenoszących numer, w której pierwsze 6 miesięcy jest z rabatem 100% na abonament (oczywiście zdaję sobie sprawę, że najpierw muszę przenieść numer do innej sieci). Dzwoniąc do BOK'u i w punkcie sprzedaży Plusa jednak usłyszałem, że rabat jest dla osób które przenoszą numer z oferty abonamentowej i w przypadku przenoszenia z oferty na kartę rabat nie zostanie przyznany. Co ciekawe, w regulaminie nie ma nic na ten temat, wiec co? Podpisuje umowę z załączonym regulaminem promocji w którym jak byk jest napisane ze jest rabat 100% na abonament, a oni nalicza mi normalny abonament?
Jeśli ktoś ma doświadczenie z podobnymi promocjami proszę o info jak to wyglądało.
Bzdura ciężko z dobrą obsługą. Ja miałem kilka dni temu identyczną sytuację. Rozwiązałem umowę w play z przejściem na kartę. W dniu kiedy miałem już podpięty pod kartę prepaid podpisałem umowę na wskazaną przez ciebie promocję dla firm. Mi też powiedzieli w jednym z salonów, że nie będę mógł skorzystać z tej promocji jeśli przyjdę z numerem na kartę. Na szczęście w innym punkcie zadzwonili łaskawie na infolinie i potwierdzili, że mogę tak więc od piątku przeszedłem z nr na kartę do plusa korzystając z tej promocji. Podpowiem Tobie jeszcze że jeśli nie zależy tobie na telefonie to kup sobie w tej promocji za 69zł miesięcznie z3 compact. Zarobiłem na niej 1200zł i abonament mnie teraz kosztuje 13 zł miesięcznie brutto :) Jak coś to pisz na prv

 #755938  autor: tyrytyt
 14 paź 2014, 16:50
marvin pisze: Bzdura ciężko z dobrą obsługą. Ja miałem kilka dni temu identyczną sytuację. Rozwiązałem umowę w play z przejściem na kartę. W dniu kiedy miałem już podpięty pod kartę prepaid podpisałem umowę na wskazaną przez ciebie promocję dla firm. Mi też powiedzieli w jednym z salonów, że nie będę mógł skorzystać z tej promocji jeśli przyjdę z numerem na kartę. Na szczęście w innym punkcie zadzwonili łaskawie na infolinie i potwierdzili, że mogę tak więc od piątku przeszedłem z nr na kartę do plusa korzystając z tej promocji. Podpowiem Tobie jeszcze że jeśli nie zależy tobie na telefonie to kup sobie w tej promocji za 69zł miesięcznie z3 compact. Zarobiłem na niej 1200zł i abonament mnie teraz kosztuje 13 zł miesięcznie brutto :) Jak coś to pisz na prv
wlasnie sek w tym, ze 3 konsultantow telefonicznych i w salonie po telefonie na infolinie otrzymalem taka sama odpowiedz, czyli ze tylko dla osob przenoszacych z abonamentu:/
 #756377  autor: Rayfix
 16 paź 2014, 19:52
Okej, to na starcie mówię, że jestem zielony. Istnieje możliwość zmienienia sieci jeżeli umowa mi się jeszcze nie skończyła czy muszę doczekać do końca umowy?

 #756391  autor: Scorpion182
 16 paź 2014, 20:12
Możesz przejść. Wiąże się to jednak z karą umowną. Kara umowna jest zależna od tego ile czasu zostało do końca umowy. Im więcej do końca umowy, tym większa kara.

 #756463  autor: Horacy
 17 paź 2014, 10:14
Niezłe ceny mają w Orange dla firm... w styczniu się abo kończy, zapytałem o cenę zerwania... ponad 400 zł... Abo 55 netto... Zapytaj się ile zostało ci umowy, może akurat taniej będzie ją zerwać, niż płacić.
  • Strona 49 z 72
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 72
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 72