DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 50 z 72
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 72

 #757019  autor: data17
 19 paź 2014, 15:25
A po co zrywać? Do t-mobile można przenieść numer 6 miesięcy przed zakończeniem obecnej umowy. Telefon dostajesz od razu, a abonament płacisz u starego operatora dopóki się nie skończy umowa, a potem automatycznie przechodzisz do drugiego operatora.

 #759742  autor: tricki
 31 paź 2014, 12:13
Mam 2 numery do przeniesienia z Play obecnie posiadam FORMUŁA 4.0 Unlimited dla Firm / Promocja RePlay FORMUŁA Unlimited dla Firm Internet - tylko SIM+ opłata brutto 43 zł /nielimitowane komórki, stacjonarne, sms i mms oraz 1 gb internetu.

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie zaproponować lepsza ofertę na 12 mc tylko sim? Moze byc z tel na 24 mc ale to powinno byc cos jakw Orange z Z1 i 30% znizki.

PLAY to niewątpliwie sieć dla cierpliwych i wyrozumiałych Klientów - a więc najpierw przyznali 30 zł rekompensaty, potem 100zł a na koniec kiedy poprosiłem o aktywacje powiedzieli ze to pomyłka i moge otrzymać 10zł!!!

 #762034  autor: kalenji84
 10 lis 2014, 21:32
data17 pisze:A po co zrywać? Do t-mobile można przenieść numer 6 miesięcy przed zakończeniem obecnej umowy. Telefon dostajesz od razu, a abonament płacisz u starego operatora dopóki się nie skończy umowa, a potem automatycznie przechodzisz do drugiego operatora.
Ale co w takim przypadku place dwa rachunki np jeden z play do konca umowy i ten z T-Mobile juz po podpisaniu
 #765760  autor: marcing16
 27 lis 2014, 21:28
Widziałem na portalach aukcyjnych tanie startery na sprzedaż, których numery pochodzą z innych sieci, co oznacza, że zostały przeniesione. Czy ci sprzedawcy przenoszą hurtowo po kilkadziesiąt numerów i potem sprzedają już startery z nowej sieci? Ja kupiłem właśnie dużą ilość kart sim i chciałbym się w to "pobawić". Z tym, że najsampierw muszę zarejestrować te karty sim. Mogę tak sobie przyjść do salonu i poprosić o rejestrację 20 numerów? Nie wyśmieją mnie?
 #767262  autor: zzibi2
 03 gru 2014, 14:35
marcing16 pisze:Widziałem na portalach aukcyjnych tanie startery na sprzedaż, których numery pochodzą z innych sieci, co oznacza, że zostały przeniesione. Czy ci sprzedawcy przenoszą hurtowo po kilkadziesiąt numerów i potem sprzedają już startery z nowej sieci? Ja kupiłem właśnie dużą ilość kart sim i chciałbym się w to "pobawić". Z tym, że najsampierw muszę zarejestrować te karty sim. Mogę tak sobie przyjść do salonu i poprosić o rejestrację 20 numerów? Nie wyśmieją mnie?
Aby przenieść numer musisz być wpierw jego właścicielem (mieć zarejestrowany w jakiejś sieci - w macierzystej rejestrujesz je) - potem możesz przenieść i co cię mają wyśmiać - ustawa na nich nakłada obowiązek przeniesienia numeru.
 #767450  autor: ciekawy
 04 gru 2014, 00:09
marcing16,

możesz i muszą zarejestrować, nie dość że oni muszą to ty też musisz, żeby móc składać reklamacje, zrobić duplikat numeru na nowej karcie sim jeśli stara się uszkodzi, zgubi,

zanim zarejestrujesz zrob z tych numerów połączenie konkretnie po choćby jednym połączeniu z każdego numeru na jakiś numer, może być na swój które trwa choćby 1 sekunde, przygotuj kody PUK dla każdego numeru, raczej będą potrzebne, dowód osobisty obowiązkowo,

gdyby system nie działał bo akurat nie będzie im się chciało rejestrować to zagaduj typu kiedy może działać, że masz chwilkę i może poczekasz i takie tam, żeby zająć czas, żeby wiedzieli, że nie pójdziesz póki nie zarejestrują bo mogą chieć cię spławić,

po co ci tyle numerów ? chcesz je sprzedać ?
 #768770  autor: Maciek71912
 08 gru 2014, 18:17
Witam, chciałbym przenieść numer z karty (Orange) do t-mobile na abonament. Czy mogę korzystać z oferty dla przenoszących numer (czy obowiązuje to przenoszenie z karty na abonament) czy muszę z oferty dla kupujących nowy numer?
 #768796  autor: ciekawy
 08 gru 2014, 19:49
Maciek71912,

przenoszenie z karty,

oferta dla przenoszących numer,

nowy numer to aktywacja w T bez przensienia numeru z innej sieci i w ogóle bez żadnego przeniesienia
 #770710  autor: Clarus
 16 gru 2014, 14:58
Wkrótce kończy mi się umowa z T-Mobile, której nie mam zamiaru przedłużać bo każdy operator może zaproponować lepsze warunki przy przeniesieniu niż to co mogę dostać teraz od T-mobile. Mój wybór padł na Nju Mobile, ale mam kilka wątpliwości związanych z przeniesieniem numeru.

1. Umowa wygasa 26 stycznia, nowy okres rozliczeniowy rozpoczyna się 5 dnia miesiąca. Jako datę przeniesienia numeru wpisać 27 stycznia czy 5 lutego, a może już 26 stycznia skoro w ten dzień wygasa umowa?

2. Okresy rozliczeniowe w Nju rozpoczynają się między innymi 6 i 29 dnia miesiąca, czy w wypadku przeniesienia 5 lutego obowiązującym okresem rozliczeniowym staje się 6 i należy zapłacić fakturę za jeden dzień?

3. Od czasu podpisania poprzedniego aneksu zmienił się mój adres zameldowania i jest on teraz inny niż na umowie. Czy zanim rozpocznę przenoszenie numeru muszę iść do salonu T-mobile i załatwić formalności związane ze zmianą zameldowania?

2.
 #770729  autor: artix
 16 gru 2014, 15:45
1. Wybierasz opcję przenoszenia "z końcem okresu wypowiedzenia przewidzianego umową z..." czyli w praktyce T-M powinno wyznaczyć termin oddania numeru na 4.02.2015
2. Okresy rozliczeniowe w nju są różne. Mam dwa numery w nju i jeden ma okres od 4 a drugi od 6 dnia. W sprawie faktury nie pomogę.
3. Jeśli nie stanowi to dla Ciebie dużego wysiłku, to lepiej zmień adres przed przeniesieniem. Bo może to być powodem odrzucenia przeniesienia z powodu niezgodności danych.
 #772316  autor: ciekawy
 22 gru 2014, 15:40
najlepiej żebyś miał taki sam adres jak w dowodzie, jak w T jest stary adres to zmień na ten z dowodu,
nic nie mów konsultantowi w T, że zmieniasz dane bo przenosisz numer, mów tylko tyle, że chcesz zaktualizować dane, jak będzie wiedział, że to jest do przeniesienia numeru to coś może pochrzanić w systemie, żeby utrudnić przejście i jeszcze reklamacje będziesz musiał zgłaszać a rozpatrywać ją mogą 30 dni, akurat T tak robi kiedy wie, że ktoś coś robi bo chce przejść do innej sieci,

faktury nie płacisz za jeden dzień tylko okres przed okresem rozliczeniowym będzie wyrównanie za te dni aż do dnia kiedy się zacznie okres rozliczeniowy, wszystko będzie na jednej pierwszej fakturze,

i nie korzystaj z sim poki się nie zacznie okres rozliczeniowy aż wskoczy taryfa która ma być bo wcześniej płacisz normalnie za minuty i wszystko,

zapytaj konsultanta po aktywacji jaki dali ci okres rozliczeniowy bo to nie zawsze jest reguła, że dają ten który jest po dniu aktywacji, tylko dzwoń na bok z innej sieci bo nju liczy sobie 5 zł za minutę połączenia z bok kiedy dzwonisz z sim w nju,

zastanów się nad Red Bull Mobile, oferta na kartę i pakiety do wyboru,

pakiet za 20 zł na 30 dni,rozmowy no limit stacjonarne + no limit komórkowe, bez netu,

pakiet 7 dniowy za 7 zł, w nim no limit rozmowy komórkowe i stacjonarne + 700 mb netu, możesz aktywować co tydzień i mieć w ten sposób rozmowy no limit + 2,8 GB netu za 28 zł czyli 4 pakiety na 4 tygodnie po 7 zł,

jest też pakiet 3 dniowy za 3 zł i tu by korzystniej wyszło dzwonienie na nju bok niż z samego nju bo nie zapłaciłbyś więcej niż te 3 zł za rozmowy no limit
 #773145  autor: PawelPawel
 27 gru 2014, 18:10
Pytanie do mieszkańców Łomży i Białegostoku ; czy komuś z Was udało się przenieść numer do Red Bull Mobile na kartę w którymś z salonów w waszych miastach? Bujam się z tym już dwa tygodnie i nic. Próbowałem w Ełku to nie mieli kart , w jednym salonie nawet powiedziano mi że nie da się tego zrobić. Jak to jest u was?
 #773172  autor: tyre23
 27 gru 2014, 19:45
PawelPawel,
tutaj znajdziesz listę, które salony powinny umożliwić Ci przeniesieniu numeru.
Jeżeli któryś z salonów odmawia Ci przeniesienia to zgłoś to do BOK Play. Powinni się zająć tą sprawą, ponieważ jest to działanie niezgodne z ich polityką.
 #776048  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 10:03
Witam,

złożyłem wypowiedzenie umowy w Orange (abonament). Były dwie próby kontaktu ze mną, ale nie zdążyłem odebrać. Dostałem email, że nie mogą się ze mną skontaktować i mogę zadzwonić do nich. Jako, że wybitnie nie pasuje mi płacenie za infolinię, odpisałem, że proszę o ponowny kontakt. Na co w odpowiedzi otrzymałem SMSa, że przyjęli migrację do oferty Nowy Orange Go z dniem 28.02.2015, pod warunkiem brak zaległości płatniczych (na razie z powodu ich błędu, to oni zalegają mi z pieniążkami :D ).
Nie rozumiem pewnej rzeczy: umowa kończy mi się 14.02.2015 - dlaczego chcą mnie przenieść na kartę 28.02? Co będzie pomiędzy 14.02 a 28.02? Będę mógł dzwonić i odbierać rozmowy? Jeśli tak, to jakie będą koszty?
A jak już mnie przeniosą do Nowe Orange Go, żeby wykonać rozmowę lub odebrać - będę musiał doładować konto (w jaki sposób i za ile)? Docelowo najprawdopodobniej zaraz po przejściu do Nowe Orange Go, przejdę do innego operatora, ale nie chcę tracić kontaktu ze światem przez te wszystkie migracje najpierw na kartę, a potem do innego operatora...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776065  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 11:45
artix pisze:Bo do 28. masz zapewne okres rozliczeniowy. Do tego czasu płacisz proporcjonalny abonament, faktura przyjdzie po tym czasie za wydzwonione 2 tyg.
Naprawdę jakiś okres rozliczeniowy jest ważniejszy niż Umowa (chyba, że jest to zapisane gdzieś w Umowie)?
Jeśli tak jest, to rozumiem, że pomiędzy 15.02.2105 a 28.02.2015 korzystam z proporcjonalnie zmniejszonego abonamentu? Tj. połowa minut/SMS/MMS do wygadania za połowę ceny abonamentu?
artix pisze: Cennik taryfy na kartę i ważności konta po doładowaniu znajdziesz tu http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html

Stawki oglądałem - miałem raczej na myśli techniczną stronę przedsięwzięcia. Czy muszę zrobić coś do 28.02.2015 w związku z przejściem na kartę? Czy budzę się w niedzielę rano 1.03.2015 w Nowym Orange Go i muszę doładować konto, żeby móc odebrać lub wykonać połączenie? Dodam, że będę się starał od razu przejść do innej sieci, więc nie chciałbym doładowywać karty (ewentualnie doładować najniższą możliwą kwotą)...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776067  autor: artix
 07 sty 2015, 12:07
Tak, okres rozliczeniowy jest ważniejszy ;)
Nic nie musisz robić, nie musisz doładowywać, pewnie wystarczy aktywować kartę jakimś połączeniem i możesz przenosić numer, gdzie chcesz.
 #776081  autor: Maciej Loret
 07 sty 2015, 13:36
artix pisze: Nic nie musisz robić, nie musisz doładowywać, pewnie wystarczy aktywować kartę jakimś połączeniem i możesz przenosić numer, gdzie chcesz.
Aktywuje się kartę bez żadnych pieniędzy na koncie? Bez doładowania?
A gdyby chciał migrować do innej sieci, to jak to najlepiej technicznie zrobić, by nie zostać (w miarę możliwości) bez czynnego telefonu?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #776103  autor: artix
 07 sty 2015, 14:38
Nie wiem jak jest w Orange w takim przypadku, prawdopodobnie będziesz musiał zarejestrować numer, kiedy przejdzie na kartę i dopiero wtedy można przenieść numer do innej sieci. Idziesz do nowego operatora, składasz wniosek o przeniesienie w trybie jednodniowym i na następny dzień możesz być u nowego operatora. Technicznie to przenoszą numer o północy, przekładasz do telefonu kartę sim od nowego operatora i to wszystko. O ile przeniesienie przebiegnie prawidłowo.
  • Strona 50 z 72
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 72
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 72